Gebeliğe Hazırlık T Rahim Ve Histereskopi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sizede geçmiş olsun ben amh baktırmadım doktor gerek yok rezervin iyi görünüyor dedi ultrason sonucuna göre. Sizinde baya yüksek amh ama nasıl 1 yum oluşmuş
Benim düzenim bayağı şaştı Histereskopi sonrası. Çok anlattım ama 1 kez daha yazayım. Spiral takıldı ve 1 ay boyunca kanadım ben Adet gibi. O yüzden Rahim şaşırdı kendini. şöyle anlatayım. Son adet 16 Ocak, ameliyat 25 Ocak, spiral çıkması 25 Şubat, sonraki adet 30 Mart. Yani Şubat ayında adet olmadım diye düşünüyorum. eğer o şakır şakır kanamamın içinde adet gelmediyse. Spiral yan etki yapmış bende. 40 gün kanadım diyebilirim. Ped takmaktan nerdeyse pişik oldum.

Benim düzenim bayağı şaştı Histereskopi sonrası. Çok anlattım ama 1 kez daha yazayım. Spiral takıldı ve 1 ay boyunca kanadım ben Adet gibi. O yüzden Rahim şaşırdı kendini. şöyle anlatayım. Son adet 16 Ocak, ameliyat 25 Ocak, spiral çıkması 25 Şubat, sonraki adet 30 Mart. Yani Şubat ayında adet olmadım diye düşünüyorum. eğer o şakır şakır kanamamın içinde adet gelmediyse. Spiral yan etki yapmış bende. 40 gün kanadım diyebilirim. Ped takmaktan nerdeyse pişik oldum.
Siz baya sıkıntı yaşamışsınız operasyon sonrası spiral yan etki yapmış sanırım sizde vucudunuz kabul etmemiş. Doktorunuz bişey demedi mi bu kadar kanamaya peki

Siz baya sıkıntı yaşamışsınız operasyon sonrası spiral yan etki yapmış sanırım sizde vucudunuz kabul etmemiş. Doktorunuz bişey demedi mi bu kadar kanamaya peki
hayır, gayet normal karşıladı. ben çok panik yaptım çünkü düşünsene ilk adetle birlikte 40 gün kan geldi. doktorum çok sakince "spiral kaynaklı olabilir bu kanamalar. adetin de şaşabilir" dedi.

hayır, gayet normal karşıladı. ben çok panik yaptım çünkü düşünsene ilk adetle birlikte 40 gün kan geldi. doktorum çok sakince "spiral kaynaklı olabilir bu kanamalar. adetin de şaşabilir" dedi.
Nekadar korunmanızı istedi cnm birde sen neden olmuştun histereskopi

Nekadar korunmanızı istedi cnm birde sen neden olmuştun histereskopi
Bize korunma vermedi doktor ama zaten spiral kanama yaptığı için 1 ay hiç ilişkiye giremediK. Rahim duvarları yanlardan bi tık dar demişti doktor. Sebepsiz infertilite var başımızda. Böyle ihtimal varsa bunu eleyelim dedik.

Bize korunma vermedi doktor ama zaten spiral kanama yaptığı için 1 ay hiç ilişkiye giremediK. Rahim duvarları yanlardan bi tık dar demişti doktor. Sebepsiz infertilite var başımızda. Böyle ihtimal varsa bunu eleyelim dedik.
😞🤲🏻😞 inş güzel sonuç alırız hepimiz bn hazirana kadar koruncam sonra hsg cekilck bakılcak rahim nedurumda düzeldiyse istediği rahim şekline geldiyse ona göre tedavi konuşuruz dedi

Bizde tüpbebek yaptırcağız artık ilk aşılamamı tüp bebekmi bilmiyorum
16 yıllık evliyim iki gebelik bir dış gebelik geçirdim bakalım haziranda hsg cekilcek
Selam canım yorumunu yeni gördüm sanırım. Dış gebelik sonrası tüplerinde hasar kaldı mı? Nasıl farkedildi dış gebelik olduğu? Kendiliğinden mi düştü laparoskopi mi oldun? Bende malum bir dış gebelik geçirdim tüpüm zarar gördü mü işlevini yitirdi mi acaba merak ediyorum.

ben de güncelleme yapayım kızlar. 01.02.2021 Pazartesi kontrole gittim. Doktorum her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Spiral filan da kaymamış, sıkıntı yok dedi. spiral olduğu için çıkana kadar lekelenmem bitmeyebilirmiş ki operasyondan beri ara ara lekelenmem devam ediyor. bazen hafif regl ağrısı gibi ağrım oluyor ama çok hafif şekilde.

olmayı düşünenlere not: bol bol ped ve günlük ped alın :KK48::KK48::KK48:
ayyyyy aynı ben şuan bu drumdayım. Günlük ped ala ala bir hal oldum. akıntı var renglinin son günlerinde olduğu gibi. Bakalım 5 Mayısta spiralim alınıp balon teedavisi uygulaaycak dr.. İnşallah sonraki aylar tüpe gerek kalmadan kendiliğinden gebe kalırım

Evet oldum. Süreç için “3-4 kez klomen kullanmışsın zaten. Demek ki yumurta büyütme ile ilgili bir sorun yok ama bununla da olmuyor. o zaman bi tık ileri gitmek lazım, aşılama yapalım.” dedi. Şubat sonu gibi spirali çıkartmaya gideceğim. O zaman konuşacağız ama histereskopiden sonra kendiliğinden gebe kalan çok kişi varmış. benimle ilgilenen hemşire öyle söylemişti. Eşim de o yüzden 1-2 ay, Mart-nisan gibi kendimiz deneyelim, olmazsa aşılama deneriz dedi.
şuan ne durumdasın

Ama operasyon olmadan tüp yapmanın da bi anlamı yok. Önce rahmin düzelmesi lazım 🤷🏻‍♀️
Yok onda bende hem fikirim. Biz operason sonrası 2/3 ay kendimiz deneyelim diye düşünüyoruz da acaba hiç denemeden direk tüp mü denesek diyorum zaman aleyhimize işliyor hep.

Yok onda bende hem fikirim. Biz operason sonrası 2/3 ay kendimiz deneyelim diye düşünüyoruz da acaba hiç denemeden direk tüp mü denesek diyorum zaman aleyhimize işliyor hep.
He anladım. Valla kimisine doktor korunun demiş, kimisi ilk Aydan hamile kalmış. Ben de bilemiyorum. benim zaten operasyon sonrası çok saçma oldu. Şubatta 1 ay kanadım, o ay çöp. Martta yani 2. ay adet olamadım sözde yumurtlama olmamış operasyonu yapan doktor öyle dedi O ay da çöp. 3. Bu ay da femaraya rağmen tutmadı. Bu ay da çöp. 🤷🏻‍♀️

He anladım. Valla kimisine doktor korunun demiş, kimisi ilk Aydan hamile kalmış. Ben de bilemiyorum. benim zaten operasyon sonrası çok saçma oldu. Şubatta 1 ay kanadım, o ay çöp. Martta yani 2. ay adet olamadım sözde yumurtlama olmamış operasyonu yapan doktor öyle dedi O ay da çöp. 3. Bu ay da femaraya rağmen tutmadı. Bu ay da çöp. 🤷🏻‍♀️
Offff koskoca 3 ay. Ben ilk histereskopimde 3 ay direk koruma aldım dr. korunman lazım demişti. Ama işle öncesi kürtaj sezeryan vs derken yine oldum histereskopi. Şimdi korunmasam da zaten spiral var o çıkacak da hormon ialçaları bitecek de ilaçlar bitmeden rengl de olamayacakmışım. Allahtan hayırlısı diyorum. Femara yumurtalar oluşşsun diyemi kullandın. Sonra çatlatma iğnesi oldun mu

X