Tadilat yaptırmakmı satmakmı?

Çok dogru hani bir orta segment bir de en alt seviye ürün vardır ya bu adam en ucuzunu kullanmış herşeyin.Muslukları degistirdik kapıları ,laminantı,duvarları yaptirdık.Ama yap yap bitmiyor

Ben de değiştirdim süpürgelikleri, mutfağı yeniledim. Bir de duvara nasıl bir boya yapmışsa pütür pütür oluyor ve silinmiyor. Çok tekniği de anlamıyorum ama alçı mı atmamış sıva mı yapmamış yani bir sorun var boyacı da düzeltemedi kalkıyor hep boyalar. Ve daha bu ev 6 senelik.

Konu sahibi arabayı satmayın bence, 2.250 lik evi satıp yeni ve daha temiz bir ev alabiliyorsanız alın ama sağlık sorunlarınız varmış arabasız zor olmaz mı? Ben sizi çok mantıksız görmedim. Ha bir de ev nerde ama mesela örneğin ben Moda’da oturduğum evi satıp daha ucuz diye Beylikdüzünden almazdım, muhit de önemli yani.
Oturduğum semtteki evi satıp varoşa geçmek degil niyetim tabiiki.Ama hani çocuk büyüteck degiliz site yerine tek bina da olabilir.3+1 yerine 2+1 de olabilir işte belki 10 yıllık alinıp içi bosken makul bir tadilat yapılabilir tarzı düşüncelerim var.Ama burdaki arkadaşlardan etkilenmédim desem de yalan olur😊Her zaman gençlerin fikirlerini önemserim

20k geliriniz var ama eve hiç birşey yapmayıp zamanla yapariz diyem bir eşiniz var cıks o ev hiç yapılmaz belli yani. Satatım daha ucuz ev alırım 1 sene sonra aynı fiyat olur zaten :KK66: kocanın bu kafasından da birşey olmaz eski kafa adamlar hiç çekilmiyor babamdan biliyorum

20k geliriniz var ama eve hiç birşey yapmayıp zamanla yapariz diyem bir eşiniz var cıks o ev hiç yapılmaz belli yani. Satatım daha ucuz ev alırım 1 sene sonra aynı fiyat olur zaten :KK66: kocanın bu kafasından da birşey olmaz eski kafa adamlar hiç çekilmiyor babamdan biliyorum
Benim kullanmış olduğum bir tıbbi cihaz var sarf malzemesi dünya tutuyor araba sürekli masraf çıkarıyor bazen acil bir durum oluyor özel hastaneye gidiliyor ben çalışmıyorum.20 k çok gibi görünüyor ama şartlar farklı.Ama evet eski kafalı eşle zor katıliyorum size ...Erkegi bişeye ikna etmek deveye hendek atlatmaktan zor yani

Oturduğum semtteki evi satıp varoşa geçmek degil niyetim tabiiki.Ama hani çocuk büyüteck degiliz site yerine tek bina da olabilir.3+1 yerine 2+1 de olabilir işte belki 10 yıllık alinıp içi bosken makul bir tadilat yapılabilir tarzı düşüncelerim var.Ama burdaki arkadaşlardan etkilenmédim desem de yalan olur😊Her zaman gençlerin fikirlerini önemserim

Sanki siz çok yaşlısınız yahu aramızda 4 yaş varmış 🥲

Hakkınızda hayırlısı olsun.

oğlunuz ne diyor bu duruma ? bazı gençler bulunduğu semtten çıkmak istemezler

sonuçta oda evin bir yaşayanı

I
Yarım kaldı gonderi.Koltuk kenarlarını richle boyadım kat kat vernik attım ama soyuldular malesef.siz memnunmusunuz
Ben Ebru Enerle boyadim mutfak dolaplarini üzerine Bianca sivi cam attim tas gibi oldu, ama once o dolaplar coook iyi temizlenmeli yag kalmamali

Yani tabiki sıfır dolap gibi değil, yanlışlıkla birşey falan çarpsa soyuluyor ama kenarda param olmasına rağmen bu ekonomide büyük mutfak tadilatına girmem. İdare ediyor, güzel gorunuyor, şimdi tezgah ve ankastre halledip ödeyip sonra dolapları yaptiracagim
normalde o sıkıntıyı yaşamamanız lazımdı ,ilk katı sürdükten sonra 1 gün bekleyip 2. katı sürdükten sonra 2 gün bekleyip iyice kemikleştikten sonra kalın sır vernik yapıp 3 gün beklettiğinizde roket atsanız birşey olmuyor aslında... tüm evin duvarları+ tüm mobilyalarımı boyadımda cadence ile ,3 senedir kullanıyoruz birşey olmadı acaba bekleme süresini mi az tuttunuz ?

normalde o sıkıntıyı yaşamamanız lazımdı ,ilk katı sürdükten sonra 1 gün bekleyip 2. katı sürdükten sonra 2 gün bekleyip iyice kemikleştikten sonra kalın sır vernik yapıp 3 gün beklettiğinizde roket atsanız birşey olmuyor aslında... tüm evin duvarları+ tüm mobilyalarımı boyadımda cadence ile ,3 senedir kullanıyoruz birşey olmadı acaba bekleme süresini mi az tuttunuz ?
24 saat ara vererek boyadım.Ama sır vernik degildi attığım.Hatta balkon koltuğu oldugu için yaz sonu yaptımki bidahaki yaza kadar kemikleşsin diye.

Roket atmadım bak attım desem yalan olur 🤣🤣🤣

Bilmem aslında tutmadik amA

bence muhit onemli ya bilmiyorum mesela ankaradaysaniz atiyorum konutkentten keciorene tasinmak cidden sizi yipratir. benim gecen gun yolum dustu o tarafa yani arabadan inmeye cekindim psikolojim bozuldu resmen. cocuk buyutecek olmasaniz bile insan alistigi yerden uzaklasinca gercekten zorlanir. mumkunse daha uygun sekilde evi tadilat yaptirmayi deneyin derim ben.

Bir evin değiştirilemez en önemli özelliği muhiti bence. Muhiti iyiyse satmayın.

Evin içindeki arızalar, eksiklikler giderilir ama hiçbir ev daha iyi bir muhite taşınamaz.

Ben su an oturduğum evi şubatta aldım. Muhiti iyi bir yerde değil. Ev 165 metrekare yeni ve her yerden ışık alıyor ama işte muhit en önemli özellik ya... Iyi bir muhitte bu ev 2 milyon eder. Burda ise 1 milyon anca eder. Çünkü muhiti değiştirilemez. Bu evde oturmak isteyen bu muhite riza gösterecek.

Iyi bir muhitten ev satan çıldırmıştır bence. Benden çok büyüksünüz özür dileyerek söylüyorum. Ama bu çılgınlığı yapmayın.

Oğlunuz için bir şey yapmak istiyorsaniz iyi muhitteki evinizi satmayın. Daha ne yapacaksınız oğlunuz için. Ilerde zaten ona kalacak. Allah anne babasına uzun ömürler versin, başından eksik etmesin.

Tadilatı yavaş yavaş yaptırın. Imkan varsa taksitle ödersiniz. Evin değeri durduğu yerde artıyor zaten.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha kredi çekip arabayı değiştiririm. Çok büyük bir krediye gerek yok. Büyük borçlara da gerek yok. Maksat lüks değil. Maksat arabanın işimizi görmesi 😊

Insallah içinize sinen bir yol çizersiniz. Allah hakkınızda hayırlı olanı versin 😊

bence muhit onemli ya bilmiyorum mesela ankaradaysaniz atiyorum konutkentten keciorene tasinmak cidden sizi yipratir. benim gecen gun yolum dustu o tarafa yani arabadan inmeye cekindim psikolojim bozuldu resmen. cocuk buyutecek olmasaniz bile insan alistigi yerden uzaklasinca gercekten zorlanir. mumkunse daha uygun sekilde evi tadilat yaptirmayi deneyin derim ben.
evet Ankaradayım.Batıkentteyim ve eğer karar verirsem eryaman düşunürüm.

Bir evin değiştirilemez en önemli özelliği muhiti bence. Muhiti iyiyse satmayın.

Evin içindeki arızalar, eksiklikler giderilir ama hiçbir ev daha iyi bir muhite taşınamaz.

Ben su an oturduğum evi şubatta aldım. Muhiti iyi bir yerde değil. Ev 165 metrekare yeni ve her yerden ışık alıyor ama işte muhit en önemli özellik ya... Iyi bir muhitte bu ev 2 milyon eder. Burda ise 1 milyon anca eder. Çünkü muhiti değiştirilemez. Bu evde oturmak isteyen bu muhite riza gösterecek.

Iyi bir muhitten ev satan çıldırmıştır bence. Benden çok büyüksünüz özür dileyerek söylüyorum. Ama bu çılgınlığı yapmayın.

Oğlunuz için bir şey yapmak istiyorsaniz iyi muhitteki evinizi satmayın. Daha ne yapacaksınız oğlunuz için. Ilerde zaten ona kalacak. Allah anne babasına uzun ömürler versin, başından eksik etmesin.

Tadilatı yavaş yavaş yaptırın. Imkan varsa taksitle ödersiniz. Evin değeri durduğu yerde artıyor zaten.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha kredi çekip arabayı değiştiririm. Çok büyük bir krediye gerek yok. Büyük borçlara da gerek yok. Maksat lüks değil. Maksat arabanın işimizi görmesi 😊

Insallah içinize sinen bir yol çizersiniz. Allah hakkınızda hayırlı olanı versin 😊
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için amin.Bugün itibariyle arabamiz yine arıza yaptı.Sanıyorum kul kurar kader gülermiş ya hah işte o durum.Yani araba bizi bırakacak gibi

evet Ankaradayım.Batıkentteyim ve eğer karar verirsem eryaman düşunürüm.
batıkent saygınlar sitesindeydi bizim ev ben ankarada okurken ,eryamanda da teyzem otururdu arasında epey mesafe var ama gittiğimde seviyordum eryamanı çok güzel bahçeleri olan sitede komşuların iyi olduğu bir yer bulursanız eryamanda zorlanmazsınız o zaman.

X