Tahliye taahhütnamesi

Doğruluğunu bilmiyorum lakin araştırırken bulduğum bilgiler arasında şunlar vardı.

*Kontrat ile aynı gün imzalanmamalı, tarihsiz olması o sebeple. Ev sahibi çakallığı yani o. (Kalem renginden, yazı tipinden vs sonrasında tarih atılması geçerli olmaması için yeterliymiş)
*Evliler için hem karı hem kocanın imzasının olması gerekliymiş.

Biz de imzaladık geçen sene. Sizinle aynı şekilde.

Kendisi biraz ev sahibi açısından iç rahatlatıcı ama usulüne göre yapılmayan, çok da aşırı işlevi olan bir belge gibi durmuyor açıkçası.

Bir de tahliye taahhütnamesinin de çok bir anlamı yok ev sahibi açısından. Zira yine tahliye davası açılması gerekiyor. Örnek no 13 ile tahliye talep edilebilir ama dediğim gibi sonu yine davaya çıkıyor ki en iyi ihtimalle 2 yılı buluyor. Tahliye kararını da icraya koymak vs. Derken oldu sana 3 yıl

İşte büyük ihtimalle kendisi kira tarihini sonradan atacak. Elimde tarihsiz halinin fotoğrafı var.
Yanlış anladınız. Tahliye tarihinin ayın kaçı olduğu önemli değil. Tahliye taahhütnamesine imza atılan tarihle evin kiralandığı tarih aynı olursa geçersiz oluyor. Yani kira sözleşmesinin imzalandığı gün size tahliye taahhütnamesi imzalatamaz kimse.

Doğruluğunu bilmiyorum lakin araştırırken bulduğum bilgiler arasında şunlar vardı.

*Kontrat ile aynı gün imzalanmamalı, tarihsiz olması o sebeple. Ev sahibi çakallığı yani o. (Kalem renginden, yazı tipinden vs sonrasında tarih atılması geçerli olmaması için yeterliymiş)
*Evliler için hem karı hem kocanın imzasının olması gerekliymiş.

Biz de imzaladık geçen sene. Sizinle aynı şekilde.

Kendisi biraz ev sahibi açısından iç rahatlatıcı ama usulüne göre yapılmayan, çok da aşırı işlevi olan bir belge gibi durmuyor açıkçası.

Bende şirket avukatına sordum şimdi. Elimde tarihsiz halinin fotoğrafı olduğu için tarihin sonra atıldığını kolaylıkla kanıtlayabilirsin çıkaramaz öyle kolay kolay dedi. Yani diyeceğim o ki kiracı arkadaşlar taahhütnamenin fotoğrafını çekin muhakkkak

Bir de tahliye taahhütnamesinin de çok bir anlamı yok ev sahibi açısından. Zira yine tahliye davası açılması gerekiyor. Örnek no 13 ile tahliye talep edilebilir ama dediğim gibi sonu yine davaya çıkıyor ki en iyi ihtimalle 2 yılı buluyor. Tahliye kararını da icraya koymak vs. Derken oldu sana 3 yıl
Egecell peki yeni ev alan kişi kirada oturuyor ve kiracısına kendim oturacagım ihtiyacım var diyerek ihtar çektikten sonra 6 ay sonra tahliye davası açarsa kaç sene sürer ?

Tarihe itiraz etmek de çok basit. Direkt delil tespiti yapılır. Bu uyanıklar bi akıllı kendilerini sanıyorlar. Hiç yaş tespiti filan yok sanıyorlar. Hop hakimlik kaleminde el yazısı örneği alınır adli tıp gerisini halleder

Egecell peki yeni ev alan kişi kirada oturuyor ve kiracısına kendim oturacagım ihtiyacım var diyerek ihtar çektikten sonra 6 ay sonra tahliye davası açarsa kaç sene sürer ?
Valla bunların net bir süresi yok kanunda ben iş yoğunluğunu göze alarak tarih verdim. Ama çok istisna bir ildir hakim ikinci celsede karar verir. Küçük şehir ise vs. Sonra o tahliye kararını da icraya koymak gerekir ama ilamlı icra.siz en iyi ihtimalle gözden 1 yılı çıkarın

Valla bunların net bir süresi yok kanunda ben iş yoğunluğunu göze alarak tarih verdim. Ama çok istisna bir ildir hakim ikinci celsede karar verir. Küçük şehir ise vs. Sonra o tahliye kararını da icraya koymak gerekir ama ilamlı icra.siz en iyi ihtimalle gözden 1 yılı çıkarın
İstanbul için sormuştum teşekkür ederim bizim de böyle bir durumumuz olabilir.
Ev aldık ve boşaltması için ihtar çektik sözleşmesi de eylül ayında doluyor biz nisan 10 ihtar çekmiştik kendisine (evi 28 martta almıştık)

İstanbul için sormuştum teşekkür ederim bizim de böyle bir durumumuz olabilir.
Ev aldık ve boşaltması için ihtar çektik sözleşmesi de eylül ayında doluyor biz nisan 10 ihtar çekmiştik kendisine (evi 28 martta almıştık)
İhtar için gerekli yasal süre içerisinde ihtarı çekmişsiniz sıkıntı yok ama işte istanbul :KK43: . Avukatınız ikna yoluna gitsin derim ben profesyonel yorumumu soruyorsanız. Kiracının tavrı nasıl ?

İhtar için gerekli yasal süre içerisinde ihtarı çekmişsiniz sıkıntı yok ama işte istanbul :KK43: . Avukatınız ikna yoluna gitsin derim ben profesyonel yorumumu soruyorsanız. Kiracının tavrı nasıl ?
Kiracı suan için ılımlı olmakla ile olmamak arasında değişik bir çizgide.
Ay sonu boşaltmasını rica ettik çünkü ödemelerimiz çok fazla ve haliyle ben de yetişemiyorum.
Kiramız 9 bin oldu kendisi 2500 tl'ye oturuyor bakalım neler olacak biz de suan için bilmiyoruz

Tarihe itiraz etmek de çok basit. Direkt delil tespiti yapılır. Bu uyanıklar bi akıllı kendilerini sanıyorlar. Hiç yaş tespiti filan yok sanıyorlar. Hop hakimlik kaleminde el yazısı örneği alınır adli tıp gerisini halleder
Sevgili avukat hanım şimdiye kadar verdiğim tahliye tahhutnamesinde asla el yazısı vs istemediler

Resmen fikir almak için konu açmışken bilmeyen ev sahiplerine de taahhütnamenin bilgisini vermiş oldum. Eve çöreklenmek isteyen kiracıları bilemem ama 6 binken yüzde yüz zam yapmıyorum diye evden çıkarılmayı kimse hak etmiyor.
ev sahibi olup bunu bilmeyen yoktur merak etmeyin

zira çoğu şehirde imzalamadan zaten ev tutamazsınız
hatta direkt emlakçı odaları imzalatın bunu diyor çoğu yerde

varsa imzalatılmayan bir yerde oturan buyursun yazsın

hamiş: tabii ki evi emlakçı olmadan kendisi tanıdığa vs veren imzalatmıyor olabiir de ben öyle durumlardan bahsetmiyorum.

Bende şirket avukatına sordum şimdi. Elimde tarihsiz halinin fotoğrafı olduğu için tarihin sonra atıldığını kolaylıkla kanıtlayabilirsin çıkaramaz öyle kolay kolay dedi. Yani diyeceğim o ki kiracı arkadaşlar taahhütnamenin fotoğrafını çekin muhakkkak
İşte böyle yapana ev mev yok.

Arkadaşım eskiden ayıptı böyle şeyler kendince haklısın tabi ama insanlar inan çok pislik yapar oldu binamızda bir kiracı vardı ev sahibini mahvetti 1.5 yıl uğraştı kadın çıkarmak için giderken de çeşmelere kadar sökmüş götürmüş ödemediği kiralar da cabası ki nekdr iyi insanlar diyordum birkaç kere evine de girdim duyana kadar bu yaptığını.. demekki güvenmemek gerekiyormuş sorunsuz kiracı oranı sorunlulara göre gerçekten az .. ev sahipleri madur oluyor ama onlarında aç gözlüsü çok birşey diyemiyorm ben kendi evimde oturuyorum fakat kiraya verecek olsam inan bende imzalatırım

kısacık özet geçeyim. İçime dert oldu avukat arkadaşlar varsa kanuni yönden bilgilendirirlerse yada başına benzeri olay gelen varsa cevap verirse çok sevinirim.

yeni ev tuttuk emlakçı vasıtasıyla. Kira sözleşmesini imzalarken tahliye taahhütnamesi çıktı meydana. Neymiş bir önceki kiracı çok çektirmiş.

Taahhütname tarihsiz üzerinde yazılanları ek olarak ekleyeceğim. Ne alaka diye sordum bir önceki kiracı çok çektirmiş çıkmamış vsvs bir sürü şey saydı. Emlakçı ise tüm ev sahipleri yaptırıyor artık dedi.

Bunun hukuki bir geçerliliği var mı arkadaşlar istediği zaman tarih atıp evden çıkarabilir mi? İçime dert oldu çok üzüldüm her an çıkabilecek olmanın stresi çok zor. Öyle bir durumda ne yapabiliriz.
yargitay tahliyr taahhutnamelerini gecersiz saydı diye biliyorum.
birde taahhutnameyi size aynı gün imzalatmaları yasal degil.

Sevgili avukat hanım şimdiye kadar verdiğim tahliye tahhutnamesinde asla el yazısı vs istemediler
Yerinize başka birisi doldurursa ve siz de şikayetçi olursanız istenir zaten. Oraya delil tespiti istenirse yazmışım gördüğünüz üzere. Avukat değilim hakimim.

X