Tahtakurusu yardim

İlaçlatırsanız belki düzelir ama bebeğinizi koruyun mutlaka. Mobilyalardan hangilerini yiyorlar acaba atsanız olur mu ki

İlaçlatmanız lazım ne yazıkki başka yolu yok. Eskiden köy evimizde vardı, ve annemler kendileri yaptılar bişeyler ama ona rağmen geçmezdi. Onlarla büyüdüm resmen ben o evde. Sonra evde derin temizlik, sıvalar, eski eşyaları yakma vs yapıldı da heralde yuvaları sıvandı kapandı ondan mı nedir daha da çıkmadılar.

Babam askerdeyken eve getirmiş bu böceği
Annem kıyafetlerin dikiş yerlerine saklanır derdi
Karanlıkta çıkıyorlarmış

bu gibi konularda ilaç şirketleri çok gelişti
Bebekle varmış bence yardım alın...
Bebeği yedirmeyin o hayvana

buhar makineleri işe yarıyor diye duydum. çeşitli aparaltarı oluyor.
yıkanabilen her şeyi yüksek ısıda yıkayıp kurutma makinesi ile de kurutup
sonra her yere o makineyle buhar tutulması işe yarıyormuş.

Arkadaş duvarlara ve kapılara tiner sıkmış,öğle kurtuldum dedi.Ama bence tek çözüm ilaçlama şirketi.emin olun sizin çabanızla olacak iş değil.

Gece sizden çıkan karbondioksiti hissedip geliyorlar. Şirketler sadece ilaçlama değil evi ısıtma da yapıyor yurt dışında yaşadığım yerde. Yumurtalardan kurtulmanın tek yolu yüksek ısı. 55 derece üstüydü sanırım. Bu işlemler esnasında kıyafetleri, çarşafları vs. yüksek ısıda yıkayıp, kurutup plastik poşetlerde ağzını sıkı sıkıya kapatıp kaldırmak gerekiyor. İngilizcesi bedbug. Yatak ve etrafında çok oluyor. Yatak içi be başlığa yerleşebiliyor. Burada tamamen kapanan yatak koruyucular var. Kese gibi. Hava almayan. Türkiye de var mı bir bakın. Yatakları ona geçirin. 6 ay aç susuz yaşayabiliyorlar. 1-2 sene çıkarmayın bu kılıftan. Yatak ayaklarına yapışkanlı tuzak satılıyor burada. Ondan varsa başka yerden yatağa gelmesini en azından engellemiş olursunuz. Priz deliklerine duvar içine de çok saklanıyorlarmış. Biz çareyi taşınmakta bulmuştuk. Şanslıydık eşyalarımız henüz gelmemişti ama olan tüm kıyafetler yıkandı, kurutucu da kurutuldu. Hala vücudumda böcek geziyor zannederim. Allah kurtarsın.

Pazartesi günü ilaclatacagiz bakalım evi kesime yakın bir ilaçlama olacakmış söylenen (iki kere ilaclanacak ) pazartesi ve perşembe yada cuma 2,ilaçlama önlem ve sonrasında olacak yumurtalar içinmiş ) inşallah kurtuluruz bu illetten kendi yöntemlerimizle çok azaldı ama hergun 1_2 adet çıkıyor biryerden ilaçlama olmadan zor bunjnla mücadele yok galiba

Pazartesi günü ilaclatacagiz bakalım evi kesime yakın bir ilaçlama olacakmış söylenen (iki kere ilaclanacak ) pazartesi ve perşembe yada cuma 2,ilaçlama önlem ve sonrasında olacak yumurtalar içinmiş ) inşallah kurtuluruz bu illetten kendi yöntemlerimizle çok azaldı ama hergun 1_2 adet çıkıyor biryerden ilaçlama olmadan zor bunjnla mücadele

X