takip edilmek...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alaralalala

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2021
83
23
24
arkadaşlar ben yürüyodum sonra bi sokaktan bi adam çıktı o arkada ben önde 20 metre gibi kısa bi mesafe yürüdük sonra ben arkama baktım işte hala orda mı diye sonra markete girdim adam da marketin önünde durdu telefonla konuşmaya başladı (market büyük bi market) sonra işte marketten alacağımı aldım hızlıca çıktım. adam telefonla konuşmaya devam ediyodu yanından geçtim beni farketmedi bana bakmadı sonra evimin sokagina girecekken tekrar baktim markete adam orda mi diye, oradaydı sonra bana baktı. Ben de şüphelenip hızlıca eve gittim ama bilmiyorum takip mi edildim belki de birini bekliyodur orada adam 🤔yine de korktum ve size sormak istedim.

arkadaşlar ben yürüyodum sonra bi sokaktan bi adam çıktı o arkada ben önde 20 metre gibi kısa bi mesafe yürüdük sonra ben arkama baktım işte hala orda mı diye sonra markete girdim adam da marketin önünde durdu telefonla konuşmaya başladı (market büyük bi market) sonra işte marketten alacağımı aldım hızlıca çıktım. adam telefonla konuşmaya devam ediyodu yanından geçtim beni farketmedi bana bakmadı sonra evimin sokagina girecekken tekrar baktim markete adam orda mi diye, oradaydı sonra bana baktı. Ben de şüphelenip hızlıca eve gittim ama bilmiyorum takip mi edildim belki de birini bekliyodur orada adam 🤔yine de korktum ve size sormak istedim.
Biz nasıl bilebiliriz ki orada değildik?
Belki siz huylanıp adama baktığınız için o da “bu kadın bana niye baktı?” diye size bakmış olabilir.
Tehlikeli durumlar için telefonda “kades” uygulamasını bulundurmak elzem.

Etmiste olabilir,etmemiste olabilir, etmeyip spontane sekilde edecekte olabilir.Etmeyecekken bakıstan dolayi fikrine düsmüste olabilir manyak cokk🤷🏻‍♀️
Dikkatli olmakta her daim yarar var👍

Olabilir de olmayabilir de. Bu gibi durumlarda ben asla eve gitmiyorum, nerede yaşadığımı bilmesinler diye. Genellikle market içinde, toplum içinde ya da bir kafede falan pinekliyorum. Aklınızda bulunsun. Sonra kaybolup gidiyorlar zaten yanlız göremeyince. Siz de eve gidersiniz ardından.

Olabilir de olmayabilir de. Bu gibi durumlarda ben asla eve gitmiyorum, nerede yaşadığımı bilmesinler diye. Genellikle market içinde, toplum içinde ya da bir kafede falan pinekliyorum. Aklınızda bulunsun. Sonra kaybolup gidiyorlar zaten yanlız göremeyince. Siz de eve gidersiniz ardından.
çok haklısın zaten bi daha bu tarz bi şeyden şüphelensem gereğini yaparım

çok haklısın zaten bi daha bu tarz bi şeyden şüphelensem gereğini yaparım

Çok çok dikkatli ol, takip edilmemiş olsan dahi korkusu bile yeter değil mi? Biz kadınlar için ne kadar zor. Maalesef ben de her sabah işe giderken dolmuş beklediğim sırada yanımda geçen arabaların içinden ya da motorsikletli adamlar tarafından gözle taciz edilebiliyorum. Kıyafetim de gayet usturuplu olmasına rağmen. Yani taciz ne kıyafede bakıyor ne de başka birşeye, erkeğin içinde sapıklık olması yeterli.

otobüsle eve giderken genç bir adam yarım saat yol boyunca ara ara bana baktı. evimiz son durağa yakın, indiğim yerde pek inen olmuyor, sakin güzel bir semt. düğmeye bastım inmek için, adam oturuyordu. ben indim eve yürüyordum, karşıya geçmek için sağa sola bakarken arkamda o adamı gördüm. hızlıca yürümeye devam ettim eve doğru. dış kapıdan girdim, adam da arkamdan girdi. kapıları geçtik. asansör hemen geldi, içinde birisi var ve 3. katta inecek. bindim, 7. kata bastım. adam da bindi ve 8'e bastı. artık beni avlayacagindan eminim. 7. katta indim hemen eve girdim kurtulmanın sevinciyle. o adam üst komşumuzmuş........

Bana denk gelmiş gibi geldi doğrusu
Sonuçta market çıkışı sizi takip etmemiş
Belki biriyle market önünde buluşmak için sözlemişti

otobüsle eve giderken genç bir adam yarım saat yol boyunca ara ara bana baktı. evimiz son durağa yakın, indiğim yerde pek inen olmuyor, sakin güzel bir semt. düğmeye bastım inmek için, adam oturuyordu. ben indim eve yürüyordum, karşıya geçmek için sağa sola bakarken arkamda o adamı gördüm. hızlıca yürümeye devam ettim eve doğru. dış kapıdan girdim, adam da arkamdan girdi. kapıları geçtik. asansör hemen geldi, içinde birisi var ve 3. katta inecek. bindim, 7. kata bastım. adam da bindi ve 8'e bastı. artık beni avlayacagindan eminim. 7. katta indim hemen eve girdim kurtulmanın sevinciyle. o adam üst komşumuzmuş........
Ay ama bu epey korkuncmus diaoosod ben benimle ayni apartmana girse direkt onun girmesini beklerdim kapinin onunde onu izlerdim benim pesimde mi yoksa bi daireye giriyo mu diyee 🙈🙈

Fazla şüpheci geldiniz. Takip eden insan marketten çıktığınızda fark eder. Öylesine takılmıyor arkanıza sonuçta, tabiri caizse radarı açık olur.

ben turkiyede ilk kez takip edildim gecen gun. hala hatirladikca urkuyorum acikcasi. takip etmeyi kafaya koyan adam cidden asiri rahatsiz ediyor hissediyorsunuz yani.

bu adam sanki normal yolundaymis gibi geldi bana. dikkatli olmakta fayda var ama bunu kendinize bir kaygi sebebi yapip hayatinizi zorlastirmayin.

Benimde başıma benzer olay gelmişti. 18 yaşında stajdan dönerken 50 yaşlarında adam öpücük attı yol ortasında tabi ben şok. Hem şaşırmış hem öfkeli vaziyette yoluma devam ettim. Sonra bir dükkanın camına baktığımda adamın arkamdan geldiğini gördüm. Öpücük olayını sindiremeden adamın beni takip ettiğini görünce panik oldum ve ilk markete girdim. Adamda girdi. Rastgele birşey alıp kasaya geçtim. Aramızda bir kaç kişi varken ben sıradan çıktım, aldığımı bırakıp giriş kapısından çıktım. Arkama bakmadan hızlıca devam ettim sonra dank etti "neden ben kaçıyorum ki" dedim çantamı adamın kafasına indirecektim ama baktım adam peşimden gelmiyordu. Bu olay hala içimde pişmanlığımdır, kaçmak yerine keşke sokak ortasında rezil etseydim.

Adamda korkmuştur. 😂

arkadaşlar ben yürüyodum sonra bi sokaktan bi adam çıktı o arkada ben önde 20 metre gibi kısa bi mesafe yürüdük sonra ben arkama baktım işte hala orda mı diye sonra markete girdim adam da marketin önünde durdu telefonla konuşmaya başladı

yolda yürürken arkanızda yürüyen adamdan neden şüphelendiniz

çok mu yakınınıza girdi, temas mı etti

yani yolda bir çok kişi yürür, arkamdan birisi gelir ve ben rahatsızlık hissedersem

kenarda çantamdan bir şeyler arar ve onun önüme geçmesini sağlarım

markete girdim adam telefon ile konuşuyordu demişsiniz, çıkınca peşinizden gelmemiş

belki cidden telefon ile konuşacaktır orada, eşim de yapar, markette alışveriş yapacağı zaman telefonu çalarsa konuşur sonra girer

hem alıp hem konuşmak zor olur yahut konuştuğu hususlar tüm markette yankılanmasın diye kapı önünde konuşur, o konuşmalar 20-30 dakika dahi sürer

konuşması bitince girer alışverişini yapıp yoluna devam eder

yolda yürürken arkanızda yürüyen adamdan neden şüphelendiniz

çok mu yakınınıza girdi, temas mı etti

yani yolda bir çok kişi yürür, arkamdan birisi gelir ve ben rahatsızlık hissedersem

kenarda çantamdan bir şeyler arar ve onun önüme geçmesini sağlarım

markete girdim adam telefon ile konuşuyordu demişsiniz, çıkınca peşinizden gelmemiş

belki cidden telefon ile konuşacaktır orada, eşim de yapar, markette alışveriş yapacağı zaman telefonu çalarsa konuşur sonra girer

hem alıp hem konuşmak zor olur yahut konuştuğu hususlar tüm markette yankılanmasın diye kapı önünde konuşur, o konuşmalar 20-30 dakika dahi sürer

konuşması bitince girer alışverişini yapıp yoluna devam eder
haklisiniz goz temasi korkuttu sadece o an yazdim panikle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X