Tamamen değişen koca, nasıl davranacağını bilemeyen ben

Suskunhanim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
5.434
13.795
Bi gün buraya Yazacağım kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.Yazanları eleştirmezdim ama insan kendi problemini kendi çözmeli, tanımayan insanlar nasıl yardım edebilir ki derdim ama insan çaresiz kalınca her yolu deniyormuş.oldukça kısa
yazmaya çalışacağım, konuşmasını çok severim de uzatmamak zor olacak benim için☺️
Eşimle mutlu giden bir evliliğim vardı.6.5 yıllık evliyiz.iki çocuğum var.kızımın doğumundan bir ay önce kaynım vefat etti.Babası gibi çok severdi eşim hatta babasından daha çok bile diyebilirim.hamileyim bahanesiyle eşim beni uzak tuttu kendisinden, acısını paylaşmadı.doğumuma on gün kalaya kadar cenaze evindeydik ve hep ağladım.bana bu kadar zor gelmişken onun nasıl ciğeri yanıyordur diye diye kahroldum.
abisinin arlkasaşı , işsiz güçsüz etrafından geçinen yeri yurdu olmayan bir adam var.eşimçok ama çok iyi yürekli bi insan, bu süreçte o adamla yakınlaştılar.eşim bana karşı değişmeye başladı.lohusayım duygusalım ama bu duygusallığı duygu sömürüsü olarak nitelendirmeye başladı.Doğumdan sonraki 6 ayım ağlayarak ve onun eleştirilerini dinleyerek geçti.sonraki aylar kendimi kitaba verdim, kendimi topladıkça evliliğimi de kurtarmaya aramızı düzeltmeye çalıştım.bir şeyler düzelse de o adamla konuştuktan sonra yine soğuk davranıyordu.
Haftanın iki gecesi 2’ye 3’e hatta bazen 4’e kadar o adamla konuşuyor.bazen dinliyorum kadın değil eminim.o adamdan bana, annesigile , yengesi ve yeğenlerine nasıl davranacağıyla ilgili sürekli öğüt alıyor.34 yaşında, ergen değil ama atıyorum yeğeninin gönderdiği yazılarıyla ilgili fikrini bile o adama sorup söylüyor ki kocam Türkçe öğretmeni.(aynı zamanda ben de)
Böyle bi adam değildi, çok merkhametli iyi yürekli bi adam ki hala öyle ama bana karşı değil. O adam kadın düşmanıyım demiş bizimkinin de iki lafından biri siz kadınlar şöylesiniz böylesiniz olmaya başladı.
Bugüne kadar acısına verip hep ben tatlıya bağladım ama bu onda vazgeçilmez olduğu izlenimi uyandırmış.asljnda haksız da sayılmaz, tüm yaptıklarına rağmen hala eskisi gibi olmamızı ümit ediyor dua ediyorum.
Dün yine tartıştık ve tatlıya bağlamaya çalıştım ama o konuşurken çok sertti.ne yapmaya çalışıyorsun dedim, istemiyorsan gideyim yeter artık dedim.git kapı orda dedi ve ilk kez söylemiyor.ben de çıkardım valizleri eşya koyarken kv olmaz kızım dedi(tatil sebebiyle evimizde değiliz).kocamla konuşmaya çalıştı, kocam gitsin dedi kapı orda dedi.kv kızdı, bi silik yüzünden yuvanı nasıl yıkarsın diye,hemen savunmaya geçti kimmiş silik diye annesine bağırdı.
Geceleri o adamla konuşurken dinliyorum, iyi niyetle yaptığım güzel şeyleri bile bambaşka açıdan yorumluyor.
Baştan söylemiştim de mi çok uzattım☺️Daha yazacağım çok şey var da neyse son olarak asıl sorumu sorayım.karşısjnda nasıl dik durabilirim, yaptığı onca şeye rağmen hala gidip sarılmak istiyorum.Kendisi de biliyor bunu daha önce demişti şimdiye kadar soğumadıysan bundan sonra soğumazsın diye.feminist kardeşlerim bi el atın bilir, benim gibi duygusal bi insanı yola getirin☺️
(Herkes yanlış anlamış bi düzeltme yapayım: şeyhlik müritlik ilişkisini aydınlanma, insanları tanıma anlamında kullandı yoksa adamın namaz kılıp kılmadıpını bile bilmiyorum.bu ifadeyi kullanma sebebim de şu: eşimle ikişkimiz başladığında sigarayı bırakmıştı benim bir talebim olmamasına rağmen, sırf sevmiyorum diye.kaç yıl aradan sonra tekrar başladı ve adamla farklı ilçelerde olduğumuz için telefonda haber ediyor ben sigaraya başladım diye)

Son düzenleyen: Moderatör:
kv esinizin o arkadasiyla konusmasini bir sekilde yasaklasa o silik adamin ailesiyle konussa oglumun yuvasini etkiliyor diye

Kim bu adam ve eşiniz ne sebeple bu adamla sabahlara kadar konuşuyor? Yani bu hiç normal bir şey değil. Koca adam neden başka birinin talimatlarıyla hareket ediyor?
Yetimlere kol kanat germek için kulis yapıyorlar güya.defalarca söyledim bunu birlikte yapmalıyız, onlar bizim yetimlerimiz diye ama benim onları ve yengesini kıskandığım gerekçesiyle(ki bunun için elimde yeterince sebep var ama ben hep frenledim kendimi).
Ben abisinin acısına verdim yoksa benim de aklım almıyor.bugüne kadar da hem çocuklarım hem sevdiğim hem de geçecek diye sabredip bekledim

Tövbeler olsun
Aklıma tuhaf şeyler geliyor özür dilerim
Ben de sırf bu sebeple dinleyici koyup dinledim ama sadece çocuklardan, benden, yengesinden vs konuşuyorlar.zaten hep o adam konuşuyor eşim arada soru soruyor ya da bir iki cümle yorum yapıyor

Yok artık dedim okurken geceleri saatlerce ne konuşulur ki elin adamıyla.?
Aralarında duygusal bir bağ olmasın sakın valla bu zamanda kimseye güvenemiyorum kusura bakmayın
Ben rest çekerdim yerinizde olsam o adamla bu şekilde görüşmeye devam edeceksen kapı orda der kovardım iyi sabretmişsiniz
İşte dün gidecem diye çektim ama hala barışmak için adım atmasını bekliyorum, nasıl sevdiysem.Kalbim kurusun diyesim geliyor:KK43: duygusal bağ değil de şeyhlik müritlik gibiymiş aralarındaki bağ ama ondan bahsederken gözleri parlıyor resmen. Lakin o duruma varacak olsa mutlaka fark ederdim uzun zaman dinledim

Ben de sırf bu sebeple dinleyici koyup dinledim ama sadece çocuklardan, benden, yengesinden vs konuşuyorlar.zaten hep o adam konuşuyor eşim arada soru soruyor ya da bir iki cümle yorum yapıyor
Elin sacma sapan adamına neymiş ki? Yengenin ihtiyacı varsa kv ye söyler hallolur. Günlerce o kadar uzun süre konuşacak ne varmış? Bu kişinin yengede gözü olmasın tövbe tövbe

Bir insan, diger insanlari nasil bu denli yönlendirebiliyor aklim almiyor. Tamam belli bir derece etkilersin de bu kadar fazlasini nasil yapiyorlar cidden merak ediyorum bu tür beyin yikamacilari...
Hep telde mi konusuyorlar yazişma yok mu?
Ah bir de ben bilsem ah:KK43: ama diyorum ya eşim çok beyefendi, dünya iyisi bi insan.bu seneye kadar ev işinde hep yardım ederdi, oğlumu hala o yıkar, aldığıma gittiğime geldiğime karışmaz ama ben de onsuz mümkün olduğunca hareket etmemeye çalışırım.her şey gönlünce olsun diye didinirim hep

Koca koca adamlar nasil boyle baska insanlarin etkisine girebiliyor hayret ediyorum. Bir de ogretmenmis esiniz, beyni yikanabilen insana zerre saygi duymam kusura bakmayin aci konustugum icin. Ama koca adam, evli barkli, colugu cocugu var, bir de ogretmen ve boyle birine murit oluyor birdenbire. Evlerden irak.

Bir insan, diger insanlari nasil bu denli yönlendirebiliyor aklim almiyor. Tamam belli bir derece etkilersin de bu kadar fazlasini nasil yapiyorlar cidden merak ediyorum bu tür beyin yikamacilari...
Hep telde mi konusuyorlar yazişma yok mu?
Son bi kaç şudur bakamıyorum şifre koydu ama öncekilere bakıyordum çaktırmadan, o manaya gelecek bi şey yok.

İşte dün gidecem diye çektim ama hala barışmak için adım atmasını bekliyorum, nasıl sevdiysem.Kalbim kurusun diyesim geliyor:KK43: duygusal bağ değil de şeyhlik müritlik gibiymiş aralarındaki bağ ama ondan bahsederken gözleri parlıyor resmen. Lakin o duruma varacak olsa mutlaka fark ederdim uzun zaman dinledim

Allah tum cocuklari esiniz gibi ogretmenlerden korusun
Kusura bakmayin sizin derdiniz baska ama benim tuylerim diken diken olsu okurken konuyu

Size tavsiye veremem cunku ben boyle bir adami once evire cevire dover sonra da kaoinin onune firlatir atarim

X