Tapu işlerinden anlayan bakabilir mi lütfen

Eyiryah1987

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2016
208
130
37
Merhaba k.k üyeleri benim annem vefat etti 5 yıl önce 2 ay öncede anneannem vefat etti. Anneannemden bize kalan bir ev var tapulu 3 teyzem var bizde kendi icimizde 4 kardeşiz salı günü gidip veraset ilamı falan çıkıp yeni tapu alinicakmis bu işler nasil olur tapu masrafı cok cikarmi acaba? Eşim şuan görevde param kısıtlı nekadar olacağını bilsem içim rahat edecek yaridmci olanlara şimdiden çok teşekkür ederim

Merhaba k.k üyeleri benim annem vefat etti 5 yıl önce 2 ay öncede anneannem vefat etti. Anneannemden bize kalan bir ev var tapulu 3 teyzem var bizde kendi icimizde 4 kardeşiz salı günü gidip veraset ilamı falan çıkıp yeni tapu alinicakmis bu işler nasil olur tapu masrafı cok cikarmi acaba? Eşim şuan görevde param kısıtlı nekadar olacağını bilsem içim rahat edecek yaridmci olanlara şimdiden çok teşekkür ederim
Merhaba ben avukat olarak cevaplayayım veraset ilamı çıkartmak için artık mahkemeye gitmenize gerek yok size en yakın notere gidip mirasçılık belgesi alabilirsiniz , onunda heryıl değişen harcı var 2021 için bakarsınız internetten. Benim müvekkilim olsaydınız size şunu tavsiye ederdim bütçeniz kısıtlı olduğu için tapuyu satmak gibi bir düşünceniz de varsa önce tapunuza alıcı bulup bu masrafları onun karşılamasını ve alacağınızdan düşürmeyi size tavsiye ederdim böylece cebinizden para çıkmadan işleri halletmiş olurdunuz yine yardımcı olmamı isterseniz bana özelden mesaj atabilirsiniz

X