tatil meselesi .. kafamdaki sorular ..

marmaris butik otelin adını özelden bana atabilirsin istersen :)
maksimum 2 gece geçireceğim için bi tık tuzlu olması dokunmaz eğer beğenirsem
kahvaltıya takılmıyorum çok güzel mekanlar var otel kahvaltısından çok daha iyisini yapan yer dolu
tek kişi olmanın avantajı. illa ki kahvaltı tabağı olan yerler vardır menüsünde
datça konusunda çok aklıma girildi, fethiye de ne zamandan beri istediğim yerler arasında :KK70:
kuşadası yeme içme açısından pahalı değildi 2 sene önce geldiğimde. tek sorunu şehirimsi olması :KK70:
Didim mesela aşırı kalabalık denizde resmen insanlar üst üste. Kaşı da seviyorum özellikle halk plajı güzeldir ama yolu çekilmez. Marmaris akyaka güzel ama fiyatlar uçmuştu

Ulaşim dert olmasa ben mesela izmirin uzak yerlerini seviyorum mordoğan, kaynarpınar vs ama gönlüm urladan yana

Didim mesela aşırı kalabalık denizde resmen insanlar üst üste. Kaşı da seviyorum özellikle halk plajı güzeldir ama yolu çekilmez. Marmaris akyaka güzel ama fiyatlar uçmuştu
didime seneler önce gitmiştik ailecek, son günümüz bayramın 1. gününe denk gelmişti
yüzecek yer yoktu :KK70:
ucuz hiçbir yer kalmadı artık
izmirde denizini çok sevdiğim bi yer var genelde günübirlikçiler falan da geliyor
her yerini şezlongçular basmış asla halka açık bi yer bırakmamışlar, ücretsiz kısmında da abuk sabuk tipler gelip kuruluyor
1 şemsiye 2 şezlonga bu sene kesin 500 tl fiyat çekerler
mesela burası popüler falan sayılmaz ama burada bile fiyatları arşa çıkarmış durumdalar

işte ben 2 senedir bunlara takıla takıla tatile çıkmadım. orası pahalı burası uzak bilmem ne diye diye
şimdi koy g.tüne rahvan gitsin modundayım

Ulaşim dert olmasa ben mesela izmirin uzak yerlerini seviyorum mordoğan, kaynarpınar vs ama gönlüm urladan yana
izmirin çevresinde çok fazla güzel yer var
izmirde yaşıyorum
araç varsa sabah gidilip akşam gelinir rahatça. araç yoksa mecburen konaklamalı olmalı benim açımdan
bil bakalım benim neyim yok? aracım :KK53:

Ben tur şeklinde gitmiştim bozcadayı da çok sevdim ama son yıllarda aşırı popüler ve pahalı oldu diye biliyorum.
popüler ve pahalı olmayan yer kalmış olsa keşke
ben senelerdir bodrumu bu yüzden erteliyorum. pahalı, kalabalık dedim dedim hiç gitmedim
ama bu sene onu da düşünsem mi diyorum
çünkü böyle düşüne düşüne bi bakmışım evde oturuyorum

Ben yalnız turlara çok katıldım bu bayram da kısmet olursa yüzme molalı tur düşünüyorum. Tabii param da olursa :) Yalnız daha rahat ediyorum ya, kafamı dinliyorum daha özgür oluyorum. Bilmiyorum başka biri de yalnız yapamaz.
Bence siz de deneyin. Belki daha çok zevk alacaksınız bilemeyiz. Ama muhakkak güvenli yer olsun. Milletin başına neler geliyo duyuyoruz. İyi tatiller diliyorum :)

Ben yalnız turlara çok katıldım bu bayram da kısmet olursa yüzme molalı tur düşünüyorum. Tabii param da olursa :) Yalnız daha rahat ediyorum ya, kafamı dinliyorum daha özgür oluyorum. Bilmiyorum başka biri de yalnız yapamaz.
Bence siz de deneyin. Belki daha çok zevk alacaksınız bilemeyiz. Ama muhakkak güvenli yer olsun. Milletin başına neler geliyo duyuyoruz. İyi tatiller diliyorum :)
tekne turu mutlaka düşünüyorum şöyle en az 5-6 koy gezen turlar var çok güzel
duruyorlar 45 dk yüzüyorsun çok keyifli oluyor, ailemle yapmıştık daha önce
inanılmaz güzeldi. marmariste yapmıştık bunu ve en az 7 koya falan gidildi. o kadar da pahalı olmuyor o tekne keyfi için değer :)

Ben tur şeklinde gitmiştim bozcadayı da çok sevdim ama son yıllarda aşırı popüler ve pahalı oldu diye biliyorum.
şöyle bi ekleme yapmayı düşünüyorum pahalılıkla alakalı
yani tatil anlayışıyla çok ilgili bi konu sanırım
benim kafamdaki düşünce şu, en büyük masraf kalemim konaklama olur
onu güzel bi şekilde seçerim şöyle deniz manzarası gören balkonu olan bi oda bulsam ki böyle çok fazla var
1-2 gece falan kalıcam zaten
yakın yerler seçeceğim için otobüs bileti çok pahalıya gelmez
yeme içmeden de bi tık kısarım diye düşünüyorum yemeğe çok düşkün biri değilim
otelde kahvaltımı yapar plaja geçerim, kişi başı 2000 tl harcama sınırı olan beachlerde gözüm yok
halk plajında 2-3 saat takılır dönerim
özellikle dışarıda alkol inanılmaz pahalı
dışarıda bi mekanda atıyorum sadece 1 bira içer kalkarım geçerken bakkaldan bi küçük rakı alırım
otelime gelir balkonumda içer kafa dinlerim ki o rakıyı asla aynı gece bitiremem
veya 2 bira alıp sahile giderim kafa dinlerim
taksi kullanmam, kısa mesafe ise yürürüm, hafif uzaksa minibüs vs illa ki olur
böyle kabataslak bi hesapla 2 günlük bi tatilin masrafı 10.000 üstüne mal olmaz bana
ama alkolü sadece mekanda içmek isteyen, beach club seven, taksi konforu falan arayan biri olsam çok çok daha pahalıyı bulurdu
son tatilde bundan iyice emin oldum, harcamak isteyene inanılmaz harcatıyor tatil yerleri :KK70:

didime seneler önce gitmiştik ailecek, son günümüz bayramın 1. gününe denk gelmişti
yüzecek yer yoktu :KK70:
ucuz hiçbir yer kalmadı artık
izmirde denizini çok sevdiğim bi yer var genelde günübirlikçiler falan da geliyor
her yerini şezlongçular basmış asla halka açık bi yer bırakmamışlar, ücretsiz kısmında da abuk sabuk tipler gelip kuruluyor
1 şemsiye 2 şezlonga bu sene kesin 500 tl fiyat çekerler
mesela burası popüler falan sayılmaz ama burada bile fiyatları arşa çıkarmış durumdalar

işte ben 2 senedir bunlara takıla takıla tatile çıkmadım. orası pahalı burası uzak bilmem ne diye diye
şimdi koy g.tüne rahvan gitsin modundayım
Ben de bayadır tatil yapmadım her şey uçtukça bir de insan sevmiyorum ben. Didemin görünce nefesim kesiliyo kaç sıra şezlong. Ay fena orası. Her yer aşırı uçtu. Ben tatillere arkadaşlarla gidiyordum 5-6 kız oluyorduk. Maliyet konaklama olarak baya uyguna geliyordu. Kaşta bol bol tekne turu yapabilirsin de şimdi o tekneler ne olmuştur allah bilir

şöyle bi ekleme yapmayı düşünüyorum pahalılıkla alakalı
yani tatil anlayışıyla çok ilgili bi konu sanırım
benim kafamdaki düşünce şu, en büyük masraf kalemim konaklama olur
onu güzel bi şekilde seçerim şöyle deniz manzarası gören balkonu olan bi oda bulsam ki böyle çok fazla var
1-2 gece falan kalıcam zaten
yakın yerler seçeceğim için otobüs bileti çok pahalıya gelmez
yeme içmeden de bi tık kısarım diye düşünüyorum yemeğe çok düşkün biri değilim
otelde kahvaltımı yapar plaja geçerim, kişi başı 2000 tl harcama sınırı olan beachlerde gözüm yok
halk plajında 2-3 saat takılır dönerim
özellikle dışarıda alkol inanılmaz pahalı
dışarıda bi mekanda atıyorum sadece 1 bira içer kalkarım geçerken bakkaldan bi küçük rakı alırım
otelime gelir balkonumda içer kafa dinlerim ki o rakıyı asla aynı gece bitiremem
veya 2 bira alıp sahile giderim kafa dinlerim
taksi kullanmam, kısa mesafe ise yürürüm, hafif uzaksa minibüs vs illa ki olur
böyle kabataslak bi hesapla 2 günlük bi tatilin masrafı 10.000 üstüne mal olmaz bana
ama alkolü sadece mekanda içmek isteyen, beach club seven, taksi konforu falan arayan biri olsam çok çok daha pahalıyı bulurdu
son tatilde bundan iyice emin oldum, harcamak isteyene inanılmaz harcatıyor tatil yerleri :KK70:
Ya ben baya uyguna tatil lerden yapmıştım onlarla kıyaslıyorum istemsizce 2020 den beri tatil olayım da bitti. Şu anda dediğin gibi nefes alsan para. Lüks tatil bana göre de değil. 2016 di galiba arkadaşlar şampanya açtırmalı mekana maaşımın 3 te 1 ini vermişti. Öyle yerlerin sonu sınırı yok

Benim iki manyak arkadaşim bla bla ile tatil yapıyorlardı, saçma sapan takılıp bedavaya tatil getiriyorlardı

Ya ben baya uyguna tatil lerden yapmıştım onlarla kıyaslıyorum istemsizce 2020 den beri tatil olayım da bitti. Şu anda dediğin gibi nefes alsan para. Lüks tatil bana göre de değil. 2016 di galiba arkadaşlar şampanya açtırmalı mekana maaşımın 3 te 1 ini vermişti. Öyle yerlerin sonu sınırı yok
işte yanında biri olduğu zaman ister istemez harcıyor insan
bi de tatil fiyatları pandemiden sonra çok çok arttı
tek başıma olsam asla önünden geçmeyeceğim 2 yerde yemek yedik mesela
pahalı ya boşver başka yerde yiyelim diyemiyorsun ayıp olur gibi geliyor
kırk yılın başı denk getirip gelmişiz para hesabını pek yapamıyorsun
tek başıma tatili bana cazip kılan şey masrafları istediğim gibi kısma şansımın olması gibi geliyor bana

işte yanında biri olduğu zaman ister istemez harcıyor insan
bi de tatil fiyatları pandemiden sonra çok çok arttı
tek başıma olsam asla önünden geçmeyeceğim 2 yerde yemek yedik mesela
pahalı ya boşver başka yerde yiyelim diyemiyorsun ayıp olur gibi geliyor
kırk yılın başı denk getirip gelmişiz para hesabını pek yapamıyorsun
tek başıma tatili bana cazip kılan şey masrafları istediğim gibi kısma şansımın olması gibi geliyor bana
Şöyle ki biz arkadaşlarla hep ucuz yerler tercih ettik bi akşam şık bi yeri birlikte karar veriyorduk, kalabalık uyguna geliyordu. Kaş'ta çok güzel bi ev ayarlamıştık mesela 6 kişi olunca 5 dk da kahvaltı yapıp çıkıyordukç bu kadar uyumlu olmak ama pek mümkün diil 6 kız :) şükür hiç sıkıntı yaşamadan yapıyorduk. Arkadaşın biraz daha gösteriş seviyordu galiba

Benim iki manyak arkadaşim bla bla ile tatil yapıyorlardı, saçma sapan takılıp bedavaya tatil getiriyorlardı
ahaha benim bi arkadaşım var, gittiği her mekanda birini kafalayıp kendine sürekli içki ısmarlatıyor
kızın alkol masrafı yok tatillerinde
hatta bi keresinde otele 1 gece daha verecek parası yokmuş, mekandan bulduğu adamın otelinde geçirdi geceyi

başka bir arkadaşım özellikle yazın kendine zengin takılmalık adamlar buluyor
atıyorum çeşmede takılan bi adamla sosyal medyadan tanışıyor, adam davet ediyor gel diyor
gidiyor adamın yanında 1 hafta kalıyor o süre zarfında adam 1 kuruş para harcatmıyor
yiyor içiyor geziyor eğleniyor adamla da takılıyor
sonra evine dönüyor, bi bahane ile adamla konuşmayı kesiyor
başka yerden aynı tarzda birini daha buluyor bu sefer onunla 1 hafta geçiriyor
bu şekilde geçen sene koca yaz her 2 haftada 1 tatil yapmış oldu
ve çok sosyetik bi hatun, öyle erkeklerin tam koluna takıp hava atabileceği bi tipi var

ahaha benim bi arkadaşım var, gittiği her mekanda birini kafalayıp kendine sürekli içki ısmarlatıyor
hatta bi keresinde otele 1 gece daha verecek parası yokmuş, mekandan bulduğu adamın otelinde geçirdi geceyi

atıyorum çeşmede takılan bi adamla sosyal medyadan tanışıyor, adam davet ediyor gel diyor
gidiyor adamın yanında 1 hafta kalıyor o süre zarfında adam 1 kuruş para harcatmıyor
ve çok sosyetik bi hatun, öyle erkeklerin tam koluna takıp hava atabileceği bi tipi var

Buradaki sosyetik iltifat olmasa gerek ancak tanımlama açısından doğru olabilir.

sosyetik (sıfat)
  1. 1.
    sosyeteyle ilgili olan.

2. 2.
    yüksek sınıfın yaşama biçimine özenen.

Aynen aynen bizim kızlar da 1 haftalık tatilde sadece sigara almışlar, otellerin şezlongunda fln uyumuşlar, barlarda kendilerine alkol ısmarlatarak geçirmişler.

Şöyle ki biz arkadaşlarla hep ucuz yerler tercih ettik bi akşam şık bi yeri birlikte karar veriyorduk, kalabalık uyguna geliyordu. Kaş'ta çok güzel bi ev ayarlamıştık mesela 6 kişi olunca 5 dk da kahvaltı yapıp çıkıyordukç bu kadar uyumlu olmak ama pek mümkün diil 6 kız :) şükür hiç sıkıntı yaşamadan yapıyorduk. Arkadaşın biraz daha gösteriş seviyordu galiba
gösterişten ziyade para harcama stili bana biraz değişik geliyor
yoldan geldik mesela açız, geldik otele
sen üstünü değiştir ben mekan bakayım dedi tamam dedim
bulduğu mekanın online menüsüne baktık, karın doyuracak bişey yok :KK70:
sonra meydana indik, girdik bi kebapçıya patlayana kadar yedik

bazı seçimleri mantıksız geliyor bana mesela plajdan dönerken hazır dışarıdayız markete uğrayalım otele öyle geçelim dedik
sonra bu durdu, ya otele gidip çantalarımızı bırakıp öyle mi çıksak markete dedi
çanta dediği de sırt çantası ve içinde sadece plaj havlusu ve kitap var :KK70:
hani ağır değil
otel de yolumuzun üstünde değil. dedim sonra çıkmaya üşeniriz hem ters kalıyor, marketi halledip geçmek daha mantıklı
dediğim gibi yaptık sonra otele geldik. akşam olunca diyor ki, ya iyi ki marketi gelirken halletmişiz yoksa ben çıkmaya üşenirdim :KK53:

X