Tatil Meselesi

Keşke kimse diğerini bakışlarıyla rahatsız etmese.
Ben bikini giyiyorum ama açıkçası bana yönelen garip bakışlar görmedim hiç otellerde. Tesettürlü arkadaşlarımızı daha çok rahatsız ediyorlar göz hapsine alarak.
Evet dediğim bu. Genelleme yapmak elbette doğru olmaz ama kimi insanlar bunu yapabiliyor. Bu nedenle otel tavsiyesi istedim. Herkes tercihini yaşamalı özgürce. :)

benim annem de haşemo ile giriyor. Her otele gidiyoruz. bakan bakar oturup kim bize bakıyor diye tatil yapmıyorum. Banane ben onlara bakmıyorsam onlar da bakmasın. Ama annem çok iyi yüzdüğünden dikkat çekiyor😅. Helal olsun teyzeye falan demişlerdi pandemi öncesi gittiğimizde. Öyle haşemolu diye bakacaksa da baksın napıyım iki gün sonra görmeyeceğim. Öbür türlü de saçma yani herkes ayrı yerde yüzüyor birlikte tatil olmuyor bence.
Aslında haklısınız yaa...

Aslında mesele yadırgama, bunun ne işi var burda diye düşünme değil bence. Sadece farklı bir şey görünce ister istemez bakıyor insanlar. Ben muhafazakar bir otelin karma havuzunda bikini giysem orda da bana bakarlar. Bu kadar kırılgan olmamak gerekiyor bence bu konularda.
Biz her konuda böyleyiz ülkecek. Ağlayan çocuk görürüz annesi daha çok strese girsin diye bakarız, engelli birey görürüz onuda taciz ederiz gözlerimizle
Haşemada yeni değil sonuçta. Benim çocukluğumdan beri var. Alışılması lazım artık.

En son gittiğimiz otelde haşemalı bir kişi vardı üstsüz de bir kişi. En çok üstsüze bakıldı. Söyleyeceklerim bu kadar.

Biz her konuda böyleyiz ülkecek. Ağlayan çocuk görürüz annesi daha çok strese girsin diye bakarız, engelli birey görürüz onuda taciz ederiz gözlerimizle
Haşemada yeni değil sonuçta. Benim çocukluğumdan beri var. Alışılması lazım artık.
Biz değil dünya böyle. Farklı olana bakıyoruz, dikkat çekene bakıyoruz. Klasik insan davranışı bence. Haşema olayında da genelde turistler bakıyor zaten. Değişik geliyor, ilgilerini çekiyor. Ben de bacak kılları uzun ablalara bakmıştım mesela bi keresinde. Çünkü farklıydı. Bakıştan rahatsız olacak kadar hassas olmamak lazım çünkü insandır bakar. Herhangi bir şekilde müdahale edilmiyorsa sorun yok.

Biz annem ve kardesim ucumuz yillarca keyfimize gore otel secip tatil yaptik nerede turistler coksa orda daha rahat ettik keyif aldik tek bay kabul edilmeyen otelleri sectik cunku genc erkekler gurultulude olabiliyor
Annem ilk etapta girmiyordu sonra oda girmeye basladi bazi oteller havuz kullandirmiyor ama biz ztn denizciyiz
Genis bir kac havuzu olan otelleri tercih ederseniz rahat edersiniz merak etmeyin yabancilar kendi keyfine bakiyor asla yadirgamiyorlar donupte bakmiyorlar ki

Biz annem ve kardesim ucumuz yillarca keyfimize gore otel secip tatil yaptik nerede turistler coksa orda daha rahat ettik keyif aldik tek bay kabul edilmeyen otelleri sectik cunku genc erkekler gurultulude olabiliyor
Annem ilk etapta girmiyordu sonra oda girmeye basladi bazi oteller havuz kullandirmiyor ama biz ztn denizciyiz
Genis bir kac havuzu olan otelleri tercih ederseniz rahat edersiniz merak etmeyin yabancilar kendi keyfine bakiyor asla yadirgamiyorlar donupte bakmiyorlar ki
Otel tavsiyesi verebilir misiniz özelden? Hatta isim erecek arkadaşlarım da varsa yazsınlar bana lütfen.

Bence muhafazakar otel diye kendinizi kısıtlamaktansa bölge seçin. Orda ücretli plajda denize girin. Antalya’da Lara ve Konyaaltı Plajlarında kapalı hanımlar denize giriyor. Kimse de yadırgamıyor.

Bence muhafazakar otel diye kendinizi kısıtlamaktanda bölge seçin. Orda ücretli plajda denize girin. Antalya’da Lara ve Konyaaltı Plajlarında kapalı hanımlar denize giriyor. Kimse de yadırgamıyor.
Aslında olay ne biliyor muusnz? Tesettüre girdikten sonra muhafazakar konsept dışında otel tercih etmedik. Ama artık soğan yerine konulmak istemiyoruz,çünkü zıvanadan çıkmış fiyatlar... Ve senelerdir de genelde bild,ğimiz yerlerde tatil yaptık. Ama değişklik istiyoruz artık.

benim bi arkadaşımda tesettürlüü hatta haşemalı yerler ayrı girilecek denizde varmış kendisi randevu aldı gidicek
duyduguma göre açıkların girmesi yasak onlarında ayrı yerleri var

sear star butik otel isterseniz bi bakın araştırın :)
Baktım sanırım oraya... Çok teşekkür ederim.

• Muhteşem
Reactions: Jou
Aslında olay ne biliyor muusnz? Tesettüre girdikten sonra muhafazakar konsept dışında otel tercih etmedik. Ama artık soğan yerine konulmak istemiyoruz,çünkü zıvanadan çıkmış fiyatlar... Ve senelerdir de genelde bild,ğimiz yerlerde tatil yaptık. Ama değişklik istiyoruz artık.
Biliyorum fiyatları, turizmciyim 😀 Ama bu sene çok zor bir seneydi. Tam kapanmaydı, uluslarası uçuşların kısıtlanması, karantinalar... derken yaşanılan bu darboğaz bu senenin fiyatlarına yansıdı. Başka yerleri bilmiyorum ama Konyaaltı ve Lara‘da iki çocuklu tesettürlü bir hanım son derece rahat, izole olmadan tatil yapabilir.

Merhaba hanımlar. Ben tesettürlüyüm ve muhafazakar otel bakınıyoruz ama bizi aşan ve bence normalin çok üstünde fiyatları var. Apart oteller vs var ama yemekle uğraşmak istemiyorum. Bize önerebileceğiniz,aile ortamı olan,tesettürümle rahat edebileceğim, 5 ve 10 yaş çocuklarımın da eğlenebileceği bir otel var mıdır acaba?
Otellerin açıklamasında hasema ile havuza girilebilir ibaresi var ise sorun olmaz. Bende gittiğim otellerde çok gördüm haşema ile havuza giren ve kimsede dönüp bakmıyor. Zaten herkes havuzda kendi keyfinde. Hiç muhafazakar otelde tatil yapmadım ama daha önce duyduğum kadarıyla hem daha pahalı hemde kadın erkek havuzu ayrı imiş galiba. Ben şahsen eşimle birlikte tatile gitmiş isem beraber vakit geçirmek isterim.

Bende fark ettim. Muhafazakar konsept diye insanlari kazikliyorlar resmen. Gerci bu sene fiyatlar ucmus durumda. Bende yurtdisindan gitmeyi planliyordum. Her zaman baktigim sayfadan baktim. Herseye zam gelmis. 4 günlük otel tatile 2500 Euro istiyorlar. 🙄

Bende fark ettim. Muhafazakar konsept diye insanlari kazikliyorlar resmen. Gerci bu sene fiyatlar ucmus durumda. Bende yurtdisindan gitmeyi planliyordum. Her zaman baktigim sayfadan baktim. Herseye zam gelmis. 4 günlük otel tatile 2500 Euro istiyorlar. 🙄
İyi de içki falan da yok neden bu kadar pahalı bende bunu anlamıyorum. L

İyi de içki falan da yok neden bu kadar pahalı bende bunu anlamıyorum. L

Ucak fiyatlari daha pahali oldu. Mesela önceden biletleri cocuklar dahil 500 euroya alabiliyorduk. Su anda 800 € altinda bizim gidebilecegimiz zamanda yok. Oteller de baya fiyatlari cikartti talep cok oldugu icin. Onun icin büyük ihtimal yaz tatili iptal edicegiz. Tamam herkes kazansin da ama 4 gün içinde 2500 Euro da az degil 😅

X