tatil planı nasıl kavgaya dönebilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hanımlar önerileriniz için teşekkür ederim ama ben bu konumu kapattırmak istiyorum.
yorumlar saçma bir noktaya gidiyor.
yok anne ol anlarsın vs.
ben bunları duymak için açmadım bu konuyu ama her yerde bu anne ol anlarsıncılar bitiyor maalesef bunu unutmuşum.
çok sağolun yeniden fikirleriniz için.

sürekli fedakarlık yapan benim artık, yoruldum ve sıkıldım.
ben her sene orta yolu buluyorum zaten.
kestirip atıyorum çünkü bıktım çocukluklarından.
mutlu aile diye bişey yok ayrıca, en azından sürekli biri fedakarlık yapıyorsa öyle bir mutluluk yok.
neyse yorumunuz için teşekkürler.
Bence annenize bu kdar kızgın olmayın. Çocukluk falan değil. Kediyi veterinere bırakın annenizin mutluluğundan daha mı önemli. İnsanın hayatta annesi kardeşi daha değerli neyi var boşverin bunları . Benim annem öldü. Yitip giden geri gelmiyor kıymetini bilin

Bence annenize bu kdar kızgın olmayın. Çocukluk falan değil. Kediyi veterinere bırakın annenizin mutluluğundan daha mı önemli. İnsanın hayatta annesi kardeşi daha değerli neyi var boşverin bunları . Benim annem öldü. Yitip giden geri gelmiyor kıymetini bilin
Allah rahmet eylesin.
Başınız sağolsun.

kediniz 5-7 güne kadar evde tek başına kalabilir. suyunu mamasını kumunu yeterince koyup evi de güvenli bir şekilde bırakırsanız en fazla biraz sıkılır, birçok kişi böyle yapmak zorunda kalıyor.
ben de komşuma ya da arkadaşlarıma anahtar veriyorum. en iyisi güvenilir bir komşu bulmak kediyi emanet edebileceğiniz. benim komşum günde 3 kere gelip video fotograf falan atıyordu valla içim çok rahat oluyor. aynı şekilde o da bana kedisini emanet ediyor.
kediyi hem yalnız bırakıp hem de evinden bildiği ortamdan uzaklaştırmayı doğru bulmuyorum. 2 kere strese girer, terkedildiğini düşünebilir :KK43: en iyisi kediyi evde bırakmak.

bir de şunu belirtmek istiyorum, otellerde kişi başı fiyat değil de genelde oda kiralanır. örnek veriyorum odada 1 kişi kalacaksanız 500 tl ise fiyatı 2 kişi kalınca 650 tl oluyor.
1 kişi ile 2 kişi arasında çok bir fark olmaz.

her sene onunla gidiyorum zaten, ben de genç bir insanım ve kendime de zaman ayıracağım. ama başımda bi koca olsaydı anneme hayır deme hakkım olacaktı, bekarım diye hayır deme hakkım yok o zaman sizin düşüncenize göre.

otellere çok pahalı diyen, pansiyonların hiçbir şeyini beğenmeyen, orta yolu bulmaya yanaşmayan biri dururken bencil olan benim öyle mi?

sürekli onun istediği oluyor. onun işine yakın yere taşındık, her sene zaten onunla gidiyoruz. her konuda zaten onun dediği oluyor. ben senelerdir bu aile için yığınla fedakarlık yaptım. sanki evin anası benim. bi bakıyorum ki herkesin her şeyini ben düşünür olmuşum. babam yok değil, var, ayrılar. ama keşke anlaşsalardı zamanında ve ayrılmasaydılar. en azından her şey benim üstüme kalmazdı.

benim ailemde mutlu evlilik örneği yok. analığı babalığı dört dörtlük kimse yok. ben de bir aile kurmayı düşünmüyorum.
Evet 🙂 o zaman evınız, keseniz herseyınız ayrılmıs olacaktı. O tatile giden eşde oldugu için planlar ona göre yapılacaktı. Şuan aynı evdesiniz. Evlenmeyı yada ayrı eve cıkmayı düşünmüyorsanız keselerde bir olmalı 🤷‍♀️
Şuan hamileyım ve pandemide olunca bir tatili düşünemiyorum mesela ben düşünmeyınce eşimde düşünemiyor 🙂 ben evde dururken o gidersede olmaz bir aileyiz birimiz yada hiçbirimiz. Farklı düşününde var ama en azından bizim için böyle diyeyim. Ama annemın evi ayrı ben gidemiyorum diye oda evde durmak durumunda degil 🤷‍♀️
Otellere gelince gercekten pahalı 🤷‍♀️ sanki bu sene pandemiinin acısı cıkarılır gibi ayrıca pahalı. Aynı evde yasadıgınız için ve annenin kazancını bilmedigim için söylüyorum ben olsam tatil parasını ben öder istedigim yere giderdim onlarla 🤷‍♀️
En son yazdıgına gelince karar senin tabiki ama önünü böyle kapatma mutlu olacagını düşündügün biri olursa olabilir diye düşün belki sen onlar gibi olmazsın. Hayırlısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X