Tatil tavsiyesi (benim için büyük dert )

AlerjikRinit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
976
735
38
Selamlar Arkadaşlar;

Pandemi başladığından beri market dışında hiç bir yere çıkmadım desem yeridir. Sürekli evdeyim. İki tane erkek evladım var Allah bağışlasın. İkiside birbirinden hareketli.
Büyük oğlum 9 yaşında canlı dersleri, (bilgisayar başında tutmak bile bir iş) ödevleri, projeleri. Küçük oğlumun boyaması, etkinliği, oyunu, ev işleri, temizlik, yemek derken sürekli evdeyim.

Ve artık olağanüstü yorulduğumu farkediyorum.Hiç birşeye tahammülüm kalmadı. Bağırıp çağırıyorum iş falan yapmak istemiyorum. Durup dururken hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Psikolojim gerçekten iyi değil.

Dinlenip, motive olmak istiyorum.Farkındayım pandemi bitmedi. Ama artık boğulmak üzereyim.

Bayramda gidip dinleneceğimiz, çocukların denize girebileceği, tatil yöreleri ve veya oteller önerebilir misiniz bana rica etsem.
(Fiyat olarak uçuk olmayan)

Şimdiden çok teşekkür ederim ☺️

Aslında Bodrum u çok merak ediyorum.
Ancak eşim orda orda plaja giriş ücretleri bile baya uçuktur dedi.
Ben hiç sevmedım bodrumu .Bırdahada ayak basmam .Eşiniz dogru solemış hemde gereksız pahalı .Hemde bır antalyada buldugun konforu vermıyor.Ayvalıga bayıldım ben .Ama her yıl antalya tercıh edıyorum .Bencede gıtmelısıjız.Insan yenılenıyor

ben geçen sene marmaris içmeler'deydim. nispeten daha sakin ve denizi çok güzel dedikleri için orayı tercih ettim. pansiyonda kaldım geceliği 175 liraydı. denize daha yakın yerlerin gecelik fiyatları daha yüksek oluyor. plaja giriş ücretli değildi tabii ücretli kısmı da var şezlong vs kiralıyorsunuz ama ben gerek görmedim. aracınız varsa marmaris'te gezilecek yer dolu ve çok güzel. doğası, denizi çok güzeldi. bundan daha ucuz nasıl olur bilmiyorum tabii.

ben geçen sene marmaris içmeler'deydim. nispeten daha sakin ve denizi çok güzel dedikleri için orayı tercih ettim. pansiyonda kaldım geceliği 175 liraydı. denize daha yakın yerlerin gecelik fiyatları daha yüksek oluyor. plaja giriş ücretli değildi tabii ücretli kısmı da var şezlong vs kiralıyorsunuz ama ben gerek görmedim. aracınız varsa marmaris'te gezilecek yer dolu ve çok güzel. doğası, denizi çok güzeldi. bundan daha ucuz nasıl olur bilmiyorum tabii.
Marmaris içmelerde arkadaşım var.
Oda denizini çok övüyorl.
Olabilir,
Evet aracımızla gidicez.
Herşey dahil oteli bu yüzden istiyoruz.
Gezelim, otele bağımlı kalmayalım diye.
Teşekkür ederim 🙏

Gecen yıl koronadan dolayı mersın susanogluna gıttım .Denızı harıkaydı .Denızın dıbı kum hep .Ama aparttı .Güya corona var otel olmasın dedım.Ama çok buyuk hata etmısım .Otel de yıyosun ıcıosun yemek derdı yok .Bır daha apartta tercıh etmem buyuk ıhtımal

Bu sene fiyatlar uçmuş, hele bodrum acayip pahalı. Bayram ekstra pahalı oluyor zaten her sezon. Yinede Marmaris, fethiye çok güzel bence

Aslında Bodrum u çok merak ediyorum.
Ancak eşim orda orda plaja giriş ücretleri bile baya uçuktur dedi.
Bodrum güzeldir, ben severim ama hem neresine gittiğinize bağlı hem de gece hayatına takılamayacaksınız çok anlamı yok.

Bu arada bodrum dahil her yerde halk plajları ya da otellerin kendi özel plajları veya pansiyonların anlaşmalı plajları var. Ben plajı olan otel tercih ediyorum genelde, daha rahat oluyor. Halk plajlarında havlunuzu ya da sandalyenizi atıp hiç ücret ödemeden denize girebilirsiniz. Ama insan profili değişebiliyor yerine göre.

Bodrum güzeldir, ben severim ama hem neresine gittiğinize bağlı hem de gece hayatına takılamayacaksınız çok anlamı yok.

Bu arada bodrum dahil her yerde halk plajları ya da otellerin kendi özel plajları veya pansiyonların anlaşmalı plajları var. Ben plajı olan otel tercih ediyorum genelde, daha rahat oluyor. Halk plajlarında havlunuzu ya da sandalyenizi atıp hiç ücret ödemeden denize girebilirsiniz. Ama insan profili değişebiliyor yerine göre.
Bence de Bodrum güzeldir. Sakin yer diyorsan Maziya git mesela. Orda da butik otelde kal..o kadar çok yeri var ki ben sevmedim demek biraz mantıksız geliyor.

Bu sene fiyatlar uçmuş, hele bodrum acayip pahalı. Bayram ekstra pahalı oluyor zaten her sezon. Yinede Marmaris, fethiye çok güzel bence
Bodrum pahalı değil ya. Türkiye genelinde hd ya da uhd konseptte en ucuz beldelerden biri bodrum. Otel kalitesi de antalya otellerine göre düşük tabi ama öyle aşırı pahalı bi yer değil.

Bodrum pahalı değil ya. Türkiye genelinde hd ya da uhd konseptte en ucuz beldelerden biri bodrum. Otel kalitesi de antalya otellerine göre düşük tabi ama öyle aşırı pahalı bi yer değil.
Çok seviyorum bodrumu, özellikle türkbükü, torba bayılıyorum. Ama bu sene gerçekten pahalı belki tercihlerimizle ilgili ama bu sene bana fazla geldi.

Marmaris içmelerde arkadaşım var.
Oda denizini çok övüyorl.
Olabilir,
Evet aracımızla gidicez.
Herşey dahil oteli bu yüzden istiyoruz.
Gezelim, otele bağımlı kalmayalım diye.
Teşekkür ederim 🙏
rica ederim.
denizi pek derin değil ve kum.
plajı çok güzel.
övmekte haklı bence su sıcaklığı falan süper, ben ilk girdim allahım cennete mi geldim dedim.
bimiyorum denize girmek bana çok iyi geliyor, kafam boşalıyor denizde, 27 yaşımda yüzme öğrenmiş insanım.
benim kaldığım tarzda bir yerde kalacaksanız yani apart veya pansiyon gibi, yemek derdi oluyor. onu ben dışarıda yiyerek çözdüm zaten her akşam farklı restoranda yedim, 4 gün falan kaldım. sabah kahvaltısı klasik zaten zeytin peynir yetecek kadar marketten aldım. ben genelde denize girdim, tekne turuna katıldım ve akşamları marmariste dolaştım aracım olmadığı için kendime söz verdim günün birinde araçla gidersem bu tatilimde gezemediğim her yeri gezicem diye :)

Çok seviyorum bodrumu, özellikle türkbükü, torba bayılıyorum. Ama bu sene gerçekten pahalı belki tercihlerimizle ilgili ama bu sene bana fazla geldi.
Bu sene her yer pahalı. Bodruma özgü değil. Geçen sene de öyleydi. 2019’da gecelik 300 liraya kaldığımız eh işte kıvamındaki otel bu sene 1100 lira. İki kişi 3 gece kalsak 6500 lira çıkacak cepten. Çok mantıksız.

Bodrum'a gittik bazı yerleri gezdik en son Bodrum'da kaleye yakın bir pansiyonda kaldık.
Otel fiyatları çok yüksekti pansiyon daha uygun geldi.
Dışarıda uygun yemek bulmak biraz yorucu geldi.turkbukunde zar zor bulmuştuk.denizi çok güzel
Birde günü birlik yat gezisine katıldık fiyatı uygundu.cok güzel geçti.
Ama butcemizi biraz aştık.

Daha sonra her sene genelde erdege gideriz.kizim oraya alıştı.kendi hemen denize gider gelir.kafeler güzel aile ortamı var yemek uygun fiyat.her bütçeye uygun çok güzel mekanlar var
Otel fiyatları Bodrum'a göre çok uygun ama biz ev tercih ediyoruz.yemegi dışarıda yiyoruz.evde sadece çay kahve gibi şeyler tüketiyoruz.5 günde ortalama 1.500-2000 lira harcıyoruz.3 kişiyiz.kizim,eşim,ben.

Etrafta gezilecek yerler var ocaklar gibi arabayla oralara gidiyoruz.sakin koylar var oraları geziyoruz.kucuk bir kasaba.plaji güzel ama denizin bazı yerleri yosunlu.biz ezberledik o tarafa gitmiyoruz.cocujlar için mükemmel yer bence.

Bu sene her yer pahalı. Bodruma özgü değil. Geçen sene de öyleydi. 2019’da gecelik 300 liraya kaldığımız eh işte kıvamındaki otel bu sene 1100 lira. İki kişi 3 gece kalsak 6500 lira çıkacak cepten. Çok mantıksız.
Evet heryer aynı durumda. Birde turiste 3 kuruşa sattıklarını duyunca insan daha da sinir oluyor. Pandeminin zararını yine halk karşılıyor her sektörde malesef.

2020’nin başında kışın Belek’te bir otelde kalmıştık, bir rezervasyon sitesinden fiyatlara baktım şimdi. 2 yetişkin 1 oda, her şey dahil bu ay sonunda gecesi 770₺ bayram tatilinde 1.540₺ olarak gözüküyor 🤦🏼‍♀️. Geçen eylül gittiğim bir otelden çok memnun kalmıştım, orası da 2 yetişkin 1 oda her şey dahil, bir gecesi 1.099₺’den başlıyor.

X