Tatile giden bayanlar kıymetini bilin lütfen

Allahtan kızınız var
Oğlunuz olsa ileride karısına "Annem çilekeş kadın, her tatile onu da götürelim, hiç gezmemiş, ömrünü tüketmiş, garip anam" diyecekti.
Forumda örneklerini çok gördük
Bu şekilde bir mağduriyet döngüsü oluşturuyorsunuz aslında farkında değilsiniz.
Kocasi gitmeyecegi icin gitmezdi konu sahibi :KK53:

Oglum ben cok sıkılıyorum evde, tatilde bana gelin bende oturalim derdi. Oglu mirin kirin etse benim kaynanamin ineklerinden girer çeşmeden bidondan cikardi.

Allahtan kızınız var
Oğlunuz olsa ileride karısına "Annem çilekeş kadın, her tatile onu da götürelim, hiç gezmemiş, ömrünü tüketmiş, garip anam" diyecekti.
Forumda örneklerini çok gördük
Bu şekilde bir mağduriyet döngüsü oluşturuyorsunuz aslında farkında değilsiniz.
Kendisi de annesiyle beraber oturuyor ki. Kızının da kaçışı yok zaten tek evlat benim anam tatil mi görmüş, balayına bari bizle gelsin diyecek.
Kocasına bir ay gitme sebebi de annesiyle yaşaması bence zaten. Ondan rest çekemiyor. Karı koca ikisi de anne baba bağımlısı.

4yıllık fakülte mezunu bi insansınız hiç yakıştıramadım size. Göbek bagınız bir mi kesildi. Turlara gidin. Ayrıca ögretmenler çok sosyal insanlar.Çevrenizdeki diger arkadaşlarınızla gidin. Ne güzel eşiniz karışmıyor. Salın gitsin o köyüne. Sizde çocugunuzla tatil ayarlayın.İki konu çok farklı. Baştan konuşmadınız mı.Siz aılesını özlüyor musunuz da 1ay kalıyorsunuz. Yazık zamanınıza.

16 yıllık evliyim. Üstelik ikimizde öğretmeniz. Ama ikimizin memleketine de çok uzağız. Tayin açılmıyor. Hayallerim vardı. Çok severdim gezmeyi. Daha lisedeyken Çanakkale, Bursa, İstanbul, Ankara hep gezdim. Dolmabahçe sarayından Geliboluya. Ama babam tek maaştı. Artık ne kadar maddi imkanlar izin veriyorsa. Arabamız da yoktu. Evlendim. Çift maaş olduk. 14 senedir arabamız var. Ve benim öğrencilik yıllarımdan kalan hayallerim. Ege kıyıları, Antalya, Kapadokya, Mardin,Sümela manastırı...Nasıl severim tarihi yerler görmeyi, ilk defa bir şehri gezmeyi. Ama tatil anlayışı olmayan bir eşim var. Kapadokyaya gidelşm mi? Ben gittim anlatıldığı gibi değil.Çeşme, Alaçatı, Selçuk? Ne yapıcaz, bütün gün sokakta mı dolaşacağız?Ben hayatımda hiç tatil yapmadım. 40 yaşında bir öğretmenim ve yaşadığım ülkenin en güzel yerlerini görmedim. Eşimi 16 yıldır memleketlerimiz dışında bir yere gitmeye ikna edemedim. Yazıklar olsun bana. Rezervasyon da yaptırdım, parasını da yatırdım ama günü gelince gitmedi. Koskoca iki ay yaz tatilini yarıya bölüp memleketlerde geçiriyoruuz ya. Kendin git diyeceksiniz. Ben kendim gitsem ne olacak? Hayalşm bu değildi ki. Eşimle gitmek isterdim, yeni yerler görmek, keyif almak. Senenin yorgunluğunu atmak. İkna edemedim işte yıllardır. Daha da vahimi bulunduğumuz ilin turistik ilçelerine bile gidemedik. Aylarca Sinop diye yalvardım. 3 saat bize. Herşeyi ben hallederim dedim. Yok. Ama çok yoruldum. Pazartesi, onun memleketine gidiyoruz. Koskoca bir ay oradayız. Onun memleketinin de çok güzel yerleri var. Ama oralara da gidemiyoruz. Çünkü amacımız gezmek değilmiş, Anne babasını görmekmiş. Evden ekmek almaya diye çıkıp hiç dönmemek istiyorum.

Çok kötü bi durum. Benim eşimde tam tersi tarih hastasıdır. Yani fırsat bulsa her hafta sonu tarihi yerleri gezcez. Sayesinde sanırım görmediğim antik kent görmediğim tarihi bi yer kalmadı. Bi yerden sonra artık alışıyor insan. Bende alıştım ve çok memnunum. İnşallah eşinde en kısa sürede çabalar

X