Tatile giden bayanlar kıymetini bilin lütfen

öğretmen olduğunuzu yazmasanız bu kadar sinirlenmeyecektim.
siz çocuklara ne öğretiyorsunuz? kocanız istemiyorsa otur evinde ya, markete bakkala gitmeyi gezme san falan mı diyorsunuz? tatile giden kadınlarda bunu bi nimet sansın yatsın kalksın şükretsin! gelecek nesile örnek oluyorsunuz farkında olun lütfen..
evlenmeden önce tatil kültürünüzün uyup uymadığını bilmiyor muydunuz?
16 senedir ortak noktada buluşamadınız mı?
o gitmiyorsa siz yalnız gidemiyor musunuz?
illa eşle gitmek istiyorsanız ve bu adam gitmiyorsa başka eş bulun yada eşle gitme konusunda diretmeyin.
boşanmam eşimi seviyorum diyorsanız da onun şartlarına uyum sağlayıp susun oturun ne diyim..
konuyu yazan kişi okumayan çalışmayan ev hanımı biri olsa bu kadar sert yazmazdım, siz bi çok çocuğun örnek aldığı birisiniz kendinize gelin
Ne öğretmeni konu sahibi bilmiyorum ama lise öğretmeniyse eğer çocuklar zaten bu tipleri anında çözüp rol model almıyorlar. Kendi lise hayatımdan biliyorum bizim rol model aldığımız öğretmenler kendine güvenen, hem otoriter hem arkadaşlık yapabildiğimiz dimdik duran kadınlardı. Okulda sergiledikleri tavır zaten aile hayatları hakkında da ip uçları veriyordu. Çocuklar kimi dinleyeceklerini, örnek alacaklarını bilirler.

Sizin kendinize ait bir hayatınız var kocanız ister eşlik eder ister etmez
Ama benimle gelmiyor ben yalnız kalmak istemiyorum diyerek hayatınızın 16 yılının dinlenmek için ayrılan zaman dilimlerini eşinizin ailesiyle geçirmişsiniz.
O yıllar bir daha geri gelmeyecek gitti. Yazık olmuş.
Ben 6 yıllık evliyim eşimin memleketine bir defa gittim bir haftalık o da.sevmedim. Sondu. İki aylık dinlenme dönemini orada geçirmek istemiyorsam gitmem.
Benim de eşim sevmez gitmedik ama çocuğumu büyüttüm şimdi tek bakabileceğim yaşta rezervasyonu yaptım mis gibi.
Bir hayatım var kontrolü bende.

Ne öğretmeni konu sahibi bilmiyorum ama lise öğretmeniyse eğer çocuklar zaten bu tipleri anında çözüp rol model almıyorlar. Kendi lise hayatımdan biliyorum bizim rol model aldığımız öğretmenler kendine güvenen, hem otoriter hem arkadaşlık yapabildiğimiz dimdik duran kadınlardı. Okulda sergiledikleri tavır zaten aile hayatları hakkında da ip uçları veriyordu. Çocuklar kimi dinleyeceklerini, örnek alacaklarını bilirler.
benim kafamda ilkokul öğretmeni canlandı ve o yaş malum direk hayranlık besler rol model alır.. belki siz daha gözü açıktınız rol modellerinizi doğru seçtiniz bilemiyorum ama yinede bi öğretmene yakıştıramadım ben.

Gezmek İsteyen gezer
Şuan esim köye gitti orada calisacak
Benimde bekar kiz kardesim geldi yanima
Beraber yer bakıyoruz 😉
Ablamında eşi gelmedigi için sizin gibi evde oturmayı tercih ediyor.
Hep hayatı boyunca izleyici oldu hala devamm.
Biz gezerken o ömür boyu izleyecek.
Çünkü eşi kukumav kuşu gibi evde.
Tek üzüldüğüm bu durumda yeğenim .
O da bunlar yüzünden evden dışarı çıkamıyor.
Çocuğun hayallerini de baltaliyorlar.
Alıp çocuğunu gidemiyor.
Kocası şehzade torunu!

Kusura bakmayın ama
PParasınıyatırıp ayarladıgım tatile gelmiyorsa
Nah görür memleketine gitmemi
Tek gitsin o da memleketınr

Çok yüz vermişsiniz çook
helal valla güzel cevap.
o gitsin memleketine, siz de tatile gidin. Zaten bu durumda gelse de burnunuzdan getirir, yalnız gidin veya tura katılın.

16 yıllık evliyim. Üstelik ikimizde öğretmeniz. Ama ikimizin memleketine de çok uzağız. Tayin açılmıyor. Hayallerim vardı. Çok severdim gezmeyi. Daha lisedeyken Çanakkale, Bursa, İstanbul, Ankara hep gezdim. Dolmabahçe sarayından Geliboluya. Ama babam tek maaştı. Artık ne kadar maddi imkanlar izin veriyorsa. Arabamız da yoktu. Evlendim. Çift maaş olduk. 14 senedir arabamız var. Ve benim öğrencilik yıllarımdan kalan hayallerim. Ege kıyıları, Antalya, Kapadokya, Mardin,Sümela manastırı...Nasıl severim tarihi yerler görmeyi, ilk defa bir şehri gezmeyi. Ama tatil anlayışı olmayan bir eşim var. Kapadokyaya gidelşm mi? Ben gittim anlatıldığı gibi değil.Çeşme, Alaçatı, Selçuk? Ne yapıcaz, bütün gün sokakta mı dolaşacağız?Ben hayatımda hiç tatil yapmadım. 40 yaşında bir öğretmenim ve yaşadığım ülkenin en güzel yerlerini görmedim. Eşimi 16 yıldır memleketlerimiz dışında bir yere gitmeye ikna edemedim. Yazıklar olsun bana. Rezervasyon da yaptırdım, parasını da yatırdım ama günü gelince gitmedi. Koskoca iki ay yaz tatilini yarıya bölüp memleketlerde geçiriyoruuz ya. Kendin git diyeceksiniz. Ben kendim gitsem ne olacak? Hayalşm bu değildi ki. Eşimle gitmek isterdim, yeni yerler görmek, keyif almak. Senenin yorgunluğunu atmak. İkna edemedim işte yıllardır. Daha da vahimi bulunduğumuz ilin turistik ilçelerine bile gidemedik. Aylarca Sinop diye yalvardım. 3 saat bize. Herşeyi ben hallederim dedim. Yok. Ama çok yoruldum. Pazartesi, onun memleketine gidiyoruz. Koskoca bir ay oradayız. Onun memleketinin de çok güzel yerleri var. Ama oralara da gidemiyoruz. Çünkü amacımız gezmek değilmiş, Anne babasını görmekmiş. Evden ekmek almaya diye çıkıp hiç dönmemek istiyorum.
kız yapma öyle müge anlı bulur seni. şaka bir yana Allah yardımcın olsun valla sende onun memleketine gitme tek gitsin

Ben olsam kendim de gider gezerdim adam sizi engellemiyor en azindan
Benim de gezip görmek istediğim cok yer var ben de izin alamiyorum firsatini bulsam gezecegim kaldi ki yalnız yaşıyorum senelerdir zaten yani tek gidecegim ama inanin hic dert etmem

16 yıllık evliyim. Üstelik ikimizde öğretmeniz. Ama ikimizin memleketine de çok uzağız. Tayin açılmıyor. Hayallerim vardı. Çok severdim gezmeyi. Daha lisedeyken Çanakkale, Bursa, İstanbul, Ankara hep gezdim. Dolmabahçe sarayından Geliboluya. Ama babam tek maaştı. Artık ne kadar maddi imkanlar izin veriyorsa. Arabamız da yoktu. Evlendim. Çift maaş olduk. 14 senedir arabamız var. Ve benim öğrencilik yıllarımdan kalan hayallerim. Ege kıyıları, Antalya, Kapadokya, Mardin,Sümela manastırı...Nasıl severim tarihi yerler görmeyi, ilk defa bir şehri gezmeyi. Ama tatil anlayışı olmayan bir eşim var. Kapadokyaya gidelşm mi? Ben gittim anlatıldığı gibi değil.Çeşme, Alaçatı, Selçuk? Ne yapıcaz, bütün gün sokakta mı dolaşacağız?Ben hayatımda hiç tatil yapmadım. 40 yaşında bir öğretmenim ve yaşadığım ülkenin en güzel yerlerini görmedim. Eşimi 16 yıldır memleketlerimiz dışında bir yere gitmeye ikna edemedim. Yazıklar olsun bana. Rezervasyon da yaptırdım, parasını da yatırdım ama günü gelince gitmedi. Koskoca iki ay yaz tatilini yarıya bölüp memleketlerde geçiriyoruuz ya. Kendin git diyeceksiniz. Ben kendim gitsem ne olacak? Hayalşm bu değildi ki. Eşimle gitmek isterdim, yeni yerler görmek, keyif almak. Senenin yorgunluğunu atmak. İkna edemedim işte yıllardır. Daha da vahimi bulunduğumuz ilin turistik ilçelerine bile gidemedik. Aylarca Sinop diye yalvardım. 3 saat bize. Herşeyi ben hallederim dedim. Yok. Ama çok yoruldum. Pazartesi, onun memleketine gidiyoruz. Koskoca bir ay oradayız. Onun memleketinin de çok güzel yerleri var. Ama oralara da gidemiyoruz. Çünkü amacımız gezmek değilmiş, Anne babasını görmekmiş. Evden ekmek almaya diye çıkıp hiç dönmemek istiyorum.
Hayallerimizi başka bir insanın vicdanına bırakmamalıyız demeye geldim.

Eşiniz ailesine destek olabilir, ne kadar güzel hayırlı evlatmış ama 16 senedir tatile gitmemiş olmanız çok anormal.
Evliliğinizde romantizm, beraber vakit geçirme gibi duygusallıklar eksik. Şirket işletir gibi evlilik yürütüyorsunuz. Çift maaş olsun, ev-araba alalım, yazın yaylaya gidip kp-kv yardım edelim.
Eşim benim önce ruhumu doyurmalı. Özel günlerde kırmızı gül getirsin. Ayda bir yemeğe çıkalım, parkta yürüyüş yapalım...
Valla sizin beklentiniz çok düşükmüş. Bunca seneden sonra sorgulamanız ilginç.
hayırlı evlat , kötü bir eş, bencil bir adam

Hayvancılık konusunda tamamen haklısınız. Kesinlikle bağımlılık. Annesini ikna edemiyorlar. Üstelik babası memur emeklisi. Bütün maaşını da ota, veterinere veriyor. Hayvanları olmasa kesinlikle daha bolluk içinde rahat yaşarlar. İki büklüm olmuşlar. Yemek yapan yok. Evler pislik içinde. Eşim büyük ihtimalle buna da çok üzülüyor ve geriliyor. Hatta ablası abisi de sürekli WhatsApp mesajlarında aybı konu. Geçen gün tek lokma ekmek, yemek yoktu evlerinde. Babası o halde sabahtan beri çayırdaydı. Ama annesi kesinlikle sattırmıyor. Eşim içinde zor bir durum. Anne babası o şekilde yaşarken tatile keyif yapmak istemiyor.
tek lokma yemek yok evde 15 ineğin sütü nerde?

Eşimle gitmek istiyorum tek hayalim bu demişsiniz.
Ama eşinizle gitseniz bile bu şekilde keyif alamazsınız.
Gezmek istemeyen,yorulan,keyif almayan adam tatile gitsede senin istediğin olmayacak

Madem senin gitmene karşı değil.tatile gitmem için de problem olmayacak.
Kendin gideceksin yada turlara katilabilirsin.

Biz eşim,kızım ve ben tatile gidiyoruz.ama eşim asala sahilden ve evden uzaklaşmaz.
Mesela bizde başka sahilleri merak ederiz.tatil beldesinde görülecek yerleri gezmeyi severiz.esimi bırakıyoruz kızımla geziyoruz dönüşte eşimi biraktigim yerde buluyorum.
Keyif almayı bir sende öğrendim ben.illa eşim de gelecek diye ısrar etsem hiç keyifli olmayabilirdik.
Bunları düşünün.ve bence zorunlu olduğunuz şeylerden kurtulun kendi istediginizi yapın biraz

Siz bunca zaman beklemeyin yapsaydiniz esinizde belki tamam ya bende katilayim,yanında olayım derdi belki
Ama siz ona bile fırsat birakmamissiniz.

Hepsi yavrulu olmuyor ki. Ara boylar da var. Ve oradaki inekler Piç inekmiş. Yani süt açısından verimsiz. Sabah akşam sağıyor annesi. Büyük kısmı danalara bırakıyor emsinler diye. Oranın mayasız peyniri meşhur. O peynirden yapıyorlar. Eğer kışlık saklanacaksa ahşap kaplara tuzluyorlar.Günlük eritme lik yaptıklarına çok tuz koymuyorlar. Hergün kahvaltıda mutlaka peynir eritme olur onlarda.Evde yemek olmamasının nedeni yapacak adam yok. Yemek yapmaya güçleri kalmıyor ki. Çay yanına peynir ekmek. Oturdukları yerde uyuyorlar zaten

Sene 2021 yazın oturdukları yerde (otlaklar sebebiyle yaz kış farkı yerlerde kalınıyor) su yok. Tek çeşne var, gdişp bidon vs doldurup geliyorsunzu.

Sevgili Tivoli, buradan anlıyorum ki köye gittiğiniz 1 ay boyunca eşinizle cinsellik yaşamıyorsunuz. Zira taşıma su ile kişisel bakım da bir yere kadar. Kaldı ki, anlattığınız karakter anne-babasının yanında dönüp de yüzünüze bakmaz.

Bence sizin sorununuz tatile gelmemesinden daha da büyük. Sizin yaşlarınızda tatillerin alev alev olması lazım.

Tatil hayallerinizin esas oğlanı; eşiniz sizi sevmiyor.

Beni bu şekilde mahrum eden adamın ana babasının evine gidip 1 ay kalmam.
Net, kalmam.
Turlara katılır öyle gezerim.Madem bana karışmıyor.
Sonra ne olur. Evliliğimiz pek de zevkli olmaz. Üzücü bir durum gerçekten.

Sayın hocam arkadaşlarinizla gidin,kuzeninizle gidin,hayattaysa anneciginizi alın gidin... ama gidin mutlaka. Bu hayata bir kez geliyoruz. Koskoca sene çalışıp tatilde 1 hafta gönlünüzce eğlenmedikten sonra ne manası kaldı tatilin.

1 ayda 2 defa yıkasak şükür diyoruz. Önceden tuvalette yıkanıyorduk, ahşaptan ahıra köpüklü su iniyormuş. Şimdi ilçede bir pansiyon buldum. 2-3 defa orada yıkanıyoruz. Günlük oda parası veriyoruz. Sadece biz değiliz giden. Gençler hep gurbette. Ev hanımı olanlar tüm yaz tatilini orada geçiriyor. Eşleri 15 gün geliyor. Çoluğu çocuğu bırakıp geri işe dönüyor. Oradaki şartların sevgiyle ilgsii yok. O kadar zor hayatlar ki sevgi gösterme yolları cinsellik değil en azından

Hepsi yavrulu olmuyor ki. Ara boylar da var. Ve oradaki inekler Piç inekmiş. Yani süt açısından verimsiz. Sabah akşam sağıyor annesi. Büyük kısmı danalara bırakıyor emsinler diye. Oranın mayasız peyniri meşhur. O peynirden yapıyorlar. Eğer kışlık saklanacaksa ahşap kaplara tuzluyorlar.Günlük eritme lik yaptıklarına çok tuz koymuyorlar. Hergün kahvaltıda mutlaka peynir eritme olur onlarda.Evde yemek olmamasının nedeni yapacak adam yok. Yemek yapmaya güçleri kalmıyor ki. Çay yanına peynir ekmek. Oturdukları yerde uyuyorlar zaten
6 yıldır siteye üyesiniz keşke alıntı nedir merak etseymişsiniz. Kime ne yaşıyorsunuz belli değil.

1 ayda 2 defa yıkasak şükür diyoruz. Önceden tuvalette yıkanıyorduk, ahşaptan ahıra köpüklü su iniyormuş. Şimdi ilçede bir pansiyon buldum. 2-3 defa orada yıkanıyoruz. Günlük oda parası veriyoruz. Sadece biz değiliz giden. Gençler hep gurbette. Ev hanımı olanlar tüm yaz tatilini orada geçiriyor. Eşleri 15 gün geliyor. Çoluğu çocuğu bırakıp geri işe dönüyor. Oradaki şartların sevgiyle ilgsii yok. O kadar zor hayatlar ki sevgi gösterme yolları cinsellik değil en azından
Ay çok üzüldüm kıyamam. Çok mu zormuş hayatları. E iyi o zaman siz de bir ay değil iki ay kalın, inek sağın, ahır süpürün. Bi yardımınız dokunsun.

Şartları zor olabilir ama kimsede şartları elverişli hale getirmek için çaba sarfetmemis. Buraya bir su borusu doseyelim, oturduğumuz evi daha yaşanılır hale getirelim gibi. Kv deniz hayvancılıktan geçimini saglamiyorsa o zaman evlatlarının düğününe bile gelmemesi çok garip. Sizin eşiniz ailesinden böyle görmüş kusura bakmayın ama annem babam yaşlı onlarla vakit geçirmek istiyorum tavrı sadece bahane

X