Hamur İşleri Tavuk Soslu Mantı

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.159
596.110
42

HAMURU İÇİN:
3 yumurta
2 çay bardağı su
Tuz
Aldığı kadar un

DİĞER MALZEMELER
1 adet tavuk göğsü
1 kase haşlanmış nohut
1 kg yoğurt
2-3 diş Sarmısak
3 yemek kaşığı tereyağ
Pul biber
1 tatlı kaşığı Salça

YAPILIŞI
Öncelikle tavuk haşlanır..Suyu hamurları haşlamak için ayrılır..Tavuk etleri iyice didiklenir ve tereyağı ile kavrulur..Üzerine 1 tatlı kaşığı salça,pul biber,eklenir..Kavrulmaya devam edilir..

Hamur yoğrulur biraz kuru olacak sonra 3 beze yapılır...

Hamurlar ince bir şekilde açılıp kesilir..

Hamur iyice unlanmalı yoksa yapışır..

Bir tencereye tavuk suyu konur kaynayınca bir tutam tuz atılıp hamurlar içine konur ve karıştırılır.

Haşlanan hamurlar süzülür..Haşlanmış nohut eklenir..Ilımaya bırakılır..

Sonra süzülüp biraz soğuyunca üzerine sarmısaklı yoğurt dökülür.....Tavuk sosu dökülerek servis edilir..

Afiyet olsun...

of diyorum, biz bunu sac yufkasıyla siron deriz yada sinor da diyorlar öyle yaparız. ağzımın suyu aktı nevoş ellerine sağlık.

Mükemmel üstüü Ayy nevrestenmm görüyorum burada özeniyorum o kadar değişik tarifler yapıyorsunki.. ve yapmaya çalışıyorum .. yiyorumda ALLAHtan koşu bandında yatmadan koşuyorumda kurtarıyorum... 68 kiloda tombiş bir anne olaraktan yoksa bu tatlılar,, bu mantılarla 100 kiloya dayanmıştım..Bu akşamm senin tarifin olan KAYSERİ Yağlamasını yapacağımm canımm..

Canım asıl senin maşaallahın varPastalarına özeniyorumKilolar başımıza bela zaten
Teşekkür ederimKolay gelsin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…