Makarnalar Tavuklu Ispanaklı Rulo Makarna (Pınar Labne Sponsorluğunda)

balbocuuu

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2016
7.974
26.227
Selam Hanimlar size degisik ve güzel bir tarifle geldim umarim begenirsiniz

Herkese Basarilar Dilerim

Malzemeler

iç harci icin;
✔ 1/3 fırın makarna
✔ 3 yemek kasigi labne
✔tuz

Ispanak harci icin;

✔400 gram kadar ıspanak
✔1_2 yemek kasigi labne
✔tuz
✔pulbiber

Tavuk harci icin;

✔1 adet kıyılmıs tavuk gögüsü
✔1 adet yumurta
✔3 yemek kasigi irmik
✔1 yemek kasigi nişasta
✔1 yemek kasigi tereyagi
✔1 yemek kasigi zeytinyagi
✔3 dis sarimsak
✔karabiber
✔tuz

Yapilişi;

tavuk kıymasini bir kaba alip yumurta, irmik, nişasta, sarimsak, tuz, karabiber ve yagi ekliyip iyce yoğuruyoruz

karisdirdigimiz kiymayi strecliyip dolaba kaldiriyoruz. diger yandan makarnalarimizi kayna suya atip hasliyoruz

haşlanan makarnayi süzüp sudan geciriyoruz bir streçin uzerine aralarina labne koyarak uzunca diziyoruz

8

streçi sıkıca sarip buzluga atiyoruz.

ardindan ispanagi hazirliyoruz. yıkıyıp süzdügümüz ıspanagi dogruyup derin bir kaba koyuyoruz üzerine 1 2 yemek kasıgı labne tuz pulbiber ekliyip karıstırıyoruz.

dinlenen kıymayi dolaptan cıkarıp altina aliminyum folyo üzerine yagli kağıt serip kıymayı yayıyoruz.

üzerine ıspanagı yayıyoruz.

ortasına buzluktaki makarnayi koyuyoruz

yaglı kagıdı iki tarafından rulo yapip tavugu sekillendiriyoruz ve baska bir yaglı kagida koyuyoruz

uzerini yagliyip yagli kagit ve folyoyu sariyoruz

tepsiye koyup 180 200 arasi firında 45 dk pisiriyoruz

hayydiii sunumaa

Son düzenleme:
eline sağlık canım cook güzel görünüyor bu makarnayıda ilk defa görüyorum yarısmada bol sans diliyorum canım ❤

Ellerine sağlık canım tavuk olmazsa olmazdı tabi :)ilk defa görüyorum bende dalyan köfte gibi maşallah bol kismetlerin olsun inşallah

Nefis görünüyor tadını merak ediyorum canım. Ellerine sağlık canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…