Makarnalar Tavuklu Mantarlı Kremalı Tagliatelle-Barilla Tagliatelle Sponsorluğunda

yazarhanim35

Yazar Hanım
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
29.129
43.057
2. tarif de benden gelsin dedim :) Çok severek yapıp yediğim ancak uzun zamandır yapmadığım bir tarifti. Bu bahane ile bende yemiş oldum :)​

Malzemeler

Barilla tagliatelle makarna
krema
mantar
tavuk ğögsü
Fesleğen(isteğe bağlı)
Margarin
Tuz
rendelenmiş kaşar

Yapılışı:

Tencereye su ve tuz koyulup kaynatılır. Makarna klasik usul pişirilir.

ardından süzülür. Ve derin tencere ocağa alınarak istenilen şekilde doğranan tavuklar eklenir.

Ardından içerisine margarin eklenerek rengi değişene kadar pişirilir. Krema zaten yağlı olduğu için azıcık ekledim ben.

Tavuklar piştikten sonra tuz eklenerek mantarlar eklenir. mantar sulu olan bir sebze olduğu için çok görünsede suyunu çekince azıcık kalıyor.

kapak kapalı bir şekilde mantarlar suyunu çekene kadar pişirilir.

pişen mantarların içerisine krema eklenir.

krema kaynayana kadar pişirilir.

ardından içerisine haşlanıp süzülmüş makarna eklenir ve karıştırılır. Bu aşama da kremayı makarna çekene kadar 4-5 dakika ara ara karıştırılır.

içerisine isteğe bağlı olarak fesleğen atılır. taze yada kuru fark etmez ben çok yakıştırıyorum fesleğeni makarnalara :)

Üzerine kaşar serpilir. :)

Ve Servise hazır Afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gün bu bölümden kendime yapacak yemek bakıyorum, yarınki yemeğimi buldum. Hatta erkek arkadaşımı da davet edeyim midesi bayram etsin garibimin ehehe. Ellerinize sağlık, yarışmada başarılar. :)

İnanmıcaksın ama aynı tarifi yapacaktım.. hatta yarın eşime mantar aldırım diyordum. Sık yaptığım bi tarif.. Ellerine sağlık seninki de çok güzel olmuş ..artık başka bişi düşünelim

Çok severim Ellerinize ,emeğinize sağlık.Bol şanslarınız olsun..

teşekkür ederim canım

Ellerinize sağlık, başarılar dilerim

teşekkürler canım

Her gün bu bölümden kendime yapacak yemek bakıyorum, yarınki yemeğimi buldum. Hatta erkek arkadaşımı da davet edeyim midesi bayram etsin garibimin ehehe. Ellerinize sağlık, yarışmada başarılar. :)

haha denenmiş tarifler güzel oluyor ya. teşekkür ederim canım

Eline sağlık canım çok lezzetli görünüyor

teşekkürler canım

teşekkür ederim canım eh ben önce davranmışım :)

Elinize sağlık,başarılar dilerim...

teşekkür ederim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…