Doğuma Hazırlık tecrübeli anneler lütfen bi bakarmısınız ??? cidden yardıma ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ydbuge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
1.031
5
Merhaba kıslar, şu ara alışverişimizi tamamlamak üzereyiz tek eksiğimiz arabamız ve beşiğin içine yatağımız kaldı....ne dertmiş bi türlü karar veremedim yatak yarı ortepedikmi hangi marka yok hangi bebek arabası stresten gerim gerim gerildim :KK43:(( kullanan yada bilen arkadaşlardan özellikle tavsiye istiyorum aşağıda linkini verdiğim arabalar arasındayım aslında seçenekleri 3e indirmiştim yine çoğaldılar :KK43:( ve 4. katta asansörsüz bi evde oturuyorum arabayı kolay kapatıp taşımalıyım ve evimde az yer kaplamalı odam küçük...birde yenidoğandan itibaren kullanılanlarmı avantajlı yoksa 3 ay ve sonrası yeterli oluyormu ...ayrıca ana kucağı takılanlar çok teferruatlı geliyor bir kalemde olayı bitirmek istiyorum zaten arabam yok ana kucağı çok elzem bişi gibi gelmiyor...ama tecrübesizlik işteeeeee yardım bekliyorum arkadaşlar ilk bebeğim herşeyin en güzelini istiyorum ama imkanlar dahilinde ve kullanışlı olanı çok şeymi istiyorum ne :)))aslında 600 tl yi geçmeyi düşünmüyordum ama seçenek arttıkça fiyat artıyor ve kimisi diyorki bir arabayla kalmıyorsun mutlaka ikincisi alınıyor o zaman ne gerek var diyorum ama ilk çocuk ilk heyecan heves bilgisizlik tecrübesizlik hepsi bi arada....

Maclaren Quest Sport Bebek Arabası Blue / Mist - e-bebek.com

Trends For Kids Buggster S , Trends For Kids , Bebek Arabaları hellobaby.com.tr

eToker - Toker Bebe rnler Sayfas-Cybex Onyx Baston Puset Krmz

Mamas & Papas Sola Bebek Arabası Blue - e-bebek.com

Peg Perego Pliko Mini Bebek Arabası Sky - e-bebek.com

Peg Perego Aria Bebek Arabası Geranium - e-bebek.com

Nuna Pepp Bebek Arabası Scarlet - e-bebek.com

Maclaren Techno XLR 2012 Bebek Arabası Medieval Blue / Lemon Dro - e-bebek.com

.....................................................................................

bunlardan birini kullanan yada bilen yokmu yada başka tavsiyesi olan ........

canım öncelikle Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin yavrunu :emir_bebek:

tek arabayla kalmazsın laflarına çok inanma ben zamanında bir arabayla 2 çocuk büyüttüm üstüne hala eskimedi ve ihtiyacı olan birine verdim...zamanında iyi paraya almıştım...sağlam birşey olursa çok rahat işini görür...

resimlere gelince gördüğüm kadarıyla küçük ve yazlık ürünler bunlar...çok hantal birşey alma ama yazlık baston tarzını da seçme derim ben...soğuk,yağmur faktöründe çok korumalı olmuyor bu ürünler...3 tekerleklilerinde kullanımı kısıtlı...tek taraflı kullanabiliyorsun,çocuk sıkılınca ya da şiddetli yağmur ve rüzgarda ya da çok güneşli bir günde yön değiştiremezsin...bir de kendinden fermuarlı yağmurluklu ürünler var gördün mü bilmem,onlarda pratik kullanımlı...bir de üzerindeki başlık tam kapanabilenleri var...istek ve ihtiyaçlarına göre ürünleri bir daha gözden geçir elemen daha rahat olacaktır :KK34:

ayrıca johnson bebek arabalarına da bak derim hem kaliteli hem hesaplı

canım öncelikle Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin yavrunu :emir_bebek:

tek arabayla kalmazsın laflarına çok inanma ben zamanında bir arabayla 2 çocuk büyüttüm üstüne hala eskimedi ve ihtiyacı olan birine verdim...zamanında iyi paraya almıştım...sağlam birşey olursa çok rahat işini görür...

resimlere gelince gördüğüm kadarıyla küçük ve yazlık ürünler bunlar...çok hantal birşey alma ama yazlık baston tarzını da seçme derim ben...soğuk,yağmur faktöründe çok korumalı olmuyor bu ürünler...3 tekerleklilerinde kullanımı kısıtlı...tek taraflı kullanabiliyorsun,çocuk sıkılınca ya da şiddetli yağmur ve rüzgarda ya da çok güneşli bir günde yön değiştiremezsin...bir de kendinden fermuarlı yağmurluklu ürünler var gördün mü bilmem,onlarda pratik kullanımlı...bir de üzerindeki başlık tam kapanabilenleri var...istek ve ihtiyaçlarına göre ürünleri bir daha gözden geçir elemen daha rahat olacaktır :KK34:

saol canım aslında istediğimde anlattığın gibi bişi ne puset ne tam kışlık ağır araba...4. kata çıkarmayı düşününce hafif bakıyorum ama kışında bastonda üşür diye korkuyorum bastonlardan çıkıp diğer ürünlerin daha hafiflerinede bi bakıcam...önerilerin çok mantıklı teşekkürler

saol canım aslında istediğimde anlattığın gibi bişi ne puset ne tam kışlık ağır araba...4. kata çıkarmayı düşününce hafif bakıyorum ama kışında bastonda üşür diye korkuyorum bastonlardan çıkıp diğer ürünlerin daha hafiflerinede bi bakıcam...önerilerin çok mantıklı teşekkürler

merhaba,
eklediğin modellere baktım genelde bastona benzer pratik ama sağlam markalar. bence ilk başlarda pusetli kullanmayacaksan ki zaten 4.kata çıkarman gerekiyorsa çok zor olur aldığın arabanın arkasının tam yatabilmesi şart. bu eklediklerinde arkası tam yatmayanlar yatık duranlar var sakın öyle alma bebek aşağı kayıyo kendimizden biliyorum bebekken pusetsiz kullanamadım. bende 5.kattayım asansör yok 630tl lik araba aşağıda Allah a emanet çünkü bebek büyüdü ağır e onun çantasıda var arabam hafif sayılır ama hergün kapat yukarı çıkar yapamadım. eklediğim resme bi bak kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar eğer şimdiki aklım olsa bunu alırdım baston gibi ama klasik tarz en önemlisi arka tam yatıyo :)
$7820110325171648.jpg

Bir ara biz de sürekli araba araştırıyorduk, stresini anlayabiliyorum :) Hantal olduklarını düşündüğümüzden travel sistemlerden vaz geçtik. Maclaren guest'in sırtı tam yatar değil ve 4. aydan itibaren kullanılıyor.Biz Maclaren Techno XT aldık, evde açıp-kapama, sürüş testleri yaptık. Gerçekten çok hafif ve sağlam. Tentesi fermuarları, önceki modellerine göre daha fazla aşağı iniyor. Soğuktan korumak için kılıfı var, rüzgarlı ve yağmurlu havalar için yağmurluğu var. Bence yeterli. Hayırlı doğum dilerim :)

X