Tecrubeli ev hanimlari yardim edin

masal88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2013
643
815
Kereviz salatası
İçli köfte (zor gelmiyorsa:))ertesi gün için kızartma
Zeytin yağlı sarma güzel fikir
Kurabiye
Kolay gelsin şimdiden:)
Teşekkür ederim😍 içli köfte çok iyi fikir çok konforlu olacak benim için.Hem çok ugraşilmiş süsü verebilirim menüme içli köfteyle😂

Kvrckmakarna150820

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2021
637
519
28
Meraba hanımlar hepinize mutlu bayramlar 😊Kurbanlar kesildi,kavurmalar yendi,ilk senin ailene mi gidilecek benim aileme mi gidilecek,bayramda memlekete gitme kavgalari da edildiyse ( bdv şuan bu konularla cok yoğun biliyorum) o zaman benim derdime gelebiliriz😁Benim derdim sizi ugrastirmayacak cinsten😁Yurt dışından ailemi ziyarete geldim.Geldigimde sadece pandemi sebebiyle bir arkadasimla görüşebildim israrlari sonucu.Şimdi gitmeden cagirmam gerekiyor.Ona gittigimde çok fazla cesit yapan biri,hatta öyle ki yaptiklarini övmekten ye ye diye israr etmesinden gerçekten sohbet etmeye zaman kalmadı :)Ben her zaman 3-4 cesit yapip kimse yorulmadan uzunca sohbet etmek isterim kimsenin evinde de bana ne yapilmis, ne hazirlanmis umrumda olmaz ev sahibinin guler yüzü herşeyden önemli.Ama altta kalmak asla istemem belliki arkadasim bunlara daha çok onem veriyor şatafatı,ağırlamayi,ağirlanmayi seviyor madem bana fikir verin kizlar.1 gün öncesinden yapilacak ertesi güne bayatlamayacak,tazeligini kaybetmeyecek neler yapabilirim.Mutfakta iyiyimdir sadece elim biraz yavaş.Bazi seyleri sabahtan yapmayi düşündüm ama çoğu seyler o gün yapilmasi gerekiyor sabah baslasam yetiştirsem bile bu defa misafiri karsilamaya halim kalmaz😁Mesela sarma düşündüm zeytinyağlılar dinlenince daha güzel oluyor 1 gun onceden sarsam pişirsem bile olur,el acmasi börek yapip dolaba koyup ertesi gün pisirmeyi düşünüyorum baska ne yapabilirim☺
Canim iliskinizi beceri yarismasina donusturmeyin. Arkadasla amac altta kalmak degil ay sunuda yapayim beraber yeriz dusuncesi olmali bence. El acmasi flan ne gerek var. Bir gun oncesinden aglayan pasta yapabilirsin trilece yapabilirsin tatli olarak. Tuzlu kurabiye yapabilirsin. Makarna salatasi ya da sehriye salatasi ya da patates kavurma, tatli bir kurabiye yapabilirsin tarcinli mini kurabiye var pudra sekeri ve tarcinla mantolanan. Sarma flan ne bileyim gerek yok ya.Tuzlu kurabiye pogacalar var ertesi gune bayatlamiyor.

Ahtapot Anne

Allah'ım bizi cahil ve görgüsüzlerden koru.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
3.752
4.543
Bence de yeter ama üsenmedim saydım 8 cesit yapmıştı o yüzden ben de biraz abartacagim sanirim 😁
Ev usulü kumpir olabilir. Haşlanmış patatesi püre yapar gibi tereyağı kasar ve tuzla güzelce eritip garnitürle servis edebilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 375 gün geçti.