Tecrubeli ev hanimlari yardim edin

Mercimek salatası yada kuru börülce salatası (mercimeği yada börülceği bir gün önceden haşlayın, közlenmiş biberi hazırlayın yeşillikleri yıkayın sadece doğraması kalır)
Tavuk salatası ( haşlanmış küçücük doğranmış tavuk, iceberg marul, dereotu, turşu mısır , yoğurt, mayonez)
Mantar salatası
Hazır kekten porsiyonluk yanardağ pasta (nette porsiyonluk diye aratın hem lezzet hem görsel çok güzel)
Mısır gevrekli kurabiye ( kurabiye önceden yapılır hatta ben buzluğa atıyorum, misafir gelmeden çıkarıp çikolata ve mısır gevreğine batırıyorum)
Porsiyonluk kadayıflı muhallebi

Konunuzu okurken sarma gecti siz de yazmışsınız en sonda :)
Sarmanin yanina kek börek kurabiye pogaca yapabilirsiniz
Kısır, mercimek köftesi ya da makarna salatasi da ek olabilir.
Bence 3 4 cesit de yeter sarma, kısır, kek börek tamamdır
Annemler de gün yapardı 2 3 cesitle baslar gün bitimine doğru tabaklarda yer kalmazdi herkes bi yaris halinde okuyordu o geldi aklima 🤣

Böyle insanlar yüzünden misafirden soğudum 🤦‍♀️
Ben olsam herşeyi pastanelerden, manti börek yapan teyzelerden hazır alır keyfime bakardım.
Yaprak sarma, poğaça alabilirsiniz genelde çok güzel oluyor. Zaten tatlı yapacakmışsınız bide salata ve kek tamamdır bence

Bayatlamayan tuzlu kurabiye var netten tarif bulabilirsiniz şekillerini farklı yapıp çeşidi arttırmış olursunuz
Şerbetli tatlılar genelde bir gün önceden yapılır şerbetini güzel çeksin diye mesela kalbura bastı
Yine bayatlamayan poğaça tarifi bulup yapabilirsiniz ☺️

Mercimek salatası yada kuru börülce salatası (mercimeği yada börülceği bir gün önceden haşlayın, közlenmiş biberi hazırlayın yeşillikleri yıkayın sadece doğraması kalır)
Tavuk salatası ( haşlanmış küçücük doğranmış tavuk, iceberg marul, dereotu, turşu mısır , yoğurt, mayonez)
Mantar salatası
Hazır kekten porsiyonluk yanardağ pasta (nette porsiyonluk diye aratın hem lezzet hem görsel çok güzel)
Mısır gevrekli kurabiye ( kurabiye önceden yapılır hatta ben buzluğa atıyorum, misafir gelmeden çıkarıp çikolata ve mısır gevreğine batırıyorum)
Porsiyonluk kadayıflı muhallebi
Teşekkür ederim fikir oldu,değerlendireceğim😊

Konunuzu okurken sarma gecti siz de yazmışsınız en sonda :)
Sarmanin yanina kek börek kurabiye pogaca yapabilirsiniz
Kısır, mercimek köftesi ya da makarna salatasi da ek olabilir.
Bence 3 4 cesit de yeter sarma, kısır, kek börek tamamdır
Annemler de gün yapardı 2 3 cesitle baslar gün bitimine doğru tabaklarda yer kalmazdi herkes bi yaris halinde okuyordu o geldi aklima 🤣
Ayy bizimkiler de yapardi altin gunu yapiyorlardi sirayla evlere gidiyorlardı kime gidildiyse o ev sahibi döktürüyordu,artik bu iş bir yaris haline dönmüştü😁Kim daha çok cesit yapacak diye gizliden gizliye yarisirlardi😁O kadar abartiliyorduki,birbirlerine nazlari geçtiği icin de rahatlikla aralarinda espri yaparlardı altin geliyor ama altin kadar da masraf ediyoruz bir kârımız olmuyor diye😁Bizim de o hesap oldu😁😁

Kereviz salatası
İçli köfte (zor gelmiyorsa:))ertesi gün için kızartma
Zeytin yağlı sarma güzel fikir
Kurabiye
Kolay gelsin şimdiden:)

Böyle insanlar yüzünden misafirden soğudum 🤦‍♀️
Ben olsam herşeyi pastanelerden, manti börek yapan teyzelerden hazır alır keyfime bakardım.
Yaprak sarma, poğaça alabilirsiniz genelde çok güzel oluyor. Zaten tatlı yapacakmışsınız bide salata ve kek tamamdır bence
Onu da düşünmedim değil 😂Gerçekten öyle,inanin gittim kendisi cok sevdigim bir arkadasim olmasina rağmen zaman bulup da iki cift laf edemedik.Sağolsun özen göstermiş yapmış etmiş ama ev sahibi yorulunca üzülüyorum keyif almiyorum gidene kadar da şunu ye bunu ye diye israr edilmesi,surekli servis et,kaldir topla derken hem ev sahibine eziyet hem de misafir olarak ev sahibinin telaşi yoruyor.

Bayatlamayan tuzlu kurabiye var netten tarif bulabilirsiniz şekillerini farklı yapıp çeşidi arttırmış olursunuz
Şerbetli tatlılar genelde bir gün önceden yapılır şerbetini güzel çeksin diye mesela kalbura bastı
Yine bayatlamayan poğaça tarifi bulup yapabilirsiniz ☺️
Teşekkür ederim evet,tuzlu kurabiyeleri cam kavanozlarda bir kac ay saklıyorum bayatlamıyor o yüzden mutlaka yapacagim😊

Kereviz salatası
İçli köfte (zor gelmiyorsa:))ertesi gün için kızartma
Zeytin yağlı sarma güzel fikir
Kurabiye
Kolay gelsin şimdiden:)
Teşekkür ederim😍 içli köfte çok iyi fikir çok konforlu olacak benim için.Hem çok ugraşilmiş süsü verebilirim menüme içli köfteyle😂

Meraba hanımlar hepinize mutlu bayramlar 😊Kurbanlar kesildi,kavurmalar yendi,ilk senin ailene mi gidilecek benim aileme mi gidilecek,bayramda memlekete gitme kavgalari da edildiyse ( bdv şuan bu konularla cok yoğun biliyorum) o zaman benim derdime gelebiliriz😁Benim derdim sizi ugrastirmayacak cinsten😁Yurt dışından ailemi ziyarete geldim.Geldigimde sadece pandemi sebebiyle bir arkadasimla görüşebildim israrlari sonucu.Şimdi gitmeden cagirmam gerekiyor.Ona gittigimde çok fazla cesit yapan biri,hatta öyle ki yaptiklarini övmekten ye ye diye israr etmesinden gerçekten sohbet etmeye zaman kalmadı :)Ben her zaman 3-4 cesit yapip kimse yorulmadan uzunca sohbet etmek isterim kimsenin evinde de bana ne yapilmis, ne hazirlanmis umrumda olmaz ev sahibinin guler yüzü herşeyden önemli.Ama altta kalmak asla istemem belliki arkadasim bunlara daha çok onem veriyor şatafatı,ağırlamayi,ağirlanmayi seviyor madem bana fikir verin kizlar.1 gün öncesinden yapilacak ertesi güne bayatlamayacak,tazeligini kaybetmeyecek neler yapabilirim.Mutfakta iyiyimdir sadece elim biraz yavaş.Bazi seyleri sabahtan yapmayi düşündüm ama çoğu seyler o gün yapilmasi gerekiyor sabah baslasam yetiştirsem bile bu defa misafiri karsilamaya halim kalmaz😁Mesela sarma düşündüm zeytinyağlılar dinlenince daha güzel oluyor 1 gun onceden sarsam pişirsem bile olur,el acmasi börek yapip dolaba koyup ertesi gün pisirmeyi düşünüyorum baska ne yapabilirim☺
Canim iliskinizi beceri yarismasina donusturmeyin. Arkadasla amac altta kalmak degil ay sunuda yapayim beraber yeriz dusuncesi olmali bence. El acmasi flan ne gerek var. Bir gun oncesinden aglayan pasta yapabilirsin trilece yapabilirsin tatli olarak. Tuzlu kurabiye yapabilirsin. Makarna salatasi ya da sehriye salatasi ya da patates kavurma, tatli bir kurabiye yapabilirsin tarcinli mini kurabiye var pudra sekeri ve tarcinla mantolanan. Sarma flan ne bileyim gerek yok ya.Tuzlu kurabiye pogacalar var ertesi gune bayatlamiyor.

Bence de yeter ama üsenmedim saydım 8 cesit yapmıştı o yüzden ben de biraz abartacagim sanirim 😁
Ev usulü kumpir olabilir. Haşlanmış patatesi püre yapar gibi tereyağı kasar ve tuzla güzelce eritip garnitürle servis edebilirsiniz.