Bebek Beslenmesi Tecrübesiz anne :( yardım edin lütfen

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Insallah cok cok artar elimden geldigince emzirmeye calisiyorum hurma kuruyemis humana cay ne varsa yedim ictim millet karnin kalmasin korse giy diyor ben habire biseyler yemeye calisiyorum yesillik falan insallah cogalacak benim bebegimde zamanla ogrenicek dogru emmeyi insallah

Sütü en güzel getiren şey uyku bence. Kızım 4.400 doğmuştu. Sütüm gelmemişti. Gece gündüz emzir emzir ne uyku ne bi şey. Boş hava yutuyor o da gaz yapıyordu. 4 günlükken sarılık değeri 27 çıktı. Düşmezse kanını degisicez dediler. Ben ağla ağla... Mama vermeye başladık ama yetmiyordu az mi veriyorduk bilmem ki. O ağladıkça ben ağlıyodüm görmek istemiyodum ona yetemiyorum diye. Sonra her şey yoluna giriyor.

Meme uçların için doğru ürünü buraya çalış. Bebeğini emzir. Mamasini da korkmadan ver. Yanında illaki biri vardır. O mamayla filan 2-3 saat oyalasın. Sen uykunu al. Duşunu yap. Dusta memelere masaj yap.

Bebeğin de bu hayata alışmaya çalışıyor sen de. Bu duyguları yaşaman çok normal. Ama inan hepsi geçecek.

Belki bana kızacaklar ama ne humana ne hoşaf ne şu ne de bulgur.. neyi yemeyi seviyorsan sütü o yapıyor bence. Şerbetli tatlı yediğimde bir güzel geliyordu sütüm. Bence sütün doğrudan mutlulukla ilgisi var. Allah kolaylık versin

Gogsumun acimasini gectim yeterki emsin aglayarak emziriyorum cogu zaman ama dediginiz gibi yapacagim bir de ama bilgi veren yardim eden kimse yok psikolojimi iyice bozuyorlar bide su kirkli muabbeti var kendimi eve hapsedilmis gibi hissediyorum

Eve de hapsetme kendini. Kızım bir haftalikken kahvaltıya çıkmıştık. O kadar iyi gelmişti kı onca stresin üzerine... oğlum 20 günlükken de aile piknigine gitmiştik. Yabancı kadınlar gelip gidip hasta olacak çocuk niye getirdin diyordu. Hiiic de bir şey olmadi

Eve de hapsetme kendini. Kızım bir haftalikken kahvaltıya çıkmıştık. O kadar iyi gelmişti kı onca stresin üzerine... oğlum 20 günlükken de aile piknigine gitmiştik. Yabancı kadınlar gelip gidip hasta olacak çocuk niye getirdin diyordu. Hiiic de bir şey olmadi

Hurafeler var bir suru surekli bisey diyorlar bende de panik atak oldugu icin daha cok pimpirikleniyorum bir yandan bebegime alismaya calisirken bir yandan agrilar bur yandan hurafeler ama en uzen emziriyorum sanip ac birakmak durmadigi zaman mama veriyorum

30 CC süt az değil ki. Daha midesi ne ki bebeğin. Bir de ilk 3 ay yapışık yaşayacaksıniz . Yataginda uyumaz . Meme de uyur uyanır. Tek bildiği sizsiniz. Facebookta emzirme sanatı diye bir grup var üye olun lütfen

Bende 3 ay önce Doğum yaptım aynı sıkıntılar vardı bende de 30cc bile süt çıkmazdı bebeğim dakka başı emmek isterdi doymuyordu gece yatarken sadece 60cc mama veriyordum zamanla o emdikçe sütüm arttı 20günlükken falan mamayı tamamen kestim çok şükür sütüm arttıkça arttı kilosu da iyi.. ümidinizi kesmeyin motivasyonunuzu yüksek tutun sabırla bebeğinizi emzirin inanın zamanla artıyor bol rezene,humana,komposto,su ne varsa içmiştim

Öncelikle sağımda çıkan miktar asla kriter değil.
Zaten 2 haftalık bebe var midesi ne kadar?
Boşa mama veriyorsunuz gibime geliyor okuduklarından.
Bebe daha 2 haftalık tabi ki meme emecek sürekli
Normali budur. Sürekli aranır, emer, ağlar, emer.
Yapışık yaşayacaksınız bir süre.
Mama verince susmasının sebebi de mamanın sindirimi zor olduğu için ve biberon kullanıyorsanız da akımı kolay, bebenin de işine geliyor tabi. Zaten günde 1 kez verilen mamanın anlamı yok, hiç vermeseniz de olur.
Biberon ve emziği çöpe atın. Meme reddine davetiye bu ikisi.
Süt emzirdikçe gelir. Bol bol emzirin.
Yutkunma sesi, sıkınca süt gelmemesi, memelerin yumuşak olması vs asla sütün az olduğunun göstergesi değildir.
Ayrıca ilk ay doyma kriteri kakalı bezleridir. 24 saatte 3 kez 1 lira büyüklüğünde kaka yapıyorsa doyuyordur. 1 Aydan sonra 24 saat toplamındaki çişli bezlerine bakacağız. Toplamda 1 paket margarin ağırlığında çişli bez oluyorsa doyuyor demektir.
Yenidoğan dönemi gak meme guk meme gidecek.
Bir de bazı arkadaşların dediği gibi Facebook’ta emzirme sanatı grubuna üye olup oraya yazın.

Sarılığı geçsin diye çok emziriyorum süt gitmese bile ne kadar emzirirsen o kadar sütün gelir diyorlar :KK43: mama 30 cc yetmiyor sanırım dün 60 cc yaptım öyle uyudu ne kadar emsede mamada yese bıraktıktan sonra elleriyle aranıyor hep tecrübesiz olduğum için ne yapacağımı bilemiyorum
Hepimiz tecrübesizdik öğreneceksin. Göğsün yara oldu diye vazgeçme. Emin ol geçecek ve emzirmek acayip işine gelecek. Hem mama derdin olmıycak hem bebeğini istediği heran besliyceksin. Gögüs uclarını biberona sık sen sıktıkça kanallar açılır hemde bebeğin anne sütü alır. Biraz sabret sadece. Güle güle büyüt bebişini.

Emizr emzir emzir. Bebeğin çok taze. 24saatin 20saati meme isteyecek. Açlıktan değil dünyaya alışmak için. Hep meme diye ağlayacak çünkü bildiği tek görebildiği tek şey o. Hamilelikte memeden aşağı karnımızın üzerinde kahverengi bir çizgi oluyor ya(ismini unuttum) o kahverengi ile memenin kahverengisi aynı dikkat ettin mi bilmem. İşte senin bebeğin o kahverenigini biliyor bir tek. Doğduktan sonra karnındaki çizgi ile memeye gidiyor çünkü bir tek onu biliyor. Senin kalp atışını biliyor. Kokunu biliyor. Kanguru ya da sling al onunla takılın.ilk 40gün en zor olanı. Ama ağzını her açtığında her arandığında meme ver. Açlıktan değil belki korktuğundan belki susadığından belki sadece seni istediğinden. Etrafıda dinleme sadece emzir.

Sevgili cici anne ocelikle bebegini saglikla buyut bende tecrubesiz senin gbi ne yapacagini bilmeyen sezeryanla dogum yapmis bir anneyim benim sutumde gelmedi bende once emzirdim 15 dk bir gogus sonra digeri sonrada mama onceleri mamayi kasikla verdim memeyi unutmasin die ama baktim ki sutum hic gelmiyor elektirikli pompalarla bile denedim sonra biberonla mamaya basladim oncelikle saglikla buyusun yavrun ama daha cok kucukmus canin 60 cc biraz fazla surekli kontole gittigin bir doktorun varsa ona danismalisin mamayida anne sutu gibi dusunum iki 3 saatte. Bir 30cc vermelisin canm 3 4 aylik oldugunda ancak 60 cc mama tuketebiliyorlar benim kizim hep mamayla buyudu suan 18 aylik dolayisiyla hangi ay kac cc mama cok iyi biliyorum ve tecrubesiz olmak cok zor yaninda bilen kimse yoksa yanlizsan allah yardimcin olsun ben hep tek basimaydim

X