tedavi başındaki antral folikül sayısı ilaçlarla artar mı?

deniz bulut

annesinin bir tanesi
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2007
4.471
17
kızlar adet 2.- 3. gün görülen antral folikül sayısı ilaçlarla daha artabilir mi bilen var mı pcoluları haric tutuyorum. onlarda başta 10 folikül de olsa 30 a çıkabiliyor. yani başta örneğin 8 var ilaçlarla 12 olma olasılığı var mı yoksa en iyi durumda yine 8 yumurta mı gelişir?

yaşasın benim de çok azdı 18. günü yarın 2. günü dr a gideceğim başlayacagız yani 4 taneyse 8 e çıkma olasılığı var 3 taneyse 6 da olabilir demek ki bakalım yarın ne diyecek dr kaydirigubbakcemile3

Ben folikül sayısının ilacların artırmadını biliyorum sadece olan folikülleri büyütüyor onlarında kacının içi dolu hiç belli olmuyor.. ama inşallah deniz senin artar.. hangi klinikte başladın hayırlı olsun

tabii olmayan şey büyümez ama figen in dedigi gibi ultrasonda gözükmeyenler büyüyordur herhalde?
ben medicana çamlıca ömer faruk vanlıoğlunda başlıyorum

kendi sorumu cevaplayayım. baştaki folikül sayısı artmazmış. benim 2 antral 4 immature folikülüm var. antral daha iyi sonuç alabileceklerini düşündükleri immature de emin olamadıkları ilaçların büyütünce görecekleri yumurtalarmış. sonuçta toplam 6 ve en iyi şartlarda 6 tane büyüyecek bu ay :sm_confused:

ilacla artıyor benımkı öyle oldu ama sayı degıl kalıtesı daha onemlı ınsallah kalıtelerı super olur ve dollenıp tutunurlar...

kesinlikle yumurta sayısı ilaçlarla artıyor canını sıkma benim ilk ultrasonda 4 yumurta vardı en son 13 yumurta toplandı.

kızlar ilk yumurtanız kacıncı ultrasonda yada kacıncı ıgnede gorundü
benim yumurta gürünmüyor su anda 6. ignemi oldum pazartesi tekrar ....
ama e2 40 dan 70 e yükseldi

adetın 3 gunu usg sonucum degerlendırebılırmınız d3 uterus normal görünümde endline düzenli sağ overde 1-2 antral folıkül sol over uterusun üzerinde 3-4 antral folikül birde kılolu oldugum ıcın bunu yazmıs obezite nedenıyle suboptimal degerlendırıldı yazıyor sızce sonuc kotumu yas 33

X