Tedavi Günlüğüm ve Süreçler( Kendi çapında polikist)

merveslife34

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
215
215
32
Merhaba benim gibi Anne olma hayali kuran hanımlar,
Bekarlığımda konulan polikistikover sendromu teşhisimle birlikte tedavi oluyorum.
Uzun süredir tam tedaviye başlayacağım derken başka bir sağlık sorunumla ara vermek zorunda kaldığım sürece tekrardan başladım.
Yaşım 32 , 2. evliliğim ve evliliğimin 2. yılını bitirdim. Hiç korunmamış olmama rağmen çocuk sahibi olamadık. Eşimin test sonuçları harika çıktı.
Doktorum çok umutvar konuşuyor, polikistikover hastası kadınların infertilite tedavisindeki en şanslı hastalar olduğunu halihazırda çok fazla yumurta ürettiğimizden bahsediyor.
6 ay önce aşılama diye gittiğim devlet hastanesinde smear sonucum hpv 16 pozitif ve cin1 çıkması sonucu rahim ağzı leep işlemi oldum. Onkoloji doktornunda onayıyla ameliyat sonrası tekrar bebek tedavisine başladım.

Adetin 2. günü başladığım femara 5 gün sabah akşam şeklinde 5 gün kullandım. Bugün kontrole gittim ve büyümeye başlamışlar cuma günü tekrar kontrole gel dedi, çatlatma iğnesi ile devam edeceğini söyledi. (Bu arada verdiği previt plus vitamin takviyesini de kullanıyorum)

Gün gün uygulanan tedaviler hakkında bir günlük ve birbirimize bilgilendirme amaçlı destek olması açısından bu başlığı oluşturdum.
Herkesin bu hayale ulaşma yolunda mucizelerle karşılaşması dileğiyle..

9 Şubat Cuma günü Doktor kontrolümde 17mm 19mm iki yumurta oluştuğunu söyledi .
Cumartesi akşam 9 da çatlatma iğnesini vurmamı istedi. Takip eden 36.saat yani 12şubat pazartesi sabah 9 da ve ertesi gün sabah 9 da ilişki önerdi . O günleri değerlendirdik. Sonra bir gün ara verip 15şubat tekrar değerlendirdik. Çatlatma iğnesi gününü saymazsak 6.gündeyim. Sağ göğsümde Derinden hafif ağrı ve hafif bazen yumurta ağrısı gibi ağrı dışında bir belirtim yok. Çatlatma iğnesi olan arkadaşlar hangi günleri değerlendirdi ve hamile kalanlar belirtileri ne zaman yaşamaya başladılar okuyan olursa bilgi verebilirse çok sevinirim. Test için 15.günü bekliyorum daha öncesinde iğne etkisiyle doğru olmayan bir sonuç almak istemiyorum açıkçası. Beklemedeyim

9 Şubat Cuma günü Doktor kontrolümde 17mm 19mm iki yumurta oluştuğunu söyledi .
Cumartesi akşam 9 da çatlatma iğnesini vurmamı istedi. Takip eden 36.saat yani 12şubat pazartesi sabah 9 da ve ertesi gün sabah 9 da ilişki önerdi . O günleri değerlendirdik. Sonra bir gün ara verip 15şubat tekrar değerlendirdik. Çatlatma iğnesi gününü saymazsak 6.gündeyim. Sağ göğsümde Derinden hafif ağrı ve hafif bazen yumurta ağrısı gibi ağrı dışında bir belirtim yok. Çatlatma iğnesi olan arkadaşlar hangi günleri değerlendirdi ve hamile kalanlar belirtileri ne zaman yaşamaya başladılar okuyan olursa bilgi verebilirse çok sevinirim. Test için 15.günü bekliyorum daha öncesinde iğne etkisiyle doğru olmayan bir sonuç almak istemiyorum açıkçası. Beklemedeyim
Merhaba nasıl gidiyor :) var mı belirtin ? Test sonucuna az kaldı sanırım

Merhaba 😊 biraz heyecan biraz tedirginlik bu konuya devam etmeyi unutmuşum :) doktorumun isteğiyle 12. Gün yani 22 şubatta akşam kan verdim sonucum 43,87 çıktı . Az önce tekrar kan verdim ve sonuç 113,9 çıktı. Rabbim sağlıkla ilerletsin diye dua ediyorum sadece . Çarşamba günü keseyi görmek için çağırdı doktorum 🙏 inşallah güzel haberler verir. Siz de mi tedavi sürecindesiniz ?

Merhaba 😊 biraz heyecan biraz tedirginlik bu konuya devam etmeyi unutmuşum :) doktorumun isteğiyle 12. Gün yani 22 şubatta akşam kan verdim sonucum 43,87 çıktı . Az önce tekrar kan verdim ve sonuç 113,9 çıktı. Rabbim sağlıkla ilerletsin diye dua ediyorum sadece . Çarşamba günü keseyi görmek için çağırdı doktorum 🙏 inşallah güzel haberler verir. Siz de mi tedavi sürecindesiniz ?
Maşallah çok güzel haber bu :) inşallah sağlıkla devamı gelir. Sizin doktor seni erken çağırmış ben kan değerini 2500 gördüğüm halde 1 hafta salladı :)) Ben tüp bebek yaptırdım, şükür tuttu keseyi gördüm ama kalp sesini henüz duymadım hafta içi gidicem kontrole.

Evet bana da ilginç geldi yani bu hızla artsa bile en fazla 600 leri görür değer , bu değerlerle kese görüneceğini pek düşünmemiştim. Açıkçası ilk gebeliğim çok bilgim de yok ama yazılanlara göre 1000 üzeri olmalı deniyor bilemedim

Maşallah çok güzel haber bu :) inşallah sağlıkla devamı gelir. Sizin doktor seni erken çağırmış ben kan değerini 2500 gördüğüm halde 1 hafta salladı :)) Ben tüp bebek yaptırdım, şükür tuttu keseyi gördüm ama kalp sesini henüz duymadım hafta içi gidicem kontrole.
Evet bana da ilginç geldi yani bu hızla artsa bile en fazla 600 leri görür değer , bu değerlerle kese görüneceğini pek düşünmemiştim. Açıkçası ilk gebeliğim çok bilgim de yok ama yazılanlara göre 1000 üzeri olmalı deniyor bilemedim

Evet 2 günde bir 2 katı artması lazım değerinin. 1500lerde iken vajinal muayene ile keseye bakılıyormus aslında belki o zamana öyle olur diye düşünmüştür

Rabbime şükürler olsun ki 6+3 ve ikiz gebelik olduğunu öğrendik bugün. Pcosla yıllardır uğraşan biri olarak ilk tedavimde Rabbim mucizemi nasip etti. İnşallah sağlıkla ilerler ve bu güzellikleri kucağıma almayı nasip eder. Bu şekilde pcos olduğunu bilen, umutsuzluğa kapılan kim varsa umut olsun diye parça parça da olsa hikayemi anlatmak istedim. Hamilelik sürecini de aklına geldikçe güncelleyeceğim. Asla pes etmeyin, ama isyan da etmeyin.🙏 Mucizeleriniz sizi bulsun

Rabbime şükürler olsun ki 6+3 ve ikiz gebelik olduğunu öğrendik bugün. Pcosla yıllardır uğraşan biri olarak ilk tedavimde Rabbim mucizemi nasip etti. İnşallah sağlıkla ilerler ve bu güzellikleri kucağıma almayı nasip eder. Bu şekilde pcos olduğunu bilen, umutsuzluğa kapılan kim varsa umut olsun diye parça parça da olsa hikayemi anlatmak istedim. Hamilelik sürecini de aklına geldikçe güncelleyeceğim. Asla pes etmeyin, ama isyan da etmeyin.🙏 Mucizeleriniz sizi bulsun
Hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın bende aşılama yaptım tutamdi 2. İçin uğraşıyoruz dün kontrole gittim 2 yumurtam 13 mm büyümüş cuma günü gel ona göre hafta içinde bir gün aşılama yapılacak umarım bana umut olursunuz

Hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın bende aşılama yaptım tutamdi 2. İçin uğraşıyoruz dün kontrole gittim 2 yumurtam 13 mm büyümüş cuma günü gel ona göre hafta içinde bir gün aşılama yapılacak umarım bana umut olursunuz
Aminnn inşallahh 🙏 Rabbim mübarek günler hürmetine duanızı kabul etsin inşallah. Hasretinde olan herkesin kucağını doldursun bende dahil . Pozitif düşünün lütfen , vücudunuzu beyniniz yönetiyor, önce siz inanın ve vücudunuz da ona hizmet etsin . Beyin tüm organlarımızı yönetiyor her zaman. Dualarım sizinle 🙏

Allah razı olsun Allah seninde kucağına sağlıklı bir şekilde nasip etsin ben ve benim gibi çocuk bekleyen herkesin hayırlı haber vermeyi Allah nasip etsin

X