Tedaviye dair motivasyonum yok bu sefer

Papatya129

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.034
2.465
Kızlar selam.
Gerçekten hayattan nefret ettiğim ve aşırı öfkeli olduğum günlerdeyim. Sebebi de şu an yaşadığım cilt problemi. Yüzüm cayır cayır yanıyor. Aralıksız. Gün içinde durmadan ve haftalardır yanıyor. Sanki biri yüzünüze acı biber sosu dökmüş gibi düşünün, içten ve cayır cayır bir yangı hissi. Gün içinde neredeyse asla rahatladığım olmuyor. Ders çalışamıyorum bir şeye odaklanamıyorum çünkü uyuduğum saatler hariç acı içindeyim. Arada gözlerime de vuruyor.
4 sene önce de olmuştu böyle bir dönemim. Önce zibilyon tane doktora gidip farklı tedaviler denedim sonuç alamayınca alternatif tıbba yönelmiştim ve açlık oruçları, hacamat, sülük, organik beslenme vs derken geçmişti.
Şimdi tekrar başladı ve inanın yine aynı beslenme düzeni ile uğraşasım gelmiyor. Yorgunum, öfkeliyim. Yediğime içtiğime genelde dikkat eden bi tipim. Millet dışarda kolalar mcdonaldslar gömüyor her gün sapsağlamlar ben aman organik olsun aman pestisitsiz tarım olsun bunları düşünürken şu an suratımın yanması geçsin diye balkona çıkıyorum. Serin hava ya da su yarım saatliğine hafifletiyor.
Gerçekten çok yorgunum. Kaldıramayacağım yük bu allahım diyorum sürekli ağlayasım var. Bir de master için yurtdışına geldim, o kadar emek istek dua, şimdi hiçbir şey yapmayasım yurt odasında ağlayarak çürüyesim var çünkü biliyorum ki kendiliğinden geçen bir şey değil…

Kızlar selam.
Gerçekten hayattan nefret ettiğim ve aşırı öfkeli olduğum günlerdeyim. Sebebi de şu an yaşadığım cilt problemi. Yüzüm cayır cayır yanıyor. Aralıksız. Gün içinde durmadan ve haftalardır yanıyor. Sanki biri yüzünüze acı biber sosu dökmüş gibi düşünün, içten ve cayır cayır bir yangı hissi. Gün içinde neredeyse asla rahatladığım olmuyor. Ders çalışamıyorum bir şeye odaklanamıyorum çünkü uyuduğum saatler hariç acı içindeyim. Arada gözlerime de vuruyor.
4 sene önce de olmuştu böyle bir dönemim. Önce zibilyon tane doktora gidip farklı tedaviler denedim sonuç alamayınca alternatif tıbba yönelmiştim ve açlık oruçları, hacamat, sülük, organik beslenme vs derken geçmişti.
Şimdi tekrar başladı ve inanın yine aynı beslenme düzeni ile uğraşasım gelmiyor. Yorgunum, öfkeliyim. Yediğime içtiğime genelde dikkat eden bi tipim. Millet dışarda kolalar mcdonaldslar gömüyor her gün sapsağlamlar ben aman organik olsun aman pestisitsiz tarım olsun bunları düşünürken şu an suratımın yanması geçsin diye balkona çıkıyorum. Serin hava ya da su yarım saatliğine hafifletiyor.
Gerçekten çok yorgunum. Kaldıramayacağım yük bu allahım diyorum sürekli ağlayasım var. Bir de master için yurtdışına geldim, o kadar emek istek dua, şimdi hiçbir şey yapmayasım yurt odasında ağlayarak çürüyesim var çünkü biliyorum ki kendiliğinden geçen bir şey değil…
Çok çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin ama modern tıbbın yetersiz kaldığı yerde alternatif tıp uygulamaları devreye girer. Lütfen pes etmeden hacamat sülük gibi tedavileri devam edin ve bitki çayları yağlar ile kendinizi tedavi edin. Rabbim dermansız dert vermesin.

Alerji teshisi mi konuldu ki beslenmeyle cozmeyi dunusuyorsunuz? Eger alerji oldugu düşünülüyorsa kapsamli bi alerji testi yaptirsaniz neye alerjiniz oldugunu ogrenip ondan uzak dursaniz daha iyi olmaz mi? Busbutun bi beslenme duzeni degisikligi cok zorlu bi surec cunku

Alerji teshisi mi konuldu ki beslenmeyle cozmeyi dunusuyorsunuz? Eger alerji oldugu düşünülüyorsa kapsamli bi alerji testi yaptirsaniz neye alerjiniz oldugunu ogrenip ondan uzak dursaniz daha iyi olmaz mi? Busbutun bi beslenme duzeni degisikligi cok zorlu bi surec cunku

Glutensiz beslendiğim dönemde iyiydim. Hiçbir sıkıntım yoktu.

Bi doktor egzama demişti, biri gül hastalığı demişti. Biri psikolojik dedi. Herkesin teşhisi farklıydı.
Benim babamda vardı egzama, açıkçası hiç yanma vs yoktu sadece eklem yerlerinde böyle yara gibi lekeler oluyordu. Gül hastalığını bilmiyorum ama açıkçası burdan okuyunca bana da psikolojikmiş gibi geldi, psikolojik yardım alma imkanınız var mı?

Bi doktor egzama demişti, biri gül hastalığı demişti. Biri psikolojik dedi. Herkesin teşhisi farklıydı.
Anlattığınız bana da gul hastaligi gibi geldi. Annemin de var bu hastalık Tedavisi yok diye biliyorum. Tek yapilmasi gereken yatistirmak. Cilt sakinlestirici icerikler kullanmaz. Cok fazla urun kullanmamak cildi dinlendirmek. Gunes kremine ilave olarak bircok gunes koruma yontemi kullanmak, şapka vs. Hani bunlar etkilerini azaltiyor ama. Siz bunlara dikkat edip yine de sikayetleriniz asiri sekilde devam ediyorsa baska bir sey vardir mutlaka

Benim babamda vardı egzama, açıkçası hiç yanma vs yoktu sadece eklem yerlerinde böyle yara gibi lekeler oluyordu. Gül hastalığını bilmiyorum ama açıkçası burdan okuyunca bana da psikolojikmiş gibi geldi, psikolojik yardım alma imkanınız var mı?

Psikolojik olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi. Çünkü somut olarak deri döküntüleri ve kuruluklar da oluyor bu yanma başlayınca. Kaş, kirpik dökülmesi oluyor. Terapi alıyorum bu arada.

Kaldığımız yurt ilaçlandi. Üç gün kadar sonra kapilar açıldı ve içeri girdik. Etrafa dokundu herkes hiçbir şey olmadı. ben ve iki arkadaşim sabaha doğru yüzümüzün yanması ile kalktık. Ama nasıl bir yanma tülbentleri ıslatıp yüzüme yapıştırıp öyle duruyodum uzun süre. Ama yanma geçmedi. Gittik üçümüz doktora. Böcek ilacina alerji olmuşuz. Krem verdi üç tane karıştırıp sürdük vs. Üç gün sonra geçti. Kimyasala alerjim var normal zamanda da. Test yaptırdım ve doktor dedi. Geçenlerde yine yanmaya başladım. Bir gün sürdü geçti. Kim bilir neye dokundum deyip durdum ama bir gün sonra geçtiği için üzerinde durmadım pek. Sizde alerji testi yaptırirsaniz çok rahat edersiniz. En azından neye dikkat etmeliyim diye öğrenmiş olursunuz. Rabbim CC şifa versin 🧡

Babaannemde de vardı bu yakinmalar.gül hastalığı teşhisi kondu.gozde ve yüzde ciddi kızarıklık ve yanma oluyordu.gozu bile kan çanağı haline geliyordu.Atak dönemleri oluyordu ve dönemlerde çok zorluyordu.cildi yatıştıran kremler iyi gelmişti.ve güneşe belli saatler çıkmama.ilerleyen dönemde kendiliğinden ataklar bitti.simdi yok bir şeyi.dilerim sizinki de gecer.

Roza gibi geldi bana sanki ki tam %100gecmiyor.
Gozlerinize goz sampuanlari var.Benim atak doneminde gozlerim asiri yaniyor bana cok iyi geldi.Roza,demodeksleri bir arastirin ve bu alanda iyi bir cildiyeye gorunun.

Çok çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin ama modern tıbbın yetersiz kaldığı yerde alternatif tıp uygulamaları devreye girer. Lütfen pes etmeden hacamat sülük gibi tedavileri devam edin ve bitki çayları yağlar ile kendinizi tedavi edin. Rabbim dermansız dert vermesin.
sonuç alamayınca alternatif tıbba yönelmiştim ve açlık oruçları, hacamat, sülük, organik beslenme vs derken geçmişti.
Konuya yazmış, okumadınız galiba. Bitki çayı yağı falan bazen ölümcül olabilir bu durumda. İlaç tedavisi görerken kullanılan her şeyi doktora bildirmek gerekir. Etken maddelerin etkisi azalabilir ya da fazlalaşabilir.

X