tek başına çocuk büyüten var mı

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.547
Merhaba baharda evleneceğim inşallah, 36 yaşına giriyorum nişanlım da aynı, şimdilik şükür sağlık sorunumuz yok ama 40 olmadan da çocuk istiyorsak yapmalıyız, şimdi çekincelerim var.

Nişanlım yardım eder zaten şu an yemek vs hep o yapıyor, ama sonuçta asıl sorumluluk annede oluyor bu bir gerçek. Ben hiçbir zaman aşırı çocuk isteği olan biri olmadım çocukluğum b.k gibi geçtiği içindir belki de :)

Nişanlımın ailesi de öteki toruna bakıyor ama çok bunalıyorlar onlara da çok güvenim yok.

Çok kararsızım asla pişman olup bir çocuğun hayatını mahvetmek istemiyorum :KK43:

Aynen ben de bu olayı anlamadım gitti bir türlü. Niye benim çocuğunu annem babam büyütsün nasıl bir verim verebilirler ki zaten? Tabi ki anne baba büyütecek.

yardım etmesi manasında dedim , yoksa tabi ki annem emzirecek değil mesela :)

ben hasta iken mesela 1 saat bakması bile bazen çok ihtiyaç olabilir

Konu başlığını görünce babasız çocuk büyüten gibi düşündüm... Ihtiyaç olduğunda yardım eden olması büyük nimet, benim çocuğum hasta olduğunda ailem yıllarca destek oldu mesela. Tabii tüm büyükler benim anne babam gibi olmuyor maalesef.

hah tam da demek istediğim bu. hayat kusursuz değil, ben mesela romatizma hastasıyım çocukluktan, bazen kaslarım o kadar acıyor ki saatlerce yataktan kalkamıyorum , acil bişi olsa 2 saat baksa gibi

Merhaba baharda evleneceğim inşallah, 36 yaşına giriyorum nişanlım da aynı, şimdilik şükür sağlık sorunumuz yok ama 40 olmadan da çocuk istiyorsak yapmalıyız, şimdi çekincelerim var.

Nişanlım yardım eder zaten şu an yemek vs hep o yapıyor, ama sonuçta asıl sorumluluk annede oluyor bu bir gerçek. Ben hiçbir zaman aşırı çocuk isteği olan biri olmadım çocukluğum b.k gibi geçtiği içindir belki de :)

Nişanlımın ailesi de öteki toruna bakıyor ama çok bunalıyorlar onlara da çok güvenim yok.

Çok kararsızım asla pişman olup bir çocuğun hayatını mahvetmek istemiyorum :KK43:

Konu başlığınızla içeriğiniz uyumsuz olmuş öncelikle. Konu başlığınız, bekar bir anne olduğunuzu düşündürüyor.

Şu aşamada sizinki dertten ziyade, doğmamış çocuğa don biçmek olmuş.

Çalışmıyordum o zaman ama ilk oğlumda annemden yardım aldım baktım bir süre sonra olmuyor, çocuğa kendimi veremedim. birbirimize bağlanıp daha samimi olmak açısından almadım yardım. Zorlandım mı evet ama değer :)

Konu başlığınızla içeriğiniz uyumsuz olmuş öncelikle. Konu başlığınız, bekar bir anne olduğunuzu düşündürüyor.

Şu aşamada sizinki dertten ziyade, doğmamış çocuğa don biçmek olmuş.

çocuk doğmadan plan yapmak ve kendini hazırlamak gayet de önemli, neye don biçiyorum?

bir insanı dünyaya getiriyorsunuz boru mu tabi ki düşüneceğim maddi manevi yetebilir miyim diye

işte düşünmeden olunca benimki gibi hiç edilmiş mutsuz çocukluklar oluyor

Dereyi görmeden paçayı sıvamışsınız 😂 bende 37 yaşımdayım evleniyorum hemen yapıcam çocuk. Aynı şehirdeyiz annem ben bakamam diyor kayınvalidem kızının çocuğuna bakıyor ve kızın annesi bakar diyor bende valla ücretsiz izin alıp evde kendim bakarım diye düşünüyorum. Ama kayınbabam çok hevesli o bakacak galiba 🤣

Dereyi görmeden paçayı sıvamışsınız 😂 bende 37 yaşımdayım evleniyorum hemen yapıcam çocuk. Aynı şehirdeyiz annem ben bakamam diyor kayınvalidem kızının çocuğuna bakıyor ve kızın annesi bakar diyor bende valla ücretsiz izin alıp evde kendim bakarım diye düşünüyorum. Ama kayınbabam çok hevesli o bakacak galiba 🤣

valla maşallah cesaretinize :)

sağlığınız yerinde ise ne güzel ben romatizma hastasıyım ondan çekiniyorum

ya gerçekten çocuk yapmadan önce düşünmek nasıl paça sıvamak herkes deli cesareti istiyorum deyip yapıyor herhalde :KK70:

ya gerçekten çocuk yapmadan önce düşünmek nasıl paça sıvamak herkes deli cesareti istiyorum deyip yapıyor herhalde :KK70:
Öyle evet. Bana da hamileyken soruyorlardı kim bakacak diye. Bilmiyorum hiç düşünmedim diyordym. Aileler memlekette, yaşadığımız şehirde konu komşu dışında kimsemiz yok. Ben komşuya çocuk kitleyecek biri değilim. Bakıcı tuttuk. Ben çalışıyorum kocam beş katım çalışıyor. Birinciyi büyüttük güç bela. İkinciye hamileyken eşim terfi aldı. Haftanın yarısını şehir dışında geçirir oldu. Küçük 5.5 yaşında. Hala zorlanıyorum ve hep derim keşke yakında bir kardeşim, kaynanam vb olsaydı. Oluyor, üstesinden gelirsin ama senden de götürür yani bunu bil…

Ben varım hemde 23 yaşındayim :))

baharda evleneceğim inşallah,

çocuk doğmadan plan yapmak ve kendini hazırlamak gayet de önemli, neye don biçiyorum?

bir insanı dünyaya getiriyorsunuz boru mu tabi ki düşüneceğim maddi manevi yetebilir miyim diye

işte düşünmeden olunca benimki gibi hiç edilmiş mutsuz çocukluklar oluyor

Evlilik birliğiniz kurulduktan sonra çocuk sahibi olma ve çocuk sahibi olmaya dair kaygılarınızdan bahsetmiyorsunuz yalnız.

Evlendikten sonra çocuk sahibi olmaya karar verirseniz, çocuğunuz olursa ve evlilik birliğiniz devam ederse; çocuğunuzu tek başınıza büyütüyor olmayacaksınız zaten. Eşinizle beraber büyütüyor olacaksınız.

Ben de çocukla terkedildiniz falan sandım.
Zaten çocuğa siz ve eşiniz bakacaksınız bu yalnız bakmak değil..
Sanırım siz diğer toruna bakıyorlar bizimkine zaman ayırmaz ilgi göstermezler kendi başımıza kalırız gibi düşündünüz

hah tam da demek istediğim bu. hayat kusursuz değil, ben mesela romatizma hastasıyım çocukluktan, bazen kaslarım o kadar acıyor ki saatlerce yataktan kalkamıyorum , acil bişi olsa 2 saat baksa gibi
Ben 20 yıldır romatoid artrit, iltihaplı eklem romatizması, hastasıyım. Hamile kalmayı düşünüyorsaniz öncelikle kullandığınız ilaçlar varsa, kademeli bırakmak gerekiyor. Plansız hamile kalınca vücudum başka ilaçlarla temizlenmisti. Ilaç o kadar mide bulantısı yapmıştı ki içerken oturup hüngür hüngür ağlıyordum. Ayrıca hamilelikte ve sonrasında hastalık artış gösterebiliyor. Benim hamileliğimde kaybolmuştu, 40. Günden sonra atak yaptı mesela.

X