Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Canlarım son aldığım negatif sonucun içimde beni dışarıya gösterdiğimden çok daha fazla etkilediğini farkettim. Annemi, babamı benim için üzülen herkesi teselli ederken esas yangının bende olduğunu fark edip psikolojik destek almaya başladım. Çünkü bu psikolojiyle yeni bir transferi heba etmek istemem. Haftada bir saat online olarak danışmanlık alacağım. İlk seanstan memnun kaldım, psikologun benimle ilgili ilk teşhisi benim herşeyi çok fazla kaygı duyarak yaşamam oldu. Duyduğum kaygının bana fazla geldiğini bunu terapiyle çözeceğimizi söyledi. Her birimizin duygu durumu, olaylara verdiği tepkiler farklı ama benimki çok sagliksizmis. Beklenti anksiyetesi yaşıyormusum. Yani daha gerçekleşmediği halde birşeyin olmasından çok endişe duyma problemim varmış. Bu noktaya da durup dururken gelmedim, yaşadıklarım normal değil ama bir şekilde çözülmesi lazım tabii, bu sağlıklı değil. Yani güçlü durmaya çalışmak da doğru değilmiş. Bir siteden buldum psikoloğu ve frekansimiz tuttu. Benzer süreçleri yaşadığımız canlarım sizi de bilgilendirmek istedim. Seansı 180-TL. Watsapp üzerinden görüntülü görüştük. Skype veya faceapp de olabiliyormuş. Şimdilik bende haberler böyle. Öpüyorum hepinizi.
Harika yapmışsın, şifa olsun ✨ Ben de düşünüyorum aslında ama spor yapmak gibi zor geliyor nedense. Bir şeye adım atmak yarısını tamamlamak.resmen. Sana çok iyi geleceğine eminim, süper tatiller dilerim 😘

Leydicim o kadar yararlı bi şey yapmışsın ki şifa olsun. Ben senin kaygılarının çok artmış olduğunu yazdıklarından fark ediyordum, epeydir sana uzman yardımı önermek de istiyordum ama söyleyemedim, sen doğru çözümü bulmuşsun. Bi de mümkünse tatile çık canım kızgın kumlardan serin sulara atla rahatla :)
Bu arada seans ücreti de çok uygunmuş gerçekten, ihtiyaç halinde senden bilgi alırız canım.
Ben son yaşadıklarımdan sonra şu ara bırakın o da gelsin bu da gelsin modundayım :) zira şu anda da covid geçiriyorum, kocam sağolsun eve getirdi virüsü, bayram tatilim de acılar içinde geçti şimdi biraz daha iyiyim. Umarım güzel günler pek yakındır canım 😘
Geçmişler olsun, en azından ek bağışıklık points kazanmış oldun 🙃😊 Annem covidin tamamen erkekler tarafından yayildigina inanıyor, adamlar olmasa bitmişti çoktan diyip durur 😊

Geçmişler olsun, en azından ek bağışıklık points kazanmış oldun 🙃😊 Annem covidin tamamen erkekler tarafından yayildigina inanıyor, adamlar olmasa bitmişti çoktan diyip durur 😊
Teşekkür ederim 😍 annen aşırı derecede haklı, üç yıldır grip bile olmamıştım 😀 gerçi sağlık çalışanı, bu zamana kadar kapmamak bile mucizeydi

Teşekkür ederim 😍 annen aşırı derecede haklı, üç yıldır grip bile olmamıştım 😀 gerçi sağlık çalışanı, bu zamana kadar kapmamak bile mucizeydi
Aynen babam da doktor, her sabah telefonda annemi covid olmadığına ikna etmeye çalışıyorum ☺️☺️ “ Bu zamana kadar olmadım şimdi kesin oldum, şöyle geldi eve böyle yaptı” standart konumuz, ondan sonra 40 senelik evliliği özet geçiyoruz 🤦🏼‍♀️ Az önce konuştuk gene aynı muhabbet, ben dinledim yetmedi, size de tesir ediyorum bak 🫠

Aynen babam da doktor, her sabah telefonda annemi covid olmadığına ikna etmeye çalışıyorum ☺️☺️ “ Bu zamana kadar olmadım şimdi kesin oldum, şöyle geldi eve böyle yaptı” standart konumuz, ondan sonra 40 senelik evliliği özet geçiyoruz 🤦🏼‍♀️ Az önce konuştuk gene aynı muhabbet, ben dinledim yetmedi, size de tesir ediyorum bak 🫠
Ay çok şirin, gözümün önüne getirdim de eğlendim 😀 ben de annenden bir düşük dozda epey söylendim, en az kırk kere ben sana dikkat et demiştim dedim 😀

Harika yapmışsın, şifa olsun ✨ Ben de düşünüyorum aslında ama spor yapmak gibi zor geliyor nedense. Bir şeye adım atmak yarısını tamamlamak.resmen. Sana çok iyi geleceğine eminim, süper tatiller dilerim 😘
Sağol canım 🙏. Ben de artık herşeye üşeniyorum ama bu online olduğu için kolay oldu. Kalkıp gitmem gerekse benim de hiçbir şeye sabrım yok valla.

Sürekli aklıma takılıyor da sormayı unutuyorum. Ben regl ile birlikte rahim filmi olacağım, 2-3 gün sonra histereskopide hafif t olan şekil duzelecek. Histereskopiden sonra ne zaman transfer oldu sizin? Hemen aynı ay mi yoksa 1 regl beklenerek mi?

Sürekli aklıma takılıyor da sormayı unutuyorum. Ben regl ile birlikte rahim filmi olacağım, 2-3 gün sonra histereskopide hafif t olan şekil duzelecek. Histereskopiden sonra ne zaman transfer oldu sizin? Hemen aynı ay mi yoksa 1 regl beklenerek mi?
Histereskopiden sonra adet oldum, sonra adetin ikinci gününde transfer hazırlığına başladık canım. Bu arada histereskopide çizik de atıldı.

Histereskopiden sonra adet oldum, sonra adetin ikinci gününde transfer hazırlığına başladık canım. Bu arada histereskopide çizik de atıldı.
nopenoname nopenoname Canım düzeltiyorum bende kafa kalmadı kusura bakma, şimdi takvimine baktım. 14 Mayıs'ta histereskopi olmuşum, 20 Mayıs adet.16 Haziran ikinci adet ile başlamışız transfer hazırlığına.

nopenoname nopenoname Canım düzeltiyorum bende kafa kalmadı kusura bakma, şimdi takvimine baktım. 14 Mayıs'ta histereskopi olmuşum, 20 Mayıs adet.16 Haziran ikinci adet ile başlamışız transfer hazırlığına.
Ben de öyle düşünmüştüm, hoca da 2. adetle dedi sanki, ne dedi unuttum tekrar da arayip sormak istemedim adam iyice saf bu diyecek, 30 kere tekrar ettiriyorum söylediklerini panikten 😊netten değişik şeyleri okuyup bakmaktan realiteyi kariştiriyorum artık 🙃

Ben de öyle düşünmüştüm, hoca da 2. adetle dedi sanki, ne dedi unuttum tekrar da arayip sormak istemedim adam iyice saf bu diyecek, 30 kere tekrar ettiriyorum söylediklerini panikten 😊netten değişik şeyleri okuyup bakmaktan realiteyi kariştiriyorum artık 🙃
Ya onlar o kadar alışıktır ki bizim paniklemelerimize. Başka bir şey sorarken araya sıkıştırırsın bı ara canimcim.

Benim de on seansa en az ihtiyacım varmış canım. Seansları haftada bir alacağım ama bu ikinciyi daha erken almak istedim. Pazar günü yapacağız heralde. Online olduğu için kalkıp bir yerden bir yere gitme sorunu olmaması iyi. Ben eşim yanımda olduğu halde böyle oluyorsam sen yalnız halinle neler yaşıyorsun kimbilir canım benim 😞 sabahları mutsuz uyanma, hatta geceyarısı uyanirsam bir daha uyuyamama ve kafada kurup durma var bende de. Bu gece hormonların farklı çalışmasıyla ilgiliymis, geceyi daha acılı, gündüzü daha hafif geçirmenizin sebebi seratonin hormonuymus. Umarım bu süreci biraz daha iyi yönetebiliriz bu terapilerle. Benim soru cevap testlerim ve ödevlerim olacakmış. Test sonuçlarına göre terapi ve bir sonraki seansa kadar terapide gördüklerimi uygulamaya çalışmak (ödevim bu olacak) şeklinde ilerleyeceğiz. Sana kocaman sarılıyorum bitanem 💜😘
Fairytale2 Fairytale2 çok geçmiş olsun canım 💛🧡

Şimdi kızlar ben bu ay beslenmeme faln pek dikkat etmedim. Vejetaryenim ama mesela öğün atladım, eşim bayramdan beri görevde olduğundan evde yemek yapmak içimden gelmedi, dışardan yedim vs.

Bu ay yumurta toplama yaptırmasam mı? 3 aylık süreçten bahsediyoruz ya kalite anlamında ayşık etkileniyor mu yumurtalar? Ne dersiniz?

Şimdi kızlar ben bu ay beslenmeme faln pek dikkat etmedim. Vejetaryenim ama mesela öğün atladım, eşim bayramdan beri görevde olduğundan evde yemek yapmak içimden gelmedi, dışardan yedim vs.

Bu ay yumurta toplama yaptırmasam mı? 3 aylık süreçten bahsediyoruz ya kalite anlamında ayşık etkileniyor mu yumurtalar? Ne dersiniz?
Canım bayram ve tatil nedeniyle ben de berbat beslendim, içki sigara vs içtim ama regl olunca gideceğim doktora. Bence önemli olan o ayki folükül sayısı ultrason görüntüsü, istersen kontrolden sonra karar ver opu yaptırıp yaptırmamaya.

Canım bayram ve tatil nedeniyle ben de berbat beslendim, içki sigara vs içtim ama regl olunca gideceğim doktora. Bence önemli olan o ayki folükül sayısı ultrason görüntüsü, istersen kontrolden sonra karar ver opu yaptırıp yaptırmamaya.
Onu zaten merakımdan yaptırıyorum, asla bırakmam. Hobi gibi gidip folikül saydırıyorum 😂 Kendime bol bol akıl fikir talep ediyorum. Sıyırdım muhtemelen 😄

Onu zaten merakımdan yaptırıyorum, asla bırakmam. Hobi gibi gidip folikül saydırıyorum 😂 Kendime bol bol akıl fikir talep ediyorum. Sıyırdım muhtemelen 😄
Sıyırmak kaçınılmaz son, yalnız değilsin 😍 ayrıca geriye dönük 3 aylık bi süreçten söz ediliyor o yüzden endişelenme, amaan zaten benim inancım da kalmadı böyle şeylere sağlıklı vardır ya da yoktur o ay öyle düşünüyorum 😀 yeni hobiler edinmen güzel ayrıca 😂

Çok Sin City kıvamında yaşanmadıysa boşverilen 1 ayın çok etkili olacağını sanmıyorum ☺️ Ben kendimde böyle gözlemledim yani. Fairytale2 Fairytale2 ’nin de dediği gibi folikül sayısına bakıp opu yaptırdım.
Salladığım alkol ve maalesef arada sigara kullanadığım aydan euploid geldi mesela belki 2 tane gelecekti ama 1 kaldı bilemiyorum tabi. Elbette yaşam şekli aşırı önemli ama biz de robot değiliz ki 🤷🏼‍♀️ Çekinme o nedenle gene bi baktır derim 😘

Çok Sin City kıvamında yaşanmadıysa boşverilen 1 ayın çok etkili olacağını sanmıyorum ☺️ Ben kendimde böyle gözlemledim yani. Fairytale2 Fairytale2 ’nin de dediği gibi folikül sayısına bakıp opu yaptırdım.
Salladığım alkol ve maalesef arada sigara kullanadığım aydan euploid geldi mesela belki 2 tane gelecekti ama 1 kaldı bilemiyorum tabi. Elbette yaşam şekli aşırı önemli ama biz de robot değiliz ki 🤷🏼‍♀️ Çekinme o nedenle gene bi baktır derim 😘
Mustafa Bahçeci’nin bi yazısını okudum bu konuda. En başta stres etkiler diyor. Stresin en favori insanı olabilirim, o yüzden bu kriteri atlıyorum. Alkol kullanmadım bu ay, sigara hiç içmedim hayatımda.

40 yaş ve üzerinde kalan yumurtaların % 20 si sağlıklıdır ve hangi ay bu yumurtaya denk geleceğinizi bilemezsiniz diyor. O yüzden ve senin de verdiğin bilgiye dayanarak, yeni hobim olan folikül saydırmaya gideceğim. Bakalım ne çıkarsa artık :) (teşekkür ederim canım😘)

Bilimsel olarak ileri yaş başarı da folikül sayısı önemli diye okumuştum Hatta amh dan bile daha anlamlı 4 ve üzeri folikül sayısı varsa bence başlayabilirsiniz Öğün atlama olayı mesela ben hafta içi hiç kahvaltı yapmıyorum yıllardır

X