tek özgürlüğümüz başımızı kapatmaktır

bende tam pembe ne zaman yorum yapacak bu konuya diyordum ahada yaptı :KK52:

başörtüsü ince mesele ama anlayana..

başörtüsü konusu neden bu kadar dallanıp budaklanır anlamam nasıl etek pantolon bir kıyafetse başörtüsüde bunun gibi bişey bir kıyafet üzerine giyilen bişey kimse giydikleriyle yargılanamaz ama buradaki mesele başörtüsü değil mesele kadını bi bahaneyle uzaklaştırmak yerine oturtmak bunca yıl edilmeyen laflar şimdi ediliyor yok okul yok memurluk sanki kız evlat okutmaya niyetli bi toplummuşuz gibi.. kadınların çalışmasına destek veren bi toplummuşuz gibi.. erkek egemen bi toplum olmamızın ceremesini biz başı kapalı hanımlar çekiyoruz gibi görünüyor dışardan bakınca ama aslında işin aslı bu değil işte.. özgür bırakılmak fayda etmeyecek çünkü ilk önce bu adam gibi düşünen sünepe beyinlerin değiştirilmesi gerekecek sorun başörtüsü değil erkek egemen toplum düşüncesi..

başörtüsü bahane...

yazana bakar mısın. sana cevap vermek istemiyorum ama . sen bana kaç defa neden çalışıyorsun evde otur çalışma gibi bi zorunluluk yok diyen sen misin şimdi bu yazıyı yazdın. komiksin sadece . bizler söyleseydik bu lafları kaç kişi atladıydı üstüne tabi aydın insansın ne de olsa. sana laf yok

okypete'ninde dediği gibi birbirimizi genellemeyelim meryemd, ters yorum yapana tepki gösterir, herkesi aynı kefeye koymazsak uzlaşılır, burda çoğu üye cinsiyet üzerinden yorum yapıyor aslında, nerdeyse hepsinin durumlara verdiği tepkileri biliyorum, giyim tarzlarımız, inançlarımız asla sorun teşkil etmiyor, kadına yapılana tepki gösteriliyor.
Hepimiz bir olsak var ya, bu erkekleri çok güzel bastırırız ama ne yazık ki bizi örtü üzerinden ayrıştırıyorlar, halbuki sokakta hepimiz bir arada gayette mutluyuz, sen beni sokakta baygın görsen koşup yardım etmez misin? Ben senin yardıma ihtiyacın olduğunda koşmaz mıyım? Kadınız hepimiz, burdan yola çıkarak yorumlamamız daha güzel olur aslında:KK34:
aynen bu. benim duygularıma tercüman olmuşsun.

yazana bakar mısın. sana cevap vermek istemiyorum ama . sen bana kaç defa neden çalışıyorsun evde otur çalışma gibi bi zorunluluk yok diyen sen misin şimdi bu yazıyı yazdın. komiksin sadece . bizler söyleseydik bu lafları kaç kişi atladıydı üstüne tabi aydın insansın ne de olsa. sana laf yok

hahaha... :KK1: sen ne mezunusun gerçekten.. türkçe dersinde iğneleme sanatını öğretmediler mi sana... eğer din iman diye yakınır durursan böyle iğnelenmeyi hakediyorsun demektir ki söylediğimin doğru olduğunuda biliyorsun... bencede cevap verme abdestimi bozup duruyorsun ikide bi kahkahayı basıp duruyorum senin yüzünden :KK60:

İslamda okumak ve çalışmak yasak değildir. İslam ilme ve bilme önem veren tek dindir. İslam ile, islamı abuk sabuk yorumlayan zümreyi karıştırıp yanlış bilgiler vermeyin insanlara.

Herkesi alıntı yapamıyorum şu an. Ahzab suresi 33. ayette "Evlerinizde oturun!" der. Evde ilim bilin öğrenin demek istenmiş galiba. İlim bilim olmadan olmaz falan. :) Yapmayın lütfen ya. Ben yıllarca camide kuran eğitimi verdim kime ne anlatıyorsunuz ne öğretiyorsunuz? Arapça bilen birine Arapça kitap mı anlatıyorsunuz? İnanmayın sizin inancınız saçma falan dediğim yok. Saygı duyuyorum. Hassas konular. Ama kendime güvendiğim emin olduğum konularda da kimse bana öğretmeye(!) kalkamaz. Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım cennet hayalleriyle cehennem korkularıyla inandığınız şeyler gerçektir de muradınıza erersiniz. İyi akşamlar.

Başını her yerde kapatmak isteyecek kadar inançlı insanların kocalarının dizinin dibinden ayrılmaması gerektiğini de bilmesi gerekir. Okumak çalışmak dinde yasak bir kere yahu, cahillikten ölmese kimse bari. :KK43:

Yok yaaa?
Kapalılar evlerinde otursun, çalışmasın, faydalı olamasın.
Kimse için güzel bir model olamasın. Helal olsun dedirtemesin.
Meydan da sizin gibi kendini çok kültürlü sanan asıl cahillere kalsın!

Siyaset konusuna kolay kolay girmem ama sinir oldum, duramadım.
Sen ve senin gibilere inat okudum, öğretmen oldum.
Kocamın dizinin dibinde oturmayı değil, milletime faydalı olmayı seçtim ben.
Sizin gibiler de çatlasın!

Akp ye zamanında oy verdim.
Bu seçimde ilk kez oy vermedim çünkü başbakanın kendisini toparlamaya,
ben ne yapıyorum demeye ihtiyacı olduğunu düşüyorum.

Ama hala çok çok net bildiğim bir şey var.
Başörtü özgürlüğü yapılmış çok güzel bir iştir, takdir edilmesi gereken.
Belediyeleri de çalışıyor arkadaş!
Haaa çalıyor mudur çalmıyor mudur bilemem günahı boynuna.
Allah yapandan sorsun, er geç ortaya çıkarsın inşallah..

Başörtü özgürlüğüne karşı çıkıp, kapalılığına o kadar düşkün kadın kocasının
dizinin dibinde oturmayı bilsin diyen birisi de bana açık kapalı farketmez tüm kadınları
savunuyorum diye masal anlatmasın!

Sizin gibilerin neyi savunduğu ortada..

Son düzenleme:
Herkesi alıntı yapamıyorum şu an. Ahzab suresi 33. ayette "Evlerinizde oturun!" der. Evde ilim bilin öğrenin demek istenmiş galiba. İlim bilim olmadan olmaz falan. :) Yapmayın lütfen ya. Ben yıllarca camide kuran eğitimi verdim kime ne anlatıyorsunuz ne öğretiyorsunuz? Arapça bilen birine Arapça kitap mı anlatıyorsunuz? İnanmayın sizin inancınız saçma falan dediğim yok. Saygı duyuyorum. Hassas konular. Ama kendime güvendiğim emin olduğum konularda da kimse bana öğretmeye(!) kalkamaz. Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım cennet hayalleriyle cehennem korkularıyla inandığınız şeyler gerçektir de muradınıza erersiniz. İyi akşamlar.

Bu ayet okumayı ve çalışmayı yasak kılan bir ayet mi şimdi?
Yanlış bilgi veriyorsunuz.

Ayrıca ben hayatımı cennet hayali ve cehennem korkusuyla yaşamıyorum..İnsan olmanın gereği bu korku ve hayallerden geçmiyor.
İyi akşamlar.

Yok yaaa?
Kapalılar evlerinde otursun, çalışmasın, faydalı olamasın.
Kimse için güzel bir model olamasın. Helal olsun dedirtemesin.
Meydan da sizin gibi kendini çok kültürlü sanan asıl cahillere kalsın!

Siyaset konusuna kolay kolay girmem ama sinir oldum, duramadım.
Sen ve senin gibilere inat okudum, öğretmen oldum.
Kocamın dizinin dibinde oturmayı değil, milletime faydalı olmayı seçtim ben.
Sizin gibiler de çatlasın!

Akp ye zamanında oy verdim.
Bu seçimde ilk kez oy vermedim çünkü başbakanın kendisini toparlamaya,
ben ne yapıyorum demeye ihtiyacı olduğunu düşüyorum.

Ama hala çok çok net bildiğim bir şey var.
Başörtü özgürlüğü yapılmış çok güzel bir iştir, takdir edilmesi gereken.
Belediyeleri de çalışıyor arkadaş!
Haaa çalıyor mudur çalmıyor mudur bilemem günahı boynuna.
Allah yapandan sorsun, er geç ortaya çıkarsın inşallah..

Başörtü özgürlüğüne karşı çıkıp, kapalılığına o kadar düşkün kadın kocasının
dizinin dibinde oturmayı bilsin diyen birisi de bana açık kapalı farketmez tüm kadınları
savunuyorum diye masal anlatmasın!

Sizin gibilerin neyi savunduğu ortada..

Uzatmıyorum demiştim ama ben kadını savunuyorum demedim hiçbir zaman. Ben zeki insanı savunurum. Kul köle olmayı seçmiş, kendini kısıtlamış, özgürlüğünü bir kenara bırakmış insan benim için insan değildir. Herkesin inancı kendine. Ben özgürlüğü, eğitimi savunurum. Bu özgürlüğün verilmesi bile saçma. Ben başıma üşüdüğüm için bir bez bağlayıp girebiliyorum da inanan neden giremiyor diye düşünürdüm hep. Herkes istediğini yapsın istediği yere istediği gibi girsin. Ama inanç varsa, iki saç teli gözükünce olmuyorsa, o kadar katıysa, yarısına uyarım sokağa da çıkarım evlenmem de demek olmaz bundan bahsediyorum. Dediğim gibi uzatmıyorum. Bu arada cahillik öğretmen olunca geçen bir şey değil, bilgin olmayan insalar hakkında yorum yapma. Seni "kültür"ümle ezerim. :) Hadi iyi akşamlar.

Ayet cımbızlama ustaları(!)
Kardeşim sana ne korkup iman ederim sevip iman ederim sana ne?
Sen öğrendiğin arapçanın kuran dili olan arapça olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun zaten
öğrendiğin emsile bina maksud kavaid bunların hepsi anca meali anlamana yarar böyle yorumlamana değil :)
Arapça biliyormuş muş :)

Son düzenleme:
Uzatmıyorum demiştim ama ben kadını savunuyorum demedim hiçbir zaman. Ben zeki insanı savunurum. Kul köle olmayı seçmiş, kendini kısıtlamış, özgürlüğünü bir kenara bırakmış insan benim için insan değildir. Herkesin inancı kendine. Ben özgürlüğü, eğitimi savunurum. Bu özgürlüğün verilmesi bile saçma. Ben başıma üşüdüğüm için bir bez bağlayıp girebiliyorum da inanan neden giremiyor diye düşünürdüm hep. Herkes istediğini yapsın istediği yere istediği gibi girsin. Ama inanç varsa, iki saç teli gözükünce olmuyorsa, o kadar katıysa, yarısına uyarım sokağa da çıkarım evlenmem de demek olmaz bundan bahsediyorum. Dediğim gibi uzatmıyorum. Bu arada cahillik öğretmen olunca geçen bir şey değil, bilgin olmayan insalar hakkında yorum yapma. Seni "kültür"ümle ezerim. :) Hadi iyi akşamlar.

Senin başta kurduğun iki cümlende gördük kültürünü.
Kocan var mıdır bilmem ama yoksa acilen edin de dizinin dibinde sen otur.
Yakışır bu kafaya.
Mune tartışmalar da özgürsünüz artık demiştin tutamadım kendimi şu seviyesize kusura
bakma:KK14:

İlk emir oku ama kutsal kitabını açıp okumamışsın canım. :) Herkes evli değil, adet görünce evlilik olmalı ama. Yoksa nefs girer zina olabilir. Artık kaçıncı kuma olursa. :) Günahsız olmak zorunda mıyım, diye düşünüp günahlara girişilirse vay halimize! :) İslam aleminde kadınlar erkeklerin ihtiyaçlarını karşılamaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki. He bir de okumadığın kitapta sokağa bile yalnız çıkılamayacağı yazıyor. Normalde bilgisiz insanlarla muhatap olmam ama boş zaman buldum yazayım dedim. Sevgiler... :)

Ebiş, sen misin? :KK14:

Senin için insan değildir demek bu kadar basit.
Al bir de burdan yak!

Başını her yerde kapatmak isteyecek kadar inançlı insanların kocalarının dizinin dibinden ayrılmaması gerektiğini de bilmesi gerekir. Okumak çalışmak dinde yasak bir kere yahu, cahillikten ölmese kimse bari. :KK43:

okumak calismak dinde yasak mi ?fetvaya gel hanim....yaa su agzi olan konusuyor lafi tamda bu yorum icin soylenmis sanki...

Çok girmek istemiyordum konuya ama dayanamadım. İslamda kadın çalışamaz falan ne demek yahu!! Bir ayet paylaşılmış sadece bir cümlesi alınmış. Ne önü ne arkası yok. Madem İslamda kadın çalışamaz. Hz. Hatice nasıl ticaretle uğraşıyordu ? Ayrıca ne demek islama göre kadın erkeğin ihtiyaçlarını karşılamaktan başka bir işe yaramıyor !! Hz. Muhammed sadece erkeklerden değil kadınlardan da biat alırdı. Kadınlara nekadar değer verirdi. Allah karşısında her kulu eşittir. Aynı haram ve helallerden sorumludur. Kadını bu kadar küçültmeyin ya !!!!

Son düzenleme:

sizde arapca ogrenmis kuran okumussunuz guya ama cehalet icerisindesiniz okumussunuz idrak edememissiniz asil siz insanliga isik tutan bir kitabin onunde karanliklar icinde kalmisisniz..ve saniyorum karanliginizda bogulacaksiniz...:KK76::KK76::KK76::KK76:

sizde arapca ogrenmis kuran okumussunuz guya ama cehalet icerisindesiniz okumussunuz idrak edememissiniz asil siz insanliga isik tutan bir kitabin onunde karanliklar icinde kalmisisniz..ve saniyorum karanliginizda bogulacaksiniz...:KK76::KK76::KK76::KK76:

Arkadaşlar 2 yıl fasih arapça öğrenmek için süründüm ben yine kuranı anlamıyorum.
Kuran dili korunmuş olduğu için güncel arapçadan çok farklı.
Fasih arapça öğreneceksin de ayetlerin inme sebeplerini bileceksin de ooo.
Yani demek istediğim siz bakmayın bu uyenin ben arapça biliyom kuranı anlıyom siz cahilsiniz ayaklarına.
Kaç tefsir bitirdim dese daha inandırıcı ve mantıklı olacaktı

Son düzenleme:
okumak calismak dinde yasak mi ?fetvaya gel hanim....yaa su agzi olan konusuyor lafi tamda bu yorum icin soylenmis sanki...

Çok girmek istemiyordum konuya ama dayanamadım. İslamda kadın çalışamaz falan ne demek yahu!! Bir ayet paylaşılmış sadece bir cümlesi alınmış. Ne önü ne arkası yok. Madem İslamda kadın çalışamaz. Hz. Hatice nasıl ticaretle uğraşıyordu ? Ayrıca ne demek islama göre kadın erkeğin ihtiyaçlarını karşılamaktan başka bir işe yaramıyor !! Hz. Muhammed sadece erkeklerden değil kadınlardan da biat alırdı. Kadınlara nekadar değer verirdi. Allah karşısında her kulu eşittir. Aynı haram ve helallerden sorumludur. Kadını bu kadar küçültmeyin ya !!!!

Ay kızlar bırakın ya bir de kültürümle ezerim diyor. :)
Tanımıyormuşuz onu bilmem ne.
Kendini tanıttın sen iki dk da gittin ya..
Allah hidayet versin ne desem bilemedim.
Cahille uğraşmak zor anacım..
Bilmediğim yerde konuşmaya korkarım ben yahu bilmiyorum derim..
Kesin net yazıyor bir de o kadar emin ki her yerde deme yahu yazık :)

Hem sinirlendim hem gülüyorum duygularım karman çorman oldu.
Bir de millete cahil demiş. . Çok kültürlü bayan.:KK14:

Hacı sana Kuran diye ne okuttular yahu? yada şöyle sorayım, Kuran sana evinde otur diyorsa hangi akla hizmet camide Kuran kursu öğretmenliği yapıyorsun? ironiye bak, elin değmişken bir de kahve yap baby :KK34: Kuran kursu hocasıymış mış mış, arapçayı çok iyi bilirmiş miş miş...

ebiş yettin bebeğim be 40 ayrı formatta takılma baydın..

X