Tek tüpü tikali olup her ay tikali taraftan yumurtlayan var mi?

RoseBalArisi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2017
10
3
Merhaba arkadaslar. Sizlere bir sorum olacak, benimle ayni durumda olan veya bu konuda fikri olanlar yazarsa cok sevinirim.
Ben gectigimiz aylarda hsg(rahim filmi) cekindim. Sol tüp açik, sag tüp ise kapali cikti. Doktorlar tek tüple hamile kalirsin dediler. Ayrica polikistik over sendromumda var. neyse 3 ay klomen kullandim hep tikali taraftaki yumurtam buyuyor. Bu ay gene tikali taraftaki yumurtam buyudugu halde asilama yapti doktorum. Aranizda benim gibi bi durumda olan veya bu sekilde hamile kalan var mi ? Simdiden cok tesekkur ederim. Allah hepimize hayirli ve saglikli evlatlar nasip etsin.

Merhaba arkadaslar. Sizlere bir sorum olacak, benimle ayni durumda olan veya bu konuda fikri olanlar yazarsa cok sevinirim.
Ben gectigimiz aylarda hsg(rahim filmi) cekindim. Sol tüp açik, sag tüp ise kapali cikti. Doktorlar tek tüple hamile kalirsin dediler. Ayrica polikistik over sendromumda var. neyse 3 ay klomen kullandim hep tikali taraftaki yumurtam buyuyor. Bu ay gene tikali taraftaki yumurtam buyudugu halde asilama yapti doktorum. Aranizda benim gibi bi durumda olan veya bu sekilde hamile kalan var mi ? Simdiden cok tesekkur ederim. Allah hepimize hayirli ve saglikli evlatlar nasip etsin.
Benimde tek tüpüm açık ama böylede olabilir dedi eğer olmazsa öbür tüpü açma işlemi yaparız dedi belki sanada yaparlar doktor öyle bişey dedi mi ? insAllah asilaman tutar da saglikki bı evladın olur hepimizin insAllah

Tupun tikali yada acik olmasinin bir belirtisi var mi kizlar ? Yoksa sadece filmde mi anlasiliyor

Ben de senin gibiyim canım. Benim tek tüpüm yok doğuştan. Genellikle o taraftan yumurtluyorum. 2 yoldır hiç hamile kalamadım. Tüp de denedim olmadı. Aşılama tedavimde tıkalı tarafta gelişti iptal etti doktor. Ancak bazı doktorlara göre yumurtanın atıldığı yerde de döllenme olabilir veya diğer tüp yakalayabilirmiş yumurtayı. Bilemiyorum tabi. Senin sonucun ne oldu. İnşallah pozitiftir. Sağlıcakla..

Benimde tek tüpüm açık ama böylede olabilir dedi eğer olmazsa öbür tüpü açma işlemi yaparız dedi belki sanada yaparlar doktor öyle bişey dedi mi ? insAllah asilaman tutar da saglikki bı evladın olur hepimizin insAllah

Cevap icin cok tesekkurler. Bana doktor tek tuple hamile kalirsin dedi ve hic tüp açma gibi bi secenekten bahsetmedi. Bu arada asilamam tabiki tutmadi regl oldum canim. Allah hepimize hayirli ve saglikli evlatlar versin.

Ben de senin gibiyim canım. Benim tek tüpüm yok doğuştan. Genellikle o taraftan yumurtluyorum. 2 yoldır hiç hamile kalamadım. Tüp de denedim olmadı. Aşılama tedavimde tıkalı tarafta gelişti iptal etti doktor. Ancak bazı doktorlara göre yumurtanın atıldığı yerde de döllenme olabilir veya diğer tüp yakalayabilirmiş yumurtayı. Bilemiyorum tabi. Senin sonucun ne oldu. İnşallah pozitiftir. Sağlıcakla..

Canim benim asilamam tutmadi regl oldum. Tüpp bebekte bir onemi yok diye biliyorum tek tup tikali olsada sorun olmaz diye okumustum. Yaniliyor muyum?
Benim doktorum tikali taraftan yumurtladigim halde asilama yapti bu ne kadar dogru bilmiyorum:/

Allah hepimize tez zamanda hayirli ve saglikli evlatlar versin canim sagol cevabin icin.

Canim benim asilamam tutmadi regl oldum. Tüpp bebekte bir onemi yok diye biliyorum tek tup tikali olsada sorun olmaz diye okumustum. Yaniliyor muyum?
Benim doktorum tikali taraftan yumurtladigim halde asilama yapti bu ne kadar dogru bilmiyorum:/

Allah hepimize tez zamanda hayirli ve saglikli evlatlar versin canim sagol cevabin icin.
Tüp bebekte önemli değil evet ama tutmadı benimki başka bi sebebi vardı belki bilemiyorum

Cevap icin cok tesekkurler. Bana doktor tek tuple hamile kalirsin dedi ve hic tüp açma gibi bi secenekten bahsetmedi. Bu arada asilamam tabiki tutmadi regl oldum canim. Allah hepimize hayirli ve saglikli evlatlar versin.
Canım benimde olmuyordu incir ye günde iki tane falan nar suyu varsa bulunduğun yerde nar taze sık öyle iç abdestle ilişki olsun rabbim inşallah verecektir asıl ondan sonra başlıyormuş korkular rabbim herkese tattirsin insAllah

Canım benimde olmuyordu incir ye günde iki tane falan nar suyu varsa bulunduğun yerde nar taze sık öyle iç abdestle ilişki olsun rabbim inşallah verecektir asıl ondan sonra başlıyormuş korkular rabbim herkese tattirsin insAllah

Tavsiyeler icin cok tesekkur ederim canim deneyecegim soylediklerini. Allah hayirlisini versin cümlemize

Tavsiyeler icin cok tesekkur ederim canim deneyecegim soylediklerini. Allah hayirlisini versin cümlemize
Merhaba durumumuz çok benzer benim de sağ tüp tikali sol açık ve pko var adet düzensizliği asilama için 2 ay takip yaptirdim hep sagda büyüdü sol boş benim doktor hiç farketmez açık tup yakalar dedi ama zaten ihtimal düşük bu daha da düşük bir ihtimal olduğundan ben vaz geçtim ve hiç asilama yaptırmadım şimdi başka doktora gidiyorum o da rahim filminde gölgeler gördü ve polip olabilir şüphesiyle inceleyelim dedi sonra da tup bebek önerdi zaten pko var bir de tup tikali asilama vakit kaybı ama istersen bir kez deneriz dedi kafam çok karışık siz ne yaptiniz acaba inşallah hamilr kalmışsınızdır ya da en kısa zamanda hayırlı müjdeli haberi beraber alırız

Merhaba durumumuz çok benzer benim de sağ tüp tikali sol açık ve pko var adet düzensizliği asilama için 2 ay takip yaptirdim hep sagda büyüdü sol boş benim doktor hiç farketmez açık tup yakalar dedi ama zaten ihtimal düşük bu daha da düşük bir ihtimal olduğundan ben vaz geçtim ve hiç asilama yaptırmadım şimdi başka doktora gidiyorum o da rahim filminde gölgeler gördü ve polip olabilir şüphesiyle inceleyelim dedi sonra da tup bebek önerdi zaten pko var bir de tup tikali asilama vakit kaybı ama istersen bir kez deneriz dedi kafam çok karışık siz ne yaptiniz acaba inşallah hamilr kalmışsınızdır ya da en kısa zamanda hayırlı müjdeli haberi beraber alırız
Canım merhabalarbaya zaman gecmiş ama yaxmadan geçemedim inşallah hamile kalmıssındır kalmadıysan da sıkma canını hıkayrmıx benzer benımde sol tüp tıkalı sag açık klomrn kullanırken hep sagdan yumurtlafım doktorumda çatlatma ignrsinr gerek duymadı ihtimal az oldugu için bende buay asılama için yumurta buyutucu igne kullandım (gonal f75)ve kapalı tüpte yanıi solda bi adet 20 mm yumurta oluştu doktorum ihtimal çok az dedi aşılamaya boşa para harcama ama istersen çatlatma ignesini yap dogal yolla deneyin dedi ben tabı ümitsiz bir şekilde ignrmi yaptım 36 saat sonra ilişki önerdi onu bıle denk getırmedik olmıcak buayda diye kendımı şartlandırmıştım faha sonra boynumdan dolayı röntgen çrktirmek gerekıyordu pazartesı bende cuma gunu yanı ignrnin 17.günü isteksıxce ve ümitsizce kan verdım saglık ocagına akşamına nettrn bakım donuca derkennnnn ne göriyim deger 12 alla alla bu olamaz dedımm doktor buay olmaz dedı dedım ınanamadım eşim hemrn özel hastaneye götürdü beta hcg baktırdık ordada 30 çıktı sanırım suan hamılryım eger hamıleysem de bu bır mucıze kapalı tüpten yumurtlayıp tutması allahıma bınlrrce şükür olsun rabbım olmayanlara versin inşallah demem okii ne zman kafaya takmazsanız kendınızı şartlanfırıp ilişkiye girmezseniz oxmsn tutuyooo doktorların dedıklerınıde fazla takılmayın canı veren rabbım ol der ve olur 🙏

Merhaba bilmiyorum yazımı görürmüsümüz oama çocuğunuz oldumu acaba ? Bende sizinle aynı durumdayım 7 aydır deniyorum sol tüpüm tıkalı ve klomenle hep soldan yumurtluyorum

Merhaba,benimde ilk evliliğimden doğal yollarla olan 12 yaşında kızım var,9 sene önce 2.ye evlendim,hemen çocuk istemedik,sorun olduğunu tahmin etmedik tabi,baktık olmuyor, 3 sene önce rahim filmi çektirdim,tek tüp tıkalı çıktı,tüp bebek yöntemine başvurduk ve hamile kalmıştım,fakat 6.haftada bebeğin kalbi durdu,ilaç ve kalanı kürtajla sonlandı.tedavi olduğum doktoruma göre filme bakıp tüp tıkalı değil,sen kendini kasmışsın o yüzden sıvı geçmemiş dedi, 6-7 ay geçtikten sonra 2 denememde sgk hastsnesinde oldu,onlarada aynı şeyi söyledim ,hiç araştırmadılar bile,neyse 2 denemede başarısız oldu,4. Denemeye Aret beyde başladım ve 2.5 sy önce tekrar rahim filmi istedi,echomar şişliye yönlendirdi oradaki doktor tıkanıklık yada yapışıklık ney ise tam bilmiyorum açtı,sanırım sezeryandan ötürü. bu şekilde devam ediyoruz git gel ,süreç uuzun.tıkanıklık yada yapışıklık sorun ne ise tam belirlemek lazım,merkezden merkeze doktordan doktora çooook fsrklar var,Allah yardımcımız olsun ve işini hakkıyla yapan doktorlarla karşılaştırsın inşllh

X