Tekrar Anne Olamama Olasılığı Beni Korkutuyor

Bir Gul Bir Gonca

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2022
409
411
28
Geçmiş bayramınız mübarek olsun daha önce bir hamilelik süreci geçirdim ve bebeğim maalesef hayata tutunamadı. Hastalığımın adı miyokardite bağlı kalp yetmezliği hala ilaç kullanıyorum bu süreçte iki farklı doktora sordum. Kendi doktorum 6 ay boyunca hamile kalmanı istemiyorum, tekrarlama olasılığı %50 dedi bu arada hastalığım hamilelikte ender görülürmüş. Allah'ın takdiri işte tek tesellim yavrum benim gibi annesiz kalmadı, Allah'a kavuştu. Sonra profesöre sordum o da kalabilirsin tabi dedi ama açıkçası beni teselli etmek için öyle dediklerini düşünüyorum gerçi doktorlar alıştığı için işlerine duygusallık katmazlar diye düşünüyorum. Kalp toparlamış dedi doktorlar buna şükür. Öncelik sağlığım ama insanların bebek sorularından yıldım. Çocuğu kesinlikle onlar için istemiyorum illa diyecek bir şey bulurlar çocuk olsa bile bunun bilincindeyim. Kesinlikle bebek istemeyenler de var evlilikte onlara saygı duyuyorum ve anlayışla karşılıyorum ama ben onlar gibi olamıyorum maalesef. Var mı benim gibi bu süreçlerden geçenler? Anneleri görünce üzülüyorum, hala bebek videosu, bebekleri görünce üzülüyorum keşke benim de kızım şimdi kucağımda olsaydı diyordum. Sadece dertleşmek istiyorum. Vakit ayırıp buraya kadar okuyan ve cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Doktor çocuk sahibi olmanin riskli olduğunu bilse zaten söylerdi. Çocuk yapmaman gerekiyorsada yapma derdi. Olumsuz düsünmeyin ama hiç bir zaman doktorunuzu dinlemektende vazgeçmeyin. Bir komşumuz vardı kalp pili takılı doktor çocuk senin için riskli dedi ama o hamile kaldı dinlemedi süreci atlattı çocuğu oldu ama ağır geçti. Çocuğu biraz büyüyünce kardeş diye tutturdu doktorlar bu sefer kesinlikle hamile kalma çok riskli dediği halde hamile kaldı. çocuğu doğurmak istedi ve doğumdan sonra bedeni kaldıramadı malesef vefat etti. O küçük bebeği çocukları olmayan abisi ve yengesi aldı onlar büyütüyor kendi çocukları gibi bakıyorlar. Büyüğüne ise ananesi bakıyor ama bakıldığında annesiz kalan çocuklar oldu belki şuan küçük oldukları için anlamıyorlar ama buyuduklerinde o çocuklar içinde hayat zor olacak. doktorunuzu dinleyin mutlaka ona göre ilerleyin.

Doktor çocuk sahibi olmanin riskli olduğunu bilse zaten söylerdi. Çocuk yapmaman gerekiyorsada yapma derdi. Olumsuz düsünmeyin ama hiç bir zaman doktorunuzu dinlemektende vazgeçmeyin. Bir komşumuz vardı kalp pili takılı doktor çocuk senin için riskli dedi ama o hamile kaldı dinlemedi süreci atlattı çocuğu oldu ama ağır geçti. Çocuğu biraz büyüyünce kardeş diye tutturdu doktorlar bu sefer kesinlikle hamile kalma çok riskli dediği halde hamile kaldı. çocuğu doğurmak istedi ve doğumdan sonra bedeni kaldıramadı malesef vefat etti. O küçük bebeği çocukları olmayan abisi ve yengesi aldı onlar büyütüyor kendi çocukları gibi bakıyorlar. Büyüğüne ise ananesi bakıyor ama bakıldığında annesiz kalan çocuklar oldu belki şuan küçük oldukları için anlamıyorlar ama buyuduklerinde o çocuklar içinde hayat zor olacak. doktorunuzu dinleyin mutlaka ona göre ilerleyin.
Bana da pil takmadı mı diye soruyorlar ama doktor pil demedi sadece ilaç tedavisi için doğumun gerçekleşmesi gerekiyor dedi. Üst üste sordum bir de emin olmak için. Zaten tek çocuk istiyoruz biz. Allah rahmet eylesin minik kuşa.

Bana da pil takmadı mı diye soruyorlar ama doktor pil demedi sadece ilaç tedavisi için doğumun gerçekleşmesi gerekiyor dedi. Üst üste sordum bir de emin olmak için. Zaten tek çocuk istiyoruz biz. Allah rahmet eylesin minik kuşa.
Tedavinizi olun doktorla beraber karar vererek gebelik plânlayın içinizi ferah tutun. En kötüyü değil her zaman en iyi yönünden bakın.önce sizin sağlığınız. Unutmayinki anne ve ya baba olmak için illa doğum yapmak gerekmez❤ Herkesin bir imtahanı var. Allah şifa versin geçmiş olsun.

Tedavinizi olun doktorla beraber karar vererek gebelik plânlayın içinizi ferah tutun. En kötüyü değil her zaman en iyi yönünden bakın.önce sizin sağlığınız. Unutmayinki anne ve ya baba olmak için illa doğum yapmak gerekmez❤ Herkesin bir imtahanı var. Allah şifa versin geçmiş olsun.
Teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️

X