TEKRARLAYAN KİMYASAL GEBELİĞİN ÇÖZÜMÜNÜ BULDUM!!!!

adetime 5 gün var fakat idrar testim hala silik netleşmiyor sanırım buda kimyasal olacak benım 12998c heterozigot ve v34L heterozigot ve PAI 4G/4G çıktı doktor onemsemiyor ama benımle aynı mutasyonu olan arkadasıma baska bır doktor iğne olacaksın demis ögrenir ögrenmez ben sımdı ne yapmalıyım bilmiyorum 4. kimyasalım olacak diye korkuyorum
ADETE 5 GÜN VARKEN SİLİK ÇIKAR CANIM 1 HAFTA SONRA ANCAK NETLEŞİR. ŞUAN HCG 20 CİVARIDIR. ÜZÜLME NORMAL. SENİN SONUÇLARA GÖRE İĞNE VERİLİYOR NORMALDE. BAŞKA DOKTORADA DANIŞ. RAHAT OL AMA HAFTA SONU KAN VER ONA GÖRE İĞNEYE BAŞLARSIN GEÇ KALMA TABİKİ. HER DOKTOR FARKLI SÖYLÜYOR KFAMIZ KARIŞIYOR AMA BU DURUMDA İĞNE VERİYORLAR

ADETE 5 GÜN VARKEN SİLİK ÇIKAR CANIM 1 HAFTA SONRA ANCAK NETLEŞİR. ŞUAN HCG 20 CİVARIDIR. ÜZÜLME NORMAL. SENİN SONUÇLARA GÖRE İĞNE VERİLİYOR NORMALDE. BAŞKA DOKTORADA DANIŞ. RAHAT OL AMA HAFTA SONU KAN VER ONA GÖRE İĞNEYE BAŞLARSIN GEÇ KALMA TABİKİ. HER DOKTOR FARKLI SÖYLÜYOR KFAMIZ KARIŞIYOR AMA BU DURUMDA İĞNE VERİYORLAR
AntifaktörXa diye bir test var pıhtılaşma derecesine bakılıp kan sulandırıcı veriliyor hatta kan sulandırıcı iğne kullanırken bile dozu doğru ayarlamak için iğnenin vurulacağı saate 5/1
0 dk kala kan alınıp dozun yeterliliğine bakılıyor gebelik devam ederken
Bence biran önce dr gidip kan sulandırıcıya başlayın 🌷

AntifaktörXa diye bir test var pıhtılaşma derecesine bakılıp kan sulandırıcı veriliyor hatta kan sulandırıcı iğne kullanırken bile dozu doğru ayarlamak için iğnenin vurulacağı saate 5/1

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU TESTİ BİLMİYORDUM. 1298C HOMOZİGOT BENİM BU YETERLİ OLMAZMI İĞNE KULLANIP KULLANMAMAK İÇİN ? DEVLETE GİDİNCE SADECE FOLİC ASİT YÜKSEK DOZLU KULLANMAN LAZIM. ÖZELE GİDİNCE KULLANMAN LAZIM. AMA PERİNATOLOJİ BÖLÜMÜYLE GÖRÜŞECEĞİM DETAYLI NELER YAPMAM LAZIM. ÇOK SAĞOLUN BİLGİ VERDİĞİNİZ İÇİN. İNŞALLAH HEPİMİZİN KUCAĞI BEBİŞLERLE DOLSUN.

Merhaba Arkadaşlar..Öyle uzun bir serüvenki benimkisi başkalarınada faydam olsun diye kayıt olup yazmak istedim..
Ben ilk 31 yaşımda preeklampsi ile 35 haftalık çok şükür sağ doğum yaptım. Ne demek olduğunu hellp sendromuna girmek üzere olduğumu doğumdan sonra öğrendim..Öncesinde hiç bilgim yoktu..
2.5 yıl sonra tekrar bebek istedik ama bu seneye kadar kısmet olmadı. Toplamda 8 düşük oldu..
Bunlardan 5 tanesi kimyasal, 1 tanesi 9 haftalık kalp durması ve kürtaj, 2 tanesi dış gebelik(1tanesi metotreksat ile 1 tanesi tüp yırtılması ve içkanama sonucu tüp alınması ameliyatı ile).
Tüm bunların arasında 1 tanede tüp bebek denemem oldu. Ama peşini bırakmadım. Çünkü bir sorun gözükmezken neden olmuyordu merak ediyordum?
İlk 2 kimyasal gebelik sonrası genetiğe gittik. Bende A1298C geninden gelen pıhtılaşma olduğu, ama önemsiz olduğu ve gebelikte coraspin almam gerektiği söylenmişti. Ama yine olmadı. Düştü.
Ta ki enson tüp yırtılıpta ameliyat oluncaya kadar.Bu ameliyata girerken 2.çocuk mevzusu artık kapanıcak demiştim kendime:KK43: Tesadüf tanıştığım Doktorumuz Allah ondan bin kere razı olsun..Ameliyat sonrası kontrole gittiğimde bana günde 2 folik asit içmemi sabah akşam, kendiliğimden gebe kalabileceğimi, asla tüp bebeklik olmadığımı ANCAK gebeliği en en en erken anında farkedip kan sulandırıcı iğne+coraspin ile devam ettirebileceğimizi söyledi..Dediği gibide oldu çok şükür..Ben sağlıklı bir doğum daha yapabildim..
Bu süreçte genetik doktoruylada görüştüm. İsim yazmam doğrumu bilemediğimden doktorların ve hastanenin adını yazmıyorum. Genetik doktoruda bunun allta yatan bir ottoümmin hast.sebebi ile olduğunu %80başarı elde ettikleri kör bakış dedikleri sistem ile(folik asit+iğne+coraspin) gebeliğin genelde devam ettiğini, bana tüp bebek yapanların benim boşuna paramı aldıklarını, benim gebe kalamamak gibi bir sorunumun olmadığını söyledi..Ben 38 yaşımda çok şükür 2.doğumu yaptım. Boşa giden yıllarım oldu..Beni ilk doğumumda ve sonrasında takibimi yapa doktorum doğru yönlendirmedi..Eğer o dış gebeliğin ameliyatı olmasaydı ve kıymetli doktorumuzla tanışmasak belki ben olmuyor diyip vazgeçmiştim bile..
Bunu benim gibi olanlara umut olsun diye yazıyorum..
Bu arada bu forumda gördüğüm infoliccombi diye bir takviye vardı. Onu 3 defa kullandım. Onu kullandığım ay hep hamile kaldım. Ama 2 tanesinde devamı gelmedi. Çünkü kan sulandırıcı işini bilmiyorduk. En sonuncusunda da kullandım. Ama çok şükür hamile kaldim ve doğumda yaptım. İşe yariyormu bilmem. Adetimin 2.günü 1 tane içmeye başlardım. Zaten 20 tane var içinde.Çünkü onu kullanmadığım zamanlarda da gebeliklerim oluşmuştu..
Ve bir konu da yumurta takibi.. ben hep 15.gün ağrım olurdu yumurtladım sanırdım. Meğerse 13.günmüş benim yumurtlamam. Yumurta takibi yaptırdım ve öğrendim..Bunun için 2 ay adet döneminde gitmek gerek. Sağ yumurtalıkla sol yumurtalık farklı olabilir.
Gebelik testleri... Onlara döktüğüm paralar...5 yıldır bu ay oldumu olmadı mı? Şunu soyleyim yumurtlamanın 8-9.günü o basit 5tl lik testler bana her zaman dünyanın en silik çizgisini gösterdi..Hiç yanılmadım. Öyle ilk idrarla sabah falanda değil. 2-3 saat beklediğim idrarlar..
İnşallah birilerine faydam dokunur..Allah isteyen herkese nasip etsin sağlıklı hayırlı evlatlar..
Şunu ögrendimki kimyasal gebelik diye bana hep genetiği bozuk vücudun ondan atıyor diyen eski doktorum çağın gerisinde kalmış..Asla 1 doktorla iyi bu güvenilir diyip devam etmeyecekmişsin. Daha iyisi daha çağı takip edeni varmış. Olan yıllarıma oldu..Şimdiye nasipmiş ikinci yavrum..
Merhaba doktor isminizi alabilir miyim

Merhaba konu sahibi daha ince bana özelden Dr adı vermişti ben sordum tabii.
" merhabalar. ben ankarada intergende serdar ceylaner hocamla görüştüm öncelikle. gebelik oluncada başkent hast. emre günakanla takipteydim. eğer istanbuldaysanız akasya kadıköyde güldeniz hanım var. o da çok iyidir. güldeniz desteli. benim gibi bir yakınımda güldeniz hanımla bebek sahibi olabildi."
İsimler burada yazanlara arkadaslar

X