Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı sonrası ne yapmalıyım?

Canım sen neden emriyo yapıştırıcı neden olumsuz baktın çok uygunlanmsin ne yapacaksın sen doktoruna güven sen hiteroskopi oldunmu rahim çizik atma
Yok yapıldı. 3.denemede yapılır dedi. Bu doktora rahimde sıkıntı yok dedi.. Bilmiyorum nerede sıkıntı o zaman😄

Embriyo gelisminin ilk 3 gunu sperme mi bagliydi dollenme olmamasini neyle aciklayabiliriz
Döllenmeme de bir çok faktör var.. Mikroenjeksiyon ile dölleme sağlandı ise sperm yumurtanın içine bırakılıyor..
Ondan sonrakş süreçte spermin başı erimeyebilir..
Sperm başı erimiş ancak yumurtanın çekirdeğini geçememiş olabilir.
Yumurtanın çekirdeğindeki porlar geçirgenliğe izin vermemiş olabilir..
Bunun için piezo uygulaması yapılıyor..
Sizdeki durum tam olarak neydi?

Histereskopi olabilir rahme atılan çizik şansı arttırıyor. Soru işaretleriniz de yok olmuş olur. Ben sonrasında doğal hamile kaldım 2.tedaviye hazırlanırken.
Embriyo glue de kafamı karıştırmıştı benim. Denemek istiyor gibiydim 2.de.
Yeterince mola vermeden yeni transfere hazırlanmayın.
Merhaba histeroskoğinin etkisi kaç ay sürer bilginiz varmı

Bilmiyorum.
Eşim ile beraber görüşmeleri gittik.
Eşim bile şuan kesinlikle diyor..
Güvenimiz tamamen bitti ve tüp bebekte doktor değiştirmekten korkmamalıyım gibi geliyor..
Ben doktorumu değiştirdim bu işlemden korkmayın Avrupa yakasından Anadolu yakasina getirdik. Size bi tank ve yazı veriyor taşıyacağıniz hastane sonra embriyolarinizin olduğu merkezden randevu alarak tanka koydurup yeni yere getiriyorsunuz. Sadece bir kaç saat alan bir işlem. Eğer doktorla olan o güven bağınizi kaybettiyseniz hic düşünmeden taşıyın derim.

Merhabalar,
Önce kendi hikayemi anlatıp çözüm yolunuz varsa fikrinizi almak isterim.
Haziran 2021'den beri gebelik planlıyoruz.
Ekim 2021'de eşimin sperm sonuçları morfoloji 0, ileri hız 0 çıkınıca Kasım 2021 itibari ile tüp bebek sürecine girdik.. Hiç aşılama veya çatlatma, ilaç ile takip yapmadan doktor yönlendirdi.
OPU sonrası pizeo uygulandı ve 7 tane 1. kalite 5.gün embryosu elde edildi. 1+1+2+3 olarak donduruldu. Yani 4 deneme hakkım vardı.
1.transfer dondurulmuş olarak planlandı. 29 Ocak'ta transfer oldum. Transfer öncesi genetik test yaptırdım ve homozigot pıhtılaşma çıktı.
Bu süreçte transfer öncesi standart bir çok ilaç aldım. Transfer sonrası progestan fitil, duphaston, coraspin, estrofem, prolutex, oksapar 0.4, folik asit kullandım.
8.gün negatif olduğunu öğrendim ve 12.gün gene negatifti.
Gelen regl ile tekrardan 2.transfer hazırlığı planlandı. Doktor rahim tamamen dökülmüş, yumurtalıklarda kist yok. Hormon değerlerinde güzeldi deyip ertesi ay sürece başladık.
4 mart transfer oldum. Gene birebir aynı ilaçları aynı süreç ile tekrar etti. Ben sadece bağışıklıktan mı diye intralipid istedim ve zararı yok diyerek ekledi.
Doktor histerskopi için 3. transfer olursa yaparız dedi.
Bugün 8.gün kan testim negatif çıktı ve 2.denemde başarısız oldu..
Ben artık doktora göre hareket etmek istemiyorum..
3. transfer için neler yapmam gerekiyor, bana yol gösterebilir misiniz?
Romatoloji, endokrin ve histerskopi veya laporoskopi planlıyorum..
Laporskopiyi düşünme sebebim, hsg sonomed'te çektirdim ve tüplerimde akış az çıkmıştı. İşlem sırasında selektif salpinksi yapıp açtıklarrını belirttiler ama açılmamış olabilir mi? Enfeksiyon kaynaklı akış az olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim..
Eklemeyi unutmuşum. 2.transferde 1 embryom dondurmada bozuldu. Yani geriye 4 embryom kaldı. 1+3 kaldı geriye..
merhaba ilk etapta gidip histerskopi ol olmadığın için zaten tutmuyor bende de aynı sorun vardı doktorum ilk ameliyat sonrasında tüp bebek yaptırdı bende de sıvı birikintisi vardı rahimle tüpün bağlantısı kesildi boşuna o süreci tekrar yaşama ameliyat ol 2 ay sonra transfer yaptır vucudun dinlenmiş olur

merhaba ilk etapta gidip histerskopi ol olmadığın için zaten tutmuyor bende de aynı sorun vardı doktorum ilk ameliyat sonrasında tüp bebek yaptırdı bende de sıvı birikintisi vardı rahimle tüpün bağlantısı kesildi boşuna o süreci tekrar yaşama ameliyat ol 2 ay sonra transfer yaptır vucudun dinlenmiş olur
6 doktor gezdim. Doktorumu değiştirmek belki faydalı olur diye..
Hepsi bu rahime histeroskopi gerekmez. Çizik atma sonrası transfer planlayabiliriz dedi.
İlaçları değiştiren doktor bile çıkmadı..

Benim doktorum lenfosit aşısı + histeroskopi planlamıştı.. Onunla devam etme kararı aldım.
Histeroskopi de rahimin için 3 litrelik bi solüsyon ile yıkanacakmış. Tüplerde tıkanıklık varsa hafif veya enfeksiyon varsa hepsini gidereceğiz, çizik atacağız dedi. Rahim ile ilgili kafanda hiç bi soru işareti kalmayacak dedi..
Bağışıklık kaynaklı ise de lenfosit aşısını deneyeceğiz..
Şimdi 1. Dozunu oldum. Haziranda 3.dozu yaptıktan sonra histeroskopi yapılacak..
Romatoloji endokrin cd56 hepsi temiz çıktı..

6 doktor gezdim. Doktorumu değiştirmek belki faydalı olur diye..
Hepsi bu rahime histeroskopi gerekmez. Çizik atma sonrası transfer planlayabiliriz dedi.
İlaçları değiştiren doktor bile çıkmadı..

Benim doktorum lenfosit aşısı + histeroskopi planlamıştı.. Onunla devam etme kararı aldım.
Histeroskopi de rahimin için 3 litrelik bi solüsyon ile yıkanacakmış. Tüplerde tıkanıklık varsa hafif veya enfeksiyon varsa hepsini gidereceğiz, çizik atacağız dedi. Rahim ile ilgili kafanda hiç bi soru işareti kalmayacak dedi..
Bağışıklık kaynaklı ise de lenfosit aşısını deneyeceğiz..
Şimdi 1. Dozunu oldum. Haziranda 3.dozu yaptıktan sonra histeroskopi yapılacak..
Romatoloji endokrin cd56 hepsi temiz çıktı..
benden ikinci rahim filmi istedi ama ben sordum bi kaç dokrora yaptırdığım yer bile bana dediki bir defa daha hsg zararlı olur dedi patlayıp rahime zarar verır deyince vazgectim bahçeci tup bebek merkezine gittim doktor da ameliyat başka cözüm yolu yok denilince kendi doktorumda yaptırdım

benden ikinci rahim filmi istedi ama ben sordum bi kaç dokrora yaptırdığım yer bile bana dediki bir defa daha hsg zararlı olur dedi patlayıp rahime zarar verır deyince vazgectim bahçeci tup bebek merkezine gittim doktor da ameliyat başka cözüm yolu yok denilince kendi doktorumda yaptırdım
Benim hsg çok temiz. İdeal rahim filmi dediler..
Sonomed çektirdiğim için hepsi tekrarlanmasına gerek yok dedi..
Hepsinin dediği şey, en kolay vakalar bile bazen zor olabiliyor. Tutana kadar deneyeceğiz..
Bütün embriyolarda kullanılabilirmiş. En kötüsü 3aa kalitede..

Benim hsg çok temiz. İdeal rahim filmi dediler..
Sonomed çektirdiğim için hepsi tekrarlanmasına gerek yok dedi..
Hepsinin dediği şey, en kolay vakalar bile bazen zor olabiliyor. Tutana kadar deneyeceğiz..
Bütün embriyolarda kullanılabilirmiş. En kötüsü 3aa kalitede..
Merhaba canim bende orayi arastiriyrm acaba aen hsg ceklrken memnun kaldinmi canm orasiyla anestesi aldinmi yoksa almadinmi tesekkurler yazarsan aevinirim

Merhaba canim bende orayi arastiriyrm acaba aen hsg ceklrken memnun kaldinmi canm orasiyla anestesi aldinmi yoksa almadinmi tesekkurler yazarsan aevinirim
Merhabalar. Ben anestezi almadım. Benim sol tüpte akış az çıkmıştı. İşlem aırasında basınçlı sıvı vererek açtılar. Ağrılı oldu ama dayanılmayacak bir ağrı değildi.
Ben geçen ay hamile olduğumu öğrendim. Ve sol taraftan yumurtlama oldu…
Gerçekten işlerini düzgün yapmışlar..

Merhabalar. Ben anestezi almadım. Benim sol tüpte akış az çıkmıştı. İşlem aırasında basınçlı sıvı vererek açtılar. Ağrılı oldu ama dayanılmayacak bir ağrı değildi.
Ben geçen ay hamile olduğumu öğrendim. Ve sol taraftan yumurtlama oldu…
Gerçekten işlerini düzgün yapmışlar..
Cok tesekkur ederm xanm peki o agri nekdr surede gecior bilgin varmi acaba o agriyla belki unutmus olablran ama mesela ayaga kalkinca bitiyormu

Cok tesekkur ederm xanm peki o agri nekdr surede gecior bilgin varmi acaba o agriyla belki unutmus olablran ama mesela ayaga kalkinca bitiyormu
Tabi tabi ben iş yerinden izin almadım. Sabah 9 daydı randevu. Biter bitmez tekrar işe gittim. Ayakta çalışıyorum sürekli hareketliyim. Adet ağrısı gibi sürekli devam etmedi. 15-20 dk sızı şeklindr etkisi oldu sonra geçti.
1-2 günde lekelenme oldu.
Benim tüpte akış az olduğu için işlem yaptılar. Masadan kalktığımda baya kan vardı. Korktum baya.. Ama ilk günden itibaren akıntı şeklinde oldu. Öyle çok bir kanamada olmadı..

Şimdi size biraz değişik bir bakış açısı anlatacağım. Anladığım kadarıyla sizde de tutunma olmuyor (benim de hiç tutunma olmamıştı) İlk denememde taze 3. Gün iki embriyo yerleştirildi, tutmadı. Çift embriyoların neden tutunmadığına dair ilk doktorum pıhtılaşma bozukluğu var mı bakalım dedi ve trambofili paneli istedi. Tahlil sonucu evet sizde pıhtılaşma bozukluğu var dedi, ondan tutmamış olabilir dedi. İkinci denemede bu yüzden oksapar aldım. Yine negatif. Aynı doktor bu ikinci denemede negatif olduğu için naturel killer denilen hücreler (cd54) var mı ona bakalım dedi. Tahlil yaptırdık, evet sizde naturel killer varmış dedi, bi dahakine kendi kanınızdan bir serum yapacağız dedi. Bu arada ben yurtdışına taşındım, sürece burda başlama kararı verdim.
Yurtdışındaki doktoruma bunları anlatınca hiç alakası yok dedi, tüp bebek uygulamasının şansı zaten üçte birdir dedi, Türkiye’de hastalar bu işe çok ciddi para döktükleri için niye olmadığına dair bir cevap istiyorlar merkez de hastasına bir cevap verebilmek için ve hastasını başka yere kaptırmamak için henüz uluslararası tıp literatüründe etkinliği kanıtlanmamış bu tarz ek uygulamaları yapıyorlar, hasta da birşeyler yapıldığı için kendini daha iyi hissediyor dedi. Bu sebeple buradaki denemede ne oksapar verdi ne de o kendi kanımdan yapılacak uygulamayı kabul etti. Sadece rahim kalınlığı 9 olmadan transfer yapmam dedi ve transfer öncesi kasılma önleyici bir serumla işlem yaptı. Bu serumu Türkiye’de hiç duymamıştım. Tek embriyo ile pozitif gördük

Şimdi size biraz değişik bir bakış açısı anlatacağım. Anladığım kadarıyla sizde de tutunma olmuyor (benim de hiç tutunma olmamıştı) İlk denememde taze 3. Gün iki embriyo yerleştirildi, tutmadı. Çift embriyoların neden tutunmadığına dair ilk doktorum pıhtılaşma bozukluğu var mı bakalım dedi ve trambofili paneli istedi. Tahlil sonucu evet sizde pıhtılaşma bozukluğu var dedi, ondan tutmamış olabilir dedi. İkinci denemede bu yüzden oksapar aldım. Yine negatif. Aynı doktor bu ikinci denemede negatif olduğu için naturel killer denilen hücreler (cd54) var mı ona bakalım dedi. Tahlil yaptırdık, evet sizde naturel killer varmış dedi, bi dahakine kendi kanınızdan bir serum yapacağız dedi. Bu arada ben yurtdışına taşındım, sürece burda başlama kararı verdim.
Yurtdışındaki doktoruma bunları anlatınca hiç alakası yok dedi, tüp bebek uygulamasının şansı zaten üçte birdir dedi, Türkiye’de hastalar bu işe çok ciddi para döktükleri için niye olmadığına dair bir cevap istiyorlar merkez de hastasına bir cevap verebilmek için ve hastasını başka yere kaptırmamak için henüz uluslararası tıp literatüründe etkinliği kanıtlanmamış bu tarz ek uygulamaları yapıyorlar, hasta da birşeyler yapıldığı için kendini daha iyi hissediyor dedi. Bu sebeple buradaki denemede ne oksapar verdi ne de o kendi kanımdan yapılacak uygulamayı kabul etti. Sadece rahim kalınlığı 9 olmadan transfer yapmam dedi ve transfer öncesi kasılma önleyici bir serumla işlem yaptı. Bu serumu Türkiye’de hiç duymamıştım. Tek embriyo ile pozitif gördük
Masalh rabbim kucağına almayida nasip etsin ama aklım almiyo ya pirtilaşma testini sen gördünmü doktor yalanmi söyledi yani eğer pirtilaşma varsa cidden sorun yaşarsın yani demekki yalan söyledi

X