Telefon takibi, casus uygulamalar

Goldsparkle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
395
651
Selam Kk, telefona erişim sağlanmadan da yüklenebilen casus uygulamalar varmış. Bundan nasıl kurtuluruz bilen var mı fotoğraf ve şifrelerimize kadar erişim sağlanabiliyormuş. Böyle bir şeye nasıl izin verilir anlamıyorum. ‘Mpsy’ isimli takip programının sitesine baktım az önce sonuna yazmışlar bir de ‘Hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir’ diye. Fotoğraf çekerken, biriyle konuşurken sürekli aklıma bu uygulamalar geliyor. Çoğumuzun etrafında en az bir takıntılı tip vardır. Çok sevdiğim bir arkadaşıma numaramı veremiyorum biraz ilgisi olduğunu bildiğim için (Yıllar önce bilgisayarımı takip etmişti, sonra sosyal medyadan farklı hesaplar açarak defalarca konuşma girişiminde bulundu). Benzer durumu iki farklı kişiyle de yaşadım. Üzerinden uzun zaman geçmiş olsa da bu gibi durumlar beni çok yıprattı. Bazı insanlar takıntılı ve meraklı oluyorlar. Hatta sosyal medya kullanmamamın bir sebebi de bu (Fotoğraf ve isim soyadımızın kayıtlı olduklarından bahsediyorum instagram gibi, biliyorum kk’nin da sosyal bir platform olduğunu). İnsanlara telefonumu verirken kaygı kaplıyor içimi 200-300 TL para da değil yani herkes yapabilir bu kötülüğü. Yeni bir telefon alıp başkası üzerine hat alıp onu kullanmayı düşünüyorum ( Rehberimi açmamama rağmen 11880 servisine numaram dağıtılıyor bu ayrı bir konu). Elimdeki telefonu kullanamıyorum takip edildiğim düşüncesiyle.

Ben bu konuyu araştırmıştım, telefona erişim sağlanmadan takip yapılamıyor dendi eğer temassız takip edilir şeklinde beyan eden olursa bilinki dolandırıcıdır, öyle birşey olmaz dendi.

Ben bu konuyu araştırmıştım, telefona erişim sağlanmadan takip yapılamıyor dendi eğer temassız takip edilir şeklinde beyan eden olursa bilinki dolandırıcıdır, öyle birşey olmaz dendi.
Hangi sene araştırmıştınız yeni mi ? Her gün yeni bir şey çıkıyor çünkü

eşim bu konularda uzmandır. belirttiğiniz program "spy" yani casus türündenmiş. tıkladığınız link, açtığınız fotoğraf hatta whatsaap dan gelen bir fotoğraf bile telefonu hackleyebiliyormuş . telefon hacklenirse; ortam dinlemesi, mesajlara erişim, kameraya erişim kısacası telefonunun veya bilgisyaarın yeni sahibi o oluyormuş. çok dikkat etmek gerekliymiş. ve bu işi yapanlar 200-300 tl gibi ücret istemezler. ya bitcoin cinsinden isterler yada çok yüksek ücretlere bu işi yaparlarmış

eşim bu konularda uzmandır. belirttiğiniz program "spy" yani casus türündenmiş. tıkladığınız link, açtığınız fotoğraf hatta whatsaap dan gelen bir fotoğraf bile telefonu hackleyebiliyormuş . telefon hacklenirse; ortam dinlemesi, mesajlara erişim, kameraya erişim kısacası telefonunun veya bilgisyaarın yeni sahibi o oluyormuş. çok dikkat etmek gerekliymiş. ve bu işi yapanlar 200-300 tl gibi ücret istemezler. ya bitcoin cinsinden isterler yada çok yüksek ücretlere bu işi yaparlarmış
Telefonumu kulağıma tuttuğumda hoparlör açık gibi ses geliyor. Diğer telefonlarda da böyle mi bilmiyorum. Eşinize sorabilir misiniz bunu nasıl önleriz? Kendi telefonumuzda böyle bir uygulamanın olup olmadığını nasıl anlarız?

Telefonumu kulağıma tuttuğumda hoparlör açık gibi ses geliyor. Diğer telefonlarda da böyle mi bilmiyorum. Eşinize sorabilir misiniz bunu nasıl önleriz? Kendi telefonumuzda böyle bir uygulamanın olup olmadığını nasıl anlarız?

Merhaba
sorunuzu anlamadım. telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın sesi başkası tarafından duyulabilir seviyede mi? yoksa yanlış mı anladım?

Merhaba
sorunuzu anlamadım. telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın sesi başkası tarafından duyulabilir seviyede mi? yoksa yanlış mı anladım?
Tam olarak anlatamamışım, şöyle diyeyim: Telefonla görüşme yapmaz hatta hiçbir şey yapmazken yani ana ekran kilitliyken dahi telefonu konuşma pozisyonunda kulağıma tuttuğumda sanki biriyle telefon görüşmesi yapıyormuşum gibi hoparlör hışırtısı geliyor. Umarım şimdi anlatabilmişimdir

Takip edilsek ne olacak ki. Açıkçası pek umurumda değil. Kim ne yapsın beni dinleyip
Telefonunuzda hiç mobil bankacılık uygulaması yok mu ? Notlarınıza hiç birşey kaydetmiyor musunuz ? Özel fotoğraflarınız yok mu ?Takip edenler telefonun kamera ve mikrofonuna erişim sağlayabiliyor. Sizi takip eden biri sizi kameradan her an izleyip, dinleyebilir. Hiç mi mahrem bir şeyiniz yok ? Yoksa asosyal misiniz telefon numaranızı kimseyle paylaşmayacak kadar ? En iyi ihtimalle benimki gibi takıntılı bir eski sevgiliye rastlarsanız yaşayarak öğrenirsiniz kimin neler yapabileceğini. Bu en iyi senaryo bile olabilir.

Neden kimse yazmıyor herkes takip edilmediğinden çok mu emin yoksa bilgi sahibi değil misiniz?
Cahil olduğumuzdan yada takip edilmediğimizden emin olduğumuzdan değil. Bu tür şeylerin 200-300 tlye yaptırabilecek şeyler olmadığını bildiğimizden ve de birinin senin benim gibi normal vatandaş için o kadar yüksek meblağları gözden çıkarmayacağını bildiğimiz için ses etmedik. Yani en azından ben okuyup geçecektim şu girdiyi görmesem. Bence siz biraz fazla takıntılı birisiniz.

Telefonunuzda hiç mobil bankacılık uygulaması yok mu ? Notlarınıza hiç birşey kaydetmiyor musunuz ? Özel fotoğraflarınız yok mu ?Takip edenler telefonun kamera ve mikrofonuna erişim sağlayabiliyor. Sizi takip eden biri sizi kameradan her an izleyip, dinleyebilir. Hiç mi mahrem bir şeyiniz yok ? Yoksa asosyal misiniz telefon numaranızı kimseyle paylaşmayacak kadar ? En iyi ihtimalle benimki gibi takıntılı bir eski sevgiliye rastlarsanız yaşayarak öğrenirsiniz kimin neler yapabileceğini. Bu en iyi senaryo bile olabilir.
Yo asosyal değilim çok şükür. Mobil bankacılık da kullanıyorum. Eşim ve ailemle ve de kedimle resimlerimden başka bir şeyim de yok mahremiyetten kastınız buysa. Ha beni dinlemek isteyen olursa buyursun dinlesin annemle ve arkadaşlarımla yemek tarifi ve dedikodudan başka bir şey duyamazlar sıkılırlar 😄Böyle şeyler insanı paranoyak yapar. Şahsen benim hiç umurumda değil. Zaten hayatta 2 tane erkek arkadaşım oldu biriyle evlendim diğeri eskisi ise evli mutlu çocuklu zaten gayet güzel medenice ayrıldık. :KK14:Yani açıkçası pek umrumda değil.

Acilen piskoloğa gitmeniz lazım

Bu arada öğretmenim. Yani eski yeni birçok öğrencimde de velimde de numaram vardır. Ama arkadaşında dediği gibi siz biraz fazla takıntı yapmışsınız. Normal vatandaşlarız biz millet ne yapsın bizi ayol:ukala: Biraz relax olun madem takıntılı bir erkek arkadaş var hayatınızda gidin polise ya da şikayet dilekçesi verin soruşturma başlatılsın.Bu kadar basit

Bu arada öğretmenim. Yani eski yeni birçok öğrencimde de velimde de numaram vardır. Ama arkadaşında dediği gibi siz biraz fazla takıntı yapmışsınız. Normal vatandaşlarız biz millet ne yapsın bizi ayol:ukala: Biraz relax olun madem takıntılı bir erkek arkadaş var hayatınızda gidin polise ya da şikayet dilekçesi verin soruşturma başlatılsın.Bu kadar basit
Başına gelenler de anormal vatandaş değil ama rahatsanız diyecek söz yok tabi, soruşturma başlatacak kadar düşmanca bi tavrı yok ne yaptığını bilmiyor sadece.
Yorum yazmak için özel şartlar mı var ? sadece soruyorum
Yorum yazmanın kuralları var. Ben mağduriyetim üzerinden kendimi sağlam alma çabasındayken siz haddiniz olmayan şekilde saldırgan bir tavırla beni yaftalıyorsunuz.

X