Tembel,rahat,vurdumduymaz kocasi olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısın da,madem taşınmanızı bir an önce istiyorsa gelecek.
Ya sende hiç umursama eşin gibi rahat davran.
Yada sen çabalayacaksın.
Bak taşınırken her şeyi ben yaptım. Evi topladım, koliledim, nakliyeciyi ayarladım. Ve 3 ay olmuştu ameliyat olalı çok ağır bı ameliyattı, iyileşmemin dışında sağlığına kavuşmak için bı ay ölüp ölüp dirildim. Her akşam hastanelerdeydim. Evi toplar koli yaparken dikişlerim oynuyordu. İnan herkes zorluk yaşıyor kimse tam rahatta değil.
Ama eşim çalışıyor. Ve çok yoğun.
Ah canim ya buyuk gecmis olsun kendine macerami aradin üzüldüm yoksa kimse yokmuydu yardima gelecek :KK43: . Bu kadinlarin cektigi nedir bende senin gibiyim işte hastalik mastalik dinlemeden biseler yapıp sonra hastanelerde igneler yiyoruz

Vallahi Allah sabır versin. Sorumsuz adamla hayat paylaşmak zor, herşeyi defalarca söyleyerek yaptırmak hele çok zor. Benim eşimde biraz ağır kanlıdır ben aksine canı tez hemen olsun isterim haliyle onun uyuşukluğu beni bazen çıldırtıyor. Bence temizliğe gelecek bayanın numarasını alın kendiniz arayın. Eşyalarıda annemizin yardımıyla toparlayın. Siz ona sinir olup ağırdan aldıkça eşinizin işine gelecek bu durum. Birde bazı nakliye firmaları var kolileme işini de kendi yapıyor, internetten araştırıp öyle bir firmayla anlaşabilirsiniz hem yorulmamış olursunuz. Boyun fıtığı ağrısı feci bişey zorlamamaya çalışın kendinizi.
Ben düğün oncesi bu eve esya tasidim kargocu getiriyordu internetten çeyiz esyasi aliyordum bazende omuz çantama koyuyordum ufak kolileri falan derken
Eve gelip gidisimde yere eğilerek yer siliyordum
Mesela buzdolabi geldi gitti heryer karton toz oldu ben yerlerde surune surune yer siliyordum
Sonra bir fenalastim hemen doktora gittik mr cekildi vs derken fıtık. Dugune 10 gün kala..
Düğünumu ertelesemmi diye düşündüm ama hersey hazirdi davetiye vs ben fenaydım arkadasim senin icin namaz kildim cok dua ettim dedi
Dugun gunu Allah in isi ya dansta ettim gobekte attim dugunden sonra esimde bende hastalandik kara kışta evlendik dış cekime gittik bide.
Allah dusmanimin basina vermesin bu fıtık olayını gerçekten. Simdi uyandim,evde yok
Aradim. Nerdesin aşkım dedim. Koli almaya gittim dedi bise istiyor musun dedi. Dondurma dedim. Tamam dedi. Hayrettttttttttttttttt

Ah canim ya buyuk gecmis olsun kendine macerami aradin üzüldüm yoksa kimse yokmuydu yardima gelecek :KK43: . Bu kadinlarin cektigi nedir bende senin gibiyim işte hastalik mastalik dinlemeden biseler yapıp sonra hastanelerde igneler yiyoruz
Yok cnm kimse gelmez buna annemde dahil. Kimse de gelmeyeceği için haber vermedim. Taşındığımı çok sonra öğrendiler düşün sen ilgiyi alakayı!!!
Taşınmamız gerekliydi apartmanda ses yalıtımı yoktu, başka sorunlarda vardı. Tekrar ameliyat olmam gerekti eşimin işine yakın bı siteye taşındım.
Dediğim gibi yap, sende hiç eşin gibi oralı olma yada gelsinler sana yardım etsinler.

Arkadaslar 20 gündür taşıncaz nerdeyse. Bu arada 5 günlük,bir tatil kaçamağı yaptık. Tatildeyken esim,doner dönmez taşıncaz dedi. Tatilden geleli,1 hafta olcak. Sordugumda ve fikir sundugumda,yarin yeni evi temizletelim dediğimde,
"Aşkım bence sen bir sakin ol"dedi

Koli almış gelmis cuma günü.Salondaki zimbirtilari koliledim yemek takimi vs

Sonraki gun hurc falan aldim ve camasirlarin nerdeyse tamamini yıkadım ki,hurclara koyayim yeni evde annem ütülerim dedi,birazını ben birazını o. Annem tasinmaya gelcegini söyledi yardima. Ve kaynana da. Ben 2 sinden de talep etmedim,biraz uyuzumdur herseyi kendim yaptigim icin isime karıştırmam kimseyi ama kabul ettim yardimlarini zor olcak çünkü

Bu esnada dun,rahatsizlandim,boyun fıtığım var kolum uyuşuyor butun gun yattim ve bugun hala devam ağrı basima vurdu az evel ilac aldim.

Kaynana hanim az evel esimi aradı,sonra beni istedi telefonu naber nasilsin falan fıstık faslından sonra şöyle bir konusma gecti.
Koli yaptin mi?
Hayir yapmadim anne
Neden?
Cunku kocamin adını vererek x e güvenmiyorum
Neden ki?
Koliyi yapcam havlu lazim olcak bilmemne lazim olcsk henuz taşınmıyoruz
Hmmmmmmmm dedi bozuldu. Yok bayrama.kadar tasinin acaba tasinmaya mi üşeniyor belki bir bildiği vardir,acaba diger evde kontrat baslamadimi birsuru fikir yürütüyor oglu hakkinda bende hepsine üstten ustten cevap verdim.Bua rada diger evin kontrat basladi yani suan istesek otururuz.
Bilmem,herhalde vs gibisinden ama kaynana bozuldu
Bozulsun da. Herkes doğurduğunu tanır oyle degilmi?

Tel.kapaninca baktim kocamda bozulmus, cok zeki kocam bana e sen bana diosunda sende rahatsin hadi yarin tasiniyoruz desem dedi
Bende ona
Diyemezsin oyle bisey ben senin emir erin degilim 3 gun onceden söyleyeceksin bana bende hazirlicam ok mu dedim ses yok.. zaten simdi arkadasiyla görüşmeye gitti.

Kisacasi durum bu,yeni ev les gibi temizlenmesi gerekcek,neymis nakliye firmasi kolay ismis biz he diyelim gelirlermis. Sanki butun nakliyeciler kocamin etrafinda dönüyor tasinsa da bizde gitsek diye. Temizlikci isi de kolaymis
Konustun mu? Diyorum temizlikcile. Cunku numarasi kendisinde var kadın suriyeli. Bana diyor ki hazır o yaaaa gelir. Baska temizlikci bulmama karışıyor da ki zaten bayram üstü kimse yok.ucuza çalışıyor ya suriyeli ondan.

Kaynana da evini tadilata başladı. Bayrama kadar tasinin demesini de esimle telefonla konusurken bir kez daha demisti kendisi memlekete gidicek ya,esimde şoför ya hani bide kendilerinin daha bayram seansi var. Nasilsin? Sen nasilsin?sen nasilsin?baban nasil sonra bir fasıl daha var herkes birbirinin elini öpcek. Allahtan ben gitmiyorum.

Benim esimle birbirime girmeme az kaldı. Kavga çıkarsa cok buyuk rezillik olcak zaten hastayım,bu boyunla bu kolla ev tasicam annem yardim etcek. Bu sartlarda kaynana da iscileri bırakıp benim tasinmama gelemez de .gelmesin de zaten. Esim son derece rahat,butun gun yatıyor kanepede,yemek yiyor. Uyuyor arkasından sonra dusa giriyor tekrar uyuyor pc basinda ya da.. bende kendimi parcalamiyorum esya falan da toplamıyorum. Ona hic bisey söylemiyorum,ağzımı açarsam çünkü hic hos olmicak.
Ben ne yapcam ya? Bayrama.kadar yetiscek mi bu taşınma uzun oldu k bakmayin
Bu evin kontrati eylulde bitiyor bu arada.
En son da bu hafta bitirelim bu isi o zaman dedi cevap vermedim. Çünkü yalan yani net konusmasi gerek.

Kizlar esim cok tembel. Diceksiniz ki bilmiyor muydun. Vallahi bilmiyordum.Dugun arifesinde vs olsun boyle degildi. Herseye kendisi kosturdu yani birlikte kosturduk perdecisi,beyaz esyacisi kargosu kolisi bilmemnesi butun islerle sabahtan bulusup koşuşturduk yani

Eve deterjan lazim olur mesaj atarim kendisi o an çarşıdadır. Biz sehre uzak bir yerde oturuyoruz almadan gelir mesela. Elektrik su faturasini odedigine sukrediyorum bunu ona soyledigimde gülüyor utanmadan onlari da gec ödüyorum dedi. Asiri tembel sorumsuz kocasi boyle olanlar ne yapıyorsunuz?
nakliyeyi sen ayarla
biz tasınacagımız zaman ben ayarladım

temizlikçi işini de sen ayarla

Oha cok benziyor bizim evdede bozulan her elektronik eşyayi kendisi yapar. Evde herseyimiz var esirgemez ama ben bazen elbise alcam dedigimde daha yeni aldın gözün doysun doy biraz der bence cimri ama ona sorsan ben savurganim gerci ben savurganim :KK43:

Sizin market olayi da komikmis ama kahkaha attim şimdi :KK70: aslinda gülüncek bisey degil gayette sinir bozucu bisey. Adam ne kadar serin yaaa ohaa.uykuyu sever mi ?? Bu uykuyu seviyor. Sabah erken kalksada ogle yemeginden sonra kanepede yatiyor aksam tv izlerken kanepede yatiyor bende ona sen daha koltukta uyuyakalcak yasta degilsin diyorum :KK43:
Insan bi gece koltukta uyumadan yatağına gitmez mi benimki gitmiyor artık gece 3 olur 4 olur bazen oyuna getirip artık uykuyu aldınalınan zamanı diye yatağa götürüyorum :KK66: sorsan çok çalışkan uykuyu sevmez ama işi olmadığı günler hep uyumakla geçer.. ömrüm tükendi kurudum resmen. :KK66: kıyafet konusu bende de aynı laflar ama ben savurgan da değilim..

Ben düğün oncesi bu eve esya tasidim kargocu getiriyordu internetten çeyiz esyasi aliyordum bazende omuz çantama koyuyordum ufak kolileri falan derken
Mesela buzdolabi geldi gitti heryer karton toz oldu ben yerlerde surune surune yer siliyordum
Sonra bir fenalastim hemen doktora gittik mr cekildi vs derken fıtık. Dugune 10 gün kala..
Düğünumu ertelesemmi diye düşündüm ama hersey hazirdi davetiye vs ben fenaydım arkadasim senin icin namaz kildim cok dua ettim dedi
Dugun gunu Allah in isi ya dansta ettim gobekte attim dugunden sonra esimde bende hastalandik kara kışta evlendik dış cekime gittik bide.
Allah dusmanimin basina vermesin bu fıtık olayını gerçekten. Simdi uyandim,evde yok
Aradim. Nerdesin aşkım dedim. Koli almaya gittim dedi bise istiyor musun dedi. Dondurma dedim. Tamam dedi. Hayrettttttttttttttttt
Bacim seninki senin tezcanligindan şimdi fikir değiştirdim adam aşka gelmiş koli almaya gitmiş sen rahat ol hep dürtüklenecek biri olarak görme Kocani bazen bende kendimi onu durtmekten alamıyorum ama böyleleri söylemeyinve daha kolay yapıyor işini :)

Çok geçmiş olsun, yalnız dikkat edin tam anlamıyla iyileşebilen birşey değil fıtık, bir süre ağzı sızı kalmıyor sonra birden nüksediyor, yaşamayan bilmez ağrısını o yüzden zorlamayın kendinizi. Koli almaya gitmesi de bir başlangıç tabi :) Eve gelince çok ağrım var bir el at beraber toplayalım eşyaları deyin.

Bacim seninki senin tezcanligindan şimdi fikir değiştirdim adam aşka gelmiş koli almaya gitmiş sen rahat ol hep dürtüklenecek biri olarak görme Kocani bazen bende kendimi onu durtmekten alamıyorum ama böyleleri söylemeyinve daha kolay yapıyor işini :)
Gerçekten öyle soylemeyince daha kolay yapiyorlar bunu kendisine soyledigimde diyor ki aynen oyle dimi aşkım ben oyleyim evet diyor oteki türlüsüne bana bidi bidi yapma diyor :KK70: :KK70: gercekten yazdiklarina cok sasirdim bu kadar benzerlik.olamaz bende kaldiriyorum hadi boynun tutulcak aldin uykunu kalk hadi falan yapiorum bide uyanmis numarasi yapior mutfaga gidiyorum geliyorum geri uyumuş :KK70:

Gerçekten öyle soylemeyince daha kolay yapiyorlar bunu kendisine soyledigimde diyor ki aynen oyle dimi aşkım ben oyleyim evet diyor oteki türlüsüne bana bidi bidi yapma diyor :KK70: :KK70: gercekten yazdiklarina cok sasirdim bu kadar benzerlik.olamaz bende kaldiriyorum hadi boynun tutulcak aldin uykunu kalk hadi falan yapiorum bide uyanmis numarasi yapior mutfaga gidiyorum geliyorum geri uyumuş :KK70:
Kalkınca mutfağa giden kendisi genellikle ille bir şeyler atıştırip uyuyacak bi fındık da olsa ağzı boş gitmez yatak odasına
Vayy ben nerelere gidem bi kader ortağım varmış sevinsem mi üzülsem mi :KK70:

Tembel değil de çocuk bir eşim var,12 yaşındaki çocukla yan yana koy,fark bulamazsın vallahi oturup 5 taş oynayacak kadar çocuk kendisi

:KK70: :KK70: zaman illaki onuda olgunlaştırır. Tembel olan degismiyor ama cocuk olan buyuyor en azindan oyle düşün
Tembelliğini de ufaktan sezmiyo değilim şimdi de bana "ne yapalım aldık seni bi kere daha değişemeyiz" diyo allahım sana geliyorum :KK70:bu eşlerin orta ayarı yok

Tembelliğini de ufaktan sezmiyo değilim şimdi de bana "ne yapalım aldık seni bi kere daha değişemeyiz" diyo allahım sana geliyorum :KK70:bu eşlerin orta ayarı yok
Ahahahahhahahahahahahahahahahhahaha
Belki seni kızdırıyordur :) cidden orta ayarlari yok kadinlar da karmasik varliklar erkeklerde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X