Temel Düzey SPK Lisansı

Beyondparadise

Az İnsan Çok Huzur ;)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
3.494
2.026
Temel Düzey SPK Lisansı almam gerekti başvuruları yeni bitmiş
ama konular ne , temel düzey neyi kapsar , nerden çalışacak kaynak edinirim hiç bir fikrim yok
burdan bakıyorum ama SPL | Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu
web siteleride o kadar karışıkkı hiç bişi anlamadım llisansı alan arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim

Edit konuları buldum kaynak önerisi bekliyorum
1- Genel Ekonomi
2- Sermaye Piyasası Mevzuatı, İlgili Mevzuat ve Etik Kurallar
3- Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçları
4- İlgili Vergi Mevzuatı
5- Hisse Senetleri Piyasaları
6- Tahvil ve Bono Piyasaları
7- Diğer Teşkilatlanmış Piyasa ve Borsalar
8- Temel Finans Matematiği, Değerleme Yöntemleri, Muhasebe ve Mali Analiz
9- Takas ve Operasyon İşlemleri

Adayların yukarıdaki modüllerin her birinden en az 60, toplam ortalamada 70 ve üzeri not alarak başarılı olmaları gerekmektedir. Bu koşulu sağlayan aday, "SPF Temel Düzey Lisansı" almaya hak kazanır.

Bu lisansa sahip olanlar, ayrı bir lisans belgesi gerekmeksizin "Takas ve Opsiyon Sorumlusu" ve "Temel Düzey Müşteri Temsilciliği" lisansları kapsamına giren alanlarda görev yapabilirler.

Son düzenleme:
Temel Düzey SPK Lisansı almam gerekti başvuruları yeni bitmiş
ama konular ne , temel düzey neyi kapsar , nerden çalışacak kaynak edinirim hiç bir fikrim yok
burdan bakıyorum ama SPL | Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu
web siteleride o kadar karışıkkı hiç bişi anlamadım llisansı alan arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim

Edit konuları buldum kaynak önerisi bekliyorum
1- Genel Ekonomi
2- Sermaye Piyasası Mevzuatı, İlgili Mevzuat ve Etik Kurallar
3- Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçları
4- İlgili Vergi Mevzuatı
5- Hisse Senetleri Piyasaları
6- Tahvil ve Bono Piyasaları
7- Diğer Teşkilatlanmış Piyasa ve Borsalar
8- Temel Finans Matematiği, Değerleme Yöntemleri, Muhasebe ve Mali Analiz
9- Takas ve Operasyon İşlemleri

Adayların yukarıdaki modüllerin her birinden en az 60, toplam ortalamada 70 ve üzeri not alarak başarılı olmaları gerekmektedir. Bu koşulu sağlayan aday, "SPF Temel Düzey Lisansı" almaya hak kazanır.

Bu lisansa sahip olanlar, ayrı bir lisans belgesi gerekmeksizin "Takas ve Opsiyon Sorumlusu" ve "Temel Düzey Müşteri Temsilciliği" lisansları kapsamına giren alanlarda görev yapabilirler.

bende bağımsız denetçi lisanslama sınavlarına girmek istiyorum ama artık spk yapmıyor sınavı kamu gözetimi kurumu.. oda ilk sınavını yeni yaptı.. bir düzeni oturtsunlar o zaman girmek istiyorum çünkü hiç kimsenin bir fikri yok bu konuda karmakarışık oldu herşey..

X