temizlik derdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çok cabuk dağılan bir evim var. küçük ve esya fazla olduğu için cabuk dağılıyor. fazlalıkları momkün mertebe çıkarmaya calıştım ama iki küçük çocuk olunca illa ıvır zıvır oluyor. ve bazılarını saklıyorum ailemin başka evine gönderirim belki diye. henüz açmadılar evi ama bir ev daha açabilirler koy evi yada sehir merkezine yeni bir ev gibi planlarında var.

neyse bu kalabalığın dışında ben de eşim de aldığını yerine koymayan biriyiz. ben bazen bıkıyorum düzenli olmaya calışıyorum ama kendimi bile zar zor motive ederken bir de eşimi motive etmekten bıkıyorum pes ediyorum. artı büyük oğlumda çok karıştırmayı çekmece dolap boşaltmayı sever. bazen izin vermiyorum bazen de hür iradeine karışmamak ve merak duygusunu gidermesi için müsaade ediyorum.

ben aslında titiz biriyim bir yapınca uzun süre düzgün gider ama aynı zamanda tembel ve dagınığım ve modum düşünce elim ayağımda kalmaz. modum da biraz fazla düşüyor maalesef. :işsiz: yaptığım işi detaylı ve uzun sürede yapıyorum ve temizlerken dağıtıyorum oyle bir yapım var.

neyse çok uzattım ama artık düzenli temizlik için birini almak istiyorum. aslında hep istediğim bişiydi ama bir türlü kafama göre birini bulamaıdm. ilk yıllar maddi durum yeterli değildi sonradan da kafama göre birini bulamadım ve masraflı da geldi. ama artık gözden çıkardım masrafını. iki çocuğuma vakit harcamak istiyorum temizliğe değil.

bir kadın vardı en son gelen. durulama falan yapmıyor diye begenmemiştim ama yine de en temizleyen oydu. bir de tam gün çağırmıştım ama 9.30 da gelip 3 gibi çıkmıştı. her hafta yarım gün çağırmak istiyorum ama ben daha önce hep buyuk temizlik için cağırdığımdan hiç düzenli temizlikte ne yapılır ne yaptırılır bilmiyorum. çncekilerde ben kadınla birlikte yapıyorudm genelde. cam koltuk kapı silme yer silme gibi işleri onlara veriyorudm. eşyalarımın tozunu alma düzenleme işlerini ben yapıyordum. banyo tuvaleti kendim temizliyorum. düzenli biri gelse de kendim temizlerim. yarım gün yeter yani.

ama nasıl olmalı onu bilmiyorum. yani her hafta gelcek normal günlük süpürme silme gibi mi yapcak. dağınıklığı yine ben çnceden toplayayım mı vs . kafam karışık.
Maalesef günlük rutinler olmadıkça her hafta gelen yardımcı ile de ev düzenli ve temiz olmuyor :KK43:

hic temizlige yardimci almadim ama bi onerim var

esim cok dağınıktır arkasini toplamaktan temizlige ne vakit kaliyo ne enerji o yuzden toplamam, toplasamda ne var ne yok yigin yaparim yatağın uzerine ayiklayip kaldirsin herseyini, siz de ikeadan falan bi kutu alip esinizin herseyini icine atabilirsiniz
kendisi ne zaman müsait olursa halletsin

baskasinin daginikligi beni cok sinirlendiriyo toplarken

Öff ya temizlikten nefret ediyorum
Biz 55 m2 evde oturuyoruz şu an her yer her yerde
Atıyorum, satıyorum, kaldırıyorum ama nasıl iş anlamadım
Temizlikçi gelmesine de değmiyor 2 oda zaten hepi topu. Düzenli alamayacağım için büyük temizliği yapıp gidecek, bana dolap içleri, beyaz eşya arkaları falan lazım

Madem siz düzenli çağıracaksınız toplamayı siz yapın. Onunla vakit kaybetmesin

Ben temizlik yapmıyorum eşim yapar kıh kıh bende takılıyorum öyle :-) eşiniz yapsa ya da birlikte yapsanız daha güzel olmaz mı? Hatta geçen eşime sen bana hiç yardımcı olmuyorsun dedim daha ne yapayım bir totoşunu silmiyorum dedi aklıma o geldi bak:-) bence şunu yap dağınıklığı topla ve diğer işleri eşin yapsın sürekli bayan zor olur ya birde evde başkasına nasıl iş yaptırılır ki çok garip geliyor bana.

Ben temizlik yapmıyorum eşim yapar kıh kıh bende takılıyorum öyle :-) eşiniz yapsa ya da birlikte yapsanız daha güzel olmaz mı? Hatta geçen eşime sen bana hiç yardımcı olmuyorsun dedim daha ne yapayım bir totoşunu silmiyorum dedi aklıma o geldi bak:-) bence şunu yap dağınıklığı topla ve diğer işleri eşin yapsın sürekli bayan zor olur ya birde evde başkasına nasıl iş yaptırılır ki çok garip geliyor bana.
Rahatlığa alışırsanız öyle kolay gelir ki valla.. bu hafta cam kapı ve mutfak dolabı diyorsunuz o oraları silerken siz de diğer odalarda toz alıp ev derliyorsunuz sadece. Saat 5 de ev mis gibi oluyo kadın gittiğinde

Aynı dertten muzdaribim bugün konusu oldu eşimle oda bende hem zaman ayıramıyoruz hem de çok titiz değilim dağınık taraf benim.. bende haftalık rutin işler için gelecek birine bakacagım yarın gun
Kesinlikle rahatlık. Ayda 1 gelse bile cam kapı mutfak dolabı vs silse bile yeter. Büyük kolaylık.

Sanki beni anlatmışsınız.Benim vitamin depolarım boşaldığında böyle oluyorum,hatta şu aralar yine böyle oldum.Tedavi zamanım geldi

B12 ve D vitaminim aşırı düştüğünde elim ayağımı kaldırmakta zorlanırım,sadece uyumak yada yatmak isterim,aşırı sinirli olurum,hiç bir işe konsantre olamam,ev işi yaparken yorulur ve sonra yaparım deyip bırakırım,hiç bir işe yaramıyor hiç bir işi başaramıyormuş gibi olurum,özellikle ev işleri.Artık ailem bile aliştı tahlil yaptır diye uyarırlar

Calisiyomusunuz

B12 ve D vitaminim aşırı düştüğünde elim ayağımı kaldırmakta zorlanırım,sadece uyumak yada yatmak isterim,aşırı sinirli olurum,hiç bir işe konsantre olamam,ev işi yaparken yorulur ve sonra yaparım deyip bırakırım,hiç bir işe yaramıyor hiç bir işi başaramıyormuş gibi olurum,özellikle ev işleri.Artık ailem bile aliştı tahlil yaptır diye uyarırlar
Bu resmen ben o_O
Ben de tahlil yaptirayim bari ama tahlil yaptirmaya uşeniyorum durum o kadar vahim:63:

Iki gundur temizlik yapmaya calisiyorum. Baslayamadim bile. Baslasam zaten gerisi geliyor. Sevmiyorum ben temizligi . Hic isinamadim kendisine. En iyi temizlik yapilmayan temizliktir. :KK70:

Rahatlığa alışırsanız öyle kolay gelir ki valla.. bu hafta cam kapı ve mutfak dolabı diyorsunuz o oraları silerken siz de diğer odalarda toz alıp ev derliyorsunuz sadece. Saat 5 de ev mis gibi oluyo kadın gittiğinde
Ya eskiden bende çok temizlik yaptım hatta şöyle diyim her hafta duvar kapı koltuk halı silerdim deli gibi haftada 2,3 kez cam silerdim ama baktın eşim bana hizmetli gibi davnarıyır o irşada bu burada yapmıyorum dedim be durum bu :-):-)şuan tekrar yapmak zorunda kalsam belki biraz zorlar ama yine de yapabilirim

Bu gune kadar aldığım temizlikçilerden hiç memnun kalmamiştım.Artık eve temizlik firmasından yardımcı aliyorum. Saatlik veya günlük şekilde geliyorlar ve çok memnunum. Daha ciddi iş yapıyorlar size de öneririm.
Evde küçük çocuk olunca ev nasıl olur cik iyi bilirim. Takmayın kafanıza. Belli bir sistem oturtamaz mısiniz? Sistematik olarak iş yapılırsa daha cabuk iş bitiyor

Bu gune kadar aldığım temizlikçilerden hiç memnun kalmamiştım.Artık eve temizlik firmasından yardımcı aliyorum. Saatlik veya günlük şekilde geliyorlar ve çok memnunum. Daha ciddi iş yapıyorlar size de öneririm.
Evde küçük çocuk olunca ev nasıl olur cik iyi bilirim. Takmayın kafanıza. Belli bir sistem oturtamaz mısiniz? Sistematik olarak iş yapılırsa daha cabuk iş bitiyor

benim.sorunum.da o zaten aslinda..duzenli is yapsam boyle okmaz.ama topladigimin 10. dakikasi dagilinca ev sinirleniyorum enerjim olmuyor..zaten hic hayatim boyunca haril haril.enerjik biri olmadım evde..disarida aktifimdir ama eve gelince koala oluyorum.

bu haftadan başlayıp her hafta duzenli alcam bakalim farkı oluyor mu. bu hafta cam arti ortalik isterim. sonraki hafta koltuk silme arti ortalik gibi dusundum en son bakalim. o bahaneyle bende ortaligi toplarım..zoraki haftalik temizlik olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X