Temizlik ev işi tecrübeli anneler

yorgundana

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2023
52
14
26
Tecrübeli anneler temizlik ev işi nasıl ilerliyor . Hep kucak isteyen bir bebeğim var ve onu zar zor uyutuyorum. Uyuyunca bazen yarım saat bazen 10 dk bazen 2 saat sonra uyanıyor . O uyurken de ne zaman uyanacak uyuyucak mı ne kadar vaktim var bilmediğimden hiçbir iş yapasım gelmiyor . Ne kadar dinlenirsem kar uyanırsa uyutacak enerjim kalsın diye hemen uzanıyorum . Ama ev dağınık pis kalıyor içim içimi yiyor . Ben tembelmiyim sizce o uyurken iş yapmak yerine yattığım için ?

Yok kesinlikle tembellikle alakası yok bebek için yoruluyorsun vücudun dinlenmek istiyor seni anlayabiliyorum iki üç günde bir uykundan feragat edip evini ufaktan bı makine bı sil temizde olur temiz evde sende iyi hissedersin kirli bir ev insanın moral motivasyon unuda düşürüyor ne yazikki aslında durumun varsa kendine bı robot süpürge alsan biraz daha hafiflersin

Tecrübeli anneler temizlik ev işi nasıl ilerliyor . Hep kucak isteyen bir bebeğim var ve onu zar zor uyutuyorum. Uyuyunca bazen yarım saat bazen 10 dk bazen 2 saat sonra uyanıyor . O uyurken de ne zaman uyanacak uyuyucak mı ne kadar vaktim var bilmediğimden hiçbir iş yapasım gelmiyor . Ne kadar dinlenirsem kar uyanırsa uyutacak enerjim kalsın diye hemen uzanıyorum . Ama ev dağınık pis kalıyor içim içimi yiyor . Ben tembelmiyim sizce o uyurken iş yapmak yerine yattığım için ?
O uyanikken yapacaksiniz bağlayın kanguruyla önünüze siz işinizi yapın oda orqda uyur zaten bebek uyurken ben de iş yapmıyorum gerçi benim ki büyüdü bebekken de uslu bir bebekti temizlik konusunda sıkıntı yaşamadım şuan 2 yaşına girmek üzere temizlik yaparken bana eşlik ediyor ☺️

Yok kesinlikle tembellikle alakası yok bebek için yoruluyorsun vücudun dinlenmek istiyor seni anlayabiliyorum iki üç günde bir uykundan feragat edip evini ufaktan bı makine bı sil temizde olur temiz evde sende iyi hissedersin kirli bir ev insanın moral motivasyon unuda düşürüyor ne yazikki aslında durumun varsa kendine bı robot süpürge alsan biraz daha hafiflersin
Ya aslında süpürüyorum ama camlar falan pis

Bebeğin ne kadarlık? Bir anda girişeceksin yapmadıkça gözünde büyüyor. Camları silerken aynı yerde eğer yürüyen bebekse ona da bez ver oda silsin bir yerleri. Eğer yürümüyorsa yere bir şeyler serip önüne oyuncaklar koyup gözeterek işini yapabilirsin. Bazen işin içinden çıkamadığımda geceleri yapıyorum onlar uyurken. Kendini kötü hissetme hepimiz yetişemiyoruz yemek olsa temizlik olmuyor. Temizlik olsa çocuğa tam ilgi gösteremiyorsun o gün öyle böyle bi şekilde yarım yamalak yapılıyor. Belki 1 saatlik işi var salonunun dip temel yapacaksın ama bebekle oluveriyor sana 1 gün😅 sıkıntı yapmadan sonuca odaklan onu oyalayacak bir şeyler bul, bol bol konuş işini yaparken. Bir de bir anda giriş yoksa kafada büyüyor aman durmayacak etmeyecek derken😅

Kadın olmak, anne olmak ne zor. Bebek uyusa da dinlenecegimiz yerde aklimiz ay şunu yapsam da yetişse derdinde. Erkeklere göre amaann sonra yapariz.

Cok normal , benim ikizlerim var iki yasinda, onlar uyuyunca dinleniyorum,yoksa kafayi yerim. Uyanikken ne iş yapabiliyorsam artik. Ev daginiksa falan umrumda olmuyor cunku yetisemiyorum. Napayim, buyuyunce yine eski duzenli halimize doneriz artik. Bir kac yil cocuklu hayat zor oluyor.

X