Temizlik takintisi (yere düşen nesne obsesyonu)

Tükürükten hangi hastalıkların bulasabilecegini düşünüyorsunuz mesela?

Evet o spreyleri yanimda tasiyorum ama bazen sıkamadan yanlislikla degiyor vs.Bir de derdim mikroplardan hasta olmak degil tiksinme ve onlarin evime esyalarima tasinmasi

Doğru, endişeli olmak da bağışıklık sistemini baskılar. Konu sahibi rahat olsa bağışıklık sistemi de daha güçlü olur aslında.
Hastaliktan dolayi degil takintim, grip olan biriyle tokalasirim mesela...Sadece igrenme duygusu.Merak ediyorum sizler de yolda gordugunuzde igrenip basmamak icin caba gostermiyo musunuz sadece ben miyim

Kesinlikle relax olmak en iyisi..Sizin temizlik takintiniz gerekli bi husus icinmis bebis mikrop kapmasin diye.Benimkinin hicbir amaci yok hastalik ya da mikrop korkusu degil sadece tiksinti

Bebisi de yerim bu arada
Onların yok olduğunu düşünün ve cidden rahat olun..yani ne tür bir psikoloji içinde olduğunuzu anlıyorum ve bunun normal olmadığını söylüyorum..insanların bir çoğu böyle bir yaşam sürmüyor lütfen bunu düşünün ve kendinize engel olun o psikolojiye girdiginizde..
Bir gün iki gün sıkıntı çekersiniz inanin bir süre sonra atlatirsiniz hersey insanın önce kendi beyninde bitiyor,ilaçlar siz beyninizde bitirmedginiz sürece sizi tek başına tedavi edemez..
Özellikle yolda tükürük görsem tabi ki tiksinirim ve basmam dikkat ederim..Ama sizin bahsettiginiz şey ihtimaller üstüne acabalar ile yaşayamam ben şahsen eminsem tamam ama sizin ki direk takıntı boyutunda.

Haklisiniz hayatim sosyallikten cikti cikali boyle durumlar nuksetti.Arkadaslarimla gorusmuyorum su an pek fazla arkadasim da yok sohbet edebilecegim vs. eskiden boyle degildim hic takilmazdim boyle konulara.

Ornegin yanimdaki kisi kardesim basti ve ben goruyorum bastigini.Sonrasi tam bir eziyet onun bastigi yere ben de basiyorum bulasiyor diye

sadece yere tükürenler mi kimbilir daha neler vardır yerlerde fakat ayakkabıdan mikrop bulaşıyor olsa kimse dışarı çıkamaz ve herkes hasta olurdu. insan neslinin soyu tükenmediğine göre hiçbirşey olmaz. böyle düşünmeni öneririm

Tesekkur ederimm bu tarz telkinler rahatlatiyor

Derdim hastalik degil tiksinti ve onlarin gozle gorunmeyecek kadar minicik bir parcasinin dahi bana bulasmasi
Gördüğüme tabi ki basmamak için gayret sarfederim. Ama normal yurudugum yollarda var mı yok mu irdelemem. Tabi ki tiksindirici birşey. Ancak yemek yemeden önce elleri yıkamak ve eve girince dışarıda giyilen kıyafeti çıkarmak yeterli benim için. Hatta marketlerde ellerini yalayarak poşet açan görevli ya da insanlara ayrı bir sinir oluyorum. Öyle acmissa o poşeti almamaya çalışıyorum. Ama birgun bu sebepten birinin kalbini kıracağım ciddi.

Amaan aslında bunları takacak kadar uzun değil hayat. Bir su sabuna bakar. Olmadı bir duş. Herşeyi baştan aşağı silmek kendinize eziyet. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama o zaman genişliyor insan ister istemez. Hem ne kadar silerseniz silin illaki kalacak yani mümkün değil tam bir temizlik.

Kesinlikle haklisiniz hicbir zaman mukemmel bir temizlik olamaz..Poset olayina ben de cok sinir oluyorum ve bazen soyluyorum yalamadan verseydiniz keske diye ve baska poset aliyorum.Cok buyuk bi kroluk yalayarak poset vermek.

Ama takmamaya ve gormemeye calismak gerekiyor ve yavas yavas adim atmaliyiz.

Cocugum yok bu arada olursa yandi yavrum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…