Çocuk Hastalıkları terlemesiyle başım dertte :((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
Yiğit bir haftadır aşırı derecede terliyor...özellikle boyun çevresi.kafası..yazın bile bu kadar terlememişti...gece sürekli sırtında ter bezi değiştiriyorum...değişmesem hasta olacak diye korkuyorum..çünkü okadar terliyorki...sanki üstüne su dökmüşler....hatta ter bezi bile yeterli olmuyor...ne kadar ter bezini değişsemde yine üstü başı sırılsıklam oluyor...sebebi ne olabilir...
sizin çocuklardada aynı sorun varmı?
bu durumda ne yapıyorsunuz?
ilk çocuk olunca insan çok tecrübesiz oluyor...:uhm::uhm::uhm:

havalar yavaş yavaş değişmeye başladı tabi bebişin ne kadar bilmiyorum ama anca alışacaklar benim oğlum 3,5 aylık 2 gün öncesine kadar korkudan hala çocuğu sıkı sıkı giydiriyordum haklı olarak terliyordu şimdi tek kolsuz badiyle evde ve çok rahat ama bazen kafası terliyor birde seninkinin saçları çoksa dahada fazla terler haklı olarak yönlerini değiş mesela geceleri sık sık yatış pozisyonunu değişki sıcaklık zamanla tere dönüşüyor çünkü ben şimdi öyle yapıyorum o yana bu yana çeviriyorum ter olmasın diye bide ince giydir artık korkma bende hasta olmasın diyordum ama öyle yapmamamk gerek c.tesi daha uzun kollularla 2 kat vardı çocuğun üstünde şimdi rahatladı canımın içi :ecrin_bebek:

fazla giydiriyor olabilirsin. oda derecesini kontrol et istersen üstünüde çok örtme.tiroidine zaten bakılmıştır doğum sonrası değilmi?benimkide terliyor arada gece artık sadece üstüne ince bir çarşaf örtüyorum 200 den sonra.iki kat giydiriyorum kendim hala yanında battaniyeyle yatmama rağmen.

canım benim yavrumda 1.5 aylık dün aşırı terledi resmen yüzü terden pul pul olmuştu..2 gün sessiz<ce yattı ne ağladı nede sesi çıktı..çok şükür bugün iyyi..bende kaçkez üst değiştiriyorum..eczaneci ark sordum bronşit olmuş olabilir dedi..bakalım yarın doktora götürücem

canım benim yavrumda 1.5 aylık dün aşırı terledi resmen yüzü terden pul pul olmuştu..2 gün sessiz<ce yattı ne ağladı nede sesi çıktı..çok şükür bugün iyyi..bende kaçkez üst değiştiriyorum..eczaneci ark sordum bronşit olmuş olabilir dedi..bakalım yarın doktora götürücem

cnm yaaa benim oğlumda çok terliyo ama öksürük falan olmadan bronşit olunurmu?korktum valla benim oğlum bronşoliy olmuştu yeni geçti çünküüüü

merhaba arkadaşlar benim kızımda 3,5 aylık ve aynı sorun başı emerken mama yerken aşırı terliyo ve ana kucağında yatarkende sırtı sırılsıklam oluyo bacakları bile terden yapış yapış oluyo acaba çokmu sıkı giyidriyorum evde soba falan yanmıyo diye çıtçıtlı badisinin üstüne takım yada tulum giydiriyorum onun üstüne de yelek giydiriyorum süreklide üstünü örtüyorum üşümesin diye hastalanacak diye korkuyorum zaten çok kusuyo bide üşütürse diye sarıp sarmalıyorum acaba hatamı yapıyorum yardım edin acemi olmak ne kötü terleme hastalık belirtisi olabilirmi kiii

X