Termal Otel Deneyimi Olanlar !!!

Ng, yani güral oteller hizmet kalitesi ile farklı bir seviyedeler.
En sevdiğim termaldir.
Daha sonradan afyonlu bir arkadaştan öğrendik ki, sabah öğle akşam ve geve shiftleri ile su ph ölçümleri yapılırmış.
Gece bile kontroldeymiş her yer.
Mimarisi, jestleri, müşteri memnuniyeti odaklı hizmeti üst seviyedir.
Yemek deseniz yarım pansiyon zaten termaller ama, cafe ve oda servisi daima lezzetli şeyler sunuyor.
Birçok ünlü ve sayılı otelde bulundum ama ng ler farklı bende:)
Yani bende bodrum Antalya Yalova bı çok otele gittim Limak Vogue Rixos Hilton gibi ama NG duymamıştım. Bundan sonra aklımda olucaktir. Termal otelleri keyif oteli oluyor hizmet önemli cidden. Ve özel banyoları olması şart

Yani bende bodrum Antalya Yalova bı çok otele gittim Limak Vogue Rixos Hilton gibi ama NG duymamıştım. Bundan sonra aklımda olucaktir. Termal otelleri keyif oteli oluyor hizmet önemli cidden. Ve özel banyoları olması şart
Birçoğuna gittim.
Türkiye’de hizmet kalitesini tartışmayacağım (istanbul’u katmıyorum) bir tek ankara jw marriott vardır.
Ng bana ordaymış hissi veriyor.
Keza hangi rixos ya da hiltona gitseniz de bir ilgisizlikle karşılaşıyorsunuz.
Özel banyo derken neyi kastettiniz anlamadım.
Aile hamamları mı?

Birçoğuna gittim.
Türkiye’de hizmet kalitesini tartışmayacağım (istanbul’u katmıyorum) bir tek ankara jw marriott vardır.
Ng bana ordaymış hissi veriyor.
Keza hangi rixos ya da hiltona gitseniz de bir ilgisizlikle karşılaşıyorsunuz.
Özel banyo derken neyi kastettiniz anlamadım.
Aile hamamları mı?
Evet termal suyu olduğundan hem odada büyük çift kişi girilmeye müsait hemde aile banyoları olması önemli Bizim için

Evet termal suyu olduğundan hem odada büyük çift kişi girilmeye müsait hemde aile banyoları olması önemli Bizim için
Ben delux oda almıştım, normal boy Termal sulu bir küvetti.
Diğer oda kategorilerinde olabilir, emin değilim.
Ama aile hamamları elbette mevcut.
Gerçi benim termal algım tamamen relax modu olduğundan, yüzme, masaj, cilt bakımı falan yaptırırım.
Çift masajları alırız eşimle, orada odada kendinize ait çift kişilik jakuziniz oluyor ama tabi süreli kullanım hepsi.
Hamam ve sıcak suyla ilgilenmiyorum, dayanamıyorum sıcağa.
Daha çok şok duş, buz kovaları falan benim alanım😂

Ben delux oda almıştım, normal boy Termal sulu bir küvetti.
Diğer oda kategorilerinde olabilir, emin değilim.
Ama aile hamamları elbette mevcut.
Gerçi benim termal algım tamamen relax modu olduğundan, yüzme, masaj, cilt bakımı falan yaptırırım.
Çift masajları alırız eşimle, orada odada kendinize ait çift kişilik jakuziniz oluyor ama tabi süreli kullanım hepsi.
Hamam ve sıcak suyla ilgilenmiyorum, dayanamıyorum sıcağa.
Daha çok şok duş, buz kovaları falan benim alanım😂
Ben çift masajı istemiyorum artık.. doğrusu ona masaj yapılırken görmek istemiyorum. Kadın yapıyor benimde kıskançlık damarim çatlıyor :) o ayrı ben ayrı sonra oda da küvette buluşuruz askitomla ama masaj konusu acilmamak şartıyla :)

Ben çift masajı istemiyorum artık.. doğrusu ona masaj yapılırken görmek istemiyorum. Kadın yapıyor benimde kıskançlık damarim çatlıyor :) o ayrı ben ayrı sonra oda da küvette buluşuruz askitomla ama masaj konusu acilmamak şartıyla :)
😂😂görmemek daha fena değil mi?
Neyse bir şey demeyeyim de, 3 sene oldu son gittiğimden beri.
Şöyle bir bakayım dedim, ödülleri varmış avrupanın en lüks spa oteli diye.
Hala tavsiye edebilirim yani:)

😂😂görmemek daha fena değil mi?
Neyse bir şey demeyeyim de, 3 sene oldu son gittiğimden beri.
Şöyle bir bakayım dedim, ödülleri varmış avrupanın en lüks spa oteli diye.
Hala tavsiye edebilirim yani:)
Göz görmeyince gönül katlanirmis o hesap benimki de :) tamamen çıplak oluyoruz o bile benim içimi girc girc yapıyo siz kıskanıyormusunus.... Şubat gibi bakicaz otellere biz

Göz görmeyince gönül katlanirmis o hesap benimki de :) tamamen çıplak oluyoruz o bile benim içimi girc girc yapıyo siz kıskanıyormusunus.... Şubat gibi bakicaz otellere biz
Yo, biz çıplak girmeyiz masaja hiçbir zaman.
Ben bikinimle girerim, masöz açar, gerekli yerde ittirir, özel bölgelerimi elletmem zaten.

Eşime tek kullanımlık şort veriyorlar asla çıkarmadı, balayında egzotik bir adadaydık orda bile çıplak girmedik masaja.
Hiç kıskanmak aklıma gelmedi, kıskanmam da.
O kadınlar doktor gibi bir şey, mıncıklayıp tedavi ediyorlar.
Aman zaten yüzlerini bile görmüyoruz ki neyini kıskanayım bit kadar asyalı hatunların😂

Yo, biz çıplak girmeyiz masaja hiçbir zaman.
Ben bikinimle girerim, masöz açar, gerekli yerde ittirir, özel bölgelerimi elletmem zaten.

Eşime tek kullanımlık şort veriyorlar asla çıkarmadı, balayında egzotik bir adadaydık orda bile çıplak girmedik masaja.
Hiç kıskanmak aklıma gelmedi, kıskanmam da.
O kadınlar doktor gibi bir şey, mıncıklayıp tedavi ediyorlar.
Aman zaten yüzlerini bile görmüyoruz ki neyini kıskanayım bit kadar asyalı hatunların😂
Dişi sinek dokunsa huylaniyorum ben ama iliskime yansitmam onun pek haberi olmaz.. içimde yaşarım.. ben zaten ege taraflarında tanga bikini kullanıyorum çıplak sayıyorum kendimi :)

Dişi sinek dokunsa huylaniyorum ben ama iliskime yansitmam onun pek haberi olmaz.. içimde yaşarım.. ben zaten ege taraflarında tanga bikini kullanıyorum çıplak sayıyorum kendimi :)
😂😂
Yok ben gayet ana usulü belime gelen don misali bikini ile giriyorum😂
Kıskançlık size zarar ama, dış mihrapları gözünüz görür de, kafasının içinde olanları hiç bilemezsiniz.
Eminim çok da kıskanılacak bir kadınsınızdır, bu özgüvensizliği yapmayın.
Sizi gören eşinize bakmaya cesaret edemez bence, tanga giyecek fiziğe herkes ulaşamaz:KK66:

😂😂
Yok ben gayet ana usulü belime gelen don misali bikini ile giriyorum😂
Kıskançlık size zarar ama, dış mihrapları gözünüz görür de, kafasının içinde olanları hiç bilemezsiniz.
Eminim çok da kıskanılacak bir kadınsınızdır, bu özgüvensizliği yapmayın.
Sizi gören eşinize bakmaya cesaret edemez bence, tanga giyecek fiziğe herkes ulaşamaz:KK66:
Eşimden şüphem yok.. yani bakarsa kendisi kaybeder derim geçerim aslında. Akrep burcuyum ondan sanırım duygularım.kiskanmak istiyor beynim saçmalama diyor :)
Tanga ya gelince son 2 yıldır bikini şeklinde kullanıyorum çamaşır olarak uzun yıllardır kullanırım zaten severim kendilerini :) fiziğim müsait spor yaparım bol bol... Sizede tavsiye ediyorum.. tangayi ☺️

Eşimden şüphem yok.. yani bakarsa kendisi kaybeder derim geçerim aslında. Akrep burcuyum ondan sanırım duygularım.kiskanmak istiyor beynim saçmalama diyor :)
Tanga ya gelince son 2 yıldır bikini şeklinde kullanıyorum çamaşır olarak uzun yıllardır kullanırım zaten severim kendilerini :) fiziğim müsait spor yaparım bol bol... Sizede tavsiye ediyorum.. tangayi ☺️
Aynı burçmuşuz:)
Muhtemelen gençliğim olabilirsiniz, şuan aklıma geldi de ben de feci kıskançtım.
Çocuklardan sonra odak noktası değişti ve ‘aman alan varsa alsın başımdan iş eksilsin’ e döndü😂
O tangayı giyebilmem için 20 kilo ve 2 sene düzenli spor gerek bana.
Maşallah size, aynen devam.
İnsanın kendine bedenen, fikren ve ruhen yaptığı yatırımın değeri, yaş geçtikçe daha da ortaya çıkıyor.
O sizi masaja yollamaya çekinsin bence:)

Aynı burçmuşuz:)
Muhtemelen gençliğim olabilirsiniz, şuan aklıma geldi de ben de feci kıskançtım.
Çocuklardan sonra odak noktası değişti ve ‘aman alan varsa alsın başımdan iş eksilsin’ e döndü😂
O tangayı giyebilmem için 20 kilo ve 2 sene düzenli spor gerek bana.
Maşallah size, aynen devam.
İnsanın kendine bedenen, fikren ve ruhen yaptığı yatırımın değeri, yaş geçtikçe daha da ortaya çıkıyor.
O sizi masaja yollamaya çekinsin bence:)
Fiziksel ve ruhen gelişime çok önem veriyorum doğru yaptığımı sizin gibi şuh kadınlardan duymak beni daha da azimli yapıyor teşekkür ederim ☺️
Ama sadece bana Moral vermekle olmaz sizde yarından tezi yok başlayın Spor ve diyete. İlk tanga bikini benden size hediye ☺️☺️ tabi kocaniz ne der bilemiyorum aile faciasi çıkmasın da aman

Fiziksel ve ruhen gelişime çok önem veriyorum doğru yaptığımı sizin gibi şuh kadınlardan duymak beni daha da azimli yapıyor teşekkür ederim ☺️
Ama sadece bana Moral vermekle olmaz sizde yarından tezi yok başlayın Spor ve diyete. İlk tanga bikini benden size hediye ☺️☺️ tabi kocaniz ne der bilemiyorum aile faciasi çıkmasın da aman
Ahahahaha😂
Muhtemelen niye giydin ki görünmeyen bir şeyi, yaprak vardı verirdim diyebilir😂
Keza hiçbir zaman toplum içinde giyebilecek bir vücudum olamaz, genetiğime ters.
Ama giysilerin altından belli olmayacak, et kesmeyecek kıvama gelsem fena olmaz, atarım babaanne donlarımı.
Çok rahatlar ama ya😂

Evet, inşallah küçük çocuğum da kreşe başladığında eski günlere döneceğim.
Sadece fiziken de değil, ruh dinginliği de önemli.
Termal bana bunu fazlasıyla veriyordu, milattan ay pardon bebeklerimden önce.

Gezin, tozun, sevin, coşun.
Hayatın sonuna kadar tadını çıkarın, en küçük fırsatı bile değerlendirip günübirlik kaçamaklar yapın mutlaka.
Böyle güzel enerjili insanlar, daima o enerjileri yaymalı ve başkalarına bulaştırmalı:)

Ahahahaha😂
Muhtemelen niye giydin ki görünmeyen bir şeyi, yaprak vardı verirdim diyebilir😂
Keza hiçbir zaman toplum içinde giyebilecek bir vücudum olamaz, genetiğime ters.
Ama giysilerin altından belli olmayacak, et kesmeyecek kıvama gelsem fena olmaz, atarım babaanne donlarımı.
Çok rahatlar ama ya😂

Evet, inşallah küçük çocuğum da kreşe başladığında eski günlere döneceğim.
Sadece fiziken de değil, ruh dinginliği de önemli.
Termal bana bunu fazlasıyla veriyordu, milattan ay pardon bebeklerimden önce.

Gezin, tozun, sevin, coşun.
Hayatın sonuna kadar tadını çıkarın, en küçük fırsatı bile değerlendirip günübirlik kaçamaklar yapın mutlaka.
Böyle güzel enerjili insanlar, daima o enerjileri yaymalı ve başkalarına bulaştırmalı:)
İstemek başarmak demektir..siz istiyorsunuz belli ki forma girmeyi. Eşiniz de destek olursa yaza Bodrum'da görüşürüz beach club da
Gençliği ve enerjiyi bulamicaz bir daha ondan dediğiniz gibi anı yakalamak lazım. Umarım sizde o şekilde kaçamak dolu yıllar geçirmişsinizdir

Ben termal otel tavsiyesi sitesinden Medikal Termal Otel diye bir yer bulmuştum baya beğenmiştik size de önerebilirim. Eğer giderim derseniz yalovada da çok iyi yerler varmış ama istanbul için bence en iyisi medikal termal

1 Termal Otel Tavsiyeleri
1.1 İstanbul Medikal Termal Hotel
1.2 Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları
1.3 Armina Termal Otel (Çorum)
1.4 Budan Thermal Spa Hotel (Afyon)
1.5 Gözlek Termal Otel (Amasya)
1.6 Prestige Thermal Hotel Spa Wellness (Ayaş-Ankara)
1.7 Güngör Ottoman Palace Antakya (Antakya-Hatay)
Yaşam alışkanlıkları ile birlikte trendler de gün be gün değişiyor. İşte bu yeni trendlerden biri de doğadan gelen şifanın yan etkisiz iyileştirici gücünü deneyimlemek… Yani, en iyi termal oteller arasından seçim yaparak tatili orada geçirmek… Termal otel tavsiyeleri verdiğimiz bu yazımızda en iyi kaplıca otellerini sizlerle paylaşarak dilediğiniz gibi bir konaklama merkezi bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Hayalinizde ister dinlenmek, ister tedavi görmek, ister gençleşip güzelleşmek olsun termal oteller tüm bu taleplerinizi karşılıyor.

Peki, Türkiye’deki en iyi termal oteller hangileridir? Tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek en iyi termal otel tavsiyeleri listemizi sizin için hazırladık.

Termal Otel Tavsiyeleri
İstanbul’da, İstanbul’a yakın veya farklı şehirlerdeki en iyi termal otelleri inceleyerek sizin için bir araya getirdik. Nerede olursanız olun, size yakın bir otel bulmak için aşağıdaki önerilerimize göz atıp, otel ismine tıklayarak hemen rezervasyon yapmanız mümkün.

Oteller termalleriyle ünlü olmakla birlikte çiftlere özel, şifa veren suları, havuzlu ve yüksek kalitede hizmet veren otellerdir. Bu otellerin listesine göz atalım.

İstanbul Medikal Termal Hotel
termal otel tavsiye

İstanbul Medikal Termal Otel Marmara Bölgesi işletmelerinden olup İstanbul Tuzla’da yer alıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’na 17 kilometre, Tuzla’ya 5 kilometre mesafede bulunuyor. Toplam 80 odası olan işletmenin tüm odalarında; LCD TV, kasa, uydu yayını, split klima, ütü, ütü masası ve kablosuz internet erişimi hazır bulunuyor.

Bu termal tesisin kapalı havuzu mevcut olup ayrıca SPA, jakuzi ve masaj hizmetleri de bulunuyor. Rehabilitasyon merkezi, Hidroterapi, Fizyoterapi gibi sağlık hizmetlerinin yanı sıra tesis içerisinde bulunan tıbbi merkezden faydalanıp, görevli doktorlardan gerekli tedavi ve öneriler konusunda bilgi de alabilirsiniz.

Oda kahvaltı konseptinde konaklama imkanı olan otelde, sabah kahvaltısı dışında kalan öğünlerde ekstra olarak hizmet veren A la Carte Restaurant ve bar kullanılabilmekte.

İstanbul Medikal Termal yeşil bir alan içinde huzurlu dinlenme ortamı yaratmayı başarmış…

Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları
termal oteller

2015 yılında yenilenerek hizmet vermeye devam eden Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları Balıkesir şehrimizin Edremit ilçesinde bulunuyor. Edremit Körfez Havaalanı’na 15 kilometre, Edremit’e ise 10 kilometre mesafede.

80000 metrekare alanda kurulmuş olan Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları yarım pansiyon konseptiyle hizmet vermekte. A la carte restaurant ve bar ekstra olarak servis yapmakta. Tesis içinde açık ve kapalı yüzme havuzları ile bir de spa merkezi bulunuyor. Çevrede gezmek isteyen misafirler için bisiklet temin edilen işletmede bilardo, tenis ve masatenisi oyun alanları da düşünülmüş.

Tesiste termal su sıcaklığı 38-40 derece arasında ve suyun PH değeri ise 8,69. Tesisteki termal su, kalsiyum, magnezyum, florür ve bikarbonatlı su içermekte, karma termal havuz ve bayanlar için ayrı bir havuz mevcut. Odalarda da termal su bulunan işletmede 16 yaşın altındaki misafirlerin termal havuza alınmadığını ilave edelim.

Standart odalarında TV, küvet, kablosuz internet, telefon olan işletme, Kazdağları’nın o tertemiz havasıyla da buluşan konumu ile en iyi kaplıca otelleri listelerinde üst sıralarda.

Kazdağları konaklama yazımızda daha fazlasına erişebilirsiniz.

Armina Termal Otel (Çorum)
termal otel kaplıca

Armina Termal Otel civarda bulunan oldukça şifalı kaplıca ve içmeleriyle bilinen Çorum şehir merkezinde olup Merzifon Havaalanı’na 55 kilometre mesafede bulunuyor.

8000 metrekarelik bir alana kurulu olan 4 yıldızlı işletme, oda kahvaltı konseptiyle misafirlerine hizmet sunuyor. Tesiste alkol servisi yapılmıyor.
Otelde 4 adet kapalı havuz olup tüm odalarda da termal su bulunmakta. Termal tesis ve hamam sabah 08.00’den akşam 23.00’e kadar kullanılabiliyor. Bay ve Bayan havuzları ayrı olup bayanlar kısmında çocuk bölümü de mevcut olan işletmenin mescidi misafirlerin kullanımı için hazır durumda.

Budan Thermal Spa Hotel (Afyon)
termal otel havuzlu

Budan Thermal Spa Hotel Afyon Merkez’de 45600 metrekare alanda kurulmuş 5 yıldızlı bir işletme. 157 odası olan otel yarım pansiyon konsepti ile hizmet veriyor ve Afyon-İzmir yolunun 5. kilometresinde olup Zafer Havaalanı’na 40 kilometre uzaklıkta.

Standart odalarında TV, balkon, internet, telefon, kasa, saç kurutma makinası, çay/kahve seti ve ibadet seti bulunuyor.

Bölgenin şifalı çamurunu saf kili termal su ile gömme havuzlarda misafirlerinin kullanımına sunan otel, Kaplıca İşletme Belgesi’ne de sahip.

Termal otel tavsiye forum sayfalarında adı sıklıkla anılan otelin sunduğu imkanlar oldukça geniş; aileler ve gruplar çamur ve bataklık mağarasında eğlenip dinlenirken, sedef hastaları GARRA RUFA Doktor balıklarının bulunduğu havuzlarda tedavi oluyor, astım şikayeti olan misafirler Tuz mağarasında rahatlıyor. Zayıflamak isteyen misafirler termal ozon terapilerine katılıp detoks ihtiyacı olan misafirler de toksinlerini atacak çeşitli uygulamalar ile fayda alıyor.

Tesisteki mineralli suyun kaynak çıkış sıcaklığı 102 derece, havuz sıcaklığı ise 40-42 derece arasında. İçerik olarak da florürlü, sodyumlu, klorürlü, bikarbonatlı karışık nitelikli mineralli su, çeşitli hastalıklarda yardımcı tedavi olarak öneriliyor.

Otelin odalarında termal su bulunmamakta olup bay ve bayanlar için ayrı havuzlar bulunuyor. Bay ve Bayan Türk Hamamı, Bay ve Bayan Termal Havuzlar, Bayan Kapalı Yüzme Havuzu, Müşterek Jakuzili ve Kaydıraklı Havuz, Açık Havuz Bay ve Bayan Buhar Odaları, Saunalar, Fitness Center, Macera mağarası, Tuz Mağarası, Mini Clup, Masa Tenisi gibi aktiviteler tüm misafirlerin kullanımı için planlanmış.

Gözlek Termal Otel (Amasya)
termal otel

Gözlek Termal Otel Amasya Çorum karayolu üzerinde olup Merzifon Havalimanı’na 45 kilometre mesafede bulunuyor.

Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren işletmenin toplam 45 odası mevcut olup hepsinde 38,5 derece sıcaklığı olan termal su bulunuyor. Ayrıca telefon, TV, minibar ile donatılmış odalarda bornoz, terlik, banyo buklet malzemeleri ve saç kurutma makinası da misafirlerin kullanımına sunuluyor.

Alkol servisi yapılmayan tesiste çiftler evlilik cüzdanı ibraz ederek konaklayabilmekte ve bay bayan ayrı planlanmış termal havuzların şifalı suyundan faydalanabilmekte. Haftada belli günler karma olan açık havuzda 1 adet kaydırak bulunup, haşema ile girilebilmekte ve şezlong, şemsiye ve havlu veriliyor.

Prestige Thermal Hotel Spa Wellness (Ayaş-Ankara)
kaplıca havuzlu otel

2015 yılında açılan Prestige Thermal Hotel Spa Wellness Ankara ilimiz, Ayaş bölgesinde bulunuyor. Esenboğa Havalimanı’na 85 kilometre mesafede bulunan otel, 12000 metrekare üzerine tesis edilmiş. Misafirlerini hem oda kahvaltı hem de yarım pansiyon konseptli ağırlayan otelin toplam 146 odası bulunuyor. Standart odalarda LCD uydu TV, telefon, emanet kasası, merkezi sistem ısıtma ve soğutma, saç kurutma makinası ve mini bar bulunuyor.

Odalarında termal su bulunmayan tesiste termal su sıcaklığı 38 ila 42 derece arasındadır. Bay ve bayanlar için ayrı planlanmış havuzlar mevcut olup ücreti karşılığında kullanılabilen tuz odası, çamur banyosu, termal aile havuzu, Türk hamamı ve sauna yer alıyor.

Güngör Ottoman Palace Antakya (Antakya-Hatay)
termal otel tavsiyeleri

Hatay, Antakya bölgesinde Antakya Havalimanı’na 15 kilometre mesafede bulunan Güngör Ottoman Palace Antakya 30000 metrekare alanda hizmet vermekte. Güngör Ottoman Palace Antakya otel misafirlerini tam pansiyon konseptiyle ağırlıyor ve en son 2010 yılında yenilenmiş.

252 Odası olan işletmenin standart odalarında telefon, saç kurutma makinası, TV, minibar, kasa, kablosuz internet ve merkezi klima bulunuyor. Odalarında termal su bulunmayan otelin havuzlarında su sıcaklığı 42-43 derece arasında ve bayan misafirler için ayrı havuz bulunuyor. Kaydıraklı açık havuzu ve çocuk kulübü ile minik misafirleri de unutulmamış olduğunu söyleyebiliriz.

Bolu’nun Karacasu beldesinde yer alan Garden Termal Otel, doğanın tam kalbinde, sakin ve huzurlu bir tesis. Bolu merkeze 4 kilometre mesafede oda kahvaltı konsepti ile misafirlerini ağırlayan tesisin bütün odalarında termal su bulunuyor.

Odada termal havuz bulunan oteller arayışında olan okuyucularımız için hem doğanın içinde hem de bu özellikte diye listemize eklediğimiz bu tesisin, teras odaları dışındaki tüm odalarında havuz bulunmakta. Otelin odalarında bunun yanı sıra internet, TV, klima, mini bar da hazır olan hizmetler. Otelin misafirlerine sunduğu bir diğer güzellik ise tüm odalara demlik ile çay servisi yapılması.

Son düzenleyen: Moderatör:
X