Ters kelepçe vurulup biber gazı sıkılan 82 yaşındaki Yusuf Topal kalp krizinden öldü

Yerine bakan yoktu .ama ilaç yazacak yani atom parcalamayacakti ki .bir de öyle sinirli cevap veriyor ki görmeniz lazımdı.

Bir de diyorlar sağlık şöyle iyi doktorlar böyle iyi....

Sinirli cevap vermesi konusuna gelince; birisi doktor olmadan önce insan olmayı öğrenmeli diyorum.

Bir de diyorlar sağlık şöyle iyi doktorlar böyle iyi....

Sinirli cevap vermesi konusuna gelince; birisi doktor olmadan önce insan olmayı öğrenmeli diyorum.
Bazen gerçekten üzülüyorum, günde kaç hasta ile ilgileniyorlar gerçekten büyük özveri gerektiren bir meslek. Ve bunun da bilincinde olduklarını bilerek bu mesleğe başlamaları gerektiğini düşünüyorum ben.

Ve maalesef;vicdan ,merhamet çok ağırdır herkes taşıyamaz :KK43:

Doktoru gömenler
Adam doktora küfürler yağdırıp bastonla vurmuş.
Neden? Yasal olarak suç sayılan bir şeyi yapmadığı için.
Noterde gidip başkasının yerine işlem yaptırabiliyor musunuz ?
Bankada para çekebiliyor musunuz??

Görüntülerde polisin silahını almaya çalıştığı var. 2 polis zaptedemiyor.
Sadece yaşlı olduğu için öyle düşünüyorsunuz ama her yaşlı bir mi?
Daha geçenlerde yaşlı bir sapığın haberi çıktı.
Doktor yasal hakkını kullandı diye suçlu mu oldu?
Kendi hastası bile olmayan birine usulsüz olarak hastayı görmeden ilaç yazamaz.
Ayrıca o yatalak hastayı da ne hikmetse fındık toplamak için İstanbul’dan kilometrelerce öteye fındığa götürüyorlar.
Çocukları adam olsaymış da yaşlı babalarını göndermeselermiş ilaca o zaman. Hoş hasta olmadığı için kendileri de gitse yazılmazdı o ilaç.
Hay ağzına sağlık
Bir kural varsa herkese işler
O doktor hastayı görmeden ilac yazsa dolandirciliktan hapis yatar millete konuşmak ne kolay

Bin türlü Ahlaksızlık yapılır onlara göz yumulur ama yatalak karısı için ilaç yazdırmak isteyen insana göz yumulmaz. çok üzgünüm
Bu dediğinizin yapıldığında devletin milyar dolarla dolandirildigi ortaya çıktı

Kanser ilaçlarını bir baba bir oğul bir anne ayrı ayrı yazdırıp dışarıda eczaneciye sattıkları ortaya çıktı mesela
Ondan sonra bu kanun ortaya çıktı
Siz notere gidip kendi anneniz adına onun evini satmaya çalışın bakalim ne olacak

şimdi biri çıkacak, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar diyecek.. sonra çamur sıçratan adama laf söyleyince dayak yiyecek, işine gelmeyen doktorları dövecek, çocuğuna bağıran öğretmeni yaralayacak, bir gün trafikte dayak yiyecek ama kanun-kuralı olan medeni ülkelere küfür edecekler.. ne demiştik, hah evet coğrafya kaderdir..
Avrupa'da olsaydı böyle bir sey hiç olmayacaktı
Çünkü doktor hastayı görmeden ilaç yazamaz gibi bir kanun varsa buna uyarlardi bu kadar basit

Avrupa'da olsaydı böyle bir sey hiç olmayacaktı
Çünkü doktor hastayı görmeden ilaç yazamaz gibi bir kanun varsa buna uyarlardi bu kadar basit

evet olmazdı haklısın.. ne o amca giderdi, ne şiddet gösterilirdi ne de polis gelirdi.. işte dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz, aman belki kazara düzeliriz diye koşar adım kaçıyoruz düzenden, sistemden.. daha çok yaşanır bu olaylar.

evet olmazdı haklısın.. ne o amca giderdi, ne şiddet gösterilirdi ne de polis gelirdi.. işte dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz, aman belki kazara düzeliriz diye koşar adım kaçıyoruz düzenden, sistemden.. daha çok yaşanır bu olaylar.
Araştırdım yatalak hastalar için ayrı bir brim varmış zaten
sen arayıp randevu alınca onlar geliyormuş
bu tür hastalarin ilaçlarıni öyle yaziyorlarmis
ama bizim insanımız kural mural dinlemez
Herkes ne var yazsaydin demiş doktora

Doktor ilacı yazsaydı kendisine hapis cezasina kadar bir yol görünecekti
Ayrıca ilacı yine yazsaydı ve kadına bir sey olsaydı doktorun yüzünü bile gormediği hastaya yazdığı ilaç yüzünden zavallı kadın hayatını kaybetti olurdu

Tamamıyla kurallara uyduğu için bir doktor işinden oluyor ancak bizde olur böyle şeyler

Ayrıca ilacı yine yazsaydı ve kadına bir sey olsaydı doktorun yüzünü bile gormediği hastaya yazdığı ilaç yüzünden zavallı kadın hayatını kaybetti olurdu

Tamamıyla kurallara uyduğu için bir doktor işinden oluyor ancak bizde olur böyle şeyler

aslında ben sistemin bu yönünü seviyorum da bizim millet alışmış kuralsızlığa asla onlara sökmez bu yöntemler.. ben oğlumun alerji ilacını yazdırmak için sağlık ocağına gittim.. doktor bizi tanıyor, oğlumu tanıyor, ilaç zaten raporlu sürekli alması gereken tırt bir alerji ilacı diyordum içimden.. oğlum okula gitti bende ilacı yazdırmaya gittim, doktor yazmadı.. dedi ki eğer ben buradaymış gibi ilacı yazarsam ve oğlun atıyorum okulda düşüp parmağını kırarsa hepimiz biteriz, burada olmadığı ortaya çıkar sonra gelsin davalar gitsin mahkemeler gel beni uğraştırma yarın oğluşu getir dedi bende haklısınız dedim götürdüm.. aslında sistem şahane de dediğim gibi bizim millete göre değil Sailor..

Amerika'da ilac yazdirmak bu sekilde olmadigindan bu sebeple kavga cikmasi da zor, madem soz disariya geldi.. Sistem farkli, hastaneler ve doktorlar ozel. Kapitalist ulke.. Isyerinden yaptirdiginiz sigorta ozel, emekliyseniz devletten..

Ilac yazdirmak icin doktorunuza telefon acarsiniz, sekretere soylersiniz, sekreter doktora iletir, doktor ilacinizi her zaman aldiginiz eczanenize bilgisayarla girer, gidip eczanenizden alir, ya da su saatte gelecegim der, penceresine arabanizla yanasip alirsiniz. Bir seneden fazla muayeneye gitmediyseniz doktor once gelsin goreyim der, randevu alirsiniz, muayene olduktan sonra ilaciniz sectiginiz eczanenize yazilir. Online aliyorsaniz online eczanenize yazilir, ilac posta ile gelir. Receteyi elden isterseniz elinize verilir. Bunlar yillardir degismeyen kurallar oldugu icin de herkes bilir. Bilmeyene sekreter yol gosterir. Kavga cikmaz.

Doktor işini yapmış. Ayrıca kimse kimsenin şiddetini yaşı büyük diye çekmek zorunda değil. Adam kontrolden çıktıysa tabii ki kod çağıracak, güvenlik çağıracak. Bunun medeni yolu budur.

Polisler fazla zorbalık yapmış gibi geldi bana. Biber gazı denilen şey zaten kendi başına çok fena bir şey. Adamı alıp götürselerdi karakola sadece.

X