Ters kelepçe vurulup biber gazı sıkılan 82 yaşındaki Yusuf Topal kalp krizinden öldü

Doktorunda uygun bir dille uyarması olayı tırmandırmaması gerekirdi sonuçta yaşlı bir insan eşi için gelmiş isteği yanlış ama bir yol bulup ikna etmeliydi

küfürler edip fiziksel şiddet uyguladığı iddia ediliyor; bunlar masum şeyler değil. Ayrıca doktora siz birşey dememiş olabilirsiniz ama başka üyeler hakaret edip beddua etmiş; doktora birşey diyenler var yani. Son olarak rahmetli amcanın istediği şey yasal olarak suç yani doktorun hasta gelmeden ilaç yazdığı tespit edilirse hakkında yasal işlem başlatılıyor. Polislerin müdahalesi abartılı olmuş kabul; ve gerçekten çok üzücü bir durum bu şekilde hayatını kaybetmesi ama silahını almaya çalıştıysa polisin de buna engel olması gerekiyor. O silahla bir suç işlense polis suçlu oluyor ve üstüne bir de silahına sahip çıkmadığı için meslekten atılıyor. Ha sonuçta yine meslekten atılacaklar belki ama burada önemli olan herkesin açısından olaya bakabilmek, bilmediğiniz şahit olmadığımız durumlarda körü körüne kimseyi suçlamamak.

ne yaşadığını ayrıntılı bilmiyoruz. Aynı duruma düşsek o olayın hengamesinde nasıl tepki veririz bilmiyoruz. O yüzden kimsenin ama kimsenin hakkına girmeyelim..

Bakın burada kimse durduk yere ne doktora ne de polise bir şey demiyor.. Geçenlerde urfa'da bir doktora hasta yakını şiddet uyguladı o gün de doktoru savundum.. kim haklıysa onun yanındayım yani ben insanları meslek gruplarına ya da statülerine göre değerlendirmem.. polislerin de doktorların da ne kadar zor şartlar altında çalıştığını gayet iyi biliyorum.. bu ülkede çok vicdanlı, işini hakkıyla yapan polislerimiz doktorlarımız da var, bu olaydaki gibi sütü bozuk soysuzlar da var.. her meslekte böyledir bu.. o amca 82 yaşında, bizim de ailede yaşlılarımız var huysuz mu huysuzlar, yaşlılık çocukluk gibi bir şey sonuçta.. sizin yok mu ailenizde yaşlılar? Bilmiyor musunuz az çok huylarını? belki dediğiniz gibi o amca polisin silahını almaya çalışmıştır, belki de öyle değildir ama olay, ne olursa olsun bu muamele hak mı? Hak mı gerçekten elinizi vicdanınıza koyup bir düşünün.. kendinizi o amcanın oğlu kızı yerine koyun, bu hak mı? Polisin bu olayda savunulacak hiçbir tarafı yok, 82 yaşında bir adam yerlerde o şekilde sürüklenemez!!! Ters kelepçe takılamaz!!! Bu olaydaki polislerin savunulacak bir yanı olsa emin olun ben savunurdum.. bu başlık polisleri ya da doktorları kötülemek için açılmadı yani..

Doktorunda uygun bir dille uyarması olayı tırmandırmaması gerekirdi sonuçta yaşlı bir insan eşi için gelmiş isteği yanlış ama bir yol bulup ikna etmeliydi

Aynen öyle.. Bu amcayı kötüleyenlerin yaşlı akrabası yok sanırım, benim anneannemin babası sağ, huysuz mu huysuz, ona deseler polise bastonla saldırdı diye inanırım yapar.. yaşlı çünkü, akıl sağlığı tam yerinde değil ki, onu nasıl kim yerlerde sürükleyebilir bu yüzden, kim ters kelepçe takabilir.. böyle bir şey mümkün mü ya.. kaldı ki bu amcanın polise saldırdığı filan da ispatlanmamış birer iddia.. ben videoda görmedim öyle bi şey.. görsem de yine aynı şekilde savunurdum.. bu muamele suç!!

https://twitter.com/yaziiif_/status/1023287190942560256?s=21

Şu videoyu bir izleyin, sizin ailenizden birine bu muamelenin yapılmasını içiniz kaldırır mı, polisin sizin babanıza dedenize bu videodaki gibi tokat atmasına yüreğiniz dayanır mı kendinize bir sorun, cevap evetse gelin o zaman bana o videodaki şerefsizleri savunun.. çocukları sahip çıksınmışla, yok polis hengameden öyle davranmışla, adamın karısı fındık toplamaya gitmişle gelin hem de..

Pardon siz ne hadle çocukları adam olsaymış diyorsunuz? Belki şehir dışındalar, belki işleri var, belki de umurlarında değil anne babaları da bu bilgiden bize ne? O amcanın çocuklarıyla, karısıyla ilişkisi ne olursa olsun burası bir hukuk devletiyse, ters kelepçe gibi insan haklarına aykırı bir duruma maruz bırakılamaz! Doktor haklıdır haksızdır bilemem onunla ilgili yorum da yapmadık, polisin davranışı suç teşkil ediyor, cezasını da çekmek zorunda! İlla savunacaksanız mantıklı gerekçelere dayandırın bari, yok karısı fındık toplamaya gitmişmiş! Eeeeee????? Bu mu gerekçe... Vicdan olacak ya insanda, vicdan vicdan...
Annelerinin sağlığı işlerinden önemli olacak o zaman hanfendi.
Siz haddinizi bilin hedef gösterirken
Doktoru yasal olmayan bir şeyi reddetti diye suçlayamazsınız.
Polislerin silahını almaya kalkıyor gördünüz mü acaba???
Orda alıp ateş açsa 80 yaşındaki dede dehşet saçtı olacak
Evet rahmetli olması çok üzücü ama suçlusu doktor değil.

Uyarmadığını nerden biliyorsunuz?
Bizim milletin nasıl ısrarcı ve dediğini hukuksuz da olsa yaptırmaya çalıştığını bilmezmiş gibi.
Yarım saat dil döküp sabırla anlatmış.
Zaten yanındakiler ve asmde olan hastalar da şahit duruma

Ve şunu da söyleyeyim çok büyük konuşuyorsunuz.. Siz 7/24 anne babanızın yanında mı olacaksınız her zaman? Ayrıca yaşlı bir sapıkla, ilaç yazdırmaya çalışan yaşlı bir amcayı bir tutacak nasıl bir şey yaşadınız ya gerçekten çok merak ediyorum.. Benim beynim almıyor yani ikisi arasında kurduğunuz alakayı..
Olmayacağım, anneme de gidip babam için ilaç yazdırmaya çalışırlarsa yazmasın zaten
Burda doktorun suçu ne acaba?
Yasal hakkını kullanması mı???
Amcayı sapıkla bir tutmuyorum ama her 80 yaşındaki de masum değildir di mi???
Ne olduğunu bilmeden sadece amcanın avukatının yazdıklarıyla suçlamayın milleti.
Polislere niye kimse bir şey demiyor???

Annelerinin sağlığı işlerinden önemli olacak o zaman hanfendi.
Siz haddinizi bilin hedef gösterirken
Doktoru yasal olmayan bir şeyi reddetti diye suçlayamazsınız.
Polislerin silahını almaya kalkıyor gördünüz mü acaba???
Orda alıp ateş açsa 80 yaşındaki dede dehşet saçtı olacak
Evet rahmetli olması çok üzücü ama suçlusu doktor değil.

Hanfendi bir kelime yok Türkçe'de. Onu bir öğreteyim sırası gelmişken. Hanımefendi'dir o. Annelerin sağlığını önemsemiyor da olabilirler, bu babalarının öldürülmesine sebep olamaz. Ben videoları izledim, silahını almaya çalıştığını göremiyorum. Link varsa atın, saniyesini de söyleyin izleyeyim.

Bakın burada kimse durduk yere ne doktora ne de polise bir şey demiyor.. Geçenlerde urfa'da bir doktora hasta yakını şiddet uyguladı o gün de doktoru savundum.. kim haklıysa onun yanındayım yani ben insanları meslek gruplarına ya da statülerine göre değerlendirmem.. polislerin de doktorların da ne kadar zor şartlar altında çalıştığını gayet iyi biliyorum.. bu ülkede çok vicdanlı, işini hakkıyla yapan polislerimiz doktorlarımız da var, bu olaydaki gibi sütü bozuk soysuzlar da var.. her meslekte böyledir bu.. o amca 82 yaşında, bizim de ailede yaşlılarımız var huysuz mu huysuzlar, yaşlılık çocukluk gibi bir şey sonuçta.. sizin yok mu ailenizde yaşlılar? Bilmiyor musunuz az çok huylarını? belki dediğiniz gibi o amca polisin silahını almaya çalışmıştır, belki de öyle değildir ama olay, ne olursa olsun bu muamele hak mı? Hak mı gerçekten elinizi vicdanınıza koyup bir düşünün.. kendinizi o amcanın oğlu kızı yerine koyun, bu hak mı? Polisin bu olayda savunulacak hiçbir tarafı yok, 82 yaşında bir adam yerlerde o şekilde sürüklenemez!!! Ters kelepçe takılamaz!!! Bu olaydaki polislerin savunulacak bir yanı olsa emin olun ben savunurdum.. bu başlık polisleri ya da doktorları kötülemek için açılmadı yani..

Ben hak demedim. Amcaya gerçekten çok üzüldüm başlığı okuyunca bile içim yandı o şekilde girdim okudum haberi. Ama demek istediğim bu değil. Olayda üç taraf var; ben hepsi için empati yapabilelim diye yazdım bunları. Kimseyi salt kötü ilan edemeyiz iç yüzünü bilmediğimiz/yaşamadığımız/sınanmadığımız şeyler için burada linç yaparsak sadece birbirimize olan nefreti körüklüyoruz her geçen gün birbirimizden ya da mesleklerden daha çok nefret ediyoruz. Kimseyi haklı ya da haksız çıkarmaya çalışmıyorum sadece anlama yetimizi ne kadar geliştirirsek birbirimizi anlamaya ne kadar çok çabalarsak o kadar toplum içindeki nefret olayları azalacak toplum olarak daha mutlu olacağız.

Polisler zaten açığa alınmış, ben meslekten bile men edilebilirler cezası neyse çeksinler kim suçluysa en ağırından çeksin. Ama hukuk yargılamadan biz yargılamayalım birbirimizi doldurmayalım..

Hanfendi bir kelime yok Türkçe'de. Onu bir öğreteyim sırası gelmişken. Hanımefendi'dir o. Annelerin sağlığını önemsemiyor da olabilirler, bu babalarının öldürülmesine sebep olamaz. Ben videoları izledim, silahını almaya çalıştığını göremiyorum. Link varsa atın, saniyesini de söyleyin izleyeyim.
Ayy çok aydınlandım teşekkür ediyorum
Laf sokmuş mu oldunuz?
Ben öyle yazmayı tercih ediyorum bir kanun mu var illa hanımefendi şeklinde yazılacak diye?
Yazacak bir şey bulamadınız konuşuyorsunuz boş boş.
Amca kalp krizi geçirmiş
Bunun sebebi doktor mu?
Polisler sert davranıyor doktor mu suçlu?
Şaka mısınız??

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/o-polislerin-ifadesi-ortaya-cikti-2547329/
Videoya bakın biraz da gözünüzle izleyin görürsünüz.

https://twitter.com/yaziiif_/status/1023287190942560256?s=21

Şu videoyu bir izleyin, sizin ailenizden birine bu muamelenin yapılmasını içiniz kaldırır mı, polisin sizin babanıza dedenize bu videodaki gibi tokat atmasına yüreğiniz dayanır mı kendinize bir sorun, cevap evetse gelin o zaman bana o videodaki şerefsizleri savunun.. çocukları sahip çıksınmışla, yok polis hengameden öyle davranmışla, adamın karısı fındık toplamaya gitmişle gelin hem de..
Polisleri savunmuyoruz
Adamı zaptedememiş olabilirler onu da bilmiyoruz
Siz peki bilmeden neden doktor suçlu diye doktora yargısız infaz yapıyorsunuz acaba??

Amcanın ölmesine herkes üzüldü ama günah keçisi doktor değil.

Ben hak demedim. Amcaya gerçekten çok üzüldüm başlığı okuyunca bile içim yandı o şekilde girdim okudum haberi. Ama demek istediğim bu değil. Olayda üç taraf var; ben hepsi için empati yapabilelim diye yazdım bunları. Kimseyi salt kötü ilan edemeyiz iç yüzünü bilmediğimiz/yaşamadığımız/sınanmadığımız şeyler için burada linç yaparsak sadece birbirimize olan nefreti körüklüyoruz her geçen gün birbirimizden ya da mesleklerden daha çok nefret ediyoruz. Kimseyi haklı ya da haksız çıkarmaya çalışmıyorum sadece anlama yetimizi ne kadar geliştirirsek birbirimizi anlamaya ne kadar çok çabalarsak o kadar toplum içindeki nefret olayları azalacak toplum olarak daha mutlu olacağız.

Polisler zaten açığa alınmış, ben meslekten bile men edilebilirler cezası neyse çeksinler kim suçluysa en ağırından çeksin. Ama hukuk yargılamadan biz yargılamayalım birbirimizi doldurmayalım..

Benim amacım kimseyi doldurmak değil, haklıyı savunmak. Olay yargıda evet ama kamuoyu vicdanı diye bir şey var, o video olmasa bu olay bu kadar konuşulmasa o polisler ihraç edilir miydi acaba, bilemeyiz bunu. Ben bu tarz olaylarda susmayı doğru bulmuyorum. Siz buluyorsanız susun.

Polisleri savunmuyoruz
Adamı zaptedememiş olabilirler onu da bilmiyoruz
Siz peki bilmeden neden doktor suçlu diye doktora yargısız infaz yapıyorsunuz acaba??

Amcanın ölmesine herkes üzüldü ama günah keçisi doktor değil.

Polisi savunmuyorsunuz. Emin misiniz? Polisin silahını almaya çalışmış demediniz mi? Ben doktorla ilgili yorum yapmadım.

Doktora bastonla vurdu diye 82yasinda ki adam o muameleyi haketti yani.. korkudan kalp krizi geçirip ölmeyi hak etti.
Bravo söylenecek söz yok ayakta alkışlıyorum,sizi.
Komiksiniz..
Muameleyi haketti demiyorum
Zaten doktor da adamın ölmesini istemezdi
Herkes doktora suç buluyor onun suçu ne??
Polisler daha yumuşak davranabilirmiş.
Ne olduğunu bilemiyoruz nasıl zaptedemediler ne oldu?
Bunun faturasını doktora kesiyorlar hiçbir suçu olmadığı halde.

Polisi savunmuyorsunuz. Emin misiniz? Polisin silahını almaya çalışmış demediniz mi? Ben doktorla ilgili yorum yapmadım.
Polisin silahını almaya çalışmış evet
Görmüyor musunuz?
Polisi savunmuyoruz, polisin hatasının doktora yıkılmamasını savunuyoruz.
Ayrıca polisle arasında ne yaşandığını da görmüyoruz di mi?
Asm içinde ne oldu? Oranın görüntü kaydı yok.
Kimse oh olmuş demiyor, aksine yazık diyor.
Günah keçisi doktor değil.
Herkes doktoru suçluyor.

Ayy çok aydınlandım teşekkür ediyorum
Laf sokmuş mu oldunuz?
Ben öyle yazmayı tercih ediyorum bir kanun mu var illa hanımefendi şeklinde yazılacak diye?
Yazacak bir şey bulamadınız konuşuyorsunuz boş boş.
Amca kalp krizi geçirmiş
Bunun sebebi doktor mu?
Polisler sert davranıyor doktor mu suçlu?
Şaka mısınız??

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/o-polislerin-ifadesi-ortaya-cikti-2547329/
Videoya bakın biraz da gözünüzle izleyin görürsünüz.

Biraz da gözünüzle izleyin derken? Ben bu seviyeye inmem! Bu mesajdan sonra size cevap vermiyorum artık. Videoyu gözüyle izleyen herkes yaşlı bir adamın kafasını eliyle sıkıştıran, ona tokat atan, ters kelepçe takıp yerde sürükleyen polisi görecektir. Daha fazla konuşmaya gerek yok.

Biraz da gözünüzle izleyin derken? Ben bu seviyeye inmem! Bu mesajdan sonra size cevap vermiyorum artık. Videoyu gözüyle izleyen herkes yaşlı bir adamın kafasını eliyle sıkıştıran, ona tokat atan, ters kelepçe takıp yerde sürükleyen polisi görecektir. Daha fazla konuşmaya gerek yok.
Sizin seviye zaten belli cevap veremeyince kelime düzeltmeye çalışmalar filan.
Ya anlamıyor musunuz?
Burda polisi savunan zaten yok
Daha yumuşak müdahale etselermiş keşke ama görüntülerden önce noldu onu da bilemiyoruz

Ayrıca avukat hanım
Olayda daha kimse dinlenmemişken, kimse soruşturmamışken ailenin akrabası olan avukatlarının açıklamalarına, doktoru hedef göstermelerine ne diyorsunuz??
İlacı yazsaydı ne olurdu diye yasal olmayan şeyleri tavsiye etmesine ne dersiniz?

Ne doktor ne polis savunulacak durumda değil olay bu duruma gelmişse sizde bilmiyorsunuz bizde belki doktorda görevini layıkıyla yapmadı adam öldü gitti tek taraflı doktora göre bakamayız bu duruma körü körüne savunmayın ama her ne olursa olsun yaşlı bir insana saygı çerçevesinde davranılmalıydı benim dedemde huysuz ama böyle yapılsa benim de zoruma gider

Sizin seviye zaten belli cevap veremeyince kelime düzeltmeye çalışmalar filan.
Ya anlamıyor musunuz?
Burda polisi savunan zaten yok
Daha yumuşak müdahale etselermiş keşke ama görüntülerden önce noldu onu da bilemiyoruz

Cevap mı verememişim? Gözünüzle izleyin demek gerçekten benim seviyem olamaz. Edebimden susuyorum, susturulmuş oluyorum ne ilginç. Bir şey demezdim ama beni susturduğunu zanneden algınıza ufak bir müdahale etmem gerekiyordu. Benim açımdan bir problem olduğu için değil, bu ego size zarar verir, sizi düşünüyorum. Polis yaşlı adama şiddet uyguluyor, yerlerde sürüklüyor, amcanın silaha uzandığı saniyenin hemen öncesi polis yüzünü elleriyle sıkıştırıyor. Biz amcanın yaptığına hukukta meşru müdafa diyoruz. Olay yargıda zaten, incelendiğinde polislerin haksızlığı ortaya çıkacak. Siz hala doktor diyorsunuz. Ben doktora hiçbir mesajımda bir şey demedim ama şimdi diyeyim, hasta yakınına laf anlatamamış olabilir, aralarında anlaşmazlık çıkmış olabilir, en doğru şeyi yapmış polis çağırmakla. Ama çağırdığı polislerin insan olmadığını bilse çağırır mıydı acaba? Hiç zannetmiyorum. Beni susturduğuza dair sanrınızı umarım yıkmışımdır. Çünkü gerçekten bundan sonra cevap vermeyeceğim. İyi günler.

X