Tertemiz kadınlardan bilgisiz orange'a temizlik tüyoları

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
11.871
59.053
Maraba televoleeee.

Hanımlar benim derdim temizlik. Evden çalıştığım için ev ekstra pisleniyor sürekli bi şey yiyip içiyorum çünkü. Dağınıklığı aslında çok sevmiyorum kıyafetler hariç (kuruyan çamaşırlar 6 ay koltukta kalsa tüh demem) Yani uyumadan mutlaka salonu bi toparlarım. Çok yorgunsam sabaha da bırakırım ama öğlene pek kalmaz. Mutfak kısmı eşim evde değilse topludur o evde olunca sapıtıyoruz biraz, ama akşamları o da makine boşaltır doldurur falan hallediyoruz. 2 günde 1 robot çalışıyor. Silme kısmını da robota yaptırıyorum genelde.

Banyo kısmında biraz sıkıntım var çünkü banyo temizliğine asla alışamadım. Klozeti temizlemekten bahsetmiyorum onu yapıyorum tabii ama evde kedi var, banyoya girmiyor olsa da tüyleri giriyor. O giderden saç tüy aldığım her gün kusuyorum mesela onu bi türlü geçiremedim 😅 banyo çok küçük, küçük olmasının avantajı mı fazla dezavantajı mı bilmiyorum çünkü temizleyeyim diye girip darlanarak çıkıyorum. Bir de üzülerek eşim sigara içiyor banyoda fayanslar da kirleniyor hep.

Sorum şu. Şimdi kayınpederim geldi geçtiğimiz günlerde, banyoyu foşur foşur yıkadım. Mutfağı yıkamasam da sildim. Allah affetsin robot süpürgeye süpürüp sildirdim😅 yine gözüme temiz geldi ama benim gözümle kayınvalide gözü bir değil.

Kayınvalidem gelecek çarşamba günü. Ona robot sökmez o yüzden kendim silip süpürücem. Bana şuradan başla, şu ürünleri kullan diyebileceğiniz tavsiyeler istiyorum. Cam sileceğim bi dip köşe temizlik olmayacak ama olabildiğince temiz olsun istiyorum. Çünkü pis görürse kendi girişiyor temizliğe, kadın dinlenmeye gelirken temizlik yapsın istemiyorum.

Evim 2+1 bu arada büyük bi ev değil.

Öncelikle ortalığı topladıktan sonra, çamaşır makinesine kirlileri atıp eline bir elektrik süpürgesi alıyorsun. Süpür babam süpür dip köşe, halıları ortaya alıyorsun altlarını da al mutlaka. Sonra Vileda kovasiyla silip, toz almaya baslayacaksin. Banyo tuvalet en son.. viledanin kirli suyunu klozete koyup eline fırça al bı kova yap içine çamaşır suyu, parlatıcı ve bulaşık deterjanı yap kovanın içine batira çıkara fayanslari dolan tek tek sonra duş basligiyla durula. Duşakabine kireç çözücü ve bezle girişip durula sonra kurula en son klozet ve lavabo. Farasla suyu çekip bitir. Tuvalet de aynı şekilde.
Bir de buzdolabını düzenleyip, temizle
Ayrıca görebilecekleri vestiyer falan
Mutfak dolapları düzenli olsun, yüzünü iz bırakmayan bez ile sil

Öncelikle ortalığı topladıktan sonra, çamaşır makinesine kirlileri atıp eline bir elektrik süpürgesi alıyorsun. Süpür babam süpür dip köşe, halıları ortaya alıyorsun altlarını da al mutlaka. Sonra Vileda kovasiyla silip, toz almaya baslayacaksin. Banyo tuvalet en son.. viledanin kirli suyunu klozete koyup eline fırça al bı kova yap içine çamaşır suyu, parlatıcı ve bulaşık deterjanı yap kovanın içine batira çıkara fayanslari dolan tek tek sonra duş basligiyla durula. Duşakabine kireç çözücü ve bezle girişip durula sonra kurula en son klozet ve lavabo. Farasla suyu çekip bitir. Tuvalet de aynı şekilde.
Bir de buzdolabını düzenleyip, temizle
Ayrıca görebilecekleri vestiyer falan
Mutfak dolapları düzenli olsun, yüzünü iz bırakmayan bez ile sil
Vileda'yı neyle kullanıyorsunuz? Yani sadece yüzey temizleyici sanki yeterli olmuyor gibi. Evde kedi olduğu için (ki kendimiz için de aynı şekilde) çamaşır suyu falan eklemek istemiyorum ama yeterli de gelmiyor sanki.

Fayans temizlememiştim hiç güzel öneri oldu o. Çok teşekkürler 🧡

Vileda'yı neyle kullanıyorsunuz? Yani sadece yüzey temizleyici sanki yeterli olmuyor gibi. Evde kedi olduğu için (ki kendimiz için de aynı şekilde) çamaşır suyu falan eklemek istemiyorum ama yeterli de gelmiyor sanki.

Fayans temizlememiştim hiç güzel öneri oldu o. Çok teşekkürler 🧡
Rica ederim. Fayansa sigara kokusu yapılmıştır ne kadar da temizleme güzel kokmazdi
Beyaz sirke ve yüzey temizleyici iş görür. Hem bakteri de öldürür. Belki biraz Arap sabunu

Rica ederim. Fayansa sigara kokusu yapılmıştır ne kadar da temizleme güzel kokmazdi
Beyaz sirke ve yüzey temizleyici iş görür. Hem bakteri de öldürür. Belki biraz Arap sabunu
Evet yani siliyorum arada ama öyle elime bez alayım birkaç şey karıştırıp sileyim yapmamıştım ondan temiz gelmiyor gözüme demek :)) teşekkürler çok

Turuncum önce bır nerden baslayacagına bak. Tüm odaların toparlama düzenleme işini yapıyorum ben önce. Sonra cam sıleceksem perdelerı cıkarıp yıkanırken camlara giriyorum. Mutfakta dolap , buzdolabı içlerini atılacaklarını seçiyorum temizliyorum. Evı haftada yada ıkı haftada bır kendım supurup sılıyorum diğer gunler robot yapıyor. En son tuvalet ve banyoya giriyorum. Fayanslar dusakabın vs yıkayıp cıkıyorum ev miss. Yani neler kullanıyosun dıyosun aslında herkesın kullandığı klasık seyler mutfakta asperox kullanıyorum fayanslara ve dolaba ama benım dolabımı yıpratmıyor yenı modeller yıpranabılır sen dolaba sıkma. Ocak ve aspırator için köpüklu hıjyen sprey var onu sıkıyorum. Banyo için mavi asperox almıstım ama cok memnun kalmadım . Dusakabıne parlatıcı sirke sıcak su karışımı yapıyorum temızlıyor.
Yerler içinde yüzey temızleyıcı ve sırke koyuyorum ben temızlık sırkesı. Ev parke oldugu için ahsap yüzey temızleycı. kullanıyorum iz yapmıyor. Şuan cok zorlanacaksan hepsını yapmaya yardımcı çağır kaba işler için. Sen ufak düzenleme yaparsın.
Üf anlatırken canım nasıl temizlik yapmak istedi ama vaktim yok 😅

Turuncum önce bır nerden baslayacagına bak. Tüm odaların toparlama düzenleme işini yapıyorum ben önce. Sonra cam sıleceksem perdelerı cıkarıp yıkanırken camlara giriyorum. Mutfakta dolap , buzdolabı içlerini atılacaklarını seçiyorum temizliyorum. Evı haftada yada ıkı haftada bır kendım supurup sılıyorum diğer gunler robot yapıyor. En son tuvalet ve banyoya giriyorum. Fayanslar dusakabın vs yıkayıp cıkıyorum ev miss. Yani neler kullanıyosun dıyosun aslında herkesın kullandığı klasık seyler mutfakta asperox kullanıyorum fayanslara ve dolaba ama benım dolabımı yıpratmıyor yenı modeller yıpranabılır sen dolaba sıkma. Ocak ve aspırator için köpüklu hıjyen sprey var onu sıkıyorum. Banyo için mavi asperox almıstım ama cok memnun kalmadım . Dusakabıne parlatıcı sirke sıcak su karışımı yapıyorum temızlıyor.
Yerler içinde yüzey temızleyıcı ve sırke koyuyorum ben temızlık sırkesı. Ev parke oldugu için ahsap yüzey temızleycı. kullanıyorum iz yapmıyor. Şuan cok zorlanacaksan hepsını yapmaya yardımcı çağır kaba işler için. Sen ufak düzenleme yaparsın.
Üf anlatırken canım nasıl temizlik yapmak istedi ama vaktim yok 😅
Yardımcı bi ablam geliyordu da benim istediğim tarihte müsait değildi oksim ya. Misafir çarşamba gelecek kadın cuma müsaitmiş olmadı öyle :KK43: o yüzden hiç dip köşe temizliği kendim yapmadım hep abla yaptı. Hani başında bekledim ama o mutfak dolapları bile foşur foşur yıkıyor mesela 😅 ben o kadar yıkayamam gibi.

Yardımcı bi ablam geliyordu da benim istediğim tarihte müsait değildi oksim ya. Misafir çarşamba gelecek kadın cuma müsaitmiş olmadı öyle :KK43: o yüzden hiç dip köşe temizliği kendim yapmadım hep abla yaptı. Hani başında bekledim ama o mutfak dolapları bile foşur foşur yıkıyor mesela 😅 ben o kadar yıkayamam gibi.
Yok yok yıkama dolapları zarar verırsın güzelce sılınse yeter aslında. Kolaylıklar diliyorum 😍

X