Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ne yapayım gece 4-5 yatınca doğal olarak 2-3 gibi kalkıyorsun.ama yarın seminerim başlıyor.artık uyuyamam..sende çok erken kalkıyormuşsun.
ilk zamanlar tuttu.aslında ilk zamnlar midesi bulandı.sonra bişey olmadı.geçenlerde birine sormuş bişey olmaz dedi.bende git doktora sor dedim.doktor tutmasan iyi olur demiş.zaten bu hafta son hafta.Allah ın izniyle bitiyor.bir daha ne bizim ne de başkalarının başına gelmesin.
halamın kızı kayseride önce bna arkadaş gelsin bebişim:)onlara kalırsadayımın kızı evnecek bayramdan sonra emin ol bir ay sonra hamileyim der.Allah onlara bağıslasın çocuklarını.artık bu haberlere alışıyorsun.senin için oruç tutmakta zordur evde kimse tutmayınca biraz geç kalksan kolay olur:)
bu arada tavsiyelerin için çok sağol.ama ben anladım ki ikimizde birbirimizden bilgili ve araştırmacıyız.yinede duyduğun şeyler olursa bana söylemeyi unutma.hele hamiş falan olursan kesin yaz.

eşimin ailesi bize yakın oturuyor, biz evde iki kişiyiz :KK70:...eşim de işe erken gittiğinden sorun yok aslında...canım ben çalışıyorken 6 da kalkıp 7:30 da yollara düşüyordum..İst trafiği malum..işim 9 da başlıyordu...o zamandan alışkanlık işte...geç kalkamıyorum...bir de ben ufak gürültüden uyanan tiplerdenim..sağolsun eşim işe giderken sanki mehteran takımını da peşinden götürüyor kaydirigubbakcemile ....
orucu tutturma canım...Allah da bunu salık vermiş...söz konusu sağlıksa oruç tutmayacaksın...bir fakiri 1 ay doyuracak kadar paranı vereceksin...önemli olan radyoterapi alırken oruç tutup tutmaması değil...bundan sonraki yaşam kalitesini yükseltmek için düzenli ve sağlıklı beslenmesi şart...
hayatım en büyük bilgi, bilgi diye bilinenlerden başka bilgilerin de olduğunu bilmektir..ne demek ne demek, tabii ki paylaşırım seninle...zaten bu başlığı açmamın sebebi de benim gibileri bulamamaktı (fazla karşılaştırmasın tabii, temennim herkesin sağlıklı olması)...internetten hastalıkla ilgili tüm bilgileri almama karşın, sonrasını yazan yoktu...umarım birbirimize destek olur bu derdi de aşarız canım

aaa unutmadan bugün ben çılgınlık yapıp pre-seed aldım yurt dışındaki bir siteden :KK70:...sence eşimde hammadde kalmış mıdır ki aldım ben bunu...laelaelaelaelae

canım bişey olmmaz otur işte:)ezana çok var.ya pre-seed daha yeni araştırdım.kayganllaştıcı diyor yanılmadım inşallah.ya benim bildiğim kayganlaştırıcı krem vs.bunlar spermleri öldürür diye biliyorum.zaten bizimkilerin ki az olanıda öldürmeyelim:)ama bu özel yapılmış bir madde olabilir bilemem.çocuğa olur mu bilmem ama başka şeylere kesin iyi gelirhihoyyyt ama bu şekilde hamile kalanlarda varmış.artık ne kadar doğru bilemem.kullan bakalım sonuç alırsan söylersin.

senacım, bu bilgiğin kayganlaştırıcılardan değil...diğerleri ph seviyesini bozuyor..ancak bu ph seviyesini dengeleyerek spermlerin kolayca rahime taşınmasını sağlıyor...ve spermleri koruyor tabii....bende ne yazık ki kuruluk var diğer şeylere de ii geleceği kesin :kedi:
yurt içi fiyatlarını abartmışlar 130 tl ye satılıyormuş..ben iyi bilinen bir online siteden sipariş ettim..kargo bedava...fiyatı da 29.99 usd ayrıca 25 adet ovulasyon/hamilelik testi yolluyorlar :eek: ...
ben yurt dışı yorumlarını okudum, şikayeti olan yok wallahi...çoğu hamiş olmuş bunun sayesinde...kk da da takip edenler var canım, öneremem şimdilik çünkü ben de yeni kullanacağım...daha doğrusu TR den almıştım ama kazıklandım..bana son kullanma tarihi geçmiş ürün yollamışlardı...ben kullanmadım tabii..şimdi bunu sabırsızlıkla bekliyorum...umut işte...benim ekmeğim opuyorumnanaktan

sitenizi buldu canım gebelik topiğinde.yorumlarınız okudum.valla ilk defa duydum.ya ben güvenemiyorum bir yerlerden ısmarlamaya.hani gidin eczaneden alın deseler alacam.yabancı siteden alınca 70-80 tl ye geliyor galiba.sen kullan bakalım işe yararsa banada alırız.

senacım 47 TL ye geliyor...ne 80 i....ben de senin gibiydim canım...ama sonuçta ii bir siteden aldım, dünya çapında bilinen bir site....yurt dışında yıllardır kullanılıyor ve kullananlar bebiş sahibi olmuş...hem de ovulasyon takibi hiç yapmamıştım. ... bu da vesile olacak...tamam sana da önerebilirim inşallah tiz zamanda :emir_bebek:

sitelere baktım hep yabancı isimler.sen bana özelden siteyi gönder.benim aklımda olsun.bide bir sürü çeşidi var bunların?

hadi be sena, sen de al ...bakarsın sonra göbüşleri tokuştururuz :CüvCüv: sositososito

bu arda ham madde demekle sen kanser hücresimi dediin.eğer oysa sanmıyorum.zaten doktor eşime yapmana gerek yok tedbir olsun diy.bazıları radyoterapi almıyormuş.korkma yürü be ebru:)benim öbişim seninkini döver :)

sena aklında tutacak msjı yolladım canım...hadi bakalım gerisi sana kalmış

yok yauw hammadde kanser hücresi olur mu...o olsa olsa kimyasal atık olur laelaelaelaelae ...ben spermden bahsetmiştim hammadde derken lülülülülülü

tülincim çoook çok sağol..senin sayende eşime test yaptırmıştık..Allah senden razı olsun tatlım...ayrıca senin desteğini her an hissediyorum, cook çookk sagol...Allah ın razı geldiği kullardan olursun inş....herkes Allah ın razı geldiği kullardan olsun
tatlım en kısa zamanda hayırlısıyla bebişine kavuşursun inş
opuyorumnanaktan a.s.

canım yeni okudum mesajını..
Allah sendende razı olsun..
herşey karşılıklı inan..
tez zamanda sıkıntılarınızdan kurtulun inş..
bebeğin hiç beklemediğin anda gelsin inş.. opuyorumnanaktan

mrb arkadaşlar...malesef benim eşimde testiis kanseri olanlardan.ama biz çocuk konusunda sizin kadar şanslı değiliz.çünkü eşimin iki testisi de alındı.dondurulmuş sperm falan da yok.elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz.sadece eşimin sağlığı şuan elimizde kar.ama bazen hiç çocuk sahibi olamayacağı gerçeği beni çok üzüyr.aileminde eşimin bu ameliyattan haberi yok.derdimi anlatacak kimsem yok hafiflesin.ama napalım bu da bir sınav.dualarınızı eksik etmeyin lütfenn.

mrb arkadaşlar...malesef benim eşimde testiis kanseri olanlardan.ama biz çocuk konusunda sizin kadar şanslı değiliz.çünkü eşimin iki testisi de alındı.dondurulmuş sperm falan da yok.elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz.sadece eşimin sağlığı şuan elimizde kar.ama bazen hiç çocuk sahibi olamayacağı gerçeği beni çok üzüyr.aileminde eşimin bu ameliyattan haberi yok.derdimi anlatacak kimsem yok hafiflesin.ama napalım bu da bir sınav.dualarınızı eksik etmeyin lütfenn.

arkadaşım çok geçmişler olsun..Allahın takdiri konusunda diyecek sözümüz yok ne yazıkki..bazen bir kapıyı kaparken ötekini açıyor ...umarım en yakın zaman da sabır ve metanetle bütün kapılar önünde açılır...bu sınavı başarıyla geçmen temennisiyle....

ya canım çok üzüldüm allah yardımcınız olsun.....unutma umudumuzu yitirdiğimiz an kaybetmiş oluruz......bende 2 defa denedim ama sonuç negatif oldu.....ne yaparsak yapalım allah vermedikçe isterse milyonlarca sperm olsun olmuyoooooooo..........sizin nası oldu eşinin sorunu neydiki .......böyle oldu....gerçekten çok üzüldüm...allah eşine ve sana sağlık versin.....

destekleriniz için çok sağolun.biliyosun mapavrili kanser illeti sinsice geliyor insanın başına.eşiminde testisinde ağrı olmuş dr a gittiğinde acilen testisler alınacak demişler.evet allah vermedikçe olmuyor ama yine siz hep bir uğraş içindesiniz.bizde etraf sürekli soruyor.herkese de anlatamıyorsun ki ben annemlere bile anlatmamışım.dr.a gittik sperm yokmuş diyoruz şimdi de microtese yaptırın diyolar.yani işimiz gerçekten çok ama çok zor.allah hepimizin yardımcısı olsun.

canım çok geçmişolsun.gerçekten zor bir durum.millet nerden bilsin bizede diyorlar neden çocuk yapmıyorsunuz?bazen geçiştiriyoruz istemiyorumfalan.bazen tedavi görüyorum diyorum.benim eşimin tek testisialındı.belki okumuşundur.ama geçenlerde duydum iki testiside alınsa mikrotese ile azda olsa sperm bulup mikroenjeksiyon yapıyorlarmış.bence bir araştırın bakalım inşallah güzelhaberler alırsın.herşey Allah'tan geliyor.Rabbim bizim için en doğrusunu biliyor.yinede dua et hele bu aylarda dualar daha çok kabul olur.

zaten çift testis alınması çok nadirmiş o da bize rast geldi.testis olmadan microteseyi nereye uygulayorlar?.bildiğim kadarıyla microtesede testisten parça alınıp sperm bulunuyor.dr.larda ancak başkasının spermleriyle hamile kalbilirsin demişlerdi bana.tabi bu da bize çok aykırı.belki kök hücre bize yarar.o da nezaman uygulanır biz yetişir miyiz meçhul.dua etmekten başka yapacak bir şey yok.inş rabbim cümlemizin yüzünü güldürür.

ece canım, şu an ne yazacağımı bilemiyorum açıkçası..umarım bu topiki açmam içini yakmamıştır...ne olur hakkını helal et..ececim, Allah'ın karşısında boynumuz kıldan ince...eşin mi bebek mi desem eşim dersin değil mi...

eminim Sena da benim gibi düşünmüştür..eşimin hasta olduğunu öğrendiğimde bebek aklımın ucuna dahi gelmedi..hatta kendimi suçladım...ben çok istedim ve eşim olmadıkça üzüldü ve eşimi ben hasta ettim diye...bizim bebeğimizin olacağı dahi kesin değil henüz...ileride nelerle karşılaşacağız kim bilir...benim şu an ilk amacım eşimin tekrar o kötü günlere geri dönmemesi...Allah muhabbetinizi ve sevginizi artırsın canım...ve size sağlıklı, mutlu, neşe dolu bir hayat versin...

Allah, bazılarınızın çocuğu olmasındansa olmaması daha hayırlıdır, demiş...bu söz hep içimde...dünyaya Hitler ya da Stalin getirmektense; anası babası ölmüş, ya da yetimhaneye atılmış bir peygamber ahlakında bir yavrucağı, ne bileyim Yunus Emre gibi, Mevlana gibi, Eyüp Sultan gibi, Atatürk gibi, M.Akif gibi bir yetimi yetiştirmek daha hayırlıdır diye düşünüyorum...ne de olsa bir yetimin başını bile okşayana cennet vaadedilmiş...ana kucağına ve şefkatine muhtaç nice yavrucak var...eğer benim de bebeğim olmazsa ben de bir yetimin elinden tutmayı düşünüyorum açıkçası...

şu an eşinin sana çoookk çok ihtiyacı var...ve senin de ona...o muhtemelen kendisini suçlu hissedecek ve hatta ayrılamayı teklif edecektir belki...her şekilde önemli olan şeyin sizin birlikteliğiniz olduğunu dile getirmene bakıyor....

öncelikle ailene bu durumu açıklamanı öneririm...ilerideki zamanlarda sık sık duydukları bir dr u, bir merkezi, bir kürü denemenizi önereceklerdir...ilerleyen zamanlarda bu öneriler sizin psikolojinizi etkileyebilir ve ağır depresyonlara sebep olabilir Allah korusun...

ececim, için sıkıldığında, daraldığında, bir dost aradığında, öfkeni, üzüntünü anlatacak birilerini aradığında ne olur hiç düşünmeden bana ulaş...eğer istersen özelden sana tüm irtibat bilgilerimi vereyim...kök hücrenin adı bile geçmiyordu düne kadar, ancak bildiğim kadarıyla hayvanlar üzerinde denendi, ya da denenecekti...tam hatırlayamıyorum...biliyorsun tıp ve teknoloji hızla ilerliyor...hem de korkutucu boyutta, kim bilir gözünün yaşı dolmadan bir umut doğar...tüm dertler kederler bizim için...bu dertler bizi allah'a yaklaştırıyor...elimden ne gelir bilemiyorum, ama yapabileceğim birşey olursa ne olur söyle bana...

Allah herkese sifa versin ve dermansız hastalık vermesin kimseye....

Son düzenleme:
X