Testler pozitif ama adet oldum

Dmrbseda

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
39
13
24
Bnde ole hep istedgmde olmadi. Sonra gecen yil korona cikinca dedm bosver hastalkta cikti korunmaya basladik meger bosver dedgmde hamileymsm. İnsan okadar isteynce olmuo niese
Evet bu ay eşimle dükkan açmayı düşünüyoruz ertelesekmi diye düşündük ilk defa benimde derslerim vardı aklıma bile gelmedi. Sans 🤗

canecem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2018
126
173
27
Polikistik overim var düzenli egzersiz diyet yapıyorum zaten folik asit kullanıyorum 1 aydır geçen ayda hsg çekildi doktor hsg den sonra gebelik oluşuyor şuan hiç bir engel gorunmuyo dedi. İlk defa değeri bu kadar yüksek gördüm ama bakalım ne dicek doktor. Ne gelirse Allah'tan diyelim...
Corekotu tarcin yapmistim bu kimyasaldan sonra canim ayrica folik asidi hic aksatmadan ictim o ay saglikli gebelik olustu
Folik asit otizm şüphesi taşıyor arkadaşlar. İçinde organik folik olan yiyecekler tüketin. Kızıma gebeyken vermişti doktorum kullanmamistim

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
925
321
Merhaba ben hamile olduğumu bilmiyordum şubatta normal adet görmüştüm sadece biraz kahverengiydi. Ve lekelenme bitmek bilmedi martta doktora bi gittm 7 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve şuan 11 haftalık olduk hala lekelenmem ve karın ağrım devam ediyor bebekte gayet sağlıklı. Testin pozitifse haftaya doktora git keseyi kalp atışını gör hayırlı olsun İnşallah
Beta hcg niz kaçtı ögrendiğinizde

Dora01

1 kız,1 erkek...1 mart-20kasım
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
420
547
Valla ben gittiğimde direk kalp atışını gördüğümüz için hiç kan testi falan vermedim 12. Haftada verdim kan testini o da enfeksiyon ve ikili test içindi canım yani Beta Hcg hiç bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 126 gün kaldı.

Hamileliğinizdeki bu beşinci ayın sonunda rahminiz göbek deliğinize erişmiştir. Rahminizde bulunan bebeğiniz yaklaşık 19-20 cm uzunluğunda. (Barbie veya Ken bebek büyüklüğünde) İki haftadan kısa bir süre içinde bebeğiniz yaklaşık 100 gr daha alacak. İkinci trimester boyunca anne kendini daha az yorgun ve daha çok enerjik hisseder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dora01

Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
420
547
Ama ikinci hamileliğimde adetime 5 gün kala 0-50 arası bir değerdi adet günümü geçince 1000 üzerindeydi sağlık ocağı tam değer vermiyor haftalık aralıkları söylüyordu

Hamileliğinizdeki bu beşinci ayın sonunda rahminiz göbek deliğinize erişmiştir. Rahminizde bulunan bebeğiniz yaklaşık 19-20 cm uzunluğunda. (Barbie veya Ken bebek büyüklüğünde) İki haftadan kısa bir süre içinde bebeğiniz yaklaşık 100 gr daha alacak. İkinci trimester boyunca anne kendini daha az yorgun ve daha çok enerjik hisseder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Dora01

Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
420
547
Folik asit otizm şüphesi taşıyor arkadaşlar. İçinde organik folik olan yiyecekler tüketin. Kızıma gebeyken vermişti doktorum kullanmamistim
Günaydın otizmin folik asitle alakası yok. Hatta hamilelikten önce kullanmakta fayda var. Hamilelikte gereğinden az yemek ve aşırı stres en büyük etkeni. Kızlarda 1/4 oranında daha az görülüyor benim bildiklerim bunlar. Teyzemin oğlu otizm ve çok araştırdık. 41 yaşında hamile kaldı ve hamileliği boyunca kilo almak yerine 8 kilo verdi mide bulantısından dolayı ve aşırı stres altındaydı. İnternette Oytun erbaş diye bir doktor var o gayet güzel açıklıyor. Folik asit sebep oluyor diye yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

perestu

Merdümgiriz Biri
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
168
174
Günaydın otizmin folik asitle alakası yok. Hatta hamilelikten önce kullanmakta fayda var. Hamilelikte gereğinden az yemek ve aşırı stres en büyük etkeni. Kızlarda 1/4 oranında daha az görülüyor benim bildiklerim bunlar. Teyzemin oğlu otizm ve çok araştırdık. 41 yaşında hamile kaldı ve hamileliği boyunca kilo almak yerine 8 kilo verdi mide bulantısından dolayı ve aşırı stres altındaydı. İnternette Oytun erbaş diye bir doktor var o gayet güzel açıklıyor. Folik asit sebep oluyor diye yanlış bilgi vermeyelim lütfen.
Merhaba, hastanelerde yazılan folik asit sentetik formda. Bu yüzden uzun süreli kullanılmasını tavsiye etmeyen bir çok doktor var ve bazı doktorların otizm şüphesi de oradan geliyor. Aynı doktorlar folik asitin doğal formu olan aktif folat formunu öneriyorlar.