teyzemin davranışları

upsydaisyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
1.151
325
Hanımlar konu teyzem. Kendisi 38 yaşında evlenip boşanmış bir bayan yaklaşık 18 yıldır bir muayenehanede sekreterlik yapıyor. Teyzem iki yıldır psiklojik bir rahatsızlığa sahip kendine yabancılaşma adında bu yüzden çok çekti ama şimdi eskisine nazaran daha iyi. Bir yıldır bizimle beraber yaşıyor benim babam azerbaycanda çalışıyor bir yıldır ve teyzem de o gittiğinden beri bizde. Bunda hiçbir sıkıntı yok ama son zamanlarda çok saçma davranışlar göstermeye başladı.

Yanında çalıştığı doktor eşinden ayrıldı ve doktorun kardeşleri teyzemi abileriyle evlendirmeyi düşündüğünü falan söylemişler. Teyzemde bize geldi ve böyle böyle dediler ben de neden olmasın dedim düşünürüm dedim falan dedi. O kadar tuhafımıza gitti ki anlatamam size. Yıllardır abi lardeş ilişkisi yaşayan iki insan evlenicez demeye başladı. Öyle ki teyzem durduk yere doktorun yanında bana doktor bey boşandı haberin var mıydı falan dedi onun yanında bu konuyu açmasına çok şaşırdım. Annem küçük teyzem ve ben bu konuya çok karşı çıktık adam teyzemden 15 yaş falan büyük ve teyzem onun kızını büyüttü düğününe kınasına gitti evine girdi çıktı şimdi nasıl böyle düşünebiliyor aklım almadı. Hatta bu evlilik mevzusu ortaya çıkmadan önce haftasonları sürekli doktorla dışarı çıkıyordu. Yazlığa gidiyorlardı bize ailesi de var diyordu meğerse yalan söylüyormuş yalnızlarmış.
İkisi de dindar geçinen insanlar hatta teyzem hacı ve bu yaptıkları bana çok ters geliyor. Biz insanlara ne dersin ne düşünürler hakkında yuvasını sen yıktın sanmazlar mı karısını çocuklarını tanıyorsun nasıl bakacaksın yüzüne falan dedik. Küçük teyzem ben eşime söyleyemem utanırım demiş annem de ben de söyleyemem demiş bunun üzerine babama ve enişteme saydırmaya başlamış. Babamla birbirlerini yıllardır sevmezler babam için o benim düşmanım demiş ama babamın evinde kalıyor. Sürekli annemin ve babamın ilişkisine karışıyor. Annemle babam telefonda konuşurken sinirleniyor. Babama ne hakaretler ediyor artık sinirime dokunmaya başladı. Annemle babam ayrılıp barıştılar hala anneme der neden barıştın senin paranı yiyecek vesaire halbuki benim babam iki yıldır azerbaycanda tek yaşıyor para kazanabilmek için ama ona göre geri geldiğinde annemin parasını yiyecekmiş.
Hadi tüm bunları geçtim kendisi şu anda eski sevgilisiyle konuşuyor ve adam evli. Yeni bir sahte facebook adresi açmış onunla konuşmak için saklamaya çalışıyor ama görüyorum fark ediyorum 18 yaşındayım aklım basıyor bazı şeylere. Tüm bu yaptıklarının bahanesi de hastalığı annem onu hasta diye hep alttan alıyor.
Orası annemin evi tabii ki kalabilir para falan da kesinlikle istemiyoruz ama en ufak bir yardımı bile dokunmuyor. kime desek eh kiraya falan yardım ediyordur ne güzel diyor ama yok öyle bir durum. Ben şehir dışında okuyorum bi gittim eve dolabımda teyzemin eşyalarından bana yer yok. Artık sinirlerimi bozmaya başladı bu dengesiz tavırları babama ettiği onca hakaret babam artık dönmek istiyor ama kendisi buna çok karşı kalsın orada para biriktirsin diye annemi dolduruyor. Babamla konuşup bu olayları anlatmadan dönmeye ikna etmek istiyorum ama ne yapacağım bilemiyorum kafam çok karışık :KK42:

Baban kesinlikle donsun. O nasil teyze ya fitne fucur. Enerjisini atamamis basina vurmus acil evlendirin. Hepiniz ayri yerlerde yasiyosunuz bi toplanin artik baban gelmeli babanla konus ikna et de donsun. Ama once annene anlat babami cok ozledim o da bizi ozlemis teyzeme.bakma sen o hep boyle bos konusur babam burada olmali diye anlat teyzenin dklduruauna gelmesin. Sonra babani ikna etmek kolay. Yalniz teyzenin pek gitmeye niyeti yok bence bulmjs beles evi yerlesmis babani da istemiyo sanki kendi evi ay nasil sinir oldum yaa

karışmayın, teyzenizin halleri garip olsa da koskoca insanlar ne halleri varsa görsünler, sizi ilgilendiren kısmı babanız ile ilgili söyledikleri olabilir, onu da "teyze babam hakkında konuşmaların beni üzüyor, lütfen bir daha babama hakaret etme, her ne olursa olsun o benim babam, senin de evinde kaldığın insan " gibi şeyler söyleyerek rahatsızlığını göster.. evde kalması konusunda da sen zaten evde değilsin, annen teyzenden rahatsız değilse karışmamalısın..

babanızın dönme işine de babanız karar versin..

sevgiler..

Baban kesinlikle donsun. O nasil teyze ya fitne fucur. Enerjisini atamamis basina vurmus acil evlendirin. Hepiniz ayri yerlerde yasiyosunuz bi toplanin artik baban gelmeli babanla konus ikna et de donsun. Ama once annene anlat babami cok ozledim o da bizi ozlemis teyzeme.bakma sen o hep boyle bos konusur babam burada olmali diye anlat teyzenin dklduruauna gelmesin. Sonra babani ikna etmek kolay. Yalniz teyzenin pek gitmeye niyeti yok bence bulmjs beles evi yerlesmis babani da istemiyo sanki kendi evi ay nasil sinir oldum yaa
babamı kesinlikle istemiyor annemin parasını yiyeceğini söylüyor ama kendi daha çok yiyor babamla konuşmayı ben de düşünüyorum fakat ne diyebilirim ki teyzemin yaptıklarını söylersem ortalık fena karışır

karışmayın, teyzenizin halleri garip olsa da koskoca insanlar ne halleri varsa görsünler, sizi ilgilendiren kısmı babanız ile ilgili söyledikleri olabilir, onu da "teyze babam hakkında konuşmaların beni üzüyor, lütfen bir daha babama hakaret etme, her ne olursa olsun o benim babam, senin de evinde kaldığın insan " gibi şeyler söyleyerek rahatsızlığını göster.. evde kalması konusunda da sen zaten evde değilsin, annen teyzenden rahatsız değilse karışmamalısın..

babanızın dönme işine de babanız karar versin..

sevgiler..
benim yanımda bir şey demiyor ki dese zaten cevap vereceğim ama bugüne kadar yaptıkları yetti tamam babamın zamanında hataları oldu ama biz ailecek bunları aştık şimdi bu kadar burnunu sokması beni çok rahatsız ediyor onu ne ilgilendirir ki babamın gelip gelmemesi annem de hasta diyip susuyor hiçbir şey söylemiyor dayanamıyorum artık

Baban dönsün tabiki.
Teyzen istemiyor diye kendi evine mi dönmeyecek.
Hem adamın evinde kal hem arkasından küfret oh ne ala memleket...

E adamla o yazlığa gitmeler falan, adam karısını aldatmış olmuyor mu? Öyle senelerdir çok da abi kardeş değillermiş sanki.
Nacizane yorumuma takılmayalım ama tabii, özel hayatı sizi ilgilendirmesin, neticede kocaman eşşek kadar kadın.
Baban dönerse yorgan kavgası biter gibi geldi bana.

günaydın hanımlar bugun babamla konuşmayı düşünüyorum ama ne yapıcam ne diycem bilemiyorum :KK43:((

E adamla o yazlığa gitmeler falan, adam karısını aldatmış olmuyor mu? Öyle senelerdir çok da abi kardeş değillermiş sanki.
Nacizane yorumuma takılmayalım ama tabii, özel hayatı sizi ilgilendirmesin, neticede kocaman eşşek kadar kadın.
Baban dönerse yorgan kavgası biter gibi geldi bana.

bana da öyle geliyor babamın bir an önce dönmesi lazım

Kadının özel hayatı bizi ilgilendirmez ama belkide gerçekten teyzeniz yüzünden boşandılar?
Bırakın evlensin ya kim ne derse desin sizde kurtulmuş olursunuz. Böyle bir teyzenin o evden gitmesi sizin iyiliğinize. Bu arada hastalığını bahana ediyor resmen içi dışı fitne kaynıyor kadının çok belli.

Kadının özel hayatı bizi ilgilendirmez ama belkide gerçekten teyzeniz yüzünden boşandılar?
Bırakın evlensin ya kim ne derse desin sizde kurtulmuş olursunuz. Böyle bir teyzenin o evden gitmesi sizin iyiliğinize. Bu arada hastalığını bahana ediyor resmen içi dışı fitne kaynıyor kadının çok belli.
inanın o kadar tuhafıma gidiyor ki kendisi hacı kuran kitap elinden düşmez bu yaptıklarını anlamlandıramıyorum

valla bence de bırakın evlensin
sizin başınıza dadanacak yoksa
baksanıza evinizdeki huzuru bozmaya meyilli gibi

inanın o kadar tuhafıma gidiyor ki kendisi hacı kuran kitap elinden düşmez bu yaptıklarını anlamlandıramıyorum

İnsanın ahlak örtüsü zayıf mı değil mi o önemli fıstığım. Benim eski patronumda hacıydı ama herkesi dolandırıp kaçtı. Bırakın evlensin gitsin.

valla bence de bırakın evlensin
sizin başınıza dadanacak yoksa
baksanıza evinizdeki huzuru bozmaya meyilli gibi
ya evlendiği de yok ki şu an sadece fikri aşılamaya çalışıyorlar zaten doktor anneme mail atmış siz istemiyormuşsunuz benim için x kadar siz de önemlisiniz (hep yalan hiç sevmez bizi) o yüzden evlenmekten vazgeçtim sayenizde kardeşiniz daha iyilerine layık olsun daha iyileriyle evlensin demiş ona da ayrı şok oldum hep blöf bu yaptıkları ama evlenmeleri de baya zaman alır eğer öyle bir şey olursa

İnsanın ahlak örtüsü zayıf mı değil mi o önemli fıstığım. Benim eski patronumda hacıydı ama herkesi dolandırıp kaçtı. Bırakın evlensin gitsin.
haklısınız özellikle hastalandıktan sonra böyle oldu kafasını dağıtmak için her yol mübah ona yeter ki hastalığını unutsun ama huyu da hep böyleydi hep cimri ve başkasının hayatına burnunu sokan bir insandı ben hatırlıyorum italyaya gidecektim ona bile karışmıştı kız başına ne işi var göndermeyin diye kendisi hayatlarımıza bu kadar karışırken biz fikrimizi bile söyleyemiyoruz ya buna şaşıyorum

ya evlendiği de yok ki şu an sadece fikri aşılamaya çalışıyorlar zaten doktor anneme mail atmış siz istemiyormuşsunuz benim için x kadar siz de önemlisiniz (hep yalan hiç sevmez bizi) o yüzden evlenmekten vazgeçtim sayenizde kardeşiniz daha iyilerine layık olsun daha iyileriyle evlensin demiş ona da ayrı şok oldum hep blöf bu yaptıkları ama evlenmeleri de baya zaman alır eğer öyle bir şey olursa
annen bizce sakıncası yok desin bence :p
çok ciddiyim yahu teyzen çok mantıklı davranmıyor sizin de huzurunuzu bozacak böyle giderse...

annen bizce sakıncası yok desin bence :p
çok ciddiyim yahu teyzen çok mantıklı davranmıyor sizin de huzurunuzu bozacak böyle giderse...
zaten annemle babam teyzem yüzünden tartışıyor arada teyzem her gün düzenli olarak saatlerce anneme hastalığından bahsediyor annem de onu teselli ediyor babamla ben yapma bak sen de hastalanacaksın çok yoruyorsun kafanı diyince bizimle kavga ediyor biz kötü oluyoruz şimdiden bozuyor huzurumuzu biraz zaman geçse neler olacak kim bilir

o kadar para düşkünü ki aklım almıyor kendi evi var şu anda eşyalı kirada artı maaşı var ve anneme bir kuruş bile vermiyor kimse ondan istemiyor ama insan düşünür dimi ben şehir dışında okuyorum bana ufak harçlıklar dışında bir şey vermez ne bileyim tuhafıma gidiyor doktorla evlenmesinin tek sebebi ise evi malı mülkü var diye benim karnımı siz mi doyuracaksınız diyor o kadar midesizlik ki bu yaptığı tiksiniyorum artık :KK43:

X