The Umbrella Academy

alsem

Diva
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Aralık 2019
17.364
53.766
Hello kızlar 🥳
Bu aralar Netflix’te The Umbrella Academy’i izlemeye başladım ama ite kaka izliyorum diyebilirim. 1 haftada 4. Bölüme zor geldim. Çok sıkıcı geliyor, yine de merak edip izlemek istiyorum. Yani benim için bir Lucifer, Locke and Key, efendim söyleyeyim bir The Witcher değil. Bir solukta bir sezonu bitiremedim.

Lütfen beni SPOİLERE BOĞUN! Ekşi’de filan baktım ama genelde uyarlandığı kitap konuşulmuş. Şu an kafamda oturan tek şey normalde hamile olmayan pek çok kadının gizemli bir şekilde saniyeler içinde doğum yapması ve doğan çocuklardan 7 tanesinin bir adam tarafından yetiştirilmesi. Bir de 5 numara ne ayak yahu? 🤪
İzlemeye devam etmeli miyim? Fantastik dizi ve filmlere bayılırım ancak bu dizi beni henüz kendine çekemedi. Zaman kaybı mı acaba? İzleyen varsa benimle fikirlerini paylaşsın.

ayrıca yeni dizi ve film önerilerine de açığım. Öpüldünüz 😘

herkesin tarzına göre değişir tabii, ben çok severim böyle konuları.
yani bence zaman kaybı değil ben ikinci sezonu 4 gözle beklemiştim mesela :)
ilk sezon sıkıldıysan 2.sezonda mutlaka akar dizi çünkü yavaş yavaş oturuyor.
spoiler istemişsin konu olarak tam neredesin söyle ben boğayım seni spoiler'a

herkesin tarzına göre değişir tabii, ben çok severim böyle konuları.
yani bence zaman kaybı değil ben ikinci sezonu 4 gözle beklemiştim mesela :)
ilk sezon sıkıldıysan 2.sezonda mutlaka akar dizi çünkü yavaş yavaş oturuyor.
spoiler istemişsin konu olarak tam neredesin söyle ben boğayım seni spoiler'a
Aayyyy çok teşekkür ederim cevabın için. Açıkçası cevap geleceğini bile düşünmemiştim ☺️
Dizinin tamamı hakkında spoilere boğabilirsin 😂 anlamaya çalışıyorum, oturtmaya çalışıyorum. Ajan giyimli 2 eleman var, 5 numaranın peşinde. Onlar kimdir, niye 5 numaranın peşindedir, olay nedir? Böyle yaparak nereye varmak istemektedir 😅 5 numara zamanda ileriye gittim 30 küsur sene dönmedim dedi, yaşlı halim var dedi, geri döndüğünde gene velet olarak döndü. Onun gelecekte yaşadığı 30 sene şimdiki zamanda 7 sene mi yapıyor (kaybolduğu tarihi hatırlayamadım şimdi) ?
Vanya’dan bir ayak çıkacak gibi, hele o Kenan öğrencisi olan eleman bir haltlar karıştırıyor sanki.
‘Ben’ nasıl öldü, niye bir tek kafası güzel kardeş Ben’i görüyor. Ölüleri görme yeteneği mi var? Bir de babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? 🤪

Aydınlat beni 🙏🏻😇🧚🏻‍♀️

Aayyyy çok teşekkür ederim cevabın için. Açıkçası cevap geleceğini bile düşünmemiştim ☺
Dizinin tamamı hakkında spoilere boğabilirsin 😂 anlamaya çalışıyorum, oturtmaya çalışıyorum. Ajan giyimli 2 eleman var, 5 numaranın peşinde. Onlar kimdir, niye 5 numaranın peşindedir, olay nedir? Böyle yaparak nereye varmak istemektedir 😅 5 numara zamanda ileriye gittim 30 küsur sene dönmedim dedi, yaşlı halim var dedi, geri döndüğünde gene velet olarak döndü. Onun gelecekte yaşadığı 30 sene şimdiki zamanda 7 sene mi yapıyor (kaybolduğu tarihi hatırlayamadım şimdi) ?
Vanya’dan bir ayak çıkacak gibi, hele o Kenan öğrencisi olan eleman bir haltlar karıştırıyor sanki.
‘Ben’ nasıl öldü, niye bir tek kafası güzel kardeş Ben’i görüyor. Ölüleri görme yeteneği mi var? Bir de babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? 🤪

Aydınlat beni 🙏🏻😇🧚🏻‍♀️
günaaaaaydııııııın :)
ajan giyimli iki eleman cha cha ve hazel, 5'in peşinde onu öldürmeye çalışıyolar çünkü 5 , kıyameti engellemeye çalışıyor :) böyle büyük olayları değiştirmemek gerekliymiş.
bu iki eleman ellerindeki evrak çantasıyla zaman yolcuğu yapılabilen, gelmiş geçmiş gelecek bütün zamanlardaki önemli olayları yönetebilen etkileyebilen bir şirkette çalışıyorlar. hatta 5 numara geleceğe gittiğinde teşkilat onu bulup kendileriyle çalışmayı teklif etti işler böyle başladı. fakat 5 her zaman teşkilatı kendi çıkarları için kullanmayı planladı çünkü 2019a gidip kardeşlerini ve dünyayı kurtarmak istiyordu. ikili oynadı yani.
zamanda sürekli bir ileri bir geri gidince tabi ayarları kaçırdı hesaplamaları yapamadı ve sıçrarken ergen halinde geldi 2019'a ama 2.sezonda yaşlı halini de görüyoruz. çok tatlı cool p*ç yaaa :)

vanya zaten dünyanın sonunu getirecek olan kişi :KK70: al sana spoiler'ın kralı :KK70: meğer bizim vanyanın da güçleri varmış ama diktatör babaları kızı köreltmiş sindirmiş ondan öyle pısırık olmuş, kardeşlerinin bir kaçının da aslında durumu bildiğini ama unutmayı seçtiğini, onu hep geçmişte dışladıklarını fark ediyor, o da bütün o siniriyle Ay'ı patlatıyor, parçalanan ay dünyaya çarpıyor. tam bu anda 5, bütün kardeşleri geçmişe sıçratıyor. hayatlarını kurtarıyor hepsinin fakat yine zamanlamada sapmalar olduğu için biri 1963'te biri 1961'de filan evet hepsi aynı yerde ama farklı zamanlarda buluyor kendilerini 2.sezon da böyle başlıyor.

keman öğrencisi eleman tam bir puşt. o da vanya'yı kullanacak. hatta vanya bu yüzden alison'a istemeden zarar vericek :KK43: fakaaaatt sonra bunun bedelini ödüyor o keman öğrencisi yalancı şereeessiiiiz :KK70:

Ben nasıl öldü ona dair sanırım net bir olay yoktu. şemsiye akademisinin bir kahramanlık görevi sırasında cinayete kurban gitti diye belirtilmişti yanlış hatırlamıyorsam.
o kafası güzel kardeş klaus benim favorim tam bir hippi :KK36: onun da yeteneğinin ne olduğu net değilmiş hani evet ölüleri görme onlarla konuşma yeteneği var ama Ben hep daha ötesi olduğunu söyleyip klaus'a sinirleniyrdu son bölümde ortaya çıktı ki ölülerin yeteneklerini kullanabiliyormuş.
yani Ben gibi gövdesinden canavar dokungaçlar çıktı mesela klaus'un son bölüm efsaneydi herşey oturdu orda
2.sezona daha hazır bi biçimde geçtik yani
mesela ikinci sezonda da gizem yok mu her şey açık seçik mi? değil çok gizemli olay var ama çözülüyor hepsi ve bence bunu çözmeye çalışmak çok eğlenceli :KK70:

günaaaaaydııııııın :)
ajan giyimli iki eleman cha cha ve hazel, 5'in peşinde onu öldürmeye çalışıyolar çünkü 5 , kıyameti engellemeye çalışıyor :) böyle büyük olayları değiştirmemek gerekliymiş.
bu iki eleman ellerindeki evrak çantasıyla zaman yolcuğu yapılabilen, gelmiş geçmiş gelecek bütün zamanlardaki önemli olayları yönetebilen etkileyebilen bir şirkette çalışıyorlar. hatta 5 numara geleceğe gittiğinde teşkilat onu bulup kendileriyle çalışmayı teklif etti işler böyle başladı. fakat 5 her zaman teşkilatı kendi çıkarları için kullanmayı planladı çünkü 2019a gidip kardeşlerini ve dünyayı kurtarmak istiyordu. ikili oynadı yani.
zamanda sürekli bir ileri bir geri gidince tabi ayarları kaçırdı hesaplamaları yapamadı ve sıçrarken ergen halinde geldi 2019'a ama 2.sezonda yaşlı halini de görüyoruz. çok tatlı cool p*ç yaaa :)

vanya zaten dünyanın sonunu getirecek olan kişi :KK70: al sana spoiler'ın kralı :KK70: meğer bizim vanyanın da güçleri varmış ama diktatör babaları kızı köreltmiş sindirmiş ondan öyle pısırık olmuş, kardeşlerinin bir kaçının da aslında durumu bildiğini ama unutmayı seçtiğini, onu hep geçmişte dışladıklarını fark ediyor, o da bütün o siniriyle Ay'ı patlatıyor, parçalanan ay dünyaya çarpıyor. tam bu anda 5, bütün kardeşleri geçmişe sıçratıyor. hayatlarını kurtarıyor hepsinin fakat yine zamanlamada sapmalar olduğu için biri 1963'te biri 1961'de filan evet hepsi aynı yerde ama farklı zamanlarda buluyor kendilerini 2.sezon da böyle başlıyor.

keman öğrencisi eleman tam bir puşt. o da vanya'yı kullanacak. hatta vanya bu yüzden alison'a istemeden zarar vericek :KK43: fakaaaatt sonra bunun bedelini ödüyor o keman öğrencisi yalancı şereeessiiiiz :KK70:

Ben nasıl öldü ona dair sanırım net bir olay yoktu. şemsiye akademisinin bir kahramanlık görevi sırasında cinayete kurban gitti diye belirtilmişti yanlış hatırlamıyorsam.
o kafası güzel kardeş klaus benim favorim tam bir hippi :KK36: onun da yeteneğinin ne olduğu net değilmiş hani evet ölüleri görme onlarla konuşma yeteneği var ama Ben hep daha ötesi olduğunu söyleyip klaus'a sinirleniyrdu son bölümde ortaya çıktı ki ölülerin yeteneklerini kullanabiliyormuş.
yani Ben gibi gövdesinden canavar dokungaçlar çıktı mesela klaus'un son bölüm efsaneydi herşey oturdu orda
2.sezona daha hazır bi biçimde geçtik yani
mesela ikinci sezonda da gizem yok mu her şey açık seçik mi? değil çok gizemli olay var ama çözülüyor hepsi ve bence bunu çözmeye çalışmak çok eğlenceli :KK70:
Oooohhhh miiiiissss 🤩 şimdi gönül rahatlığıyla izleyebilirim 🤣 takıldığım bir yer olursa yine sorarım 😝 tabii inşallah önce sıkılmadan izlemeye devam edebilirim 😅
Teşekkür ederim ❤️❤️❤️

Ay bu arada sümsük sümsük hareketleriyle bir tek o Vanya’yı hiç sevmedim. :işsiz::ıslık:

Ay bu arada sümsük sümsük hareketleriyle bir tek o Vanya’yı hiç sevmedim. :işsiz::ıslık:
rica ederim :KK36:
ne zaman istersen sor buralardayım.:KK51:
vanya'nın sümsük gibi durduğuna bakma canavar çıkacak kızın içinden :KK53::KK53::KK53:

1 haftada 4. Bölüme zor geldim. Çok sıkıcı geliyor, yine de merak edip izlemek istiyorum.
3 günde 2 sezon bitirdim:KK53:

Başlangıçta hikayeyi oturtup karakterleri tanıtmak, altyapıyı oluşturmak için biraz ağır ilerliyor. Birinci sezonun ikinci yarısından sonra hızlanıyor olaylar.

İkinci sezon genel konu bakımından birinci sezona başlıyor, yine kıyameti engellemeye çalışıyorlar ama garip bir şekilde akıyor o da.

Henüz çekimi bile başlamayan üçüncü sezonun konusu ise bambaşka olacak :)

3 günde 2 sezon bitirdim:KK53:

Başlangıçta hikayeyi oturtup karakterleri tanıtmak, altyapıyı oluşturmak için biraz ağır ilerliyor. Birinci sezonun ikinci yarısından sonra hızlanıyor olaylar.

İkinci sezon genel konu bakımından birinci sezona başlıyor, yine kıyameti engellemeye çalışıyorlar ama garip bir şekilde akıyor o da.

Henüz çekimi bile başlamayan üçüncü sezonun konusu ise bambaşka olacak :)
Ya ben de o bir nefeste bitirme olayını Lucifer 🤩 Dark 🤩 The Witcher 🤩 Cursed 🤩 gibi dizilerde aha böyle gözlerim parlayarak yaşadım ama Umb. Aca.’de resmen böyleyim 😒😴😩🥴

Bir de genelde 20 dakika - yarım saat aralığında dizi izlemeyi sevdiğimden (bknz. How I Met Yout Mother 😬) bunun süresi de çok geliyor bana. Ay ne biliyim, resmen hırs yaptım, izlicem inadına 😅

öyle deme en cool vanya çıkıcak :KK70: :KK70: ama güzel dizi ya bölümler ilerledikçe daha çok sarıyo.ben son sezonu da 2 günde yedim şimdi yeni sezon bekliycem yine 138 sene falan :KK70:
beklerken dizi önereyim mi sana :KK53:
orphan black
ya da
sense 8
:KK36:

öyle deme en cool vanya çıkıcak :KK70: :KK70: ama güzel dizi ya bölümler ilerledikçe daha çok sarıyo.ben son sezonu da 2 günde yedim şimdi yeni sezon bekliycem yine 138 sene falan :KK70:
Bekleyince geçmiyor günler di mi? 😬

ay bayılazaaaaamm. Kız bende mi sorun var, ben niye bu kadar sevemedim şu diziyi? Sadece Vanya da değil, hiçbir karakteri sevemedim. Oyunculukları yapmacık geliyor.

Sense 8 çok fingirdek diyorlar anam, doğru mu ki? Hiç um ac. İle uğraşmayıp tv izleme Enerjimizi doğru yere mi yönlendirsek? 😅
deli dehşet fingirdek hem de :KK70:
yani çok +18 sahneler var ama ben direkt genel konuya odaklanıp beğenmiştim
umbrellayı bitir ittirerek de olsa sonra geç diğerlerine benceğğğğ

deli dehşet fingirdek hem de :KK70:
yani çok +18 sahneler var ama ben direkt genel konuya odaklanıp beğenmiştim
umbrellayı bitir ittirerek de olsa sonra geç diğerlerine benceğğğğ
İzleyip izleyip adamın üstüne atlama durumu olur mu ki? 😂 bu diziyi daha çok merak ettim şimdi bak 😬 bir bölüm u.a bir bölüm s.8 izliyim madem 😅

Bekleyince geçmiyor günler di mi? 😬

ay bayılazaaaaamm. Kız bende mi sorun var, ben niye bu kadar sevemedim şu diziyi? Sadece Vanya da değil, hiçbir karakteri sevemedim. Oyunculukları yapmacık geliyor.
gittikçe açılıyo ya , öyle deme benim minnoş Luther'ım falan çok sevimli :KK70: 2. sezon daha durgun başladı aslında uff bozmuş diye izledim ama sonra güzel açıldı. ben de 5'i sevmemiştim ama efsane bir oyunculuk var çocukta şu an

İzleyip izleyip adamın üstüne atlama durumu olur mu ki? 😂 bu diziyi daha çok merak ettim şimdi bak 😬 bir bölüm u.a bir bölüm s.8 izliyim madem 😅
valla atlattırır mı atlattırır yani :KK45::KK45::KK45:
ama sadece kadın-erkek ilişkisi değil, lezbiyen ve gay ilişkisi de var.
kardeşlik arkadaşlık fedakarlık ne ararsan var :dondurma:

gittikçe açılıyo ya , öyle deme benim minnoş Luther'ım falan çok sevimli :KK70: 2. sezon daha durgun başladı aslında uff bozmuş diye izledim ama sonra güzel açıldı. ben de 5'i sevmemiştim ama efsane bir oyunculuk var çocukta şu an
Ay o 5’i okul üniformasıyla gördükçe git üstünü başını değiştir, okul kıyafetiyle evde oturma diyesim geliyor 🤦🏻‍♀️😂

valla atlattırır mı atlattırır yani :KK45::KK45::KK45:
ama sadece kadın-erkek ilişkisi değil, lezbiyen ve gay ilişkisi de var.
kardeşlik arkadaşlık fedakarlık ne ararsan var :dondurma:
Biraz Elite kokusu aldım gibi. Elite’de de benzer şeyler vardı. Zaten Netflix orijinal içeriklerinin çoğunda bu tür ilişkiler var

X