Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri Tık tık ses geliyor

Melankoliik

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
309
178
25
Merhaba hanımlar❤️
Ben evime taşındığımdan beri ( 7 yıl) hiç kalorifer temizleme yaptırmamıştım, muhtemelen benddn öncekilerdd yaptırmamış. Esas sorun şu kızlar, en üst kattayım, ve cephe açık. Ev çok soğuk oluyor, haliyle doğalgaz yakıyoruz. Bizim kombinin markası Leopard, en düşük 38 sonra 40-42-45-50 diye ilerliyor. Normalde 45te yakıyordum. Eh işte ısınıyordu. 1 hafta önce kalorifer kombi temizlettim. 4 petek, ve kombi temizlemeye 200 tl verdim. Hepsinden su çekti. Alt kısmı yanmıyordu peteklerin. İnanır mısınız o kadar pis su aktı.. Kızlar üstünden 1 hafta geçti. Hala altları yanmıyor, ve sürekli peteklerden tık tık tık ses geliyor. Sanki birisi anahtarla kapıyı açmaya çalışır gibi. Bazen de su sesi geliyor içlerinden.. Ben ilk kez yaptırdım. Normal mi bu kızlar.. Bu ses deli ediyor beni.

O pis su akar çünkü içi adeta kurum doludur. Isli simsiyah su akar. Aslinda önemli olan peteklerde hava olmamasıdır. Yani hava olursa sıcaklık oraya ulasmaz ve peteklerin bir kısmı ısınmaz. Kademeli bir soğukluk varsa vanadan diğer uca ve yukarıdan aşağıya o nispeten normaldir ama birden soğuyorsa petek o zaman petekler hava yapmıştır muhtemelen. Aslında petekler icin anahtarlar var minik bisey siz de bu havayı alabilirsiniz.

O pis su akar çünkü içi adeta kurum doludur. Isli simsiyah su akar. Aslinda önemli olan peteklerde hava olmamasıdır. Yani hava olursa sıcaklık oraya ulasmaz ve peteklerin bir kısmı ısınmaz. Kademeli bir soğukluk varsa vanadan diğer uca ve yukarıdan aşağıya o nispeten normaldir ama birden soğuyorsa petek o zaman petekler hava yapmıştır muhtemelen. Aslında petekler icin anahtarlar var minik bisey siz de bu havayı alabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim... Havalarını ben alıyordum, en son ustada aldı ama hala alt kısımlar üst kısım kadar yanmıyor. Su sesi hala geçmedi peteklerin içindeki su sesini duyuyorum. Nereye kadar gidicek bakalım bekliyorum. Tekrardan teşekkürler❤️

X