Tırnak batması

Batık ameliyatının ardından tekrarlama

• Evet tekrarladı

OY: 1 50,0%
  • Hayır tekrarlanmadi

OY: 1 50,0%

• Ankete Katılan
    2

Bensiuu

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
5
-1
Çocukluğumdan beri yıllardır yaşadığım sorun.
Doktorum mantardan dolayı tırnak batmasinin olduğunu söyledi.
Bu illet kurcaladikca kestikce derine iner ve içinden çıkılmaz bi hal alır. Benim batığım neredeyse artık parmagimin altına kadar derinlesmisti.
Ameliyat olmayı çok düşündüm ama korkumdan bi türlü cesaret edemedim iyiki de etmemişim.
Çok araştırıp mersinde bi ayak bakım merkezi buldum ve gidip görüşüp iki tane tırnağıma tel taktirp mantar tedavisine başladım. Tel işlemi asla korkulacak birsey değil 5 dakikalık bir işlem ve anında etki hissediyorsunuz batma falan kalmıyor ortada taktirali bi hafta oldu her tırnak için 350 tl verdim. Ve 21 günde bir bakımı var oda 80 +80 160 tl. şimdilik çok memnunum iyiki de yaptırdım o korkunç ameliyatı olmaktan çok çok daha iyi

Merak edenler için (nekadar berbat da olsa tırnaklarım) ekledim

Eklentiler

• 1595251206404730278048.jpg
    1595251206404730278048.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 146
Çocukluğumdan beri yıllardır yaşadığım sorun.
Doktorum mantardan dolayı tırnak batmasinin olduğunu söyledi.
Bu illet kurcaladikca kestikce derine iner ve içinden çıkılmaz bi hal alır. Benim batığım neredeyse artık parmagimin altına kadar derinlesmisti.
Ameliyat olmayı çok düşündüm ama korkumdan bi türlü cesaret edemedim iyiki de etmemişim.
Çok araştırıp mersinde bi ayak bakım merkezi buldum ve gidip görüşüp iki tane tırnağıma tel taktirp mantar tedavisine başladım. Tel işlemi asla korkulacak birsey değil 5 dakikalık bir işlem ve anında etki hissediyorsunuz batma falan kalmıyor ortada taktirali bi hafta oldu her tırnak için 350 tl verdim. Ve 21 günde bir bakımı var oda 80 +80 160 tl. şimdilik çok memnunum iyiki de yaptırdım o korkunç ameliyatı olmaktan çok çok daha iyi
Benim eşim tırnak batmasından ameliyat oldu gecen ay ama tırnaginin hepsi cekilmedi sadece batan kısmın kökü kurutuldu. Simdi iyi. Cok arastirdik Istanbulda Sahin Nami diye bi doktor. Cok kisa surdu ve agrisi cok az oldu. Tavsiye ederim.
Sehir disindan da bircok hastasi vardi.

Ameliyat korkunç değil hatta ameliyat bile değil ufak bi operasyon sadece ayağınızı uyuştururken çok az acı hissediyorsunuz bana hastane ortamı daha steril geldiği için yaptırmıştım seneler önce tırnağın bi kısmı alındı batan yer dolayısıyla tekrarlamadı çok şükür

Benim eşim tırnak batmasından ameliyat oldu gecen ay ama tırnaginin hepsi cekilmedi sadece batan kısmın kökü kurutuldu. Simdi iyi. Cok arastirdik Istanbulda Sahin Nami diye bi doktor. Cok kisa surdu ve agrisi cok az oldu. Tavsiye ederim.
Sehir disindan da bircok hastasi vardi.
Ben de Şahin beyde oldum çok memnun kalmıştım ve çok da ilgili bir dr asistanları da öyle ☺️

Evet 2020 de kim bu işlemi yaptırdı bilmiyorum ama ben 5 gün önce dr Sahin Nami beyin yanındaydım ve işlemi yaptırdım. Senelerdir neden gitmediysem diye aşırı pişmanım yıllarca ağlaya ağlaya pedikür yaptırdım son olarak iltihap yapması batığın yeter dedirtti bana ve ertelediğim durumu bir anda karar verip uygulattım. Her iki ayak baş parmağıma yapıldı işlem Doktor bey aşırı ilgili ve seni yürüyerek çıkartacagız buradan hiç endişen olmasın dedi ve arabaya yürüyerek gittim asla hiç bir şey hissetmedim anestezi için iğne yapıyorlar lokal anestezi her iki parmagıma toplamda 8 iğne yapıldı tek ayağıma 4 tane. Hiç bir acı hissetmeden işlem bitti bugun başka bir hastaneye pansumana gittim durumu gayet güzel gözüküyor. Önümüzdeki hafta dikişler alınacak. Bugun hafif bir baskı hissediyorum o kadar parmaklarımda. Asla hiç bir ağrı sızı bir şey hissetmedim ben deli gibi 3 gün boyunca acı çekeceğim sanıyordum ama asla asla asla. Bu arada antibiyotik içiyorum ağrı keisicim var yazdılar ve dün yürümedim hiç bugünde bir pansumana giderken yürüdüm üstüne 2 gün basma yeter dedi De.Şahin bey. Bugün pansumanda gördüm tırnagım küçülmüş resmen yanlardan alındıgı için ve bir daha tırnak batması yaşamayacağımı düşünce aşırı mutlu hissediyorum çünkü bir allah bilir o çektiğim acııyu pedikürde. İşin kısası kim bu acıyı çekiyorsa asla asla asla beklemesin yemin ederim acı yokmuş. Dikişler alınsın resimde atarım her halini sizlere

X