Çorbalar Tokat Yaş Tarhana Çorbası-Tokat Almus Sponsorluğunda

Öyle şeyleri seviyorum yumurta diyince aklıma direkt şey geldi bizde sütun kaymağını alırız iyice kavururuz kahverengi olur sonra içine yumurta kirariz dolapta uzun süre durar hatta

Aklıma o geldi sanırım onu andırır tadı :)
Mesela İzmir yöresinde öyle kaymagi kaynatıp kaynatıp tartı yapıyorlar aynı dediğin gibi Kahvaltıları falan çıkarıp eritip ekmek banarlar Makarnaya sos yaparlar ve inanılmaz güzel olur Kayınvalidem tarafında da yine kaymagi kaynatıp mısır unu ekleyip havitzi diye bir Gürcü yemeği yaparlar O da çok güzel olur zaten kaymağın girip de kötü olduğu bir şey hiç bilmiyorum
Allahim suan cok açimmm:KK70::KK70: ne yesem

Nerden çıktı şimdi bu kırmızı :skandal:
Çok güzel olmuş canım sunumda öyle hadi bakalım yarışmada başarılar :KK15:

Mesela İzmir yöresinde öyle kaymagi kaynatıp kaynatıp tartı yapıyorlar aynı dediğin gibi Kahvaltıları falan çıkarıp eritip ekmek banarlar Makarnaya sos yaparlar ve inanılmaz güzel olur Kayınvalidem tarafında da yine kaymagi kaynatıp mısır unu ekleyip havitzi diye bir Gürcü yemeği yaparlar O da çok güzel olur zaten kaymağın girip de kötü olduğu bir şey hiç bilmiyorum
Anammm adını da biliyorsun ben bilinmez diye yazmadım :KK70:

O tartiyi mantı üzerine döktün mu hiç :dua:

Biz kilo ile alıyorduk onu sonra deiddm niye kendim yapmıyorum :KK70: ..

5 kilo süt aldığımda alıyorum üstünü ama bir kahvaltıda yiyoruz onu yetmiyor :KK70:
ya Ben İzmir'den alıyorum ablam sağ olsun sakıpağa diye bir yer var oradan kilo kilo alıyorum sağ olsun yardımcı oluyor ablam kargoluyor en son 2 kilo daha aldm
:KK70: yetmez ya Aynen bizde de kaymak Çok tüketiliyor

ya Ben İzmir'den alıyorum ablam sağ olsun sakıpağa diye bir yer var oradan kilo kilo alıyorum sağ olsun yardımcı oluyor ablam kargoluyor en son 2 kilo daha aldm
:KK70: yetmez ya Aynen bizde de kaymak Çok tüketiliyor
Orayı bilmiyorum da biz Manisa köylerinden temin ediyoruz :))

Yola yolladim senide yollar yormasin seni. Hızır elinden tutsunda bana getirsin seni:KK75:
Memleket çorbamı olunca otantik bir sunum yapayım dedim canım Sağ ol canım benim:KK36:
İçligimin yakasıda sıra sıra nakış yar
Kurban olam boyunada o ne biçim bakış yar :KK75::KK75:

Eskilerden di sali gunu pazar kurulur almusa allah cesit cesit insan kasetci murat abinin dukkandan bangir bangir muzik sesleri gelirdi bir bu turkuyu calardi bir ellik turkusunu :mad:hadi memleketeee gidekkkk:KK70:
Evet evet bende çok özledim gidek
Bizim köyden her salı pazara giderler hatta günlük servisler var ücretli sabah erkenden gidip akşam üzeri dönerler

Şahane bir sunum daha:KK9: Ellerine sağlık canım, başarılar dilerim:KK200:

Bu kategoride bütün bakırlar çıktı ortaya:KK45:

X