Toksik ilişki ve sonrası...

Terapiye bu kişiden dolayı değil aslında genel olarak kendimde de sorun olduğunu düşündüğüm için gitmek istiyorum. İlerisi için toksik yanımı törpülemek, bu tür insanlara çekilmemek için gitmek istiyorum. Çünkü sürekli kendimi aynı döngü içerisine sokuyorum ve sürekli üzülen ben oluyorum..
Ben sizde toksik bir özellik çok görmedim. Sadece özgüven eksikliğiniz var karşınızdaki insanda bunu görüp sömürmeye başlamış, sizi vurmaya çalışmış. Buna izin vermemek için özgüvenli ve dik olmanız lazım. Böyle adamları da direkt hayatınızdan çıkarın. Bu kadar uzun süre hayatınızda tutmanız hata olmuş.

Adamda tamamen aşağılık kompleksi var. Kendisini beğenmediği için zaten buluşmak istememiş. Buluştuğunda de sürekli her şeyi eleştirerek kendi yetersizliğini aklı sıra kapatmaya çalışmış. Çünkü kendisinden memnun değil, bunun hıncını senden çıkarıyor. Böylelerini amacı zaten karşılarındakini değersiz hissettirip kendi olumsuz özelliklerini kapatmaya çalışmaktır. Hiç canını sıkma, büyük resim gayet ortada ☺️

Evet taşlar yerine oturdu. Sırf kilolu olduğu için, bana göre fazla yaşlı olduğu için görüşmek istemedi oyaladı sürekli. İlk gördüğümde de "ayyy ben bu adam için mi 3 sene önce kendimi üzdüm, yıprattım" diye söylendim içimden, dönüp baktığımda geldiğim nokta aynı :KK43:(

Evet taşlar yerine oturdu. Sırf kilolu olduğu için, bana göre fazla yaşlı olduğu için görüşmek istemedi oyaladı sürekli. İlk gördüğümde de "ayyy ben bu adam için mi 3 sene önce kendimi üzdüm, yıprattım" diye söylendim içimden, dönüp baktığımda geldiğim nokta aynı :KK43:(
İşte kendini o kadar yetersiz hissediyor ki sizi aşağılamaya çalışmış. Sizin kilonuzu, giyiminizi, makyajınızı eleştirmiş. Halbuki kendisi fiziksel olarak yetersiz. O da bunu biliyor. Büyük ihtimal sosyal çevresinde ya da daha önce kadınlar tarafından görmezden gelinip aşağılanmıştır o yüzden görüşmek istememiştir. Sizin de duygusal olarak zayıf olduğunuzu görünce tüm hıncını nefretini sizden çıkarmış. Siz biraz özgüveninizi yükseltmeye çalışmalısınız bunun için sadece terapi alabilirsiniz.

Ben sizde toksik bir özellik çok görmedim. Sadece özgüven eksikliğiniz var karşınızdaki insanda bunu görüp sömürmeye başlamış, sizi vurmaya çalışmış. Buna izin vermemek için özgüvenli ve dik olmanız lazım. Böyle adamları da direkt hayatınızdan çıkarın. Bu kadar uzun süre hayatınızda tutmanız hata olmuş.

En büyük toksik özelliğim, böyle adamları kolay kolay hayatımdan çıkarmamam aslında. İlişkide çok doğru yerde bitirip, kafamda o ilişkiyi bitiremiyorum sürekli ayrıl barış durumundan kurtulamıyorum. En başında kestrip atsaydım 3 sene önceki halimden ders alıp tekrar görüşmezdim bu kişiyle. Herşeyin farkındayım fakat uygulama sıfır... Yukarıdaki üyenin de dediği gibi her ilişkide sorunlar, hatalar olabilir ama ben berbat bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışıp kendime olan saygımı tamamen yitiriyorum.

Ben de anlam veremiyorum, görüşmeden önce acaba görüşmek ben de hırs mı oldu görüşmediği için gizemli geldi diye mi cezbetti beni diye düşündüm görüştük kafamdaki profilden bambaşka biri çıktı, dış görünüşü tamamen görmezden gelsem de karakteri başlı başına en başında bırakmam için sebep ama ben takılı kaldım durdum...
Hiçmi kamerada görüşmediniz ? Birde kaç kilo kendisi ?
Adam diğer hanımlarında dediği gibi aşşağılık kompleksinden dolayı direk sana saldırmış.
Sen sendeki boşluğu doldurmak için görüştün herhalde, yoksa hertürlü olayın farkındasın

Hiçmi kamerada görüşmediniz ? Birde kaç kilo kendisi ?
Adam diğer hanımlarında dediği gibi aşşağılık kompleksinden dolayı direk sana saldırmış.
Sen sendeki boşluğu doldurmak için görüştün herhalde, yoksa hertürlü olayın farkındasın
3 sene önce kamerada görüştük, ayağa kalkmadı ısrar ettiğim halde sorun olduğunu biliyordum çünkü. Kamerada bu kadar bariz bir farklılık sezmedim. Çok kısa konuştuk. Sosyal medya hesaplarındaki fotolarının hepsinde sadece selfie var ve hepsi yandan. Düz baktığı ve boydan fotosu hiç yok. 50 ye yakın fotodan hiç boydan foto olmaz mı boydan foto at diyorum bir sorun var sende diyorum kavga çıkarıyorsun sen diyip üste çıkıp kavgayı o çıkarıyor. Kilosunu sordum daha önce söylemedi bilmiyorum yani 120 vardır diye tahmin ediyorum. Sanırım evet duygusal boşluğumdan dolayı bu kadar şeyi çektim 😏

3 sene önce kamerada görüştük, ayağa kalkmadı ısrar ettiğim halde sorun olduğunu biliyordum çünkü. Kamerada bu kadar bariz bir farklılık sezmedim. Çok kısa konuştuk. Sosyal medya hesaplarındaki fotolarının hepsinde sadece selfie var ve hepsi yandan. Düz baktığı ve boydan fotosu hiç yok. 50 ye yakın fotodan hiç boydan foto olmaz mı boydan foto at diyorum bir sorun var sende diyorum kavga çıkarıyorsun sen diyip üste çıkıp kavgayı o çıkarıyor. Kilosunu sordum daha önce söylemedi bilmiyorum yani 120 vardır diye tahmin ediyorum. Sanırım evet duygusal boşluğumdan dolayı bu kadar şeyi çektim 😏

Zaman çok geçtiği için detayı şimdi hatırladım, kamerada konuşunca olumsuz bir şey söyledim hatırlamıyorum ne söylediğimi, yüzüme kapattı tamam özür dilerim aç kamerayı konuşalım öyle demek istemedim dediğim halde açmadı ve bir daha kameradan da görüşmedik.

En büyük toksik özelliğim, böyle adamları kolay kolay hayatımdan çıkarmamam aslında. İlişkide çok doğru yerde bitirip, kafamda o ilişkiyi bitiremiyorum sürekli ayrıl barış durumundan kurtulamıyorum. En başında kestrip atsaydım 3 sene önceki halimden ders alıp tekrar görüşmezdim bu kişiyle. Herşeyin farkındayım fakat uygulama sıfır... Yukarıdaki üyenin de dediği gibi her ilişkide sorunlar, hatalar olabilir ama ben berbat bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışıp kendime olan saygımı tamamen yitiriyorum.
Bence yaştan kaynaklı bir faktör. 30 yaşına girdim artık hayatımda biri olsun, evleneyim böyle adamlara tahammül etmeye çalışıyoruz halbuki bize kendimizi daha kötü hissettiriyor. Evlendiğinizde daha büyük sorunlara sebep olacak, böyle bir insanla aynı evde olduğunuzu düşünsenize…

2 taraf da esit derecede hasta kusura bakmayin lutfen. İnternetten tanıştığınzı adam buluşmuyorsa fakedir kafa yormaya değimez, adam yıllar sonra ortaya çıkıp sizi bulması da ayrıca manyakca sizin kabul etmeniz de garip sonra adamın yalancı olduğunu gördükten sonra da bu işi oldurmaya çalışmanız, adamla iletişim kurmanız da hastaca ... Burda toksik ilişki moksik ilişki yazılan durumlar zaten genel anlamda çöp çıkıyor, adamlar ya aldatıyor ya türlü türlü saçmalıklar yapıyor kendine hiçbir saygısı olmayan kadınlar da durumları kabullenip ilişkiye devam ediyor durum bundan ibaret. Velhasıl bence de terapiye deva umarım bundan sonra normal insanlara yönelirsiniz.

Bence yaştan kaynaklı bir faktör. 30 yaşına girdim artık hayatımda biri olsun, evleneyim böyle adamlara tahammül etmeye çalışıyoruz halbuki bize kendimizi daha kötü hissettiriyor. Evlendiğinizde daha büyük sorunlara sebep olacak, böyle bir insanla aynı evde olduğunuzu düşünsenize…
Evet kesinlikle hem duygusal boşluk hem de artık ciddi biri olsun düşüncesi ağır basıyor. Aslında ilişki içerisinde ciddiyet olsa dahi ben bu kişiyle evlenmeyeceğimi, mutsuz olacağımı bildiğim halde devam ediyorum. Bir şeyleri zorla oldurmaya çalışıyorum. Aslında kaçınılmaz son belli fakat boşu boşuna aylarımı bu insanla harcıyorum ve toparlanmam da bir o kadar uzun sürüyor.

2 taraf da esit derecede hasta kusura bakmayin lutfen. İnternetten tanıştığınzı adam buluşmuyorsa fakedir kafa yormaya değimez, adam yıllar sonra ortaya çıkıp sizi bulması da ayrıca manyakca sizin kabul etmeniz de garip sonra adamın yalancı olduğunu gördükten sonra da bu işi oldurmaya çalışmanız, adamla iletişim kurmanız da hastaca ... Burda toksik ilişki moksik ilişki yazılan durumlar zaten genel anlamda çöp çıkıyor, adamlar ya aldatıyor ya türlü türlü saçmalıklar yapıyor kendine hiçbir saygısı olmayan kadınlar da durumları kabullenip ilişkiye devam ediyor durum bundan ibaret. Velhasıl bence de terapiye deva umarım bundan sonra normal insanlara yönelirsiniz.
kesinlikle çok haklısınız. Annem de bu adamın böyle olduğunu bildiğin halde sen devam ettiğin için en çok sen suçlusun diyor. Hatanın çoğu bende, bunca şeye rağmen devam ettiğim için. Adam da baktı ki ben Herşeye rağmen yanındayım aşağılamamın, eleştirinin dozunu artırdı da artırdı. Terapiye bir an önce başlayacağım, umarım dediğiniz gibi olur.

Bence sizde de ciddi anlamda özgüveni eksikliği var ki bu adamı kendinize layık görmüşsünüz. Devam ettirmenizin tek sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

İsterseniz bunun üzerine gitmeye çalışın. Herhalde yalnız bir dönemdeydiniz, bir ilgi alaka görmek konuşacağınız biri olsun istediniz. İstediniz de adam da kendini bir şey sanmış.

Hak ettiğimizi düşündüğümüz ilişkiyi sevgiyi kabul ederiz, siz de alttan alta bunu hak ettiğinizi mi düşündünüz?

Böyle bi durumda hissettiğim ektedir benide güldürür umarım sizide güldürür🤭 02A73CD0-C3F8-441C-AA4D-00CFF411597C.jpeg

Bence sizde de ciddi anlamda özgüveni eksikliği var ki bu adamı kendinize layık görmüşsünüz. Devam ettirmenizin tek sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

İsterseniz bunun üzerine gitmeye çalışın. Herhalde yalnız bir dönemdeydiniz, bir ilgi alaka görmek konuşacağınız biri olsun istediniz. İstediniz de adam da kendini bir şey sanmış.

Hak ettiğimizi düşündüğümüz ilişkiyi sevgiyi kabul ederiz, siz de alttan alta bunu hak ettiğinizi mi düşündünüz?

Ergenlik döneminden iş hayatına girene kadar evet özgüvensiz biriydim, zamanla bunu aştığımı düşünüyordum. Fakat görüyorum ki aşamamışım bu durumu. Genelde konuştuğumuz dönemler zaten benim başıma gelen ufak tefek talihsiz olaylara denk geldi. Sanırım duygusal boşluğumdan dolayı yanımda biri olsun istedim, iletişimiz böyle devam etti.

Ben en ufak hatada kendine fazlasıyla yüklenen biriyim belki de bu hatalarımdan dolayı kendime böyle bir adamı reva gördüm.

Ben de anlam veremiyorum, görüşmeden önce acaba görüşmek ben de hırs mı oldu görüşmediği için gizemli geldi diye mi cezbetti beni diye düşündüm görüştük kafamdaki profilden bambaşka biri çıktı, dış görünüşü tamamen görmezden gelsem de karakteri başlı başına en başında bırakmam için sebep ama ben takılı kaldım durdum...
İnşallah barışmak gibi bir hata yapmazsın

Evet kesinlikle hem duygusal boşluk hem de artık ciddi biri olsun düşüncesi ağır basıyor. Aslında ilişki içerisinde ciddiyet olsa dahi ben bu kişiyle evlenmeyeceğimi, mutsuz olacağımı bildiğim halde devam ediyorum. Bir şeyleri zorla oldurmaya çalışıyorum. Aslında kaçınılmaz son belli fakat boşu boşuna aylarımı bu insanla harcıyorum ve toparlanmam da bir o kadar uzun sürüyor.
Bir daha birini bulamam korkusu, yaşım ilerledi düşüncesi. Bence şimdi şanslısınız bitmiş ama günün birinde çok yanlış bir evlilik yapabilirsiniz bu yüzden. Lütfen özgüven eksikliği ile ilgili bir destek alın. Çalışıyor musunuz?

Hatırladım sizi 😊😌eski konunuzda yorum yapmıştım😌
konunuza gelince aynı fikirdeyim,sizi değersiz gösteren kendi komplekslerine yenik bir adamı her yerden silin ve önünüze bakın

Bir daha birini bulamam korkusu, yaşım ilerledi düşüncesi. Bence şimdi şanslısınız bitmiş ama günün birinde çok yanlış bir evlilik yapabilirsiniz bu yüzden. Lütfen özgüven eksikliği ile ilgili bir destek alın. Çalışıyor musunuz?

Ben zaten terapiyi sırf bu kişiden dolayı almak istemiyorum sonuçta hangi acı geçmiyor ki? Gerçi hissettiğim acı değil, gördüğüm muameleden dolayı değersizlik hissi. Ben terapiyi ilerisi için yanlış yapmamak, bir çizgim, kriterlerim olsun, kendime saygım olsun diye almak itiyorum. Yoksa bu kişi gider başka biri gelir ben yine değersizlik hissimden dolayı aynı yanlışı yaparım diye düşünüyorum. 😏evet evlilikte de aynı şeyleri yapmak korkutuyor beni. Düşünüyorum mesela eşim bana hakaret erse ya da aldatsa yine böyle dik durmayıp bağımlı gibi devam mı edeceğim. 🤦‍♀️ bu hafta randevu alacağım. Çalışıyorum bu arada, dışarıdan kendi ayakları üzerinde duran sözde okumuş etmiş biriyim fakat ilişkiler konusuna gelince de 18 20 yaşındaki kız çocukları gibi davranıyorum.

Hatırladım sizi 😊😌eski konunuzda yorum yapmıştım😌
konunuza gelince aynı fikirdeyim,sizi değersiz gösteren kendi komplekslerine yenik bir adamı her yerden silin ve önünüze bakın

Ben de sizi hatırladım:) hatta yorumlarınızı takip ediyorum genel olarak:) zaten bir kaç kişi kim olduğumu da anlamıştır fakat yine de artık şu konu beni o kadar utandırdı ki kendi hesabımla bu konuyu açmak istemedim:) teşekkür ederim yorumunuz için

Artık negatif geçmişi bırakın 3,5 yıla yakın yeterince şişman ve yaşlı özgüvensiz bir erkek tarafından manipule edilip gençliğiniz enerjiniz sömürülmüş kendi güzelliğinize güvensizlik oluşmuş.Söylediklerinin doğru olmadığını siz de biliyorsunuz ve yazmışsınız gelecek yıllarınıza bakın. 3,5 sene çektiğiniz bu stresler devam etse en az 35 sene örselenmiş hor görüleceğiniz hayatın sadakası olsun .Annenizi dinleyin çalıştığınız yerdeki sevdiğiniz arkadaşlarınızla kafelerde buluşun hayata dönün ...gençliğiniz var enerjiniz var e güzelsiniz de daha ne olsun

X