Toksik ilişki

Her şeyin farkındasın canım benim inşallah kısa zamanda ona nefret duyguları beslersin ve koparsın o kişiden
İnşallah 🙏😔 Hayatımdan çıkardım ve bu konuda istikrarlı olacağım ama bundan sonra birine nasıl güvenip yeni bir sayfa açabileceğimi düşünmüyor değilim.

Bu tarz ılışkıler cogu kadının basına gelmiştir muhtemelen
Bende buna benzer yasadım ayrılmak lazım bılıyodum ama kopamıyodumm sankı ama bıttı gıttı sımdı donup bakınca sadece kendı ruhumu yormusum
Sıl gıtsın hayatından once bıraz acı verıyo ne kdar berbatta olsa yasadıkların ama gecıyor sonunda

Şimdi kendinizi bu durum karşısında çaresiz görüyorsunuz o nedenle de biraz dengelemek için adamın tip,maddiyatını aşağılıyorsunuz ama durum ortada az karizmatikliği ve zayıf maddiyatı ile malesef İlişkide 1-0 öne geçmiş.

Sizi zayıflatmış o nedenle ayrılma gücünüz,durumla baş etme gücünüz yok gibi geliyor size.

Ama var,isterseniz öyle güzel atarsınız ki başınızdan...Hala ilişkiye başladığınız zamanlardaki kadınsınız...Sadece özgüveninizin üstü tozlanmış sirkeleyin biraz geçer...

Ama hayati bir durum var ise ayrılıkta dik durduğunuzda tehditlerin dozu artarsa lütfen savcılığa dilekçe vermekten utanmayın..Kendinizi korumak en doğal hakkınız..

Bu “toksik” kelimesi baya moda oldu ama başka bir tarifi yok sanırım yaşadığım ilişkinin. İfade edecek en güzel kavram bu.
Kalbimi aşka uzun süre tamamen kapatmıştım çünkü bir önceki erkek arkadaşım oldukça kıskanç ve yalancı biriydi. Ayrıca güven sorunu vardı aramızda. Bir yılın sonunda terkettim ve 4 yıl kadar hayatıma kimseyi sokmadım.
2 buçuk sene önce çalıştığım işyerinden biriyle sevgili olmaya başladık. Daha önce de aynı işyerinde çalışmışız ama birbirimizden haberimiz yokmuş.Kader işte, bizi tekrar karşılaştırdı. Ben tipe çok önem vermem. Erkeğin en çok zekasına ve mizah seviyesine bakarım. Ve de sadakat benim için herşey. Kimsenin tip olarak bizi yakıştırmamasına rağmen ben onda olan bu özellikleri sevdim. İlk başlarda bir sorun yoktu. İkimizde lider ruhluyuz. Çatışmalarımız olurdu ama toparlardık.
İlk büyük kavgamız sevgili olduktan üç hafta sonra oldu. Bana uzun uzun bir akrabası tarafından dolandırıldığından bahsetti ve maddi olarak sıkışık olduğunu, çok borcu olduğunu falan anlattı. Bende üzüldüğümü söyledim. Sonra “neyse boşver ha duvara anlatmışım ha sana!” gibi garip bir tepki verdi. O an anladım ki cebimden para çıkarıp destek olmamı bekliyor. Daha yeni sevgiliyiz ve ben bu tarz parasal muhabbetleri sevmem dedim. Senden para dilendiğimi mi düşündün diye tepki gösterdi ama apaçık iması o yöndeydi. Amacının sadece menfaat olduğunu düşünüp o an ayrılmaya karar verdim. Aynı yerde çalışıyoruz dolayısıyla hep karşımda. Bir şekilde tekrar beni ikna etti, devam etme kararı aldık. Devam ettikçe bağlandım. Daha doğrusu artık yeni birini tanımaya sabrım yok. O yüzden de son olmasını ve evlilikle bitmesini ümit ettim.
Aralarda sürekli ayrılıp barışıyoruz derken ben tam yeni yıla yaklaştığımız zamanlarda servisten düşüp parmağımı kırdım. Birkaç gün rapor aldım. O aralar aramız kötüydü. Fırsattan istifade işyerinden bir kıza yürümüş. Bir yandan bana barışalım diye yalvarıyor. Konuştuğu kız bana bunun mesajlarını gönderdi. “Kusura bakma ama sevgilin senin sayende kendini bir halt sanıp tüm kızlara yürüme cesareti almış. Normalde kimsenin bakmayacağı bir tipi var ama hayatında senin gibi bir kız olunca herkesi elde edeceğini düşünüyor. Sen bunu haketmiyorsun.” falan dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Hem parmağım kırılmış evde hasta yatıyorum. O halde bana destek olması lazımken, üstelik bana tekrar barışalım diye yalvarıyorken başka kızlara yazıyor. Komple terkettim, hayatımdan çıkardım. Ama yine iki ay geçmedi beni ikna etti. Artık o olaydan sonra ilşkimiz iyice ayağa düştü. O başka kızlara yazıyor, kulağıma geliyor. Benden hoşlanan çocuklar bana yazıyor, karşılık veriyorum. Ama biz sevgiliyiz !
Karakterim, huyum, suyum herşeyim değişti. Normalde hemen noktayı koyan ben, resmen onun kalitesine inip misilleme yapıyorum.
Üstelik borçlarını kapatması için onun için kredi bile çektim. Allahtan geri ödedi. Ama böyle aptallığa nasıl kalkıştım bilmiyorum. Annem, arkadaşlarım… Herkes bu ilişkiye karşı. Hatta bana şantaj tarzı bişey yapıp zorla devam ettiğimi düşünüyorlar. Ya da bana büyü yapıldığını düşünüyorlar. Hem kaba, hem tip olarak bana uygun değil, hem borç yatağında, hem de gözü dışarda.. Üstelik beni tehdit ediyor benden ayrılamazsın eğer ayrılırsan hem sana hem hayatına girecek kişiye dünyayı zindan ederim, sokak dayağı atarım diye.. Ben bunlara pabuç bırakacak bir tip değilimdir normalde. Ama ne yaparsam yapayım ondan kopamıyorum. Bunun adı aşk, sevgi olamaz. Takıntı mı saplantı mı alışkanlık mı nedir bilmiyorum. Çok anlamsız. Bana uygun değil. Sanki büyülenmiş gibiyim. Öyle sürükleniyor gibiyim. Ne yapacağım, nasıl çıkacağım bu girdaptan bilmiyorum. Yazıp içimi dökmek istedim. Çok uzun bir yazı oldu farkındayım. Okuyanlara selam olsun. Ve aşktan gözünüzde dönse benim yaptığım salaklıkları asla ama asla yapmayın.
Nereye kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz böyle gereksiz, sadakatsiz, saygı yoksunu bir beraberliği mesela?

Böyle bir adamla evlenip hayatınızı cehenneme çevirmek gibi bir niyetiniz yoktur herhalde. Olsaydı bu kadar memnuniyetsiz olmazdınız zaten.

Belki alışkanlıklarınıza fazlaca bağlı, belki yalnızlıktan korkan, belki de bir çeşit manipülasyon ve psikolojik şiddet nedeni ile bu gereksiz ilişkiye takıntılı hale getirilmiş olabilirsiniz. Ama kişinin size uygun olmadığını , ortada zaten sadakatli ve sağlıklı bir ilişki olmadığını görüyorken bir daha bu gereksiz insanın rutin bir şekilde "beni ikna etti" oyunlarına gelmeme kararı alıp kendinizi kurtaracaksınız. Evli, altı çocuklu, eğitimsiz, gelirsiz ve çaresiz bir kadın olmadığınızın ve Bu yaşadıklarınızı kendinize yakıştırmadığınızın bilincinde güçlü bir kadın olarak bitireceksiniz!

Olmuyorsa da en kısa zamanda uzman yardımı alarak yapacaksınız bunu.. Yani yapmalısınız. Yazık değil mi güzelim hayatlarınızı böyle tiplere altın tepside sunuyorsunuz!

Şimdi kendinizi bu durum karşısında çaresiz görüyorsunuz o nedenle de biraz dengelemek için adamın tip,maddiyatını aşağılıyorsunuz ama durum ortada az karizmatikliği ve zayıf maddiyatı ile malesef İlişkide 1-0 öne geçmiş.

Sizi zayıflatmış o nedenle ayrılma gücünüz,durumla baş etme gücünüz yok gibi geliyor size.

Ama var,isterseniz öyle güzel atarsınız ki başınızdan...Hala ilişkiye başladığınız zamanlardaki kadınsınız...Sadece özgüveninizin üstü tozlanmış sirkeleyin biraz geçer...

Ama hayati bir durum var ise ayrılıkta dik durduğunuzda tehditlerin dozu artarsa lütfen savcılığa dilekçe vermekten utanmayın..Kendinizi korumak en doğal hakkınız..
Çok güzel ifade etmişsiniz. Çok teşekkür ederim 🙏 Tabiki herşey kişinin kendisinde ve de kafada bitiyor, biliyorum. Ama bazen kendini daha güçlü hissetmek ve yalnız hissetmemek adına bu tarz güzel, motivasyon verici desteğe ihtiyaç duyuyor insan. İlaç gibi geliyor. 🌸

Nereye kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz böyle gereksiz, sadakatsiz, saygı yoksunu bir beraberliği mesela?

Böyle bir adamla evlenip hayatınızı cehenneme çevirmek gibi bir niyetiniz yoktur herhalde. Olsaydı bu kadar memnuniyetsiz olmazdınız zaten.

Belki alışkanlıklarınıza fazlaca bağlı, belki yalnızlıktan korkan, belki de bir çeşit manipülasyon ve psikolojik şiddet nedeni ile bu gereksiz ilişkiye takıntılı hale getirilmiş olabilirsiniz. Ama kişinin size uygun olmadığını , ortada zaten sadakatli ve sağlıklı bir ilişki olmadığını görüyorken bir daha bu gereksiz insanın rutin bir şekilde "beni ikna etti" oyunlarına gelmeme kararı alıp kendinizi kurtaracaksınız. Evli, altı çocuklu, eğitimsiz, gelirsiz ve çaresiz bir kadın olmadığınızın ve Bu yaşadıklarınızı kendinize yakıştırmadığınızın bilincinde güçlü bir kadın olarak bitireceksiniz!

Olmuyorsa da en kısa zamanda uzman yardımı alarak yapacaksınız bunu.. Yani yapmalısınız. Yazık değil mi güzelim hayatlarınızı böyle tiplere altın tepside sunuyorsunuz!
“Belki alışkanlıklarınıza fazlaca bağlı, belki yalnızlıktan korkan, belki de bir çeşit manipülasyon ve psikolojik şiddet nedeni ile bu gereksiz ilişkiye takıntılı hale getirilmiş olabilirsiniz.”
O kadar doğru bir tespitte bulunmuşsunuz ki.. Hem bahsetmiş olduğunuz sebepler, biraz da ailemle yaşadığım çatışma sebebi ile birine sığınmak, güvenmek, kendimi teslim etmek istedim belki de. Ama bu teslimiyet zamanla esarete dönüşmeye başladı. Sanki o hayatımdan çıkarsa ordan oraya savrulacakmışım gibi hissettim. Zamanla da kendime olan güvenimi kaybederek iyice güçsüzleştim. Tabi bunları şimdi çıplak gözle bakınca farkediyorum. O zamanlar aşağılanmak bile normalleşmeye başlamıştı gözümde.
Silkelendim 💪 Umarım psikolojik olarakta atlatırım. 🙏 Bunun için dediğiniz gibi uzman yardımı şart.

O kadar “ayna” gibisiniz ki resmen anlattıklarınızda kendi yansımamı görür gibi oldum. 👏👏
Aynı dediğiniz gibi aramız iyiyken sorun yok tabiri caizse süt dökmüş kedi. Sırf canım bişey istedi diye evinden kalkıp kapıma yemek getirdiği oldu. Hasta olduğumda başımda bekledi. Hatta çevresindeki insanlar “Senin tasman nerede? kız arkadaşının sözünden çıkmıyorsun.” diye dalga geçiyorlarmış.
Ama aramız kötü olsun kendini dev aynasında görüp beni yerin dibine sokar. Hatta geçtiğimiz haftalarda sen benim sayende sen oldun seni ben yarattım diyecek kadar ileri gitti. Bu da artık son damla oldu. Bu ani duygusal değişimleri yüzünden Şizofren olduğunu düşünmeye bile başladım bazı anlarda.
Bana yaptığı iyilikler yüzünden bir yerlerde güzel bir kalbi olduğunu düşünüp onu değiştireceğim beklentisine girdim. Değişmeyi bıraktım herşey daha kötüye gitti.
Umarım bundan sonra yaşadığımız bu kötü tecrübeyi unutturacak güzel bir ilişki ve merhametli insanlar çıkar karşımıza 🌸 🙏 Çıkmasa da olur. Yalnızlık bile bundan iyidir 😅
Valla ne tür bir psikolojik problemi var bilmem ama bu adamın da normal olmadığı kesin. Kimseyi değiştirmeye çalışmayın gercekten kimse değişmiyor. Kendinizi düşünün mesela değişir misiniz bu yaştan sonra? Ha bazı durumlar törpülenebilir ama karakter değişmiyor. Bir süre taktik yapıyorlar sonra yine sil baştan.

Kesinlikle ben de yalnızlığı tercih ederim beni her anlamda sömüren birindense. Aynı is yerinden kızlara falan yürümüş istediği kadar pamuk kalpli olsun hiç umurunuzda olmasın artık alayına yürüyedursun ama işten ayrilicam demissiniz bir mesajda, şimdiden ayrılmayın işi bırakırken ya da bıraktıktan sonra ayrılın ki orada rezillik falan çıkarmasın

Sizi hem manipüle ediyor hem de kullanıyor. Evli değilseniz sizden para isteyen erkeklerden uzak durun hemcinslerim.

Şimdi tüm konunuzu okudum normal olmayan derecede takıntı haline getirmişsiniz bu kişiyi. Adam sizden aldığı özgüvenle hayatına devam ediyor üstelik bir de tehdit ediyor tehditlerine boyun eğmeyin diyeceğim de bizi dinlemeyeceksiniz. Biz ne yazsak boş. Bu ilişkinin gerçekten de bir sonu yok. Yaşadığınızın toksik olduğunu sizde çok iyi biliyorsunuz ama tamamen bitiremiyorsunuz o kız size yazdığı gün tamamen bitirmrliydiniz aslında.

Kendinize bunu yapmayın. Hepimizin yanlışa düştüğü zamanlar olmuştur. Ama düşünün ki o yürüdüğü, sizi uyaran kız barıştıgınızı görünce kim bilir ne düşündü hakkınızda ? Kendinizi, özgüveninizi ve çevrenizdeki imajınızı bu kadar düşürmeye gerek var mı sizce ? Olmuyorsa artık kestirip atın. Aşktan ölen varsa söyleyin.

Şimdi tüm konunuzu okudum normal olmayan derecede takıntı haline getirmişsiniz bu kişiyi. Adam sizden aldığı özgüvenle hayatına devam ediyor üstelik bir de tehdit ediyor tehditlerine boyun eğmeyin diyeceğim de bizi dinlemeyeceksiniz. Biz ne yazsak boş. Bu ilişkinin gerçekten de bir sonu yok. Yaşadığınızın toksik olduğunu sizde çok iyi biliyorsunuz ama tamamen bitiremiyorsunuz o kız size yazdığı gün tamamen bitirmrliydiniz aslında.
Evet aslında o mesajdan çok çok önce borç para mevzusunda anlayıp bırakmalıydım. Hata üzerine hata.
Şu an ayrıyız. Tabi o ailesini ve arkadaşlarını devreye sokuyor. Hastaymış, kalbi sıkışıyormuş.. Sırf ben dayanamayıp yanına gideyim diye ameliyat olmayı düşünecek kadar psikopat 😅 Gülüyorum ama yanlış anlamayın, sinirimden.. İki yılı aşkın bunları dinliyorum. Hep aynı şeyleri deniyor.
Artık geri adım atmayı düşünmüyorum. Zaten annem devreye girdi. Affedersen benim kızım değilsin diyecek kadar öfkeli ve üzüntülü. Sadece kendimi düşünmeyi geçtim ailem için de tamamen bitirmem gerekiyor.

Aşağılık kompleksi olan bir kişilikten bahsediyrsunuz..evlenseniz bile bu adam sizi üzer üzmek bir yana sizi yer bitirir.Kendinize yazık etmeyin ..bir an önce uzaklaşın
Evlenmek hayatımın kabusu olurdu. Zaten böyle bir adım atmam herşeyi kabul etmek anlamına gelir. Bazı kadınlar dayağı hakediyor diyen birinden bahsediyorum. Sen evlensek beni döversin o zaman dediğimde saçmalama sana asla kıyamam diyor. Sonra öğreniyorum ki annesi ve kız kardeşleri ile boğaz boğaza kavga etmişler.
Yani sadece onun değil ailesinin de psikolojisi bozuk. Böyle olmasında ailesinin payının büyük olduğunu düşünüyorum. Masumlar apartmanı dizisinin benzer bir yansıması gibiler ailece..

Evet aslında o mesajdan çok çok önce borç para mevzusunda anlayıp bırakmalıydım. Hata üzerine hata.
Şu an ayrıyız. Tabi o ailesini ve arkadaşlarını devreye sokuyor. Hastaymış, kalbi sıkışıyormuş.. Sırf ben dayanamayıp yanına gideyim diye ameliyat olmayı düşünecek kadar psikopat 😅 Gülüyorum ama yanlış anlamayın, sinirimden.. İki yılı aşkın bunları dinliyorum. Hep aynı şeyleri deniyor.
Artık geri adım atmayı düşünmüyorum. Zaten annem devreye girdi. Affedersen benim kızım değilsin diyecek kadar öfkeli ve üzüntülü. Sadece kendimi düşünmeyi geçtim ailem için de tamamen bitirmem gerekiyor.
Gerekirse yardım almaktan çekinmeyin. İlşkiler üzerine eğitim aldım erkekler bu konuda para isteyeceği birçok kişi varken asla kız arkadaşlarından para istemezler yani bunu kendilerine konduramazlar. Ailenizi de üzmeyin bunu düşünmeniz çok güzel :)

İlişki toksik falan değil, siz evlenmekle kafayı bozmamış olsaydınız bunların hiç birini yaşamazdınız. Size büyü yapıldığını iddia edenler bizzat kara büyünün kendisi.

İlişki toksik falan değil, siz evlenmekle kafayı bozmamış olsaydınız bunların hiç birini yaşamazdınız. Size büyü yapıldığını iddia edenler bizzat kara büyünün kendisi.
Evlenmekle kafayı bozduğum kanısına nasıl vardınız ya da bunu hangi cümlemden çıkardınız merak ettim ? 😂

Evlenmekle kafayı bozduğum kanısına nasıl vardınız ya da bunu hangi cümlemden çıkardınız merak ettim ? 😂

Aşağıda yazdığım yeri objektif olarak okursanız siz de aynı sonuca varabilirsiniz.

Aynı yerde çalışıyoruz dolayısıyla hep karşımda. Bir şekilde tekrar beni ikna etti, devam etme kararı aldık. Devam ettikçe bağlandım. Daha doğrusu artık yeni birini tanımaya sabrım yok. O yüzden de son olmasını ve evlilikle bitmesini ümit ettim.

Resmen nefes alsın yeter demişsiniz. Yeter ki evleneyim demişsiniz. Evlilik bir hedef değildir, normal sağlıklı ilişkilerin bir sonucudur. Bu evlilik odaklı kafanızı değiştirmezseniz bunun gibi daha başka olaylar da yaşarsınız. Çevrenizi, zihniyetinizi değiştirin. Her şey kendiliğinden düzelir.

X